Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Švýcarsko
Neděle 18.02.2018, 08:40 • Hockey Centre Kangnung, Kangwon (kapacita: 10 000 míst) • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:
    59:11 Michal ŘEPÍK - 4:1

59:11
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi opět využívají toho, že byl Hiller na střídačce, Birner nahrál od pravého mantinelu na střed hřiště MICHALU ŘEPÍKOVI, který se stahovačkou uvolnil od obránce a přesně ze středu hřiště zakončoval do odkryté brány. Asistence: Michal Birner a Jakub Nakládal.
    58:40 Roman ČERVENKA - 3:1

58:40
    Po Kolářově vyhození z vlastní obranné třetiny nezachytil puk ve střední třetině Loeffel, kotouče se ujal ROMAN ČERVENKA a dovezl ho až do odkryté švýcarské branky, čímž nejspíše rozhoduje o vítězi utkání. Asistence: Jan Kolář.

56:38
    Hiller zůstal na střídačce, Švýcaři to zkouší v šesti hráčích v poli!

52:44
    Do zajímavé šance se dostal Červenka, který se z pravé strany dostal do zakončení, jenže dobře zakročil obránce Furrer, jenž přizvedl kotouč do ochranné sítě.

47:51
    Radil tečoval střelu letící z pravé strany, ale kotouč skončil těsně vedle levé tyče.
    43:02 Dominik KUBALÍK - 2:1

43:02
    Obránce Kolář dobře napadal u pravého mantinelu v útočné třetině, poté puk popostrčil ke Kovářovi, jenž ho předložil před branku DOMINIKU KUBALÍKOVI a ten z první překonal Hillera. Asistence: Jan Kovář a Jan Kolář.

39:48
    Ještě v závěru třetiny zakončoval z pravé strany Radil, jenže netrefil volné místo v Hillerově brance.

37:29
    Češi byli kousek od vedoucí branky, Hillerovi pomohla proti střele z pravé strany branková konstrukce! Koukal vystřelil z pravé kruhu, kotouč prolétl mezi nohama bránícího hráče a těsně před gólmanem změnil jeho dráhu letu Radil, který ho nasměroval do pravé tyče.

34:27
    Birner dostal přihrávku přímo před branku, jenže si musel zprácovávat kotouč bruslí, kterou si přikopl puk mimo branku.

26:54
    Loeffelova rána od modré čáry trefila Francouze do masky, český gólman příliš neviděl, jelikož před ním clonil protihráč.

26:33
    Lukáš Radil zbytečně fauloval v útočném pásmu, dostal dvě minuty za podražení.

16:33
    Vojtěch Mozík (CZE) zasáhl hokejkou do obličeje Rüfenachta, dostal dvě plus dvě minuty, Česko tak čeká oslabení až do konce první části, jehož zbytek se přenese do druhé části.
    14:47 Thomas RÜFENACHT - 1:1

14:47
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Češi se ubránili dvojnásobné přesilovce soupeře, jenže po konci trestu Zohorny inkasují. Ambühl nahrál na vrchol levého kruhu THOMASI RÜFENACHTOVI, který nebyl nikým bráněný a mohl střílet z první. Trefil se přesně nad beton Francouze, před kterým ještě clonil Moser. Asistence: Andres Ambühl a Pius Suter.

13:58
    Francouz měl nyní velké štěstí, když mu proti švýcarské střele z levé strany pomohla tyčka! Po další střele se Česku povedlo vyhodit puk z vlastního pásma.

12:39
    Komplikace pro Česko, Tomáš Zohorna sekáním posílá svůj tým do dvojnásobného oslabení.

11:12
    Jan Kovář trefil v útočné pásmu ramenem Loeffela do obličeje a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

08:21
    Erat si vyjel s pukem mezi obránci a byl přímo před Hillerem, ten jeho zakončení vyrazil maskou do ochranné sítě.
    07:09 Michal ŘEPÍK - 1:0

07:09
    Češi využívají hned první početní výhodu a ujímají se vedení. Erat nahrál z pravé strany na střed hřiště MICHALU ŘEPÍKOVI, který pálil z první přesně nad rameno Hillera, který už nestihl zareagovat. Asistence: Martin Erat.

05:34
    Je tu první vyloučení zápasu, dvě minuty za podražení dostal Enzo Corvi.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 8. Řepík (M. Erat), 44. D. Kubalík (Jan Kovář, J. Kolář), 59. Červenka (J. Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Martin Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – T. Zohorna.
    Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Untersander, E. Blum, Diaz (C), Geering, Loeffel, Furrer (A), Du Bois, Schlumpf – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Hofmann, Corvi, Scherwey – Rüfenacht, Almond, Schäppi.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Konstantin Olenin (RUS) – Judson Ritter (USA), Nathan Vanoosten (CAN)