Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
Česko
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Švýcarsko
Neděle 18.02.2018, 08:40 • Hockey Centre Kangnung, Kangwon (kapacita: 10 000 míst) • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

To je ode mne pro tuto chvíli, děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (11:11:20)

Tabulka skupiny A:

1. Česko – 3 utkání, 8 bodů, skóre 9:4
    2. Kanada – 2 utkání, 4 body, skóre 7:4
    3. Švýcarsko – 3 utkání, 3 body, skóre 10:9
    4. Jižní Korea – 2 utkání, 0 bodů, skóre 1:10

Češi zvládli závěrečnou dvacetiminutovku, díky výhře nad Švýcarskem se udrželi na prvním místě skupiny A a zajistili si přímý postup do čvrtfinále, kam se dostali se ztrátou jediného bodu. Češi se ujali vedení v 8. minutě po přesilovkové trefě Řepíka. O vyrovnání se postaral po konci dvojnásobného oslabení Rüfenacht a na další gól se čekalo až do 44. minuty. V té dostal přihrávku před branku od Kováře Dominik Kubalík a z první zakončil do odkryté části branky. Švýcaři se snažili o vyrovnání, k čemuž si snažili pomoci odvoláním gólmana, toho ale Češi dvakrát využili. Nejprve zavezl puk do odkryté brány Roman Červenka a poté ho do ní poslal ze středového kruhu Michal Řepík.

Statistiky ve 3. třetině:

Střely na branku – 9:8
    Vyhrané buly – 13:9
    Trestné minuty – 0:0

Dnešní utkání sledovalo v Hockey Centre Kangnung 6137 diváků.

59:50
    Švýcaři odevzdali kotouč svému soupeři, který už ve vlastní třetině vyčkává na konec zápasu.

59:37
    Vyhozený kotouč skončil na české střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:31
    Hofmann rychle přejel přes modrou a střílel, Francouz chytil kotouč do lapačky a přerušil hru.
    59:11 Michal ŘEPÍK - 4:1

59:11
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi opět využívají toho, že byl Hiller na střídačce, Birner nahrál od pravého mantinelu na střed hřiště MICHALU ŘEPÍKOVI, který se stahovačkou uvolnil od obránce a přesně ze středu hřiště zakončoval do odkryté brány. Asistence: Michal Birner a Jakub Nakládal.
    58:40 Roman ČERVENKA - 3:1

58:40
    Po Kolářově vyhození z vlastní obranné třetiny nezachytil puk ve střední třetině Loeffel, kotouče se ujal ROMAN ČERVENKA a dovezl ho až do odkryté švýcarské branky, čímž nejspíše rozhoduje o vítězi utkání. Asistence: Jan Kolář.

58:17
    Čeští hokejisté dostali puk ze svého pásma, Radil ho šikovně dojel, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

57:56
    Švýcaři jsou usazeni v pásmu, Češi se dobře brání.

57:23
    Geeringovi po vhazování přelétl kotouč čepel, Švýcaři zakládají svou další akci od vlastní brány.

57:19
    Radil se snažil trefit odkrytou bránu, jenže minul a navíc se píská zakázané uvolnění Česka.

56:58
    Češi zastavili švýcarský průnik po levém mantinelu, Erat bekhendem vyhodil kotouč ven z pásma.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 8. Řepík (M. Erat), 44. D. Kubalík (Jan Kovář, J. Kolář), 59. Červenka (J. Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, J. Kolář (A), Mozík, Jordán, Kundrátek, O. Němec – D. Kubalík, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Martin Růžička – Sekáč, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – T. Zohorna.
    Švýcarsko: Hiller (Genoni) – Untersander, E. Blum, Diaz (C), Geering, Loeffel, Furrer (A), Du Bois, Schlumpf – Praplan, Haas, Hollenstein – Ambühl, Suter, S. Moser (A) – Hofmann, Corvi, Scherwey – Rüfenacht, Almond, Schäppi.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Konstantin Olenin (RUS) – Judson Ritter (USA), Nathan Vanoosten (CAN)