Německo – Norsko 2:1 (3:0 po s.n.) | Česko – Švýcarsko 4:1 (kon.) | Kanada – J. Korea 4:0 (kon.)
Švédsko – Finsko 3:1 (kon.)
Kanada
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Jižní Korea
Neděle 18.02.2018, 13:10 • Centre hockey Gangneung • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás příště. Na počtenou! (15:38:00)

4. Jižní Korea, 3 zápasy, 0 bodů

Tučně jsou zvýrazněny týmy, které postoupily přímo do čtvrtfinále.

Statistiky:

střely na bránu: 49:19
    vyloučení: 3:4
    góly v přesilovce: 1:0
    Buly: 46:18

Kanada dnes vítězí a jako nejlepší celek z druhých míst postupuje přímo do čtvrtfinále OH. Na vítězství 4:0 se podíleli trefami Thomas, O´Dell, Lapierre a Brulé. Korea však předvedla velmi dobrý výkon, kterým si vysloužila potlesk domácího publika.

59:32
    Přečíslení 2 na 1 vzal Vey na sebe. Trefil pouze vyrážečku Daltona.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
    58:02 Gilbert BRULÉ - 4:0

58:02
    Kanada právě vstřelila branku!
    Kanada tuto početní výhodu využívá. GILBERT BRULÉ nejprve protečoval nahození Leeho, Dalton ovšem vyrazil opět před Brulého, který se podruhé už bekhendem nemýlil. 4:0. Asistence: Chris Lee a Derek Roy.

57:54
    A další teč před Daltonem, tentokrát to zkoušel Wolski.

57:43
    Kelly se snažil tečovat zajímavou pobídku Veye. Bohužel pro Kanadu, Kelly bránu netrefil.

57:29
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Sang-uk Kim – 2 min., držení hole).

56:51
    Swift skoro dostal puk na volného Testwuideho až před bránu, na poslední chvíli ale dobře zakročil Noreau.

56:04
    Roy byl po buly se Swiftem vykázán. Nahradil ho Bourque na místě pro vhazování.

55:26
    Lapierre mohl přidat svou druhou branku v utkání! Dostal se před obránce Regana a vypálil těsně vedle Daltonovy branky.

54:31
    Sang-uk Kim sice projel útočným pásmem, ale po chvíli byl odzbrojen od puku kanadskými beky. Nyní už hraje Robinson a pokouší se rozehrát.

53:48
    Jižní Korea byla opět velmi houževnatá v útočné třetině, tentokrát však Poulin zasahovat nemusel.

53:08
    Ve třetí třetině dostal od trenéra šanci ve třetí formaci Kozun, který jinak plnil roli třináctého útočníka první dvě třetiny.

52:35
    Poulin zasáhl proti ráně útočníka Sang-uk Kima. Vhazovat se bude v pásmu Kanady.

52:01
    Brulé je dneska velmi aktivní a je vidět. Teď důrazně poslal na mantinel obránce Jong-čon Soa.

51:42
    Ofsajd Kanady znamená to, že hra bude opět přerušena a nás nyní čeká další komerční pauza.

51:01
    Kanada předvedla pěknou útočnou akci ve třetině soupeře. Derek Roy si pak pomohl na hranici faulu, avšak sudí zůstávají klidní.

50:09
    Goloubef nahazuje lehkým obloučkem puk do útočného pásma a míří na střídačku.

49:40
    Kanada se dopustila snad první icingu v zápase. Snad poprvé se rozehrávka svěřencům Desjardinse výrazně nepovedla.

49:05
    Raymond srdnatě bojuje u mantinelu s beky. Na pomoc mu přijíždí také Thomas.

48:10
    Plante nahazoval od modré čáry těsně vedle svatyně, kterou zatím úspěšně stráží Poulin. Korea je ale opět aktivní.

47:24
    Korea v plném počtu.

47:06
    Vhazovat se bude u Daltona, Kanadě chybí ještě 19 sekund do konce přesilové hry.

46:32
    Lee dostal od Brulého pěknou žabičku, pak se vydal s pukem až před bránu, kde v mezikruží vypálil. Dalton si připsal parádní zákrok lapačkou.

46:25
    Nyní se však jihokorejci už osvobozují.

46:03
    Noreau zavezl puk do útočné třetiny a Kanada se teda usazuje v pásmu.

45:24
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Jin-Hui Ahn – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:24
    Korejci se ubránili pouze výhozem puku na zakázané uvolnění. Kanaďané ale vystřídat mohou, na rozdíl od hráčů v bílém.

44:58
    Kanada operuje s kotoučem v útočném pásmu, hraje se bez přerušení.
    43:43 Maxim LAPIERRE - 3:0

43:43
    A javorové listy přidávají třetí trefu! MAXIM LAPIERRE projel pravým křídlem až k Daltonovi, v jehož postoji našel mezírku mezi betonem a tyčkou. Tu nádherně trefil a zvýšil teda vedení na 3:0. Asistence: Derek Roy.

43:16
    Brulé nahodil do útočné třetiny. Později však byl přistrčen jedním z korejských hráčů na mantinel.

42:34
    Kanada předvedla rychlou protiakci, ve které se dostal ke střele Kozun. Kelly před bránou se ještě snažil kotouč tečovat.

42:17
    Jong-čon I vypálil skrytě zpoza obránce na Poulina. Kanadský brankář zasáhl a přerušil hru.

41:52
    Kanada nyní kontroluje puk a může vystřídat všechny své hráče. Podobně to provádí také Korea.

41:26
    Noreau ostře vypálil a Dalton vyrazil do rohu.

40:31
    Roy si zkušeně a velmi šikovně rukavicí hodil puk na hůl a ještě vybídl Brulého ke střele, která však byla korejskými beky zablokovaná.

40:01

Střely na bránu: 32:13 pro Kanadu. Třetí třetina začne asi ve 14:54.

Korea dost možná předvedla asi nejlepší třetinu na Olympijském turnaji. I přes několik dobrých šancí však gól nedala a naopak kanadské vedení upravil O´Dell. Kanada teda vede o dva góly a kráčí si za postupem do čtvrtfinále play off.

40:00

39:55
    Elliott už dohraje druhou třetinu ve středním pásmu.

39:26
    Opět si Korea vytvořila závar před Poulinem. Ani tentokrát však kanadský brankář nekapituloval.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, za okamžik budou hráči Jižní Koree v plném počtu.

38:24
    Korejci vyvezli puk do střední třetiny a ze všech sil spěchají na střídačku.

37:42
    Gragnaniho dělovka se do branky nevešla. Brankář Dalton se stačil jen ohlédnout, byla to opravdu tvrdá rána.

37:21
    Wolski se obtáčel kolem brány a nakonec byl obránci Koree natlačen na Daltona. Hra se musela přerušit.

37:04
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Brock Radunske – 2 min., krosček).

36:51
    Won-čon Kim pálil zápěstím na branku Kanady. Poulin vyrazil puk betonem do rohu hřiště.

36:22
    Raymond vypálil do připravené lapačky Daltona. Korejský brankář byl opět ve střehu.

36:01
    Po druhém gólu se hra trochu uklidnila. Už to není hra nahoru a dolů. Kanada více kontroluje puk.

35:10
    Kanada drží puk a čeká na možnosti, kde může rozehrát.
    34:22 Eric O'DELL - 2:0

34:22
    Tak to je studená sprcha pro velmi aktivní Koreu. Gragnani vypálil od modré čáry nepřesně, avšak kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo k holi ERICA O'DELLA, který doklepl puk do odkryté brány. Dalton zareagovat nestačil. Asistence: Marc-Andre Gragnani a Maxim Noreau.

34:10
    Sprintérský souboj Kima won-čonga s Genowayem dopadl lépe pro hráče Jižní Korei. Zakázané uvolnění teda odpískáno nebylo.

33:39
    Genoway udělal úhybný manévr na útočné modré a našel si pozici ke střele. Dalton vše viděl a opět dobře zasáhl.

32:57
    Kelly pálil téměř z nulového úhlu pouze do chráničů bránících hráčů. Puku se ujímá opět Korea.

32:23
    Kotouč se za brankou odrazil od nějaké nerovnosti u mantinelu do pozic, kde to Poulin vůbec nečekal. Brankář Kanady nakonec musel vše řešit tím, že přikryl neposedný kotouč do lapačky.

32:03
    Korejcům byl při jejich dalším pokusu o únik odpískán ofsajd. To je pro ně velká škoda.

31:04
    Korejská režie nám ukazuje zajímavou statistiku. Na gólové šance to je ve druhé třetině 6:1 ve prospěch Korei.

30:50
    Chris Kelly nabral rychlost v obranném pásmu a řítil se do pásma útočného. Po jeho rychlém průniku po levém křídle vypálil, Dalton dokázal vyrazit. Následně byla branka vysunuta ze svého místa a hra se přerušila.

30:03
    S Veyem se hráči Korei vůbec nemazali. Kanaďané nakonec pozdější střelou bránu neohrozili.

29:47
    Dalton se teď doslova po vzoru Dominika Haška položit do tvrdé střely. Opět se přerušilo.

29:16
    Rozdíly obou týmů z první třetiny se mažou. Korea je zatím ve druhé periodě absolutně vyrovnaným soupeřem velkého favorita.

28:41
    Rána Šina Sang-Ua skončila v lapačce Poulina, hra se teda opět přesunula před branku Kanady.

28:08
    Poulin dostal svou nepřesnou rozehrávkou Leeho pod tlak. Obránce se zkušenostmi z NHL si se vším poradil.

27:15
    Goloubef nabízel puk před bránu na teč. Korejci si se situací poradili a puk vyvezli mimo nebezpečné pozice.

26:55
    Střela příklepem od Thomase byla pořádně tvrdá, pro Daltona však celkem jednoduše řešitelná.

26:38
    Zákrok na opačné straně pro Daltona. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

26:21
    Noreau ztratil u mantinelu puk a houževnatí Korejci se dokázali dostat ke střele. Poulin vyrazil do rohu kluziště.

25:56
    Robinson bojoval o puk v útočném rohu mantinelu a po delší době nakonec sudí hru přerušil. Následovat bude první komerční přestávka ve druhé třetině.

25:12
    Kanada je v plném počtu a přežila velmi nebezpečnou přesilovku korejského týmu.

24:44
    Radunske nezastrčil puk do brány! Nechybělo moc a opravdu bylo srovnáno. Poulin odolává.

23:45
    Korejci i tuto početní výhodu hrají velice dobře, avšak na gól stále čekají.

23:05
    Důležitý zákrok Poulina! Utěsnil mezeru mezi betony proti střele Sanga-uk Kima z dobré pozice.

22:56
    Sang si vyměnil touš s Kimem, zatím to je ale bez střelby.

22:27
    Jižní Korea už přešla do útočného pásma a snaží se tvořit hru.

22:06
    Kelly odvedl výbornou defenzivní práci a ušetřil pár cenných vteřin pro javorové listy.

21:38
    Korea v plném počtu a začíná její přesilovka.

21:12
    Hjon odchází do kabiny, počet hráčů na ledě se srovná. Později ale bude hrát Korea přesilovku, která bude trvat tři a půl minuty.

21:12
    Vyloučení v týmu Kanada (Mason Raymond – 2+2 min., vysoká hůl).

20:21
    S nahozením Kima won-čonga měl Poulin obrovské problémy! Korea málem vyrovnala v oslabení!

20:04
    Po čtyřech vteřinách kotouč vypadl mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu Jižní Korei.

20:01

V první třetině jsme sledovali ze začátku velkou dominanci Kanady, která však úvodním gólem trochu ochladla. O zatím jedinou branku favorita se postaral Thomas. Korea se zatím statečně drží v zápase. Střely na bránu: 18:5

20:00

19:38
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Jong-čon I – 2 min., podražení).

19:28
    Derek Roy míchá s pukem v útočném pásmu a hledá své spoluhráče.

19:02
    Kanada předvedla výborné oslabení a už je v plném počtu. Probíhá zároveň poslední minuta první periody.

18:00
    Wolski ujel ve vlastním oslabení sám na Daltona. Předvedl bekhendovou kličku, kterou ovšem nedotáhl do gólového konce. Wolski to ještě zkoušel zpoza brány, ale Dalton se dobře zorientoval kolem své brány.

17:29
    Kapitán Kelly osvobodil Kanadu po nepřesnosti v kombinaci hráčů v bílých dresech.

17:02
    Vyloučení v týmu Kanada (Rob Klinkhammer – 2 min., vysoká hůl).

16:57
    Klinkhammer předvedl několik efektivních kliček v útočném pásmu, pak ale zbytečně fauloval a Korea má výhodu.

15:56
    Wolski se už pomalu dostával ke střele, nakonec byl ale zastaven výborným obranným zákrokem Won-čon Kima.

15:23
    Do hry se zapojuje také sedmý bek Kanady Elliott. Nyní vypálil nepřesně. Následuje přerušení hry, protože jeden z hráčů v červených dresech zahrál vysokou holí.

15:11
    René Bourque vypálil z pravé strany a zároveň hledal horní růžek Daltonovy svatyně. Brankář předvedl efektivní zákrok lapačkou.

14:30
    Kanada je v plném počtu. Na puku ale stále Korea.

14:12
    Regan pálil od modré čáry a jeden z hráčů před brankou se snažil ránu tečovat. Nakonec však Poulin zasáhl a připsal si důležitý zákrok.

13:35
    Kanada se osvobozuje, avšak Korea předvádí velmi dobrou přesilovku.

12:42
    Obrovská šance Jižní Koree! Ahn Jin-Hui se dostal na levém kruhu ke střele a pálil dobře. Nakonec však dokázal Poulin vše vyřešit zákrokem betonem.

12:30
    Vyloučení v týmu Kanada (Charles Genoway – 2 min., držení hole).

12:18
    A další rána Korei. Tentokrát pálil mimo Swift. Korea ale vybojovala pásmo.

11:37
    V době, kdy se Česká republika dočkala šesté medaile na letošních hrách zásluhou Karolíny Erbanové, tak jsme sledovali několik zajímavých střídání. Vše skončilo zásahem Daltona proti ráně Noreaua. Následuje další komerční break.

10:02
    Korea po inkasovaném gólu se více dostává do hry, zdá se, že kanaďané v posledních střídáních polevili.

09:15
    Korea se poprvé v zápase pořádně usadila v pásmu javorových listů. Dlouho jim to ale nevydrželo a už hraje Kanada.

08:23
    Další zakázané uvolnění Jižní Korei a hra se opět přesune před Daltona. Kanada je při chuti.
    07:36 Christian THOMAS - 1:0

07:36
    Kanada jde do vedení! Kanadští jednoduše přešli střední pásmo a Genoway přihrál na hůl CHRISTIANA THOMASE, který přesnou střelou do horního růžku nedal Daltonovi šanci. Asistence: Charles Genoway a Wojtek Wolski.

07:19
    Další zákrok pro Daltona! Vhazovat se bude po jeho levici.

06:58
    Zakázané uvolnění Korei.

06:41
    Poulin vypomohl Kanadě s rozehrávkou, byl to zatím jeho druhý kontakt s pukem v zápase.

06:30
    Rána Goloubefa z pravé strany skončila pouze mezi chrániči Daltona. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

06:20
    Korejští hráči nahazují puk do útočného pásma a rychle míří na střídačku.

05:54
    Radunske mířil do útočného pásma, o puk ale záhy přišel a dopředu mohou jet hráči v červeném.

04:57
    Vey v ideální pozici v mezikruží trefil pouze vyrážečku Daltona. Brankář zatím statečně odolává.

04:26
    Korea zatím jen vyváží puky za červenou čáru a vyhazuje. Zápas je dle očekávání v režii Kanady.

04:00
    Kelly hledal před bránou hůl Raymonda, ten byl však zastaven holí beka Jižní Koree.

03:41
    A další zákrok pro Daltona, tentokrát se hra už přerušuje.

03:20
    Brulé zpoza brány dobře vybruslil i s pukem a zakončil. Puk mezi betony nedostal.

02:50
    Kanadské přečíslení dva na jednoho vyřešil Dalton! Brulé viděl, že nemá prostor na přihrávku, tak to vzal na sebe. Korejského brankáře však nepropálil.

02:16
    Kelly přenechal pouze kotouč Youngovi a Jižní Korea může kupředu.

01:31
    První šance Kanady! Několikrát před Daltonem dorážel Wolski společně s Howdenem. Nakonec z toho gól nebyl, i když puk propadl skrz výstroje Daltona.

01:17
    Swift ztratil puk na útočné modré, jeho spoluhráče však vše napravil a odpálil puk.

00:56
    První střelecký pokus zápasu však zaznamenala Korea. Střela Jong – čon I přesná nebyla.

00:35
    Čárový rozhodčí Lederer odpískal první icing dnešního utkání. Postarala se o něj Korea.

00:21
    Kanada se hned na začátku utkání ujala puku a přemýšlí co s ním.

00:01

Kanada navlékne poprvé na turnaji červené dresy, Korea nastoupí stejně jako proti ČR v bílých dresech.

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za chvíli začne.

Kanada: Poulin (Scrivens) – Lee (A), M. Robinson, Ch. Genoway, Noreau, Gragnani, Goloubef, Elliott – R. Bourque, Roy (A), Brulé – Raymond, Kelly (C), Thomas – Wolski, Vey, Q. Howden – Klinkhammer, O'Dell, Lapierre – Kozun.

Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Radunske – Swift, Testwuide, Min-Ho Čo – Jong-čon I, Jin-Hui Ahn, Sang-hun Šin – Won-čong Kim (A), U-sang Paj (C), Čin-kjo Pak – Sang-u Šin.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Stricker (SUI) – Lederer (CZE), Fluri (SUI).

JIŽNÍ KOREA

Jihokorejský hokej sice není brán veřejností nikterak vážně, avšak v úvodním utkání OH ukázal svou sílu. S Českem to byl velmi urputný a houževnatý zápas, ve kterém Korea prohrála 1:2. I přesto si vysloužila obdiv veřejnosti. Druhý zápas ve skupině se Jižní Korei nepovedl. Se Švýcarskem prohrála 0:8 a momentálně je dle očekávání na posledním místě skupiny A. Korea se ale dnes pokusí o zázrak na ledě, kterým by jistě bodový zisk nad favoritem z Kanady byl.

KANADA

Hokejisté Kanady vstoupili do letošního turnaje jako obhájci zlata z Vancouveru 2010 a ze Soči 2014. Tento rok však nejsou hlavním favoritem, protože na turnaji chybí hráči z NHL. I tak se Kanada v úvodních dvou utkáních jevila velmi dobře, nejprve jednoznačně přehrála Švýcarsko a následně ve velmi pěkné hokejové bitvě podlehla České republice v nájezdech. Svěřence Willieho Desjardinse čeká teda poslední bitva v základní skupině. V případě vítězství nad Koreou se Kanada může přiblížit přímému postupu do čtvrtfinále turnaje.

4. Korea, 2 zápasy, 0 bodů

Pěkné hokejové odpoledne při sledování online přenosu z Olympijských her. V rámci posledního zápasu v základní skupině hokejového turnaje se proti sobě utká domácí Jižní Korea a Kanada. Zápas začíná ve 13:10. Utkáním Vás provede Daniel Fekets. Hezkou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 8. Thomas (Ch. Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Noreau), 44. Lapierre (Roy), 59. Brulé (Lee, Roy)

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Stricker (SUI) – Lederer (CZE), Fluri (SUI)