Švýcarsko – Korea 2:0 (kon.) | Švédsko – Japonsko 1:2 (po pr.)
Švédsko
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Japonsko
Neděle 18.02.2018, 08:40 • Kwandong Hockey Center (Kangnung) • Olympijské hry - ženy • O 5. - 8. místo
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z hokejového utkání žen na olympijském turnaji, kdy v pavouku o 5.-8. místo se proti sobě postaví týmy Švédska a Japonska.

Švédsko už se s Japonskem během turnaje potkalo v základní skupině a dokázalo jej porazit 2:1. Švédky postupně dále porazily Koreu 8:0, ale nad jejich síly byly Švýcarky, které je porazily v boji o vítězství ve skupině 2:1. Švédky poté postoupily z druhého místa, aby svedly s Finskem skandinávské předkolo play off o postup do semifinále. Finky jim však cestu do semifinále poměrně rázně zatrhly a výhrou 7:2 poslaly Švédky do boje o 5. místo.

Jak už bylo řečeno, Japonky prohrály svůj úvodní zápas se svými dnešními sokyněmi 1:2, avšak poté nestačily na Švýcarky, od kterých dostaly přiděleno 3:1. Japonky si poté spravily chuť vítězstvím nad domácí Koreou v poměru 4:1.

Švédsko: Grahnová (Berglindová) – Olofssonová, Nylénová-Perssonová, Svedinová, Fällmanová, Alasalmiová, Ramboldtová, Lundbergová – Johanssonová, Borgqvistová, Hjalmarssonová – Nordinová, Carlssonová (C), Grahmová – Lindhová, Küllerová, Udénová Johanssonová – Olssonová, Stenbergová, Rasková – Winbergová (A).

Japonsko: Akane Konišiová (N. Fudžimotová) – Hosojamadaová, Kojkeová, A. Tokoová, Suzukiová (A), Takeučiová, Horiová, Aoj Šigaová – Onoová, Terašimaová, Takaová – Šišiučiová, Jonejamaová, M. Fudžimotová – Osawaová (C), Ukitaová, H. Tokoová – Kuboová, Nakamurová, Iwaharaová – Adačiová.

Rozhodčí: Allen D. (Usa), Hove A. (Nor).

00:01

01:00
    Japonky začaly překvapivě aktivně a zatlačily soupeře do obranného pásma.

02:00
    Nyní však zaútočily i Švédky a Nana Fudžimotová musela prvně zasahovat.

02:04
    Vyloučení v týmu Japonsko (Ajna Takeučiová – 2 min., hákování).

03:00
    Aktuálně se hraje ve třetině Japonek.

04:00
    Čiho Osawaová si nabruslila ze strany před branku. Švédskou strážkyni branky však nepřekonala.

04:04

05:00
    Švédky se osvobozují zakázaným uvolněním.

06:00
    Sara Grahnová musí opět zasahovat po závaru před její brankou.

06:26
    Moeko Fudžimotová si nabruslila zpoza branky před brankoviště a vystřelila. Grhnová opět chytá.

07:28
    Grahnová vyráží další střelu a Švédky vyváží kotouč.

08:51
    Švédky se usazují v útočném pásmu.

09:39
    Haruna Jonejamaová padá při svém průniku. Vylučovat se ale nebude.

10:31
    Švédky se probíjely před japonskou branku. V brance však skončila pouze jedna ze Švédek.

11:10
    Japonky opět uzamkly soupeře v jeho pásmu.

11:44
    Vyloučení v týmu Švédsko (Emilia Ramboldtová – 2 min., vražení na hrazení).

13:44

14:29
    Vyloučení v týmu Švédsko (Emilia Ramboldtová – 2 min., příliš mnoho hráčů).

15:07
    Grahnová opět zasahuje.

16:29

17:32
    Japonsko právě vstřelilo branku! Jonejamová nejprve byla zablokována při samostatném úniku. Odražený kotouč si v rohu kluziště vzala ČIHO OSAWAOVÁ a proměnila střelou z mezikruží. Vše se ale ještě bude přezkoumávat u videa.

17:32
    Branka nakonec nebyla uznána pro postavení Jonejamové v brankovišti.
    17:32 Neuznaný gól japonského týmu

19:41
    Vyloučení v týmu Švédsko (Olivia Carlssonová – 2 min., nadměrná tvrdost).

20:00

Možná překvapivě vidíme tlak spíše Japonského týmu, který byl navíc odměněn gólem. Gól však nebyl uznán pro velice hraniční postavení útočící hráčky v brankovišti. Především proto je po první třetině stav 0:0.

Další třetina začne přibližně v 9:35.

20:01

21:43
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Kotouč se před brankou odrazil k ŠIORI KOJKEOVÉ která bekhendem procpala puk pod betonem Grahnové do branky. Tato branka už bude jistě uznána.
    21:43 Šiori KOJKEOVÁ - 0:1

22:04
    Japonky jsou posíleny gólem a opět tlačí soupeře.

24:40
    Grahnová musela likvidovat další střelu. Švédky se ne a ne vymoci z tlaku.

25:48
    Vyloučení v týmu Švédsko (Johanna Olofssonová – 2 min., nedovolené bránění).

26:05
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    LISA JOHANSSONOVÁ obrala soupeřku o puk na modré čáře a samostatný únik s přehledem proměnila.
    26:05 Lisa JOHANSSONOVÁ - 1:1

26:56
    Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., hákování).

28:55
    Nana Fudžimotová si během přesilové hry připsala zhruba 3 zákroky.

28:56

29:55
    Další švédský únik, který však Fanny Rasková neproměnila.

32:06
    Japonský tým pokračuje jako za předchozího nerozhodnutého stavu a zatlačuje svého soupeře. Ten pouze vyhazuje puky ze třetiny.

34:33
    Vyloučení v týmu Japonsko (Moeko Fudžimotová – 2 min., podražení).

35:45
    Švédsku se nedaří usadit se v útočné třetině.

36:33

38:31
    Sara Grahnová musela zasahovat oproti nebezpečné střele Haruny Jonejamaové z mezikruží.

39:31
    Nana Fudžimotová musela zasahovat po závaru před její brankou.

40:00

Obrázek hry se ve druhé třetině nezměnil. Švédky ale byly šťastnější během svého oslabení, kdy špatně zpracovala puk jedna z japonských obránkyň a následného úniku mohly srovnat. Před třetí třetinou je stav stále vyrovnaný a výsledek zápasu otevřený.

Další třetina začne přibližně v 10:20.

40:01

41:43
    V poslední třetině je zatím aktivnější Švédsko.

43:00
    Těžiště zápasu se přesunulo před branku Švédska.

44:04
    Japonky pokračují v tlaku, který je ale spíše platonický, než že by byl japonský tým nebezpečný.

46:48
    Vyloučení v týmu Japonsko (Ajaka Tokoová – 2 min., hákování).

47:28
    Švédkám se přesilová hra opět nedaří.

48:48

49:39
    Vidíme hru nahoru dolu. Brankářky však zasahovat téměř nemusí.

50:50
    Obdobná situace jako při vyrovnávací brance jenže v opačném gardu. Po chybě obránce na modré unikla Miho Šišiučiová, ta ale Grahnovou pokořit nedokázala.

53:45
    Švédky stupňují tlak. Japonkám se ale daří vyhazovat.

56:20
    Švédsko stále okupuje japonskou branku. Japonský obranný šik je však zformován.

57:18
    Švédsko sice útočí, ale s japonskou obranou si neví rady. Nyní špatná rozehrávka znamená icing.

58:10
    Puk je opět v obranném pásmu Japonska.

59:26
    Závěrečný nápor si zřejmě připisuje Japonsko. Čiho Osawaovou však vychytala Sara Grahnová.

60:00

Ve třetí třetině dominovaly především obrany a i z toho důvodu jsme neviděli žádný gól. Zanedlouho tak uvidíme prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 10:55.

60:01

60:27
    Vyloučení v týmu Švédsko (Erika Grahmová – 2 min., hákování).

60:27
    Oddechový čas pro hosty.

62:27

63:16
    K nekryté AJACE TOKOOVÉ se odrazil touš a tato defenzivní hráčka z pozice nad kruhy prostřelila vše, co jí stálo v cestě.
    61:44 Ajaka TOKOOVÁ - 1:2

Japonky dokázaly využít pokračujícího tlaku z přesilové hry a dokázaly brankou rozhodnout utkání. Japonkám se tak povedla odveta za prohru v základní skupině a zahrají si o 5.-6. místo na turnaji.

To je pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (11:01:52)

Otto Slabý

Branky a nahrávky: 27. Johanssonová – 22. Kojkeová (Jonejamaová, Hosojamadaová), 64. A. Tokoová (Osawaová)

Rozhodčí: Allen D. (Usa), Hove A. (Nor)