Carolina – New Jersey 2:3 (po pr.) | Columbus – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Detroit – Toronto 2:3 (kon.)
San Jose – Dallas 5:2 (kon.) | Winnipeg – Florida 7:2 (kon.) | NY Islanders – Minnesota 3:5 (kon.)
Buffalo – Washington 2:3 (kon.) | Calgary – Boston 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Boston Bruins
Pondělí 19.02.2018, 22:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Krásný pondělní večer všem fanouškům zámořské NHL! V dnešním přenosu nás čeká souboj mezi Calgary a Bostonem! Oba týmy čeká tzv. back to back zápas a během pár hodin se dozvíme, kdo bude vítěz! Textovým přenosem Vás provede Vojtěch Görög.

Calgary Flames 30-21-8
    Domácí Plameny jsou mimo play-off a aktuálně jsou na desátém místě západní konference se ziskem 68 bodů po 59 utkáních. Calgary stále střídá výhru s prohrou a to jim celkem komplikuje život v boji o postup do play-off. Flames se na domácím ledě absolutně nedaří a z posledních pěti utkání se jim před domácími fanoušky podařilo vyhrát jen jednou. V minulém zápase Plameny prohrály s Floridou 3:6.

Nejproduktivnější hráči
    Johhny Gaudreau 19+49
    Sean Monahan 27+26
    Matthew Tkachuk 21+21

Boston Bruins 35-13-8
    Medvědi jsou na skvělém druhém místě východní konference a na druhé Toronto mají náskok tří bodů a čtyř zápasů! Na vedoucí Tampu mají Medvědi ztrátu tří bodů a tři zápasy k dobru. Medvědi jsou na nejlepší cestě uhrát play-off a dojít daleko. Bruins dokázali vyhrát tři z posledních pěti utkání a v minulém zápase padli na led Vancouveru vysoko – 6:1. Tuhle porážku budou chtít hráči Bostonu odčinit a dnes mají skvělou možnost.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano (C), Brodie, Hamonic, Stone, D. Hamilton, Kulak – Backlund (A), J. Gaudreau, Stajan – Tkachuk, Lazar, Hathaway – Monahan (A), Frolík, Jankowski – Ferland, S. Bennett.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Carlo, Chára (C), Krug, Grzelcyk, McQuaid, McAvoy – Riley Nash, Bergeron (A), Backes (A) – Heinen, Krejčí, Spooner – Kuraly, Acciari, Schaller – Marchand, DeBrusk, Pastrňák.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ghislain Hebert – Ryan Gibbons, Vaughan Rody.

00:01

00:25
    Domácí hráči vyhráli vhazování a z první akce Calgary zvoní tyčka za Raskem!
    00:25 Tyčka Tkachuka

01:09
    Boston se dostal do útočného pásma a kombinuje za brankou Ritticha.

01:43
    Chára neudržel puk v útočném pásmu a domácí vyhodili do středního pásma.

02:05
    Marchand se postrkoval s Tkachukem, ale k větší výměně názorů nedošlo.

02:32
    Krejčí nahrával před branku na DeBruska, ale ten kotouč netrefil! Tohle byla dobrá možnost Medvědů.

02:50
    Domácí vyhodili přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

03:07
    Bergeron hledal najetého Marchanda, ale ten byl sražený do útočného pásma, a tak nemohl hrát.

03:45
    Flames jsou v útočném pásmo a pokoušejí se něco vymyslet.

04:06
    Noel Acciari se natlačil před obránce Calgary a střílel bekhendem do Ritticha a vzápětí se na druhé straně dostal do úniku Johnny Gaudreau, který napřáhl až ke stropu a jeho tvrdá rána z pravého kruhu skončila vedle Rakovy branky.

05:07
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba dva týmy si vytvářejí dobré střelecké příležitosti.

05:44
    Boston se usadil v útočném pásmu, ale puk vyletěl mimo hrací plochu a hra se musela přerušit.

05:59
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID PASTRŇÁK prostřelil Ritticha a posílá Bruins do vedení! Český útočník si tuhle akci zařídil sám. Sám si zavezl puk do útočného pásma, kde o puk přišel, ale dokázal ho vzápětí vybojovat. Pastrňák se s pukem dostal mezi kruhy a přesně zamířil. Asistence: Patrice Bergeron.
    05:59 David PASTRŇÁK - 0:1

06:58
    Johnny Gaudreau zavezl kotouč do útočného pásma a Calgary kombinuje v útočném pásmu.

07:33
    Medvědi získali puk a zavezli ho do útočného pásma, kde o něj přišli. Domácí se pokusili o rychlý přechod do útoku, ale jejich nepřesná rozehrávka skončila až na zakázaném uvolnění.

07:50
    Ryan Spooner se dostal ke dvěma střelám a obě dvě musel likvidovat Rittich.

08:12
    Sam Bennett nahrával před branku, kde neměl žádného ze svých spoluhráčů.

08:26
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Krejčí – 2 min., hákování).

08:40
    Domácí si dlouho hráli s ohněm na modré čáře až o puk přišli, ale naštěstí pro ně se Bruins do útoku nevydali.

09:08
    Další vyhození hostujícího celku. Flames se první polovina přesilové hry nedaří.

09:36
    Mark Giordano drží kotouč za Rittichem a čeká na najetí svých spoluhráčů.

09:57
    Calgary se stále nedostalo do útočného pásma a přesilovka domácích pomalu končí.

10:27

10:34
    Noel Acciari vystřelil z velkého úhlu a tuhle střelu Rittich v poklidu pokryl.

10:43
    Rask se vydal hodně daleko od branky, aby pomohl svým obráncům s rozehrávkou.

11:08
    Krejčí si najel mezi kruhy a vystřelil na vzdálenější tyčku a tenhle pokus jen těsně minul Rittichovu branku!

11:33
    Calgary se dostalo do ofsajdu a po přerušení následuje komerční přestávka.

12:02
    Michael Frolík se chtěl dostat ke střele z pravého kruhu, ale Pastrňák se dobře vrátil a vložil hokejku do Frolíkovy střely.

12:55
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale k žádné střele se nepropracovali.

13:35
    Tahle pasáž hry je velmi neuspořádaná a oba týmy si přehazují puk jako horký brambor.

14:08
    Bruins se nedostali do útočného pásma, a tak to zkouší domácí.

14:40
    Brett Kulak vystřelil od levého mantinelu a Rask musel zasahovat.

15:00
    Krejčí nahrál před branku na Pastrňáka, který se do zakončení nedostal, ale Marchand už ano a Rittich předvedl skvělý zákrok betonem!

15:21
    Nepovedená rozehrávka Bruins skončila až na zakázaném uvolnění.

15:50
    Bruins jsou v útočném pásmu a mají výhodu.

15:56
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., sekání).

16:12
    Bruins se dostali do útočného pásma a kombinují okolo branky Flames.

16:32
    Mikael Backlund se dostal ve vlastním oslabení do útočného pásma, ale ke střele se neproháčkoval.

17:07
    Calgary opět vyhazuje a ani první přesilovka Bruins není kdo ví jak nebezpečná.

17:31
    Další vyhození Flames.

17:56

18:28
    Johnny Gaudreau se přes Cháru nedostal a dopředu míří hosté.

18:48
    Sean Kuraly byl obrán o puk za brankou a Monahan vyvezl puk do středního pásma.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:31
    Matthew Tkachuk nahrál krosem na Bennetta, který nedokázal přehodit beton Raska!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je u konce a o jedinou branku se postaral český útočník David Pastrňák, který prostřelil Davida Ritticha. Hra byla celkem neuspořádaná a ani jeden z týmů neměl nějaký velký tlak. Druhá třetina začne přibližně ve 23:00.
    Střely po první třetině 4:13.

20:01

20:24
    Carlo byl dohrán za svou brankou, ale stihl odehrát kotouč a založit akci Bruins, která skončila střelou na Ritticha.

21:09
    Backes byl sám na levém kruhu, ale se střelou tak dlouho váhal, až mu puk odpálil jeden z domácích hráčů. Následně se do pěstní výměny názorů pustili Garnett Hathaway a Adam McQuaid.

21:12
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 5 min., bitka).
    21:12 Garnett Hathaway (CGY), Adam McQuaid (BOS)

21:30
    Heinen prověřil pozornost Ritticha, který musel zasahovat lapačkou.

21:52
    Krejčí nahodil do útočného pásma, ale k puku se už nedostal a dopředu míří domácí.

22:19
    Jenže domácí se k ničemu nedostali a Spooner jel s Krejčím dva na jednoho. Druhý jmenovaný dostal špatnou nahrávku a nedokázal zakončit.

23:04
    Stejně jako v první třetině sledujeme hodně neuspořádaný hokej, který nabízí šance na obou stranách.

23:47
    Pastrňák chtěl zachytit dlouhou rozehrávku Flames a skončil po puku, ale tahle nahrávka nakonec prošla.

24:09
    Michael Stone vystřelil od modré čáry, ale minul branku.

24:15
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Danton Heinen – 2 min., sekání).

24:30
    Hosté vyhazují až za branku českého brankáře.

24:49
    Marchand byl poslán k zemi ve středním pásmu, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

25:10
    Rittich pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a Calgary je v útočném pásmu.

25:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilová hra Flames a je vyrovnáno! Johnny Gaudreau zavezl puk skoro až za branku. Tam nahrál před branku na Monahana, který vypálil a Rask vyrazil puk k pravé tyči. U pravé tyčky stál MATTHEW TKACHUK, který puk dorazil za záda Raska. Asistence: Sean Monahan a Johnny Gaudreau.
    25:28 Matthew TKACHUK - 1:1

26:33
    Marchand usměrnil puk na Ritticha z velké blízkosti a český brankář předvedl další skvělý zákrok!

26:53
    Krug vystřelil na branku a před ní se snažil o teč Marchand, ale ten puk netrefil a Rittich zasahoval betonem.

27:05
    Rittichova branka vypadla ze své pozice a hra je přerušena.

27:42
    Rask poslal nahrávku do středního pásma a jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma.

28:13
    Heinen střílel z pravého kruhu na bližší tyč, ale Rittichovu branku minul.

28:38
    Calgary vyhodilo přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

28:46
    Krejčí chtěl vystřelit z otočky, ale trefil pouze obránce.

29:16
    Mark Jankowski dostal střílenou nahrávku před branku a puk se m povedlo šikovně tečovat, ale Rask byl připraven.

29:55
    Hra se opět přelévá ze strany na stranu a k vidění je pěkný ofenzivní hokej.

30:08
    Další přerušení hry a další zakázané uvolnění domácích.

30:21
    Travis Hamonic si sjel pro puk z druhé vlny a jeho tvrdý projektil skončil vedle branky.

30:47
    Matthew Tkachuk prověřil pozornost Raska a následuje komerční přestávka.

31:13
    Tim Schaller bojoval o puk za brankou Flames, ale domácí byli v přesile a získali kotouč.

31:41
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matt Stajan – 2 min., sekání).

31:49
    Pastrňákova dělovka minula branku.

32:06
    Hosté přišli o útočné pásmo a musí začít znovu od své branky.

32:34
    Spooner chtěl sám zavézt puk do útočné třetiny, ale to se mu nepovedlo a Bruins ještě nic nevymysleli.

33:06
    Další vyhození domácího týmu. Přesilová hra Bruins je zatím otřesná.

33:42

33:55
    DeBrusk trefil svou střelou Hamonica.

34:05
    Ofsajd zastavil další útok domácího týmu. Následuje komerční přestávka.

34:21
    Charlie McAvoy neprocpal puk na Ritticha a dopředu mohou domácí.

34:46
    Ani domácí se k ničemu nedostali a Bruins jsou zpět v útočném pásmu.

35:24
    Backes trefil tyčku nebo Rittich skvěle zasáhl!

35:43
    Bruins jsou stále nastěhováni před brankou českého brankáře a dostávají Flames pod tlak.

36:03
    Frolík se dostal k dorážce před brankou a Rask musel předvést dobrý zákrok!

36:39
    Monahan se chtěl dostat do ke střele z levé strany, ale jeho klička mu nevyšla. Vzápětí se do samostatného úniku dostal Ryan Spooner, kterého skvěle vychytal David Rittich!
    36:39 Samostatného únik Ryana Spoonera

37:04
    Šance na obou stranách neskončili brankou, a tak je stav utkání stále vyrovnaný. Nyní se Bruins provinili zakázaným uvolněním.

37:44
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Matt Grzelcyk – 2 min., držení).

38:00
    Hosté vyhazují puk až za branku Calgary.

38:18
    Bergeron zavezl puk do útočného pásma a ušetřil pár cenných vteřinek.

38:41
    Další vyhození Bostonu. Dnes se ani jednomu z týmů přesilové hry příliš nedaří, i když se Flames z přesilovky prosadili.

39:16
    Calgary se usadilo v útočném pásmu, ale tahle akce neměla dlouhého trvání.

39:43
    Matthew Tkachuk si prohodil puk pod nohama a poté chtěl nahrát před branku, ale tahle nahrávka byla zablokovaná.

39:44

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je tu konec druhé třetiny, ve které jsme viděli pouze jednu branku a to na straně domácích, kteří z přesilové hry. Hra je velmi vyrovnaná a ve třetí třetině se dozvíme, kdo dnes ukořistí více bodů.
    Střely na branku po druhé třetině 12:23.

40:01

40:16
    Marchand se sice dostal do útočné třetiny, ale nahrát na svého spoluhráče už nedokázal.

40:40
    Domácí získali kotouč, ale hned ve středním pásmu o něj přišli a Bruins se na malou chvíli dostali do útočné třetiny.

41:21
    Třetí třetina se hraje velmi svižně a o první přerušení se postarali hosté, kteří vyhodili puk na zakázané uvolnění. Následuje vhazování po pravici Raska.

41:53
    Sam Bennett dostal nahrávku na čárky a jeho střela zápěstím skončila na tyči!
    41:53 Břevno Benneta

42:01
    Na tyčky vedou Flames 2:1.

42:29
    Noel Acciari vystihl rozehrávku Flames ve středním pásmu a Bruins jeli tři na jednoho. Acciari to vzal na sebe a jeho střelu zlikvidoval Rittich.

43:45
    Střelu od modré čáry zlikvidoval Rittich, který nyní drží Calgary!

44:10
    Rask podržel nahození od modré a přerušil hru.

44:40
    Garnett Hathaway střílel z levé strany a jeho pokus byl přizvednutý nad branku.

44:46
    Tentokrát už puk prošel na Raska, který přerušil hru.

44:54
    Další střela od modré v podání domácích skončila na betonech Raska.

45:31
    Hosté velmi aktivně napadali v útočném pásmu, ale k ničemu se nedostali.

46:07
    Souboj českých hokejistů vyšel lépe pro Ritticha! David Pastrňák ujel obraně Flames a jel sám na Ritticha, který se roztáhl co nejvíc to šlo a Pastrňák při svém zakončení trefil levý beton Ritticha.
    46:07 Nájezd Pastňáka

47:07
    Marchand se chtěl dostat přes obránce, ale to se mu nepovedlo a puk se pomalu dokutálel až k Rittichovi, který si puk vzal do lapačky.

47:30
    Monahan se vytočil ke střele zápěstím, ale branku minul.

47:48
    Jake DeBrusk dostal nahrávku před poloodkrytou branku a jeho střela skončila jen těsně vedle.

48:28
    Domácí mají puk pod svou kontrolou, ale ke střele na Rakovu branku se ještě nedostali.

49:03
    Marchand se dostal k puku v útočném pásmu, ale spoluhráče nenašel a domácí vyváží puk do bezpečí.

49:37
    Moc nechybělo a Pastrňák se opět dostal do samostatného úniku.

50:12
    Brunis vyhodili puk velmi šikovně, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

50:53
    Backes společně s Nashem drželi Calgary ve svém pásmu, ale Plamenům se nakonec povedlo vyhodit.

51:36
    Další útočnou akci domácích zastavuje ofsajd.

51:55
    Ani jeden z týmů si nedokáže přesně nahrát, a tak se toho na ledě příliš mnoho neděje.

52:42
    Flames po delší době přišli o puk v útočném pásmu.

53:28
    Boston hraje celkem pasivně a vyhazuje na zakázané uvolnění. Pokud chce Calgary do play-ff tak by dnes mělo vyhrát.

53:51
    Propagační pokus z levé strany pokryl Rittich.

54:07
    Morgan Klimchuk se dostal ke střele z levé strany a Rask byl pozorný a střelu pokryl.

54:19
    Mark Giordano pálil od modré, ale jeho střela byla zablokována.

54:47
    Bennett vystřelil z vrcholu pravého kruhu a i on jen těsně minul.

55:28
    Johnny Gaudreau nahodil na Raska, který si připsal další důležitý zákrok.

55:51
    Hamilton nahodil na branku a těsně před brankou tečoval jeden z domácích hráčů, tuto jízdu jako zklamání.

56:12
    Ani jeden z týmů už nechce udělat chybu a závěr druhé třetiny bude ještě zajímavý.

57:07
    Rask nyní vytáhl skělý zákrok proti střele Bretta Kulaka

57:38
    Oba týmy si přehazují puk ze strany na strnu a vypadá to, že se blížíme prodoužení.

58:08
    Riley Nash měl velikou šanci, kterou promrhal!
    58:08 Šance Rileyho Nashe

58:32
    Blížíme se do poslední minuty tření třetiny.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:27
    Pastrňák objel dva hráče a dokázal vystřelit na Ritticha.

59:54
    A nyní Pastrňák zahrál skvělé do obrany a obral o puk hostujícího hráče.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ani 60 minut nepřineslo vítěze, a tak se podíváme na prodloužení.

60:01

60:12
    Bergeron se dostal ke dvěma střelám, ale obě pokryl Rittich.

60:44
    Domácí sice drží puk, ale Boston dobře napadá a dělá problémy v rozehrávce hostů.

61:38
    V prodloužení tři na tři se zatím nic extra nestalo.

62:06
    Matthew Tkachuk vystřelil z blízka a Rask skvěle zasáhl!
    62:06 Zákrok Raska

62:43
    Další zákrok Raska!

63:00
    Po střele z mezikruží dokázal Rask udržet puk a nedovolit žádnou dorážku.

63:28
    Johnny Gaudreau se natlačil před Raska, ale k zakončení se nedostal.

63:36
    Je rozhodnuto! Rask skvěle chytil střelu domácích a dopředu se vydali Medvědi. Nash poslal z vlastního pásma skvělou přihrávku do jízdy na BRADA MARCHANDA, který jel v plné rychlosti směr branka, položil si Ritticha a poté mu poslal puk mezi nohama do branky. Asistence: Riley Nash.

3. David Pastrňák 1+0

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (00:49:59)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 26. Tkachuk (Monahan, J. Gaudreau) – 6. Pastrňák (Bergeron), 64. Marchand (Riley Nash)

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano (C), Brodie, Hamonic, Stone, D. Hamilton, Kulak – Backlund (A), J. Gaudreau, Stajan – Tkachuk, Lazar, Hathaway – Monahan (A), Frolík, Jankowski – Ferland, S. Bennett, Klimchuk.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ghislain Hebert – Ryan Gibbons, Vaughan Rody