Calgary – Boston 1:2 (po pr.) | Nashville – Ottawa 5:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 1:3 (kon.)
Vegas – Anaheim 0:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Los Angeles Kings
Úterý 20.02.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Česká stopa v utkání

David Kämpf (CHI) 0+0, 2 střely, TOI 11:07 (05:14:40)

Hvězdy utkání

1. Jonathan Quick (LAK) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Torrey Mitchell (LAK) 1+0
    3. Dion Phaneuf (LAK) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 28-32; Zablokované střely: 12-31; Vhazování: 54%-46%; Hity: 34-33; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 6-2.

Chicago bylo v první třetině naprosto bezzubé, zatímco v dresu Kings se prosadili Torrey Mitchell a Andy Andreoff. Ve druhé části už to bylo ze strany Blackhawks lepší, jenže zase skórovali hosté, jmenovitě Dion Phaneuf, na jehož gól ve třetí části odpověděl Patrick Sharp. Patrick Kane odehrál 800. utkání v NHL. Po vysoké výhře Chicaga nad Washingtonem 7:1 přišlo hořké vystřízlivění. Konečný výsledek v United Center. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 3.

59:50
    Ještě jedno vhazování v závěru zápasu. Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění. Do konce 10 sekund.

59:29
    Kings opět těsně minuli prázdnou bránu Chicaga a v hledišti United Center to hlasitě zahučelo.

59:19
    Puk byl ve středním pásmu sražen mezi střídačky a Kings mají příležitost k tomu, aby si vydechli. Chicago si navíc po přerušení vyžádalo oddechový čas.

59:00
    Do konce střetnutí zbývá odehrát 1 minuta.

58:49
    Kings těsně minuli po vyhození levou tyč prázdné brány Chicaga a pískalo se zakázané uvolnění.

58:16
    Vinnie Hinostroza na pravém křídle vypálil od hrazení a jeho střela minula vzdálenější levou tyč.

57:07
    Před bránou Kings bylo pořádné horko, střela Jonathana Toewse i dorážka Tommyho Wingelse ale byla zablokována a po zakázaném uvolnění hostů Anton Forsberg zůstal na střídačce!

55:50
    Kings v čele s Anžem Kopitarem nemohli pokračovat v akci. Hra přerušena kvůli vysoké holi.

55:32
    Ryan Hartman si najel před bránu na nahození z levého křídla a ostrého úhlu a dobře puk tečoval, jenže ztroskotal na levém betonu Jonathana Quicka, který puk rychle zmrazil!

55:14
    Chicago by dnes tedy přírůstek potřebovalo jako sůl, a to v podobě dvou gólů, jenže se to zdá být nemožné.

55:07
    Jordin Tootoo na Twitteru zveřejnil příspěvek, v němž oznámil, že má nový přírůstek do rodiny.

54:57
    Derek Forbort vystřelil od modré čáry a Anton Forsberg puk ukryl v lapačce. Další reklamní přestávka.

54:42
    Dustin Brown se z levého kruhu protáhl před bránu, Anton Forsberg ale kopíroval jeho pohyb a puk vyrazil.

54:18
    Blackhawks prudce vypálili z vrcholu pravého kruhu a puk těsně minula vzdálenější levý horní roh brány.

53:34
    A další šance Chicaga z blízkosti, Jonathan Quick ale puk mířící do levého horního rohu brány fantasticky vyrazil vyrážečkou! Kings stále vedou v Chicagu 3:1.

53:18
    Kings na pravém křídle nemohli pokračovat v akci. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

53:09
    Český útočník David Kämpf se mohl stát hrdinou Chicaga a vrátit ho zpět do hry, když se parádně protáhl před bránu, jenže byl tísněn a nedokázal puk zvednout. Jonathan Quick ho po skvělém rozštěpu vychytal a skóre se nezměnilo!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:18
    Ryan Hartman napřáhl na vrcholu pravého kruhu k tvrdé střele s příklepem, která byla zablokována. Tyler Toffoli poté vyrazil do protiútoku, který nic nepřinesl.

51:07
    United Center se rozléhá hlasitý pokřik: "Let's go Hawks, let's go Hawks!" Domácí stále prohrávají o dva góly.

50:11
    Důležitá informace. Patrick Kane dnes nastoupil k jubilejnímu 800. utkání v NHL! Blahopřejeme!

50:06
    Hodně plynulou pasáž hry ze strany na stranu přerušilo postavení mimo hru Chicaga. Komerční přestávka.

47:56
    Jeden z hráčů Blackhawks se otáčel s pukem před bránou, jeho bekhendová přihrávka ale nikoho nenašla.

47:02
    Vyloučený Adrian Kempe je zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu hráčů pět na pět.

46:30
    Také Kings mohli udeřit v oslabení, Anton Forsberg ale jejich střelu z pravého kruhu a blízkosti vyrazil!

45:58
    Patrick Sharp vzápětí mohl snížit na rozdíl jedné branky u pravé tyče, Jonathan Quick ale puk vyrazil!

45:16
    Arťom Anisimov se ocitl před bránou ve velké šanci a z otočky dobře vystřelil, jenže Jonathan Quick v předklonu vyrazil puk pravým ramenem fantasticky nad bránu!

45:02
    Adrian Kempe fauloval na vrcholu levého kruhu útočného pásma Jonathana Toewse a byl vyloučen za podržení.

44:59
    Patrick Sharp je zpět na ledové ploše a Kings dnes využili jednu ze tří přesilových her.

44:10
    Connor Murphy odvedl před bránou skvělou práci, když střelu Kings z levého kruhu nepropustil na bránu.

43:12
    Jonathan Quick předvedl v rychlém sledu dva spektakulární zákroky! Brandon Saad se po přečíslení dva na jednoho a skvělé práci Jonathana Toewse ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát nedokázal brankáře Kings překonat, přičemž ve druhém případě už mířil do prázdné brány, jenže Jonathan Quick špičkou levého betonu puk vykopl!

42:59
    Patrick Sharp před pár okamžiky skóroval, nyní byl ale vyloučen na dvě minuty ze hry za hákování.

42:41
    Alex Iafallo vystřelil zápěstím v levém kruhu pro vhazování, jenže Duncan Keith k němu stačil včas přistoupit a puk přizvedl do ochranné sítě. Anton Forsberg zasahovat nemusel.
    41:42 Patrick SHARP - 1:3

41:42
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Jonathan Quick vyrazil táhlou střelou od modré čáry Blackhawks levým betonem pouze před sebe, čehož využil PATRICK SHARP a z dorážky zamířil po ledě ke vzdálenější pravé tyči! Chicago se konečně zapsalo na střeleckou listinu a prohrává 1:3. Asistence: Carl Dahlström.

40:01
    Úvodní vhazování třetiny mezi dvěma kapitány, číslo vydání 3. Úspěšnější byl Anže Kopitar, který tak vyhrál v souboji 2:1. Berte to samozřejmě s nadsázkou.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 15-29; Zablokované střely: 7-21; Vhazování: 58%-42%; Hity: 27-26; Přesilové hry: 0/0-1/2; Trestné min.: 4-0.

Třetí třetina začne přibližně v 4:30.

Domácí Chicago ani po přestávce nepředvedlo nic převratného, i když ve druhé části bylo už o něco nebezpečnější, než v první. Nicméně, gól padl na opačné straně, když se v dresu Kings prosadil v přesilové hře Dion Phaneuf. Skóre po druhé třetině utkání. Chicago Blackhawks 0 Los Angeles Kings 3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:03
    Derek Forbort vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila v náruči připraveného Antona Forsberga.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:03
    Oba týmy se v rychlém sledu ocitly v šanci, jenže Jonathan Quick a Anton Forsberg puk úspěšně vyrazil.

37:26
    Ryan Hartman předvedl skvělý forčeking a rozehrávka Kings zpoza brány se od jeho hole odrazila z nulového úhlu před bránu, Jonathan Quick ale puk podržel!

37:16
    Hra byla přerušena v útočném pásmu Chicaga, které se stále marně snaží zapsat na střeleckou listinu.

37:10
    Patrick Kane před vrcholem levého kruhu vystřelil zápěstím a jeho střela byla na přední tyči zablokována.

36:30
    Tanner Pearson se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a plynulá pasáž hry byla přerušena.

35:20
    Duncan Keith se snažil snad na desetkrát dorazit puk u levé tyče do brány, jenže ležící Jonathan Quick mu to zkrátka nedovolil! Puk stále zůstával ve hře, Chicago toho ale nevyužilo.

34:54
    Kings se v rychlém sledu dostali v levém kruhu ke střele, ani jednou ale Anton Forsberg zasahovat nemusel.

34:22
    Ryan Hartman nedokázal před bránou tečovat puk směrem mezi tři tyče a kotouč skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena a v United Center následuje komerční přestávka. LA Kings stále vede 3:0.

33:56
    Chicago rozbilo přečíslení Kings dva na jednoho, jeho následnou akci ale zastavilo postavení mimo hru.

33:18
    Arťom Anisimov si v mezikruží pohrál s dvěma hráči Kings, kterých se zbavil parádní stahovačkou, a z levého kruhu přenesl hru doprava, kde Patrick Kane bekhendem mířil z otočky vedle přední pravé tyče!

32:28
    Icing se proti Kings nepískalo a Anton Forsberg se vydal za svou bránu, aby Blackhawks pomohl s rozehrávkou.

31:37
    Blackhawks na levém křídle nepříjemně vystřelili ihned po vhazování a Jonathan Quick puk letící těsně nad ledem na poslední chvíli vyrazil poté, co měl zacloněný výhled!

31:32
    Jonathan Quick si snadno poradil s nahozením Blackhawks a zatím hravě míří za udržením čistého konta.

31:02
    Alex DeBrincat nemohl na pravém křídle pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru. Hra přerušena.

30:15
    Brent Seabrook vystřelil ihned po vhazování před vrcholem pravého kruhu a jeho střela skončila v lapačce Jonathana Quicka. Před bránou Kings nikdo neclonil.

30:10
    Arťom Anisimov nedokázal překonat ležícího Jonathan Quicka z blízkosti a vzápětí neuspěl tvrdou střelou z levého kruhu pro vhazování ani Brent Seabrook! Komerční přestávka.

29:05
    Anže Kopitar na vrcholu levého kruhu napřáhl v jízdě k prudké střele s příklepem, kterou Anton Forsberg maskou vyrazil! Další skvělý zákrok!

28:57
    Jordan Oesterle se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže jeho střela houštinou střel neprošla na bránu.

27:50
    Tyler Toffoli vypálil ihned po vhazování, Anton Forsberg byl ale pozorný a puk dokázal vyrazit mimo.

27:47
    Anton Forsberg ukryl nahození Kings od modré čáry v lapačce a následuje komerční přestávka.

27:14
    Tanner Pearson se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže z dorážky nedokázal fantastického Antona Forsberga překonat! Brankář Chicaga ukradl Kings čtvrtý gól!

26:39
    Blackhawks na levém křídle vystřelili od hrazení a Jonathan Quick v pohodě puk vyrazil levým betonem.

25:36
    Kings se snažili prosadit podél střídaček, jenže jejich útočné snažení přerušilo postavení mimo hru.

25:03
    Kyle Clifford na levém křídle vystřelil do modré čáry a Anton Forsberg na přední tyči vyrazil puk pravým ramenem.
    24:05 Dion PHANEUF - 0:3

24:05
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tanner Pearson skvěle clonil před bránou a střela DIONA PHANEUFA z vrcholu levého kruhu pro vhazování mezi jeho nohama zamířila do bližšího horního rohu brány! Kings využili přesilovou hru a vedou v United Center už 3:0! Asistence: Alec Martinez a Adrian Kempe.

23:28
    Nick Schmalz se málem řítil do samostatného úniku, jenže Tyler Toffoli ho dokázal dostihnout a puk mu vypíchl.

22:46
    Lauce Bouma na levém křídle zavážel puk do útočného pásma a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

22:28
    Chicago se stále marně snaží prosadit a nyní navíc vyhodili jeho hráči puk na zakázané uvolnění.

22:21
    Kyle Clifford nabral na pravém křídle velkou rychlost a po skvělém pokrytí puku bekhendem se snažil na bližší tyči nahrnout puk mezi betony Antona Forsberga, marně!

21:58
    Kings od střídaček nahodili puk za bránu Antona Forsberga a oba týmy získaly čas na to, aby vystřídaly.

21:17
    Kings na levém křídle vystřelili od hrazení a Anton Forsberg na přední tyči puk bez problému vyrazil mimo.

20:25
    Kings se v úvodu prostřední části ocitli pod mírným tlakem a podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra je hodně často kouskována.

20:17
    Jonathan Toews rychle vypálil v levém kruhu ihned po vhazování a Jonathan Quick opět přerušil hru.

20:14
    Jonathan Quick si bez problému poradil s nahozením Blackhawks a u své pravé tyče zmrazil puk pod lapačkou.

20:01
    Oba kapitáni se opět postavili na úvodní buly, přičemž tentokrát byl úspěšnější domácí Jonathan Toews.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 4-15; Zablokované střely: 7-9; Vhazování: 52%-48%; Hity: 16-15; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:35.

Chicago prožilo katastrofální vstup do utkání, když se během první části dostalo pouze ke čtyřem střelám a dvakrát inkasovalo, když se v dresu Kings prosadili Torrey Mitchell a Andy Andreoff. A to ještě hned v úvodu orazítkoval tyč Tyler Toffoli. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 0 Los Angeles Kings 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:48
    Anton Forsberg si snadno poradil s nahozením Kings z pravého křídla a po podržení kotouče přerušil hru.

17:29
    Brent Seabrook na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Jonathan Quick bez problému lapil puk do lapačky.

17:07
    Chicago podruhé inkasovalo a hned vzápětí Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
    16:37 Andy ANDREOFF - 0:2

16:37
    Dvojice hráčů Kings se na vrcholu levého kruhu rychle překřížila a Johny Brodzinski nahodil puk před bránu, kde do něj vložil hůl clonící ANDY ANDREOFF a kotouč se od jeho čepele odrazil pod horní tyč! V United Center je hrobové ticho. Asistence: Jonny Brodzinski a Michael Amadio.

16:19
    Brent Seabrook musel za svou bránou hrát. Zakázané uvolnění se proti Kings nepískalo. Hra pokračovala.

15:35
    Dion Phaneuf se dostal na vrcholu mezikruží k prudké střele zápěstím, kterou Anton Forsberg vkleče vyrazil.

14:57
    Jonathan Toews zkusil vypálit od modré čáry, jenže jeho slabá střela skončila v lapačce Jonathana Quicka. Pokud se nepletu, tak to byla teprve třetí střela Hawks na bránu. Je tomu opravdu tak! Komerční přestávka.

14:16
    Jake Muzzin se na levém křídle neprosadil a u hrazení byl dohrán tvrdým hitem. Ani tentokrát se ale o faul jednalo.

13:46
    Alex Iafallo se snažil prosadit u pravé tyče po vyjetí zpoza brány, jenže byl sražen k ledu. Žádné vyloučení.

12:16
    Chicago předvedlo v rychlém sledu katastrofální rozehrávku a Kings se dvakrát v rychlém sledu řítili do přečíslení dva na jednoho, respektive tři na dva, ani jedno ale nic nepřineslo kvůli špatné přihrávce!

11:52
    Tommy Wingels na vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím a jeho střela byla na přední tyči zablokována.

11:25
    Hra byla přerušena kvůli vysoké holi v útočném pásmu Blackhawks a vhazovat se bude po pravici Jonathana Quicka, který zatím neměl příliš mnoho práce.

11:05
    Carl Dahlström na levém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus zápěstím minul vzdálenější pravou tyč brány.

10:49
    Kings se snažili zaútočit po pravém křídle, kde jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.

09:10
    Kings po zakázaném uvolnění Chicaga vypálili od modré čáry a Anton Forsberg puk vyrazil. Domácí brankář poté musel zasahovat ještě jednou, když ho z blízkosti neprostřelil u levé tyče brány Anže Kopitar!
    08:31 Torrey MITCHELL - 0:1

08:31
    Kings neumožnili na levém křídle Chicagu vyhodit a TORREY MITCHELL napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele s příklepem, která se od pravé ruky Antona Forsberga odrazila do brány! Brankář Blackhawks pokrčil rameny, protože vůbec nic neviděl, a LA vede 1:0! Asistence: Nate Thompson a Kyle Clifford.

08:05
    Vyloučený Connor Murphy se vrátil zpět na led a Chicago úspěšně přečkalo první oslabení dnešního zápasu.

07:45
    Blackhawks vyhodili puk přes ochranné sklo, byla tam ovšem teč, takže rozhodčí podruhé zatím nevylučovali.

06:49
    Kings odváděli skvělou práci před bránou a několikrát se dostali do zakončení. Anton Forsberg si ale připsal minimálně čtyři dobré zákroky a Chicago se osvobodilo.

06:19
    Jake Muzzin napřáhl před vrcholem mezikruží k prudké střele zápěstím, která nad ledem minula pravou tyč brány.

06:05
    Hra byla přerušena ihned po vhazování a Kings si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru. Connor Murphy byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

06:00
    Alex Iafallo se dokázal z levého kruhu prodrat až před bránu, jenže poté měl zablokovanou hůl a zakončit se mu nepodařilo. Anton Forsberg volný puk zmrazil pod lapačkou.

04:46
    Patrick Sharp na pravém křídle vystřelil od hrazení a Jonathan Quick po rychlém zakleknutí puk vyrazil sevřenými betony.

04:36
    V United Center je ticho jako v hrobě. Hokejisté Chicaga se ještě nedostali ani k jedné střele na bránu LA.

03:16
    Kings se dostali po dalším zakázaném uvolnění domácích hráčů ke střel střelám, přičemž poslední dvě obstaral Alex Iafallo. Jeho první pokus z vrcholu mezikruží byl ale zablokován, stejně jako pokus Anžeho Kopitara předtím z levého kruhu, a druhý zleva od hrazení zamířil do lapačky Antona Forsberga.

02:16
    Drew Doughty po zpětné přihrávce na pravém křídle prudce vypálil bez přípravy před vrcholem kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil do bližšího horního rohu brány, Anton Forsberg měl ale skvělý výhled a po skvělém semaforu puk ukryl v lapačce.

02:01
    Nádherná střela Tylera Toffoliho v levém horním rohu brány neskončila a Blackhawks se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění. Chicago se marně snaží dostat do hry.
    01:31 Tyler Toffoli v úvodu orazítkoval brankovou konstrukci!

01:31
    Tyler Toffoli napřáhl na vrcholu pravého kruhu k ostré střele zápěstím, která mířila nad vyrážečku Antona Forsberga, nakonec se ale puk od horní tyče odrazil zpět do hry!

00:40
    Anton Forsberg zmrazil puk u své pravé tyče pod lapačkou a hra byla přerušena. Kings prožili dobrý vstup do utkání a hned se dostali ke střele, který z levého kruhu zamířila mimo.

00:01
    Jonathan Toews a Anže Kopitar zkřížili hole na úvodním vhazování a úspěšnější byl hostující útočník Los Angeles.

00:01

V United Center doznívá americká národní hymna a vše už je pomalu připraveno pro úvodní vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: A. Forsberg (Bérubé) – Keith (A), Oesterle, Dahlström, Seabrook (A), E. Gustafsson, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Wingels – Anisimov, Schmaltz, P. Kane – Sharp, Hartman, DeBrincat – Bouma, Kämpf, Hinostroza. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Forbort, Doughty (A), Phaneuf, Martinez, Muzzin, Folin – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown (A) – Pearson, Kempe, T. Mitchell – Clifford, N. Thompson, Toffoli – Andreoff, Amadio, Brodzinski. Hlavní trenér: John Stevens.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Kevin Pollock. Čároví: Shandor Alphonso, Derek Amell.

Chicago v posledním zápase přejelo v United Center hokejisty Washingtonu a ukončilo sérii osmi porážek v řadě. Skvělý zápas odehrál Patrick Kane, který vstřelil gól a zaznamenal svou jubilejní 500. asistenci v dresu Blackhawks. Tým z třetího nejlidnatějšího města USA nyní čeká druhý domácí zápas v řadě, během něhož se podruhé v letošní sezóně střetne v úterý v noci s Los Angeles Kings. Také Kings v posledním zápase vyhráli, když zvítězili na ledě Buffala a ukončili sérii tří porážek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 42. Sharp (Dahlström) – 9. T. Mitchell (N. Thompson, Clifford), 17. Andreoff (Brodzinski, Amadio), 25. Phaneuf (Martinez, Kempe)

Rozhodčí: Brian Pochmara, Kevin Pollock. Čároví: Shandor Alphonso, Derek Amell

Diváci: 21339