USA – Slovensko 5:1 (kon.) | Slovinsko – Norsko 1:2 (po pr.) | Švýcarsko – Německo 1:2 (po pr.)
Finsko – J. Korea 5:2 (kon.)
USA
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Slovensko
Úterý 20.02.2018, 04:10 • Gangneung Hockey Centre • Olympijské hry - muži • Kvalifikace
Sledujte:

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Přeji hezké ráno. (06:35:44)
    Ryan Donato vstřelil dva góly a výrazně pomohl Spojeným státům do čtvrtfinále

Američané slaví, poráží 5:1 Slovensko a ve čtvrtfinále narazí na Českou republiku. Spojené státy dnes byly lepším týmem a vyhrály zaslouženě. Po bezbrankové první třetině si v té druhé Američané vypracovali rozhodující náskok. Jako první se prosadil Ryan Donato, pak brzy nato z dvojnásobné přesilovky James Wisniewski. Ještě hůř to se slovenskými ambicemi na postup bylo, když v 34. minutě na 3:0 zvýšil Marc Arcobello. Naděje Slovenska ještě ožily, když tři minuty před koncem druhé části zápasu snížil z přesilovky Peter Čerešňák. Ve třetí třetině však Američané žádné komplikace nepřipustili, ještě své vedení naopak navýšili. Nejprve se prosadil Garrett Roe a poté ještě svůj druhý gól, a celkově čtvrtý na turnaji, vsítil Ryan Donato.

59:20
    Znovu se musel Laco činit, aby zlikvidoval Blumovu střelu po hezké kombinaci Spojených států.

58:49
    Američané dohrávají tento zápas s velkým sebevědomím a dál ještě trápí Jána Laca ve slovenské bráně.

57:30
    Laco musel znovu do akce, tentokrát dokázal chytit střelu Ryana Stoa.
    56:46 Ryan DONATO - 5:1

56:46
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Teď už definitivně zhasínají naděje Slováků na postup do čtvrtfinále. RYAN DONATO měl na levém křídle hodně prostoru ke střelbě a znovu ukázal, jak je přesný střelec. Trefil se k tyči a Laco popáté loví puk ze své branky. Asistence: James Wisniewski.

56:23
    Slováci nemají čas na bránění a musí se cpát dopředu. Ale Američané si to dobře hlídají.

55:58
    Vyloučení v týmu Slovensko (Marek Ďaloga – 2 min., sekání).

55:58
    Až nyní je přerušená hra. Američané byli hodně opatrní a ponechali při výhodě Zapolského v brance.

55:29
    Američané mají puk za svou brankou a nespěchají s rozehrávkou. Navíc mají ponechanou výhodu.

55:02
    Gionta svou těčí hodně zpomalil předchozí střelu, takže Ján Laco měl nakonec jednoduchou práci.

54:49
    Greenwayova střela byla slovenskými obránci ztečovná do rohu kluziště.

54:21
    Američané nenechávají nic náhodě a berou si oddechový čas.

54:20
    Spojené státy vyhodily kotouč z vlastního obranného pásma a je to zakázané uvolnění.

53:21
    Píská se zakázané uvolnění Slovenska.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (O'Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, Nagy)

USA: Zapolski (Maxwell) – Gunderson, Sanguinetti, Welch, Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – Little, Roe, O'Neill – Ch. Bourque, Greenway, B. Gionta – Donato, Arcobello, Terry – Stoa, McCarthy, B. Butler – Slater (A).
    Slovensko: J. Laco (Konrád) – Ďaloga, Baranka, Graňák (A), Čerešňák, Čajkovský, Starosta (A), Mikuš – Cingel, Marcinko, Lamper – Haščák, Bubela, Bakoš – Nagy, Surový (C), Hovorka – Ölvecký, Krištof, Sukel' – Kudrna.

Rozhodčí: Rantala, Salonen – Pihlblad, Suominen