Litvínov – Chomutov 3:4 (kon.) | Mountfield HK – Trenčín 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Soči 7:1 (1:1 po s.n.)
SC Langnau Tigers – Vítkovice 1:2 (kon.)
po s.n. (1:1)
HC Kometa Brno
7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
HK Soči
Úterý 20.02.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Přípravné zápasy
Předzápasové kurzy: 2.3 4.1 2.3
Partner:
   
  58:10
  Ještě jedna početní převaha pro Kometu. Dvě minuty za sekání obdržel Jevgenij Lapenkov.
   
  57:06
  Kometa právě vstřelila branku!
  One man show dovršena! PETR HOLÍK zkompletoval hattrick a celkově si připisuje již pátý bod, když překonal brankáře Soči při rychlém brejku projektilem mířeným mezi lapačku a tělo. Šikin dnes pravděpodobně nebude mít klidné spání z brněnského forvarda. Asistence: Jan Štencel, Martin Zaťovič.
   
  54:35
  Kometa právě vstřelila branku!
  Další trefa do Šikinovy brány! Krejčíkovu střelu od modré čáry tečoval za záda brankáře Soči PETR HOLÍK, jenž dnes zaznamenal již čtvrtý bod! Asistence: Jakub Krejčík, Alexandre Mallet.
   
  50:57
  Přesilová hra pro Soči. Dvě minuty za hákování obdržel Leoš Čermák.
   
  42:49
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brňané se potřetí prosazují v početní převaze a vedou o čtyři branky. Hruška poslal puk pod sebe na JANA ŠTENCELA, který našel mezírku mezi betony ruského gólmana. Asistence: Jan Hruška, Leoš Čermák.
   
  41:42
  Přesilovka Soči je u konce. Dvě minuty za hákování obdržel Nikita Točitskij.
   
  Na začátku třetí třetiny si zahraje přesilovku Soči. Tomáš Malec obdržel na závěr dvouminutový trest za nedovolené bránění.
   
  35:28
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí využívají podruhé v utkání přesilovou hru. A brněnské fanoušky potěšili pohlednou kombinací. Čermák našel na protějším kruhu nehlídaného JANA HRUŠKU, jenž se do odkryté klece nemýlil. Asistence: Leoš Čermák, Tomáš Bartejs.
   
  34:29
  Domácí mohli znovu inkasovat v oslabení, Tomilin nabil Padakinovi, jenž zblízka Čilaka nepřekonal. Výborný zákrok brněnského brankáře betonem.
   
  33:55
  Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za hru vysokou holí dostal Nikita Lisov.
   
  30:09
  A to byl poslední moment Langhamera v utkání. V polovině zápasu jej mezi třemi tyčemi střídá Marek Čiliak.
   
  29:14
  Na druhé straně ve velké příležitosti Hynka Zohorný, který se dostal za obranu, ale tváří v tvář Šikina nepřekonal.
   
  28:27
  Pohledná kombinace dua Laričev s Tomilinem. První jmenovaný si vyměnil puk s druhým jmenovaným a jen výborný rozštěp Langhamera na čáře zachránil Kometu od inkasování.
   
  26:58
  Už to mohlo být o tři branky. Jeden z obránců Soči na poslední chvíli vložil hůl do Holíkovy šance, který mohl zakončovat do odkryté brány.
   
  23:22
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí přesilovou hru proměňují a dostávají se do dvougólové náskoku. PETR HOLÍK napřáhl na pravém kruhu a svým projektilem vymetl levý horní růžek. Hodně povedená a prakticky nechytatelná rána. Asistence: Jakub Krejčík.
   
  22:57
  Vyostřený moment. Radima Zohornu poslal nevybíravě na led Arťjema Malceva. Hráč hostí obdržel dvouminutový trest za podražení. Ruský zadák shodil rukavice a chtěl se rvát, čemuž zabránili rozhodčí.
   
  18:08
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí se vrací do vedení! Holík poslal zpoza branky přihrávku na ALEXANDERA MALETTA, jenž doklepl puk i s pomoci vzdálenější tyčky za Šikinova záda. Asistence: Petr Holík, Martin Zaťovič.
   
  09:58
  V době, kdy už Soči hraje v plném počtu, se dopustili faulu domácí. Tomáš Vondráček okradl o puk zakončujícího Cvětková jen za cenu seknutí, za což obdržel dvouminutový trest.
   
  09:10
  Domácí se mohli vrátit do vedení. Bartejsova pravděpodobně tečovaná střela Šikinovi vypadla. Puk mířil za záda ruského gólmana, který jej ale na poslední chvíli dokázal vpádu zastavit.
   
  08:38
  Soči právě vstřelilo branku!
  Hostům se povedlo v oslabení srovnat! IVAN LARIČEV vystihl nepřesnou kombinaci Komety, utrhl se do brejku, který zakončil povedenou kličkou do forhendu. Bez asistence.
   
  07:30
  První přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za hákování obdržel Cvětkov.
   
  01:43
  Svižný vstup Komety do utkání zastavil faul Martina Dočekala, jenž dostal dvě minuty za podražení.
   
  00:23
  Kometa právě vstřelila branku!
  Tak to byl svižný vstup Komety do utkání. Modrobílí vyhráli úvodní buly, dostali se do útočného pásma a z první střely skórují. MICHAL BARINKA poslal puk neomylně z levého kruhu do horního růžku brány, Šikin byl bez šance. Asistence: Martin Zaťovič, Petr Holík.

  Václav Petrů

  Branky a nahrávky: 1. Barinka (Zaťovič, Holík), 19. Mallet (Holík, Zaťovič), 24. Holík (Krejčík), 36. Hruška (Čermák, Bartejs), 43. Štencel (Hruška, Čermák), 55. Holík (Krejčík, Mallet), 58. Holík (Štencel, Zaťovič) – 9. Laričev

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  0:0   Mallet (KOM)
  0:0   Morozov (SOC)
  2. série:
  0:0   Holík (KOM)
  0:1   Laričev (SOC)
  3. série:
  1:1   Plášek (KOM)
  1:1   Akmadinov (SOC)
  4. série:
  1:1   Čermák (KOM)
  1:1   Malcev (SOC)
  5. série:
  1:1   Vondráček (KOM)
  1:1   Tomilin (SOC)


  HC Kometa Brno: Langhamer (31.Čiliak) – Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Trnka – Zaťovič, Holík, Mallet – Vincour, Hruška, Gajarský – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Plášek, H. Zohorna H., R. Zohorna.
  HK Soči: Šikin (Achmetov) – Lisov, Mamkin, Sčitov (A), Pedan, Malcev, Semjkin, Kuzněcov – Mamkin, Padakin, Cvětkov (K), Chlopotov, Točitskij, Tomilin, Lugin, Akmaldinov, Laričev, Lapenkov (A), Ivanov, Morozov, Šmejlov.

  Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Reich

  Diváci: 2432