Toronto – Florida 1:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Tampa 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:3 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 3:4 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Florida Panthers
Středa 21.02.2018, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Toronto v posledním zápase na ledě Detroitu předvedlo během 18 sekund úžasný comeback, když dvěma góly otočilo utkání na svou stranu. Red Wings v polovině třetí části vyrovnali a už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, to ovšem 31 sekund před koncem odmítl Auston Matthews. Dalším soupeřem Maple Leafs bude Florida, která po třech výhrách v řadě padla ve Winnipegu, odkud si odvezla těžký náklad a prohrála 7:2. Oba týmy se letos střetnou podruhé, přičemž první zápas zvládli lépe Panthers.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau, Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad (A), Matheson, Yandle, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck (A), Malgin – J. McGinn, McCann, Brickley – Haley, MacKenzie (C), Sceviour. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Garrett Rank, Chris Lee. Čároví: David Brisebois, Mark Shewchyk.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Začátku dnešního utkání bude předcházet minuta ticha na uctění památky obětí střelby, ke které došlo před týdnem na střední škole na Floridě (17 mrtvých).

00:01

00:17
    Florida vyhrála úvodní vhazování a po neúspěšném útoku hostů mohli zahrozit Maple Leafs, jenže útok domácích hokejistů zastavila příliš prudká kolmá přihrávka do mezikruží.

01:08
    Ron Hainsey na pravém křídle vystřelil prudce od modré čáry a jeho střela minula vzdálenější levou tyč.

01:24
    Střela Mitchella Marnera z levého kruhu byla zablokována a puk ve středím pásmu sražen mezi střídačky.

02:13
    Další přerušení hry a opět po sraženém kotouči, který skončil po souboji ve středním pásmu na střídačce.

02:13
    Mitchell Marner usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest Toronta za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:33
    Keith Yandle vypálil z levého kruhu pro vhazování a pozorný Frederik Andersen po prvním zákroku puk podržel.

03:06
    Jevgenij Dadonov z mezikruží mířil ke vzdálenější levé tyči, Frederik Andersen ale puk pravým betonem vykopl!

04:13
    Maple Leafs se podařilo vyhodit a Mitchell Marner se vrátil po odpykání týmového trestu zpět na ledovou plochu.

04:31
    Mitchell Marner naskočil na led a na pravém křídle se řítil do šance, jenže ke střele z úhlu se nakonec nedostal.

05:33
    Ron Hainsey na pravém křídle znovu vypálil od modré čáry a jeho střela nad ledem minula přední pravou tyč.

05:38
    Hra byla přerušena kvůli vysoké holi ve středním pásmu. Florida se během přesilové hry dostala k 6 střelám.

06:06
    Jake Gardiner vyhodil puk tak, že mířil k pravé tyči brány Floridy, takže se zakázané uvolnění nepískalo.

06:22
    Hra byla znovu přerušena a za bezbrankového skóre dostává v Air Canada Centre prostor reklamní přestávka.

07:15
    Maple Leafs na levém křídle zkusili štěstí střelou od modré čáry, která minula vzdálenější pravou tyč.

07:53
    Panthers nestihli včas vyklidit útočné pásmo a jejich návrat do třetiny Toronta zastavilo postavení mimo hru.

08:27
    Jevgenij Dadonov z pravého rohu útočného pásma nahodil puk před bránu, kde se ocitl v obrovské šanci Aleksander Barkov, jenže mezi dvěma hráči Maple Leafs pálil pouze do hrudi Frederika Andersena, který si poradil i s jeho dorážkou a puk vleže úspěšně vyrazil!

08:58
    William Nylander na opačné straně nebezpečně tečoval těsně před bránou holí přiloženou k ledu nahození z levého křídla a Roberto Luongo si připsal skvělý zákrok!

09:51
    Florida během tří sekund dvakrát rychle vypálila z vrcholu levého kruhu, Frederik Andersen ale obě střely vyrazil.

11:08
    Jake Gardiner z vrcholu levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde ho tečoval parádně Nazem Kadri, a kotouč těsně minul vzdálenější pravou tyč!

12:03
    Velice atraktivní a plynulá hra skončila zakázaným uvolněním, kterého se dopustili hokejisté Toronta.

12:24
    Hra byla přerušena a Mike Babcock na střídačce Maple Leafs uděluje pokyny svým svěřencům.

12:50
    James van Riemsdyk na levém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu a Roberto Luongo ho úspěšně vyrazil. Brankář Floridy měl poté štěstí, že před ním nikdo nestál a nemohl se tak dostat k dorážce.

13:02
    Roberto Luongo ukryl nahození Maple Leafs od modré čáry pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

13:34
    Jake Gardiner se po rychlé akci Maple Leafs dostal ke střele na vrcholu mezikruží, která byla zablokována.

13:56
    Roberto Luongo nedokázal udržet nahození Maple Leafs z pravého křídla a puk doklouzal vedle vzdálenější levé tyče.

14:32
    Kasperi Kapanen se krásně otočil s pukem v levém kruhu pro vhazování a bekhendem minul vzdálenější pravou tyč.

14:45
    Roman Polák se dnes vrátil do sestavy Toronta a na pravém křídle vypálil od modré čáry, Roberto Luongo měl ale dobrý výhled a střelu českého obránce podržel. Reklamní přestávka.

15:29
    Jonathan Huberdeau se po nahození z levého křídla ocitl na vzdálenější pravé tyči ve velké šanci, jenže z úhlu mířil pouze do výstroje Frederika Andersena!

15:36
    Pokud by Zach Hyman nehrál hokej, klidně by se mohl živit jako spisovatel. Útočník Toronta již vydal minimálně dvě knížky pro děti a má velice zajímavý koníček.

16:53
    Auston Matthews v levém rohu útočného pásma dobruslil nahozený puk a posunul ho na Zacha Hymana za bránu.

17:27
    Maple Leafs o kotouč za bránou přišli a Florida přešla do útoku, který ovšem neměl dlouhého trvání.

17:42
    Kasperi Kapanen rychle zavezl puk na ose hřiště do pásma a napřáhl k dělové střele, která zamířila nad bránu.

18:45
    Maple Leafs z pravého křídla nahodili puk před bránu, kde byl tečován vedle vzdálenější levé tyče.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:31
    Toronto právě vstřelilo branku!
    JAMES VAN RIEMSDYK udělal v mezikruží zpětný oblouk a po přihrávce z levého křídla zamířil z vnitřního oblouku levého kruhu pro vhazování zápěstím mezi betony Roberta Luonga! Asistence: Tyler Bozak a Jake Gardiner.
    19:31 James van Riemsdyk - 1:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V Air Canada Centre to hodně dlouho vypadalo, že se navzdory několika šancím na obou stranách úvodního gólu během první třetiny nedočkáme, jenže 29 sekund před přestávkou vyvedl všechny lidi z omylu krásnou střelou mezi betony Roberta Luonga útočník James van Riemsdyk, který vstřelil v letošní sezóně 25. gól a poslal Maple Leafs do vedení. Skóre po první třetině utkání. Toronto Maple Leafs 1 Florida Panthers 0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:02.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-13; Zablokované střely: 2-6; Vhazování: 69%-31%; Hity: 9-8; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

20:01

20:19
    V Air Canada Centre před pár okamžiky začala prostřední část a po pouhých 19 sekundách Maple Leafs podél střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:35
    Frederik Andersen vyrazil střelu Panthers z pravého křídla levým betonem do rohu ledové plochy a nahození z opačné strany poté na přední tyči zmrazil pod lapačkou.

20:57
    Mark Pysyk byl za vlastní bránou dohrán hitem, ještě předtím ale bekhendem rozehrál podél hrazení.

21:18
    Panthers se vymanili z tlaku a v pravém kruhu na druhý pokus vystřelili, Frederik Andersen ovšem puk vyrazil.

21:52
    Maple Leafs se po další době dokázali dostat do zakončení, jenže jejich střela na bránu neprošla.

22:24
    Maple Leafs se dostali na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, která letěla těsně nad ledem a stala se snadným soustem pro brankáře Roberta Luonga.

22:37
    Roberto Luongo na rozdíl od Frederika Andersena už dnes jednou inkasoval, když ho v závěru první třetiny prostřelil mezi betony přesnou střelou James van Riemsdyk a Maple Leafs vedou 1:0.

23:20
    Kasperi Kapanen z vrcholu mezikruží rozdal puk doleva, kde rychle vstřelil od hrazení zápěstím Travis Dermott, Roberto Luongo ale na přední tyči vkleče puk podržel a Leo Komarov se k dorážce nedostal.

23:47
    Denis Malgin v levém rohu útočného pásma dobruslil prudký puk a zabránil odpískání zakázaného uvolnění.

24:01
    Maple Leafs v rychlém sledu dvakrát vypálili a Roberto Luongo měl co dělat, obě střely ale vyrazil.

24:29
    Jake Gardiner se u levé tyče ocitl v obrovské šanci, jenže Roberto Luongo dokázal puk zalehnout!

24:40
    Nick Bjugstad si v pravém kruhu krásně pokryl puk před dotírajícím Jakem Gardinerem a po rychlém sjetí před bránu se snažil bekhendem zasunout puk mezi betony Frederika Andersena, jenže brankář Leafs je včas sklapl!

25:50
    Maple Leafs měli při poskytnuté výhodě obrovskou šanci, jenže jeden z hráčů Toronta na pravém křídle z ostrého úhlu orazítkoval vzdálenější levou tyč!

25:50
    Michael Matheson fauloval a dostal dvě minuty za sekání poté, co před několika okamžiky zastavil nedovoleně Austona Matthewse pronikajícího zleva před bránu.

26:53
    Colton Sceviour se v oslabení řítil do samostatného úniku a mohl vyrovnat, jenže střelou z pravého kruhu orazítkoval pouze pravý beton Frederika Andersena!
    26:53 Colton Sceviour mohl vyrovnat během hry v oslabení!

27:50
    Vyloučený Michael Matheson je zpět na ledové ploše a také Florida dnes úspěšně přečkala první oslabení.

28:16
    Denis Malgin se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže bekhendem trefil pouze hruď Frederika Andersena.

28:24
    Frederik Andersen vsedě podržel střelu Panthers od modré čáry a prostor dostává reklamní přestávka.

28:51
    Nazem Kadri vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči Patricka Marleaua, který minul bránu!

29:11
    Zach Hyman na pravém křídle vystřelil od hrazení a Roberto Luongo puk podržel ve své výstroji.

30:18
    Panthers na poslední chvíli udrželi útočné pásmo a následnou střelu podržel Frederik Andersen. Komerční přestávka.

30:27
    Frederik Andersen si snadno poradil s nahozením z ostrého úhlu a následovalo další přerušení.

30:54
    Colton Sceviour u střídaček mohl rychle otočit hru a vytvořit šanci pro spoluhráče, jenže nepřesně přihrál do středu.

31:34
    James van Riemsdyk měl k puku na levém křídle dále a poté o něj bojoval za bránou. Na pomoc se mu rychle vydal Tyler Bozak.

32:08
    Snaha Maple Leafs nic nepřinesla a na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu Jevgenij Dadonov, mířil ovšem mimo.

32:45
    Patrick Marleau dobře tečoval před bránou nahození z levého křídla, jenže Roberto Luongo puk dokázal podržet.

32:54
    Aleksander Barkov prohrál závod o puk a proti Floridě bylo odpískáno zakázané uvolnění.

33:10
    William Nylander na levém křídle mířil z úhlu zápěstím na přední tyč, Roberto Luongo ale puk vkleče vyrazil.

34:15
    Vincent Trocheck na pravém křídle nahodil puk od hrazení na přední tyč, kde ho zmrazil pod lapačkou Frederik Andersen. Maple Leafs vedou stále 1:0. Komerční přestávka.

34:29
    Panthers se ocitli před bránou v obrovské šanci, ani nadvakrát ale Frederika Andersena nepřekonali!

34:34
    Maple Leafs nebezpečí přežili a poté se osvobodili podél hrazení za cenu zakázaného uvolnění.

35:16
    Frederik Andersen se tentokrát vydal na střídačku, aby podpořil útok spoluhráčů v poskytnuté výhodě.

35:21
    Nick Bjugstad byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Maple Leafs mají šanci navýšit své jednobrankové vedení.

36:29
    Patrick Marleau na levém křídle vystřelil z vrcholu levého kruhu a Roberto Luongo jeho táhlou střelu zastavil.

36:42
    Mitchell Marner po krásném přenesení hry z levého křídla doprava předvedl v pravém kruhu parádní stahovačku, poté ale zápěstím zamířil pouze do náruče Roberta Luonga.

37:21
    Vyloučený Nick Bjugstad naskočil z trestné lavice zpět na led a Maple Leafs nevyužili druhou přesilovou hru v řadě.

37:38
    Panthers na levém křídle vyhráli závod o puk a znovu zabránili odpískání zakázaného uvolnění.

38:01
    Alex Petrovic na pravém křídle vypálil rychle od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější levý horní roh brány.

38:34
    Maple Leafs si vytvořili velký tlak a soupeře zasypali velkým množstvím střel, ani jedna z nich se ale neujala.

38:37
    Panthers vyhodili puk z obranného pásma s tečí, takže rozhodčí tentokrát na straně hostů nevylučovali.

38:43
    Puk byl sražen ve středním pásmu na střídačku a vhazovalo se v blízkosti obranné modré čáry Floridy.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

39:03
    Auston Matthews se nedokázal během tohoto střídání prosadit a nakonec po přerušení zamířil na střídačku.

39:27
    Maple Leafs předvedli nádhernou kombinační akci, když z vrcholu mezikruží poslali puk do pravého kruhu a poté před bránu, kde těsně minul levou tyč Patrick Marleau!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Maple Leafs opět mohli udeřit v samotném závěru třetiny, jenže Patrick Marleau těsně minul levou tyč po skvělé teči, a tak Toronto vede těsně stále zásluhou Jamese van Riesdyka, který se prosadil 29 sekund před koncem první části utkání. Frederik Andersen je po 40 minutách nepřekonán a míří za nulou. Skóre po druhé části. Toronto Maple Leafs 1 Florida Panthers 0.

Třetí třetina začne přibližně v 3:01.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 26-25; Zablokované střely: 8-11; Vhazování: 60%-40%; Hity: 5-4; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné min.: 2-4.

40:01

40:12
    V Air Canada Centre právě začala závěrečná třetí část a Roberto Luongo po zákroku proti nahození rozehrál rozehrál za bránu. Maple Leafs vedou zásluhou jediného gólu ze závěru první části, ve které se prosadil domácí James van Riemsdyk.

41:01
    Patrick Marleau se po nahození z pravého křídla křídla ocitl na vzdálenější levé tyči v obrovské šanci, jenže ztroskotal na pravémm betonu fantastického Roberta Luonga, který se včas dokázal přesunout!

41:45
    Maple Leafs rychle spěchali do útočného pásma, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.

42:31
    Panthers se v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, Frederik Andersen ale pokus od modré čáry i z pravého křídla v podání hostujících hráčů vyrazil.

43:54
    Denis Malgin nabral na levém křídle rychlost, jenže zamířil střelou zápěstím pouze do náruče Frederika Andersena, který puk podržel a přerušil hru.

44:14
    Vincent Trocheck napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Frederik Andersen ji ale vyrážečkou vyrazil!

44:18
    Patrick Marleau byl vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění a Panthers mají šanci vyrovnat.

45:27
    Jevgenij Dadonov minul bránu Maple Leafs a domácím hokejistům se podařilo puk vyhodit za bránu Panthers.

46:20
    Patrick Marleau se vrátil na led a dvě sekundy na to Denis Malgin tvrdou ránou s příklepem minul levou tyč brány.

46:23
    Panthers opět minuli domácí bránu a puk skončil na horní síti brány. Po přerušení následuje komerční přestávka.

46:52
    Alex Petrovic na pravém křídle nemohl pokračovat v útoku, jelikož se ocitl v postavení mimo hru.

47:28
    Keith Yandle se dostal v mezikruží ke střele, která nad ledem těsně minula pravou tyč brány Maple Leafs.

49:00
    Delší dobu se nepřerušuje a Panthers mají více ze hry. Maple Leafs ovšem stále vedou těsně 1:0.

49:17
    Panthers se tentokrát nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

49:58
    Aleksander Barkov se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže puk skončil ve výstroji Frederika Andersena.

50:12
    Aaron Ekblad mohl vyrovnat, když z vrcholu mezikruží mířil krásnou střelou zápěstím do pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ale dobře viděl a předvedl výstavní semafor! Skvělý zákrok, po kterém následuje komerční přestávka.

50:55
    Auston Matthews krásnou střelou z vrcholu levého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči a Roberto Luongo toho příliš neviděl, puk ale levým betonem vyrazil!

51:58
    Maple Leafs mohli znovu skórovat na levém křídle, jenže Roberto Luongo šel rychle do kolen a sklepl betony!

53:11
    Frederik Andersen počkal, až k němu doklouže puk po nahození Panthers, a zmrazil ho pod lapačkou.

53:19
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a puk se po zakázaném uvolnění vrátil před Frederika Andersena.

53:44
    Michael Matheson napřáhl na modré čáře k prudké střele s příklepem, kterou Frederik Andersen pravým betonem vyrazil!

54:34
    Keith Yandle předvedl v mezikruží krásnou stahovačku a bekhendem minul levý horní roh brány Maple Leafs.

55:04
    Maple Leafs vyrazili do přečíslení tři na dva, jenže pozorní hráči Floridy ho nakonec dokázali rozbít.

55:16
    Frederik Andersen si snadno poradil s nahozením z pravého křídla a podržel puk. Komerční přestávka.

55:46
    Mitchell Marner krásně vystřelil z levého kruhu a mířil do bližšího horního rohu brány, Roberto Luongo ale puk pravým ramenem vyrazil do rohu ledové plochy!

55:55
    Panthers vystřelili od modré čáry a Morgan Rielly puk u levé tyče přizvedl do ochranné sítě. Hra přerušena.

56:29
    Aaron Ekblad se ocitl před bránou po nahození z pravého křídla ve velké šanci, jenže z blízkosti mezi betony Frederika Andersena překonat nedokázal!

57:20
    Leo Komarov si na vzdálenější levé tyči najel na krásné nahození z pravého křídla a už mířil do odkryté brány, jenže Roberto Luongo zřejmě čepelí hole dokázal puk vyrazit před sebe a poté ho zmrazit! Možná to byla tyč!

58:02
    Aleksander Barkov na vrcholu levého kruhu zamíchal s pukem a jeho následná střela zápěstím zamířila mimo.

58:55
    Roberto Luongo naskočil na střídačku a Florida zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:36
    Frederik Andersen zastavil střelu Panthers z vrcholu mezikruží a jeden z týmů si vzal oddechový čas!

Frederik Andersen předvedl neuvěřitelný výkon, stejně jako Roberto Luongo, na rozdíl od svého protějšku ale dokázal udržet čisté konto a dovedl Maple Leafs během 13 utkání proti Floridě k 11. vítězství, o kterém rozhodl jediný gól, když se 29 sekund před koncem úvodní části prosadil James van Riemsdyk. Konečný výsledek utkání v Air Canada Centre. Toronto Maple Leafs 1 Florida Panthers 0.

Statistiky: Střely na bránu: 31-40; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 67%-33%; Hity: 20-20; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.