Toronto – Florida 1:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Tampa 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:3 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 3:4 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.)
Washington Capitals
2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Středa 21.02.2018, 01:10 • Capital One Arena, Washington • NHL

Československá stopa v utkání:
    1. Jakub Vrána (WSH) 0+0, žádná střela, čas na ledě: 14:46
    2. Andrej Šustr (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě: 12:23 (03:40:02)

Hvězdy zápasu:
    1. Brayden Point (TBL) 2+0
    2. Ryan Callahan (TBL) 0+2
    3. Lars Eller (WSH) 1+0

Hotovo! Tampa poráží Washington poměrem 4:2. Dnes nebyl zejména v domácím dresu vidět Jakub Vrána, zastoupil jej spíše solidním výkonem Andrej Šustr, který si připsal i asistenci, jelikož jeho střela byla tečovaná Chrisem Kunitzem.

Washington byl ve většině zápasu lepším týmem, především ve třetí třetině. Podařilo se mu snížit Alexandrem Ovečkinem, avšak protivník kontroval velice šťastnou brankou Nikity Kučerova ze samostatného úniku. Tím víceméně Tampa definitivně rozhodla o osudu utkání.

59:50
    Tampa posunula kotouč po levé straně, aby to do toho všeho nebylo zakázané uvolnění.

59:45
    Caps vyhráli buly, následně Ovečkin nikterak neohrozil brankáře a je z toho další icing Tampy.

59:36
    Oddechový čas pro domácí.

59:36
    Icing hostů.

59:07
    Ovečkin, Bäckström a Kuzněcov přichystali kotouč na pravý kruh, jenže Niskanenovi střela nesedla.

58:42
    Niskanen trefil zprava protihráče a následně kotouč bere mimo útočné pásmo Bäckström.

58:24
    Domácí to zkouší pět na pět bez brankáře, na ledě je Ovečkin či Oshie.

58:02
    Domácí vyhodili kotouč k brankáři, který se dotkl puku hokejkou.

57:41
    Je (asi) hotovo. Orpik (WSH) dostává dvě minuty za krosček za faul v obranné třetině.

57:41
    Komerční pauza.

57:15
    Point spolupracoval s Kunitzem na pravé straně, ale ten posunul kotouč do útočné třetiny, ve které si zahrál Johnson.

56:42
    Carlson a Orpik zvedli hlavu a jejich rozehrávka nebyla vůbec špatná, avšak Tampa ucpala obrannou modrou čáru.

56:08
    Wilsonův tvrdý pokus byl zablokovaný bránícím hokejistou a hra se poté dostala do střední třetiny zřejmě k Niskanenovi.

55:38
    Johnson přistoupil zleva k Orlovovi na modré čáře a z toho plynula spolupráce Bäckström – Ovečkin, kdy Rus bekhendem minul branku.

55:12
    Burakovsky nahodil křížem zleva vedle delší tyče a odjel střídat, domácím se čas krátí.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 30. Eller (Orlov, Connolly), 52. Ovečkin (Niskanen) – 3. B. Point (Callahan, Gourde), 16. Kunitz (Šustr, Callahan), 18. B. Point (Strålman), 53. Kučerov (Coburn)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Djoos, Carlson, Niskanen, Orlov, Orpik (A), Bowey – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Burakovsky, Eller, Connolly – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, Sergačjov, Girardi, Coburn (A), Šustr – Gourde, Stamkos (C), T. Johnson – Killorn, B. Point, Kučerov – Kunitz, Naměstnikov, Callahan (A) – Erne, Paquette, Peca.

Rozhodčí: O’Rourke, Chmielewski – Daisy, Driscoll