Toronto – Florida 1:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 3:2 (po pr.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.)
Washington – Tampa 2:4 (kon.) | Detroit – Nashville 2:3 (kon.) | St. Louis – San Jose 2:3 (kon.)
Winnipeg – Los Angeles 3:4 (kon.) | Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Vancouver – Colorado 4:5 (po pr.)

David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střely, TOI 18:46
    Zdeno Chára (BOS) 0+0, 5 střel, TOI 22:39 (07:25:27)

Hvězdy utkání

1. David Krejčí (BOS) 1+0
    2. Cam Talbot (EDM) 42 zák., 3 góly, 93,3%
    3. David Backes (BOS) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 20-45; Zablokované střely: 16-10; Vhazování: 34%-66%; Hity: 38-19; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 8-4.

Boston po gólech Ryana Stromea a Jujhara Khairy vstupoval do závěrečné třetí třetiny s dvoubrankovým mankem, jenže Bruins se v závěrečné části do svého soupeře pořádně zakousli a třemi góly zápas otočili na svou stranu. V dresu Bostonu se postupně prosadili Noel Acciari, Matt Grzelcyk a český útočník David Krejčí, který rozhodl o výhře svého týmu 64 sekund před koncem. Konečný výsledek krásného utkání v Rogers Place. Edmonton Oilers 2 Boston Bruins 3.

59:15
    Charlie McAvoy byl v závěru vyloučen za podržení a Edmonton to zkusí bez brankáře ve hře 6 na 4!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:56 David KREJČÍ - 2:3

58:56
    Bruins právě vstřelili branku!
    DAVID KREJČÍ si najel u pravé tyče na krásnou přihrávku od Dantona Heinena zpoza brány a krásnou střelou zápěstím z blízkosti zamířil nad lapačkou Cama Talbota do bližšího horního rohu brány! Český útočník otočil zápas těsně před koncem na stranu Bostonu, který vede 3:2! Asistence: Danton Heinen a David Backes.

57:53
    Hra byla přerušena a prostor dostává krátká reklamní přestávka. Zřejmě se dočkáme prodloužení.

56:51
    Bruins krásně vypálili na levém křídle od hrazení a mohli zápas otočit na svou stranu, jenže puk se od horní tyče odrazil zpět do hry! Málem to bylo 3:2!

55:21
    Patrick Maroon se u levé tyče ocitl v šanci, jenže minul bližší horní roh brány Bostonu.

53:58
    Oilers se ocitli v mezikruží v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Antona Chudobina nepřekonali!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:45
    Zdeno Chára na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk skončil v lapačce Antona Chudobina. Komerční přestávka. Stav utkání je vyrovnaný 2:2.
    51:42 Matt GRZELCYK - 2:2

51:42
    MATT GRZELCYK využil obrovského závaru před bránou Cama Talbota a z mezikruží v pohodě zamířil do prázdné brány! Bruins smazali dvoubrankové manko a vyrovnali na 2:2! Asistence: Riley Nash a Charlie McAvoy.

51:02
    Jujhar Khaira si najel před bránu na krásné nahození z pravého křídla a jeho teč minula levou tyč!

47:42
    Torey Krug na levém křídle vypálil ihned po vhazování, jeho střela ale skončila nad bránou Cama Talbota.

47:38
    Před bránou Oilers bylo pořádné horko, jenže Cam Talbot závar přečkal. Komerční přestávka.

47:18
    David Krejčí si chtěl na pravém křídle vyměnit puk s Davidem Backesem, jenže zpětný pas šel do špeku.

45:42
    Bruins nemohli pokračovat akci, protože Brad Marchand na modré čáře udělal kličku. Postavení mimo hru.

45:27
    Bruins se dostali k další střele na vrcholu pravého kruhu, Cam Talbot byl ale na přední tyči připravený.
    44:37 Noel ACCIARI - 2:1

44:37
    NOEL ACCIARI rychle vybruslil zpoza brány a u levé tyče se snažil puk zamést po ledě do brány, což se mu podařilo, protože puk se od brusle jednoho z hráčů Oilers odrazil ke vzdálenější pravé tyči! Bruins jsou zpět v zápase a prohrávají o gól! Asistence: Torey Krug a Brandon Carlo.

43:56
    Ve středním pásmu došlo k tvrdému hitu a hokejisté obou týmů se do sebe pustili, rozhodčí je ale odtrhli.

43:24
    Ve třetí třetině se hodně často přerušuje. Tentokrát vyhodili puk na zakázané uvolnění hráči Bostonu.

42:12
    Anton Slepyšev se u levé tyče dostal po zákroku Antona Chudobina pravým betonem proti střele z vrcholu levého kruhu k dorážce a jeho pokus skončil na horní tyči, od které se puk vrátil do hry!

41:14
    Danton Heinen se dostal v levém kruhu ke střele, jenže zamířil pouze do hrudi Cama Talbota.

41:01
    Darnell Nurse se neprosadil na vrcholu pravého kruhu proti trojnásobné přesile a další snahu Oilers zastavilo po nepřesné přihrávce zakázané uvolnění.

40:16
    Bruins vstoupili do závěrečné části dobře a na vrcholu mezikruží se dostali po akci tažené po pravém křídle ke střele zápěstím, která minula levý horní roh brány.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-29; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 40%-60%; Hity: 29-11; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné min.: 8-2.

Třetí třetina začne přibližně v 4:58.

Boston se s dvojicí českých útočníků v sestavě Davidem Krejčím a Davidem Pastrňákem stále marně snaží nalézt recept na brankáře Cama Talbota, zatímco Edmonton během prostřední části navýšil své vedení, když se prosadil Jujhar Khaira. Skóre po druhé třetině utkání. Edmonton Oilers 2 Boston Bruins 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:31
    Edmontonu se 29 sekund před koncem druhé části nepodařilo rozehrát a hráči se museli po zakázaném uvolnění připravit na vhazování před bránou, kterou zatím úspěšně a bezchybně hájí Cam Talbot.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:18
    Necelé dvě minuty do konce prostřední třetiny a vhazuje se po pravici brankáře Antona Chudobina.

36:54
    Danton Heinen vystřelil z vrcholu levého kruhu na přední tyč, kde Cam Talbot zmrazil puk pod lapačkou.

35:52
    Bruins na pravém křídle z ostrého úhlu nahodili před bránu Edmontonu, která byla posunuta. Hra přerušena.

35:14
    Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Edmontonu následuje reklamní přestávka.

34:34
    Vyloučený Matt Benning je zpět na ledě a Edmonton dnes úspěšně přečkal třetí oslabení v řadě.

33:57
    Před bránou Edmontonu bylo pořádně horko, Cam Talbot si ale poradil i s dorážkou Bruins a jejich pokus z mezikruží úspěšně vyrazil vedle pravé tyče!

32:34
    Matt Benning za vlastní bránou vysekl hůl z rukou Ryana Spoonera a byl vyloučen na dvě minuty za sekání. Další přesilová hra pro Boston.
    31:38 Jujhar KHAIRA - 2:0

31:38
    Edmonton právě vstřelil branku!
    JUJHAR KHAIRA si najel před vrcholem mezikruží na přihrávku z pravého křídla od Antona Slepyševa a krásnou střelou zápěstím, která zřejmě byla tečována jedním z hráčů Bruins, zamířil do pravého horního rohu brány! Asistence: Anton Slepyšev a Darnell Nurse.

30:45
    Puk skončil v útočném pásmu Bruins v ochranné síti a po přerušení hry následuje komerční přestávka.

30:44
    Matt Grzelcyk se po rychlém protiútoku Bruins dostal v pravém kruhu ke střele, která zamířila nad bránu.

29:32
    Bruins se na pravém křídle dostali k nahození, se kterým si na přední tyči snadno poradil Cam Talbot.

28:34
    Zdeno Chára nepřesně rozehrál z pravé strany obranného pásma a pískalo se zakázané uvolnění.

28:28
    Oscar Klefbom na levém křídle z prostoru mezi kruhem a modrou čárou mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Anton Chudobin puk lapačkou sklepl k ledu a poté hru přerušil! Komerční přestávka.

27:45
    Adam Larsson z levého kruhu mířil pod horní tyč a po zákroku Antona Chudobina hrudí se dostal k dorážce, jenže ani na druhý pokus brankáře Bruins nepřekonal!

27:18
    Edmonton vzápětí vypálil nebezpečně od modré čáry a Anton Chudobin vyrazil puk mimo levým betonem.

26:31
    Oilers si vytvořili velký tlak a Mark Letestu z mezikruží bez přípravy mířil k levé tyči, jenže Anton Chudobin předvedl fantastický zákrok a pravým betonem puk vyrazil!

24:53
    Brad Marchand z levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Cam Talbot ale předvedl pěkný semafor.

23:33
    Oilers z pravého křídla nahodili puk před bránu a tečovaný kotouč zamířil vedle vzdálenější levé tyče.

23:00
    Vyloučený Anton Slepyšev odpykal trest za brankáře Cama Talbota a Oilers hrají v plném počtu.

22:13
    Patrice Bergeron vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Cam Talbot si připsal další zákrok.

21:39
    Brad Marchand na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Cam Talbot na přední tyči zmrazil puk pod lapačkou.

21:00
    Cam Talbot vyhodil puk ve snaze rozehrát před ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry, které za něj odpyká na trestné lavici Anton Slepyšev.

20:41
    Brad Marchand na opačné straně také pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a mířil do bližšího horního rohu brány, Cam Talbot ale puk podržel v lapačce!

20:34
    Drake Caggiula vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Anton Chudobin puk úspěšně vyrazil.

20:01
    V Rogers Place byla zahájena prostřední část utkání, do které Oilers vstupují s jednobrankovým vedením.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 3-13; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 44%-56%; Hity: 5-4; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 4:04.

Zdeno Chára v závěru první třetiny zamířil mimo a Edmonton odchází do kabin spokojenější poté, co se v závěru úvodní části utkání prosadil ve hře 4 na 4 domácí Ryan Strome a vstřelil svůj devátý gól v letošní sezóně NHL. Skóre po první třetině utkání v Rogers Place. Edmonton Oilers 1 Boston Bruins 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:57
    Torey Krug a Brandon Davidson jsou zpět na ledě a závěr první třetiny pokračuje v plném počtu hráčů.
    18:29 Ryan STROME - 1:0

18:29
    RYAN STROME nabral na levém křídle rychlost a po zavezení kotouče do pásma napřáhl v levém kruhu k rychlé střele zápěstím, která mezi betony Antona Chudobina prošla do brány! Edmonton se v závěru první části ujal vedení během hry 4 na 4!

16:57
    Torey Krug byl vyloučen na dvě minuty za sekání, jenže Brandon Davidson nafilmoval pád a byl vyloučen také.

15:52
    Connor McDavid z pravého křídla nebezpečně nahazoval puk před bránu, kde se odrazil do ochranné sítě.

15:25
    Anton Chudobin u své pravé tyče zastavil nahození Oilers holí a poté pomohl spoluhráčům rozehrát.

14:53
    Oilers vystřelili od modré čáry a připravený Anton Chudobin bez problému zastavil puk ve své lapačce.

14:23
    Útok Oilers na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru, po kterém následuje další komerční přestávka.

13:21
    Vyloučený Drake Caggiula je zpět na ledě a domácí hráči Edmontonu úspěšně přečkali první oslabení.

13:04
    Bruins na levém křídle spěchali do útočného pásma, jenže jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

12:04
    Bruins nedokázali udržet puk na útočné modré čáře a Oilers se opět podařilo puk úspěšně vyhodit.

11:21
    Drake Caggiula dostal dvě minuty za hákování a Boston si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání.

10:48
    Patrice Bergeron se snažil dostat do zakončení v mezikruží, jenže Darnell Nurse vleže dokázal puk vyhodit z pásma.

10:34
    Zdeno Chára vypálil od modré čáry a jeho střela byla u pravé tyče přizvednuta do ochranné sítě. Komerční přestávka.

09:14
    Oscar Klefbom byl zřejmě hráčem, který pálil na levém křídle z kruhu pro vhazování, Anton Chudobin byl ale každopádně na přední tyči připraven a puk vyrazil.

08:17
    Hra se přelévá v pravidelném rytmu ze strany na stranu, ani jeden z týmů se ale nemůže dostat do nebezpečně šance.

06:57
    Charlie McAvoy přizvedl pokus Oilers do ochranné sítě a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

05:08
    Kris Russell krásně vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Antona Chudobina zachránila branková konstrukce!

04:42
    Cam Talbot počkal až k němu doklouže puk po nahození Bruins a poté ho zmrazil pod lapačkou.

04:31
    Bruins se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Antona Chudobina.

03:40
    David Pastrňák na levém křídle nabral rychlost a po objetí brány se snažil prosadit u pravé tyče z ostrého úhlu, jenže ztroskotal na levém betonu pozorného Cama Talbota.

02:24
    Oscar Klefbom a Jesse Puljujärvi si na levém křídle vyměňovali puk u modré čáry na minimálním prostoru a Bruins se po jejich nepřesné poslední přihrávce osvobodili.

01:16
    Jake DeBrusk vystřelil z pravého kruhu a připravený Cam Talbot na přední tyči podržel puk ve své lapačce.

00:47
    Bruins se v blízkosti pravé tyče dostali ke střele, která byla jedním z domácích hráčů sražena za bránu.

00:01
    Druhé a poslední utkání v základní části letošní sezóny NHL mezi Edmontonem a Bostonem bylo zahájeno.

00:01

Rozhodčí: Chris Schlenker, Steve Kozari. Čároví: Steve Barton, Mark Wheler.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Boston se za pár okamžiků představí v Rogers Place proti Edmontonu a v případě výhry se může posunout do čela Atlantické divize a Východní konference.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. R. Strome, 32. Khaira (Slepyšev, Nurse) – 45. Acciari (Krug, Carlo), 52. Grzelcyk (Riley Nash, McAvoy), 59. Krejčí (Heinen, Backes)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Nurse, A. Larsson (A), Klefbom, Russell, Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Caggiula – Lucic (A), Draisaitl, Cammalleri – Khaira, R. Strome, Slepyšev – Puljujärvi, Letestu, Kassian. Hlavní trenér: Todd McLellan.
    Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára (C), McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron (A), Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes (A) – Schaller, Kuraly, Acciari. Hlavní trenér: Bruce Cassidy.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Steve Kozari. Čároví: Steve Barton, Mark Wheler

Diváci: 18347