Vsetín – Benátky n/J 9:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 5:4 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Prostějov – K. Vary 1:2 (kon.) | Havířov – Přerov 6:1 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:1 (po pr.)
HC Frýdek-Místek
5:4 (4:0, 0:1, 1:3)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 21.02.2018, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 51. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:28:01)

Třebíč si tak zavařila a v posledním utkání se utká se Vsetínem, který když vyhraje tak jde do play-off, zatím co Slavia končí.

Je konec! Frýdek-Místek v posledním domácím utkání zvítězil nad Třebíčí těsně 5:4.
    V 8. minutě jako první rozvlnil síť Tomáš Franek. V 11. minutě dorazil puk do poloprázdné brány Filip Kuťák v přesilové hře. O dvě minuty později poslal Frýdek-Místek už do tříbrankového vedení Daniel Štumpf, který svoji střelu poslal do levé tyče, od které se kotouč odrazil do brány. A v poslední minutě vstřelili domácí dokonce gól v oslabení, když Karel Vejmelka zaváhal a Rostislav Martynek zakončil do poloprázdné brány
    ra ve druhé části zápasu sice lehce ztratila na atraktivitě, ale bylo k vidění marné dobývaní domácí branky kde je dnes ve skvěle formě Jan Strmeň. Nakonec ale kapituloval minutu před koncem, když Vágner poslal puk před bránu kde ho z bezprostřední blízkosti napálil do šibenice Silvester Kusko.
    Ve třetí dvacetiminutovce se Třebíč dvakrát trefila a snížila na rozdíl jediné branky. V 53. minutě ovšem poslal domácí do dvoubrankového vedení Jonáš Peterek. Hosté ale opět snížili na rozdíl jediné branky tři minuty před koncem. Dvě vteřiny před koncem se hosté dostali do velké šance, ale Lukáš Daneček předvedl fantastický zákrok.

59:58
    Hráči Třebíče se chytají za hlavu! Tečovaná střela naprosto změnila směr dráhy letu kotouče, ale Lukáš Daneček předvedl další fantastický zákrok!

59:52
    Oddechový čas pro domácí.

59:52
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku a osm vteřin před koncem se hra přesune před bránu Danečka.

59:40
    Nyní je kotouč opět v pásmu Třebíče, která se nemůže dostat do domácí třetiny.

59:24
    Dominik Svoboda opět odjíždí na střídačku!

59:12
    Ovšem moc daleko nedošli, jelikož se dopustili ofsajdu v solidní šanci kdy mohli vystřelit na prázdnou bránu.

59:06
    Za bránou Danečka se bojuje o puk, který získali domácí a šli dopředu.

58:44
    Následně domácí vyhodili puk pouze do středního pásma.

58:29
    Třebíč drží puk v pásmu rysů, ale ke střele se nedostala.

58:12
    Krátce po buly ale skončil puk pouze v moci Lukáše Danečka.

58:08
    Hosté to zkoušejí v šesti!

58:08
    Oddechový čas pro hosty.

58:08
    Další zakázané uvolnění frýdecko-místeckých rysů.

57:59
    Lukáš Daneček si připsal další zákrok a chytil puk do lapačky.

57:52
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a následuje buly v pásmu Frýdku-Místku.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 8. Franek (Štumpf, Pechanec), 11. Kuťák (Kofroň, Zahradníček), 13. Štumpf (Piegl), 20. Martynek (Bajtek), 53. Peterek (Bajtek, Martynek) – 39. Kusko (L. Vágner, P. Kratochvíl), 41. Kaláb (T. Havránek, Kusko), 43. Dolníček (R. Erat), 58. Nedbal (Malec)

HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, Zahradníček, Hrachovský, Pastor, Matyáš, Piegl – Klimša (A), Pechanec, Štumpf – Martynek (C), Bajtek, Peterek – Kvasnica, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, J. Kalus – Poruba.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (20. Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb (A), Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – L. Horký, Kusko, Vodný – Kristl, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Paták, Süss, Malec.

Rozhodčí: Václav Šutara, Michal Dědek – Tomáš Měkýš, Milan Gančarčík