Vsetín – Benátky n/J 9:1 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:4 (kon.) | Frýdek-M. – Třebíč 5:4 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Prostějov – K. Vary 1:2 (kon.) | Havířov – Přerov 6:1 (kon.)
Slavia – Litoměřice 2:1 (po pr.)
LHK Jestřábi Prostějov
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 21.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Prostějov • Chance liga • 51. kolo

59:25
    Neužil vystartoval z brány na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli.

57:45
    Hosté si však situaci zbytečně komplikují. Na dvě minuty za sekání je vyloučen Stanislav Balán.

56:58
    Která však bude vzápětí zdvojnásobena. Radek Prokeš je poslán na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

56:10
    Nyní mohli definitivně rozhodnout! Jenže jako již poněkolikáté dnes v souboji muže proti muže vyšel lépe Jakub Neužil v bráně Jestřábů.

55:39
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Dušan Žovinec inkasuje menší trest za hrubost.

55:32
    Neužil nyní vyrazil daleko z brány, ale později než měl. U kotouče tedy byli rychleji hosté. Jelikož se však jeden ocitl ve velkém úhlu, snažil se najít v mezikruží svého kolegu. Tomu však v zakončení do prázdné brány zamezila domácí obrana.

54:31
    V témže čase je potrestána dvěma minutami hráčská lavice Karlových Varů za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Dávid Gríger.

54:21
    Dnešní utkání sleduje 1628 diváků.

51:06
    Vladimír Sičak usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za podražení. Resultuje z toho přesilová hra Prostějova.

46:30
    Domácí ovšem mohli záhy odpovědět! Jan Rudovský byl v ideální střelecké pozici v prostoru pravého kruhu. Poté se snažil ještě Závorku přelstít, když naznačil střelu a poté si puk potáhl a pokusil se touš zasunout do prázdné brány. Místo ní ovšem trefil jen beton hostujícího brankáře.

43:00
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to je bleskový obrat v podání Energie! Tomáš Rachůnek srazil rozehrávku domácích přesně na hůl JAKUBA FLEKA, jenž si již tváří v tvář Neužilovi věděl rady a prostřelil jej svižnou ranou mezi betony. Asistence: Tomáš Rachůnek.

42:32
    Tak a máme vyrovnáno! Po pěkné akci, kdy od pravého mantinelu následovala Kohoutov přihrávka před bránu, usměrnil kotouč do odkryté klece HENRI TUOMINEN. Asistence: Martin Kohout, Dávid Gríger.

41:50
    Nyní však budou mít další šanci v přesilovce. Menší trest za hákování si odpyká Jan Rudovský.

40:59
    Hosté mohli hned v první minutě třetí části srovnat! Před Neužil se totiž zjevil Jakub Flek, který ovšem svou kličkou nedokázal domácího brankáře překonat a Jestřábi tak stále vedou o jednu branku.

38:46
    Další obrovská možnost Energie! Stanislav Balán byl po přihrávce svého spoluhráče sám před Neužilem. Jenže domácí gólman si mezírku mezi svým betony dokázal pohlídat.

34:25
    Kohout se šikovně prosmýkl po pravé straně, odkud najížděl sám na Neužila. Ten ovšem vytáhl další výborný zákrok, kterým zatím drží nulu na svém kontě.

33:54
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Hosté to sice nestihli ve dvojnásobné přesilovce, avšak i přesto jdou do vedení! JAN RUDOVSKÝ dostal nabito na vrchol levého kruhu, kde se do puku řádně opřel a svou dělovku namířil přesně do horního rohu Závorkovy brány.

33:03
    Poté však půjdou do tří. Tuominen totiž zahrál vysokou holí, za což dostává dvě minuty.

31:54
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Filip Bernáth – 2 min., sekání).

18:15
    V další velké možnosti se ocitl sám před Závorkou Luňák! Hostující gólman ovšem tváří v tvář svému soupeři uspěl a jeho zakončení mezi nohy vyrazil do rohu kluziště.

12:54
    Marek Švec posílá svůj celek poprvé do čtyř. Vyfasoval totiž menší trest za nedovolené bránění.

07:05
    První větší šanci měli na svědomí domácí! Jan Rudovský se s trochou štěstí dostal s pukem v mezikruží až ke střele a kotouči v cestě do brány zabránil jen pohotový levý beton Závorky.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 34. Rudovský – 43. Tuominen (Kohout, Gríger), 43. Flek (T. Rachůnek)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Žovinec, Bažant, Horyna – Prokeš, Z. Král, L. Luňák – Rudovský, Venkrbec, Dvořáček – Cetkovský, V. Meidl, Zabloudil – Švec, Švarc, Nestrašil.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Kuchař) – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Plutnar, J. Tomeček, A. Rulík, Bernáth – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Vrdlovec, Gríger – Tuominen, Skuhravý, Osmík.

Rozhodčí: Barek, Veselý – Kotlík, Doležal

Diváci: 1 628