Česko – USA 3:2 (1:0 po s.n.) | Olympijští sportovci z Ruska – Norsko 6:1 (kon.) | Švédsko – Německo 3:4 (po pr.)

Z mé strany je to pro dnešek vše.
    Loučí se s vámi Radim Sochor, na přečtenou! (15:42:38)

Známe složení semifinálových dvojic. Česko si zahraje o finále se sportovci z Ruska, tedy největším aspirantem na celkové vítězství. Kanadu pak čeká letošní překvapení z Německa.

Češi budou hrát v pátek od 8:40, Kanada s Německem ve stejný den od 13:10.

První dvě třetiny zase tak skvělou podívanou nenabídly. Třetí perioda a prodloužení, to byl úplně jiný hokej. Německo sice ztratilo vedení 3:1, nicméně mrzet ho to vůbec nemusí, neboť se v prodloužení precizně uvolnil Patrick Reimer a rozhodl o tom, že si Němci zahrají o medaile!
    Radost německých komentátorů ze stanice Eurosport stojí za to.

61:30 Patrick REIMER - 3:4

61:30
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo vítězí v dnešním zápase a postupuje do semifinále! Tohle je senzace! PATRICK REIMER se naprosto fantasticky protáhl kolem svého strážce a nadvakrát překonal brankáře Viktora Fastha! Asistence: Yasin Ehliz, Daryl Boyle.

60:57
    Německo drží kotouč na vlastních hokejkách. Zatím ale pouze v pozicích, odkud nemůže vstřelit rozhodující gól.

60:16
    Ofsajd Švédska, vhazovat se bude ve středním pásmu.

60:01

Kanada – Finsko 1:0

Jediný gól zápasu vstřelil v jednačtyřicáté minutě Maxim Noreau. Kanada se tak zařadila k Česku a sportovcům z Ruska. Na čtvrtého semifinalistu si budeme muset ještě chvíli počkat.

Ve třetí třetině padly hned čtyři góly, ale vítěze přesto neznáme! O čtvrtém semifinalistovi bude rozhodovat desetiminutové prodloužení!

60:00

59:41
    Němci vyvážejí kotouč do útočného pásma. Uvidíme, zdali se v závěru třetí periody stihnou prosadit.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:22
    Tak tohle by byla velká smůla pro Švédsko! Jeden z obránců rozehrával zpoza branky, trefil však pouze svého spoluhráče, od kterého se kotouč odrazil do branky. Fast ale stihl na poslední chvíli zastavit kotouč před brankovou čarou!

58:11
    Fauser se dostal v útočné třetině ke střele, jeho pokus ale brankář zast Fasth zastavil.

57:12
    Axelsson přejel přes modrou příliš rychle, ofsajd zastavil akci Švédů.
    Třetí třetina skutečně stojí za to, všichni fanoušci v hale si ji vychvalují.

55:15
    Nyní to Švédsko překombinovalo. Everberg se dostal do velmi dobré střelecké pozice, ještě se však snažil vyšperkovat šanci další přihrávkou. Tu už zastavila obrana Německa.

54:52
    Střela Antona Landera byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Německa.

Komerční přestávka.

53:35
    Oscar Möller vyslal další střelecký pokus na branku Aus den Birkena. Švédi nyní jasně dominují na hřišti, Německo se vůbec nemůže dostat k puku.

53:01
    Od modré čáry pálil Patrik Hersley, ale jeho střelu obětavým zákrokem zablokoval jeden z bránících Němců.
    51:37 Mikael WIKSTRAND - 3:3

51:37
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    To je přesně to, o čem jsem mluvil. Nedáš, dostaneš. MIKAEL WIKSTRAND si vybruslil do velmi výhodné střelecké pozice na ose hřiště a propálil přesnou ranou Dannyho Aus den Birkena. Asistence: Joakim Lundqvist.

51:00
    Pokud Německo skutečně chce postoupit, tak musí podobné šance proměnit. Kink brilantně zavezl kotouč do útočného pásma, nahodil jej před branku, ale Plachta si z bezprostřední blízkosti na brankáře Fastha nepřišel. Následně se sám Kink dostal ke střele, Fasth nebyl v dobrém postavení, dokonce klečel, přesto však útočníka soupeře vychytal.

50:50
    Švédi jsou usazeni v útočném pásmu, zatím se ale ke střelbě nemohou dostat.

50:27
    Danny Aus den Birken znovu drží Německo nad vodou! Joakim Lindström dostal přihrávku na levou stranu, nikoho před sebou neměl, ale brankáře Německa neprostřelil!

50:00
    Střely na branku: 29:20
    49:35 Patrik HERSLEY - 2:3

49:35
    Švédsko potřebovalo pouze sedm vteřin z přesilové hry na snížení! PATRIK HERSLEY dostal nabito na levý kruh a z oblíbené pozice Ovečkina zamířil přesně. Asistence: Linus Omark, Mikael Wikstrand.

49:28
    Vyloučení v týmu Německo (Felix Schütz – 2 min., sekání).

49:05
    Tak tohle smrdělo gólem! Kotouč se chvíli odrážel u brankoviště Aus den Birkena, nakonec jej ale obrana dokázala dopravit do bezpečí.

48:28 Dominik KAHUN - 1:3

48:28
    Tak tohle byla skutečně nádherná práce německého forvarda s číslem 72. Frank Mauer vybojoval kotouč ve středním pásmu kotouč a poslal DOMINIKA KAHUNA do souboje jeden na jednoho. V něm si počínal dvaadvacetiletý útočník jako zkušený mazák. Nejprve si obhodil brankáře a poté milimetrovou ranou prostřelil Viktora Fastha. Asistence: Frank Mauer.

47:05
    Německo se dostalo do přečíslení tři na dva, nakonec z něj ale nevytěžilo vůbec nic.
    46:25 Anton LANDER - 1:2

46:25
    Švédsko dává kontaktní gól! Dahlin nahodil od modré kotouč na Aus den Birkena, který jej dokázal vyrazit před sebe. Nejrychleji se zorientoval ANTON LANDER, který kotouč doklepl za záda brankáře. Asistence: Rasmus Dahlin, Linus Omark.

46:01
    Německo se dostalo ve vlastní třetině k puku a ihned jej vyhodilo z vlastní třetiny.

45:37
    Tohle Německo nesmírně potřebovalo. Yasin Ehliz vybruslil z pukem do útočné třetiny, nahodil jej na Fastha a donutil brankáře Švédska přerušit hru. Hráči v černém si tak na chvíli mohou oddechnout v obranné činnosti.

45:05
    Švédsko nyní pěkně zatápí pod kotlem Němců. Johan Fransson si vybruslil od pravého mantinelu blíže k ose hřiště, vystřelil, ale těsně minul levou tyč Aus den Birkenovy branky.

44:30
    Joakim Lindström se dostal ke střele od pravého mantinelu, přesně však nemířil, jeho pokus skončil těsně nad brankou.

44:05
    Tak tohle byla obrovská šance Švédska! Střelu Wikstranda před Aus den Birkenem tečoval šikovně Patrik Zackrisson, brankář Německa ale na poslední chvíli stihl vytasit beton a špičkou kotouč vyrazil!

43:12
    Mladičký Rasmus Dahlin se dostal na led. Uvidíme, zdali bude platným článkem útočných řad Švédska.

42:51
    Další vyhození Němců na zakázané uvolnění. Hráči v černém se snaží dostat touš pouze z vlastního pásma, vždy do toho však dají příliš mnoho razance.

42:15
    Frank Mauer vyslal od pravého mantinelu skrytou střelu švihem, Fasth ale byl pozorný a dokázal ji zlikvidovat s přehledem.

41:40
    Ihned po vhazování se ke střele dostal Patrik Hersley, ale jeho střela skončila pouze na betonu připraveného brankáře.

41:38
    Němci vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Aus den Birkena.

41:08
    Yannick Seidenberg se prezentoval tvrdým hitem v rohu hřiště. Oba rozhodčí ale usoudili, že šlo o čistý zákrok, a tak hra pokračuje.

40:50
    Němci vyhazují puk ze svého pásma a mohou střídat, Švédsko nyní hraje hodně otevřeně.

40:19
    Jeden z německých hráčů nahazoval kotouč před Fastha, nebyl tam však nikdo z jeho spoluhráčů, a tak akce skončila.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:50.

Střely na branku: 19:15

Druhá třetina nám toho příliš nenabídla. Nepadl žádný gól, k vidění bylo pouze 9 střel na branku (4:5). Němci se snaží bránit svůj solidní náskok velmi zodpovědně a soupeři příliš mnoho prostoru nenabízí. Pokud už se dostane některý z hráčů ve žlutém ke střele, je Danny Aus den Birken na svém místě.

40:00

39:46
    Patrick Reimer se tlačil před branku soupeře, ale nedokázal klečícího Fastha překonat.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:25
    Střela Kronwalla od modré čáry skončila na betonu připraveného Aus den Birkena, Německo nadále drží vedení 2:0!

37:28
    Další ofsajd Německa, obě pětky střídají.

37:05
    Lítý boj o kotouč v obranném pásmu Švédska dopadl lépe pro Švédsko. Linus Omark si obkroužil celé útočné pásmo, ke střele se rovněž dostal, ale na Aus den Birkena si nepřišel.

36:10
    Ihned po vhazování se dostal k zakončení od modré čáry Müller, ale Fasth si s jeho ránou poradil.

36:06
    Patrick Reimer zavezl po pravém křídle kotouč do útočného pásma, ihned vypálil, ale jeho štiplavou ránu Fasth udržel. Vhazovat se bude po levici brankáře Švédska.

35:20
    Anton Lander pálil z levého kruhu, ale branku netrefil. Následně se dostal ke druhé střele, ale ani ta nemířila mezi tři tyče.

35:10
    Hráči ve žlutých dresech znovu nastěhovaní v útočné třetině, zatím ale bez střelby.

34:35
    Švédsko si sice nahodilo kotouč do útočné třetiny, brankář Aus den Birken jej ale za brankou zatavil a následně společně s obranou dopravil zpět mimo obranné pásmo Německa.

34:20
    Opět se hraje kolem středové čáry, Německo se nyní snaží velmi zodpovědně bránit modrou čáru, což se mu zatím daří na výbornou.

34:00
    Druhá třetina je zatím velmi chudá na útočné akce i střelbu celkově. Švédi v ní vedou 4:3 na střely mezi tři tyčky, což je za čtrnáct minut poměrně málo.

33:05
    Střely na branku: 19:13

32:11
    Danny Aus den Birken kryje ránu od modré čáry, Švédsko si ale odražený kotouč v rohu hřiště převzalo a pokračuje v náporu na branku soupeře.
    Fanoušci Švédska požadují nasazení supertalenta Dahlina, který zatím nemá v dnešním zápase ani jedno střídání.

30:35
    Yasin Ehliz se dostal ke kotouči, vyvezl jej z vlastního pásma až na útočnou modrou, odkud se snažil překvapit brankáře Fastha. To se mu ale nemohlo podařit, neboť vůbec netrefil branku.

30:32
    Německo v plném počtu.

30:16
    Další rána od modré čáry letěla na branku Aus den Birkena, ani ta však nedoputovala za záda brankáře Německa.

30:11
    Hersleyho střela sice byla velmi tvrdá, mezi tři tyče ale nemířila.

29:51
    Nyní se už Německu podařilo získat kotouč, a tak celá čtveřice po vyhození může vystřídat.

29:31
    Od modré čáry pálil Kronwall, ale jeho tvrdý projektil orazítkoval pouze tyčku z boku! Švédi se nadále drží v útočné třetině.

28:32
    Vyloučení v týmu Německo (Brooks Macek – 2 min., nedovolené bránění).

27:52
    Němci vyhazují pouze na zakázané uvolnění. Hra se znovu nastěhuje do jejich obranného pásma.

27:40
    Erik Gustafsson se pokoušel zakončit z otočky, jeho pokus ale neohrozil branku Německa, neboť byl zblokovaný.

27:07
    Střela od modré čáry k Aus den Birkenovi nedošla, masa těl skryla kotouč. Švédi ale nadále pokračují v útočném pásmu, jejich tlak mírně narůstá.

26:45
    Pär Lindholm předložil kotouč volnému Oscaru Möllerovi na levé straně, ten ihned pálil, ale nemířil přesně.

26:05
    Hráči Německa byli až příliš nedočkaví, jejich útočnou akci zastavil čárový rozhodčí pro ofsajd.

25:41
    Švédsko sice bylo s kotoučem v útočném pásmu, je však třeba dodat, že pouze za brankou, a tak se k zakončení nedostalo.

25:08
    David Wolf nahodil kotouč do útočného pásma a celá německá pětka míří střídat.

24:47
    Nyní ale pochybili také Švédi, zakázané uvolnění i na druhé straně.

24:25
    Další zakázané uvolnění Německa, brankář Aus den Birken ve druhé třetině zatím skutečně neměl chvíli klidu.

23:51
    Dominik Kahun se dostal až před branku Švédska, tam ale nedokázal překonat brankáře Fastha.

23:03
    Tak pozor, Německo se nyní dostalo do rychlého brejku a málem profitovalo! Tvrdá rána jednoho z německých hráčů skončila jen těsně nad břevnem Fasthovy branky.

22:43
    Velká smůla Švédů! Linus Omark sice dostal přihrávku do velmi výhodné pozice, kotouč mu ale přeskočil hůl a pak se forvard Švédska dostal mimo střelecký úhel.

22:20
    Zakázané uvolnění Němců, hra se znovu stěhuje před branku třiatřicetiletého brankáře.

21:56
    Branka se dostala mimo své postavení, a tak hlavní arbitr ihned přerušuje hru. Vhazovat se bude v obranném pásmu Německa.

21:45
    Švédsko je znovu velmi aktivní, co se bruslení týče. Zatím se ale nemůže dostat do šancí, ze kterých by se dalo profitovat.

21:08
    Danny Aus den Birken vyrazil střelu od modré pouze před sebe, tam sice byli hráči ve žlutém, ale pozorná obrana Němců kotouč odklidila ještě před dorážkou jednoho ze Švédů.

20:25
    Tohle byla obrovská šance Německa! Daryl Boyle dostal kotouč do mezikruží, měl před sebou pouze brankáře, ale nedokázal ho prostřelit!

20:04
    Kotouč se dostal ihned mimo hrací plochu, vhazovat se bude před brankou Německa.

20:01

Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, zůstaňte s námi! Spojíme se přibližně v 14:02!

Střely na branku: 15:10
    Vedení Německa nečekal snad nikdo. Brian si není po první třetině jistý, zdali stále spí, nebo Německo skutečně vede 2:0.

Německo vede po první třetině nad Švédskem 2:0. Nutno dodat, že Švédi vstoupili do zápasu jako jasný favorit, na střely vedli už 13:0, poté ale Němci přidali na otáčkách a díky přesilové hře se dostali do vedení 1:0, když se od modré trefil Ehrhoff. Vedení navýšil o necelou minutu později Noebels, který byl na brankovišti velmi aktivní a dorazil puk za záda brankáře.

20:00

19:37
    Švédi sice drží kotouč na vlastních hokejkách, ke kloudné střele se ale zatím nemohou dostat.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:42
    Oscar Möller se nyní dostal k zakončení z poměrně ostrého úhlu, jeho rána se ale přes masu těl za záda brankáře nedostala.

17:21
    Lundqvist nyní zvedl ze sedaček hodně diváků. Jeho učebnicový hit se skutečně povedl. Obětí byl Frank Hördler.

17:01
    Brankář Aus den Birken je na Olympiádě skutečně v úžasné formě, nyní likviduje jistým zákrokem další střelecký pokus Švédů.

16:31
    Švédsko se už nadechovalo k útočné akci, bránící dvojice Německa ale vystrčila kotouč z vlastní třetiny.

15:14
    Další zásah švédského brankáře. Němci jsou nyní všude, Švédi by možná uvítali konec třetiny, aby se mohli uklidnit a hrát zase svoji hru.

14:38
    Fasth nyní pokryl dvě střely od modré čáry, Německo je nyní jasně aktivnějším týmem na hřišti.
    14:17 Marcel NOEBELS - 0:2

14:17
    Tak pozor, Němci přidávají další gól! Kink obkroužil branku, pokusil se zasunout puk k tyčce, ale brankář Fasth včas přitiskl beton k tyčce. Puk se ale odrazil na hokejku volného MARCELA NOEBELSE, jenž jej uklidil do odkryté branky! Asistence: Marcus Kink.
    13:48 Christian EHRHOFF - 0:1

13:48
    Německo se ujímá vedení! Skóre otevírá německý kapitán CHRISTIAN EHRHOFF, který dostal nabito na modrou čáru a dělovou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrick Hager, Felix Schütz.

13:15
    Ihned po vhazování pálil od modré čáry jeden z německých hráčů, jeho rána ale mezi třemi tyčemi neskončila.

13:13
    Vyloučení v týmu Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., faul kolenem).

12:26
    Patrick Reimer tak dlouho vyčkával, až nakonec nevystřelil. Německý obránce přitom byl celou dobu v dobré palebné pozici.

11:18
    Švédsko v plném počtu.

10:41
    Švédsko vyhazuje kotouč přes všechny čáry a může střídat.

10:26
    Fasth si připisuje další zákrok, tentokrát proti střele od modré čáry. Švédský brankář si teprve v jedenácté minutě připsal první zákroky.

10:14
    Kotouč se nyní odrážel před brankou Fastha, nikdo z německých hráčů jej ale nedokázal dotlačit za záda klečícího brankáře. Nejaktivnější byl na brankovišti Schütz, ale Fasth jej nenechal skórovat.

10:00
    Střely na branku: 13:0

09:54
    Další nepřesná střela jednoho z německých hráčů, Švédi začínají být mírně unavení.

09:38
    Střela jednoho z Němců od modré čáry končí na zadním mantinelu, Fasth je stále bez zákroku.

09:23
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu, před brankou Fastha se bude vhazovat znovu.

09:18
    Vyloučení v týmu Švédsko (Dennis Everberg – 2 min., nedovolené bránění).

09:05
    Dennis Everberg se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus zneškodnil Danny Aus den Birken.

08:58
    První vzájemný zápas na letošní Olympiádě byl vskutku vyrovnaný, dnes je tomu ale úplně jinak, Švédi na ledě jasně dominují a nenabízí soupeři ani kousek volného prostoru. Další zakázané uvolnění hráčů v černém.

08:43
    Němci se nyní příliš nepohodli, kotouč končí za brankou Fastha, zakázané uvolnění.

07:40
    Pär Lindholm si nabruslil do útočné třetiny, pokusil se zakončit přes obránce, ale ani on neotevřel skóre dnešního zápasu.

06:57
    A další práce pro Dannyho Aus den Birkena. Wikstrand střílel od modré, kotouči ještě mírně změnil směr Lander, ani tak ale neskončil touš v síti.

06:51
    Německý brankář kryje po vhazování další ránu, znovu se bude vhazovat v pásmu Německa.

06:20
    Dick Axelsson si najel na zadní tyčku, dostal tam také kotouč, ale nedokázal zamířit přesně! Zívala na něj odkrytá branka, avšak hráč hráč hájící klubové barvy Färjestadu nezamířil přesně!

06:10
    Švédi i po konci přesilovky kombinují v útočné pásmu, zatím ale bez střelby.

05:30

05:27
    Ani Pettersson nyní nemířil přesně, Německo už se nejspíše ubrání.

05:11
    Mikael Wikstrand dostal nabito na modrou čáru, ale branku Aus den Birkena vůbec netrefil.

04:56
    Fredrik Pettersson si do statistik připsal další střelecký pokus, ani tentokrát si ale na brankáře Německa nepřišel.

04:45
    Od modré pálil Fredrik Pettersson, jeho dělový pokus ale vyrazil brankář Aus den Birken do ochranné sítě.

04:27
    Danny Aus den Birken vyrazil střelu Hersleyho od modré vedle sebe, nikdo ze Švédů se ale k dorážce nedostal.

04:10
    Německo vyhazuje kotouč z vlastního pásma a může znovu zformovat své řady.

03:30
    Vyloučení v týmu Německo (Christian Ehrhoff – 2 min., hákování).

03:30
    Hezká akce Švédska gólem nekončí! Lander ujel s Gustafssonem do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný dostal přihrávku před branku, ale nedokázal prostřelit brankáře. Sudí ale odpískal faul, Němci půjdou do čtyř.

02:54
    Pär Lindholm se dostal ke střele z ostrého úhlu, Danny Aus den Birken byl však připravený a jeho ránu zneškodnil.

02:00
    Němci se snažili aktivně napadat a dostali se také k puku. Přitom ale porušili ofsajdové pravidlo, a tak nás čeká vhazování ve středním pásmu.

01:46
    Danny Aus den Birken si připisuje první zákrok proti střele od modré čáry. Vhazovat se bude po jeho pravici.

01:29
    Jhonas Enroth nakonec skutečně zasahovat nemusel, nyní už hrají s pukem hráči ze Skandinávie.

00:53
    David Wolf dovezl kotouč do útočného pásma. Němci s ním zde také kombinují, ale je třeba dodat, že pouze v místech, odkud se nedá zakončit.

00:01

Švédsko nastupuje ve svých klasických žlutých dresech, Němci dnes oblékli černé.

Oba týmy již jsou na ledové ploše. Christian Ehrhoff nebude v dnešním zápase chybět, i když mu hrozil otřes mozku.

Švédsko: Fasth (Enroth) – Kronwall (A), Bertilsson, Hersley, E. Gustafsson (A), Wikstrand, Fransson, Dahlin – Lindström, P. Lindholm, Möller – F. Pettersson, J. Lundqvist (C), Axelsson – Everberg, Lander, Omark – Zackrisson, Bergström, Stålberg – Norman.

Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Krupp, J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Ehrhoff – Reimer, Hager, Schütz – Plachta, Goc, Wolf – Ehliz, Kahun, Noebels – Macek, Kink, Mauer – Fauser.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Lhotský (CZE), Vanoosten (CAN).

Čtvrtfinálové zápasy:

Česko – USA 3:2 po nájezdech
    OAR – Norsko 6:1
    13:10 Kanada – Finsko
    13:10 Švédsko – Německo

Dobré odpoledne! Vítám vás u online přenosu ze čtvrtfinálového zápasu na Olympiádě! Zaměříme se na duel, ve kterém budou měřit síly Švédsko a Německo. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 13:10, vás provede Radim Sochor.

Zápasy Švédska na ZOH 2018

Švédsko – Finsko 3:1

Branky a nahrávky: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Möller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)

Švédsko – Německo 1:0

Branky a nahrávky: 2. Stålberg (Zackrisson, Fransson)

Norsko – Švédsko 0:4

Branky a nahrávky: 6. P. Lindholm (Omark, Möller), 17. Lander (Bertilsson), 49. Everberg (Omark, Fransson), 50. Wikstrand (Omark, Everberg)

Pokud nebudeme počítat střetnutí zde na Olympiádě, tak se naposledy dnešní soupeři potkali v roce 2017 na Mistrovství světa. Duel Švédsko jasně ovládlo, když porazilo Německo vysoce 7:2. Nutno však dodat, že sestava Seveřanů byla značně jiná. I pro dnešní zápas jsou hráči ze Skandinávského poloostrova považováni za favority.

Zápasy Německa na ZOH 2018

OF: Švýcarsko – Německo 1:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 24. S. Moser (Suter, Ambühl) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer)

Německo – Norsko 2:1 po nájezdech

Branky a nahrávky:
    33. Hager (Kahun, Macek), rozh. náj. Hager – 46. Reichenberg (Holös, Bastiansen)

Finsko – Německo 5:2

Branky a nahrávky: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler

Nominace Německa:

Brankáři: Aus den Birken (Mnichov), Endras (Mannheim), Pielmeier (Infolstadt)

Obránci: Seidenberg, Boyle (Mnichov), Ehrhoff, M. Müller (Kolín nad Rýnem), Krupp (Wolfsburg), J. Müller, Hördler (Berlín), Akdag (Mannheim)

Útočníci: Macek, Kahun, Mauer, Hager (Mnichov), Kink, Plachta, Goc, Wolf (Mannheim), Reimer, Ehliz, Pföderl (Norimberk), Fauser (Wolfsburg), Schütz (Kolín nad Rýnem), Noebels (Berlín)

Nominace Švédska:

Brankáři: Enroth (Dinamo Minsk), Fasth (Växjö Lakers), Hellberg (Kunlun Red Star)

Obránci: Kronwall (Lokomotiv Yaroslavl), Wikstrand(Färjestad BK), Hersley(SKA Saint Petersburg), Fransson(Genève-Servette HC), Bertilsson (Brynäs IF), Dahlin(Frölunda HC ), Gustafsson(HC Neftekhimik Nizhnekamsk ), Ahnelöv(Avangard Omsk)

Útočníci: Lindström (Skellefteå AIK), Pettersson (ZSC Lions), Axelsson (Färjestad BK), Lindholm (Skellefteå AIK), Everberg (Avangard Omsk), Zackrisson (HC Sibir Novosibirsk), Lundqvist (Frölunda HC), Bergström (HC Sibir Novosibirsk), Stålberg (EV Zug), Norman (Jokerit), Möller (Skellefteå AIK), Klingberg (EV Zug), Lander (Ak Bars Kazan), Omark (Salavat Yulaev Ufa).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:10.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (J. Lundqvist) – 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle)

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Lhotský (CZE), Vanoosten (CAN)