Finsko – Olympijští sportovci z Ruska 3:2 (kon.)
Finsko
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Olympijští sportovci z Ruska
Středa 21.02.2018, 08:40 • Kangnung Hockey Centre • Olympijské hry - ženy • Utkání o bronz
Sledujte:

59:58
    Je rozhodnuto, bronz patří finským hokejistkám!

59:51
    Rusky budou hrát v šesti, Morozovová je na střídačce!

59:51
    Finky vyhodily na zakázané uvolnění. Olympijské sportovkyňe z Ruska si berou oddechový čas!

59:21
    Rusky se stále nemohou dostat k puku, nezbývá jim téměř žádný čas!

58:51
    Finky chytře drží kotouč za brankou Morozovové!

58:20
    Čas se krátí a Rusky určitě zkusí power-play!

57:35
    V dobré pozici se zjevila Sosinová, jenomže přízemní ranou minula branku!

55:18
    Jenomže přesilovka je brzy u konce. Síly na ledě se srovnají po hře vysokou holí od Šochinové.

55:00
    Rusky budou mít šanci srovnat v početní výhodě, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Rahunenová.

54:46
    Po přečíslení dva na jendoho se ocitla u pravé tyče Pavlovová, ale ve stoprocentní šanci minula branku! To může Rusky mrzet!
    46:03 Ljudmila BĚLJAKOVOVÁ - 3:2

46:03
    Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
    Ale, ale! Tak přeci jen ještě drama. LJUDMILA BĚLJAKOVOVÁ obdržela krásnou přihrávku do rozhozené obrany Finek a nádherným bekhendovým blafákem pokořila Rätyovou. Asistence: Maria Batalovová

44:25
    Teď si však zahrají svou další přesilovku, menší trest za podražení dostává kapitánka Finek Hiirikoskiová.

37:41
    Ovšem Běljakovová je vyloučena, odsedí dvě minuty za nedovolené bránění, kterého se dopustila právě na Rätyové.

37:41
    Vzápětí se Běljakovová dostala kličkou od levého mantinelu až před Rätyovou, ta však udržela kotouč před brankovou čarou!

37:19
    Do brejku se dostala Pavlovová, ale nakonec prostor tří tyčí minula!
    32:18 Linda VÄLIMÄKIOVÁ - 3:1

32:18
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finky si berou ztracené dvoubrankové vedení zpět! LINDA VÄLIMÄKIOVÁ obdržela přihrávku od Hoviové, pak krásným bekhendovým blafákem zmátla Morozovovou a zakončila do odkyrté branky. Teď už to se Seveřankami znovu vypadá lépe. Asistence: Venla Hoviová.

28:38
    Nuutinenová dorážela před brankářkou ruských hokejistek, ale znovu ji nedokázala překonat. Finky mačkají soupeřky ve vlastní šťávě!

27:08
    Svou třetí početní výhodu si zahrají Finky, na dvě minuty za hákování odchází Lobovová.

26:29
    Morozovová znovu v permanenci, teď vyráží kotouč ramenem k zadnímu mantinelu po střele Nieminenové!

24:09
    A pozor! Olympijské sportovkyňe z Ruska budou hrát přesilovku pět na tři, která bude trvat 41 sekund! Velká komplikace pro Seveřanky. Menší trest za nedovolené bránění odsedí Savolainenová.

22:48
    Olympijské sportovkyňe z Ruska si navíc zahrají svou úvodní přesilovku, na dvě minuty za nedovolené bránění odchází Tuominenová.
    22:40 Olga SOSINOVÁ - 2:1

22:40
    Tak a pozor! Máme tady zápletku! OLGA SOSINOVÁ obdržela přihrávku na levou stranu kruhů a naprosto přesně vypálila do vzdálenějšího horního rohu, Rätyová tentokráte máchla lapačkou naprázdno. Asistence. Ljudmila Běljakovová.
    20:10 Susanna TAPANIOVÁ - 2:0

20:10
    Tak to je úvod druhé třetiny jako hrom! Finky hned po deseti sekundách druhé části zvyšují svůj náskok. Na levém křídle krásně ujela Karvinenová a zpoza branky předložila kotouč zcela volné SUSANNĚ TAPANIOVÉ. Ta střílela z první a snadno zavěsila k pravé tyči. Asistence: Michelle Karvinenová

19:08
    Po podklouznutí jedné z ruských hráček šla sama na Morozovovou rozjetá Savolainenová, ale po pokusu o forhendový blafák netrefila kotouč v rozhodující chvíli!

12:21
    Finky si zahrají svou druhou přesilovku, dvě minuty za držení odsedí Tkačovová.

10:24
    Karvinenová se ocitla sama před Morozovovou a elegantní stahovačkou mezi nohama se ji snažila překonat, jenže kotouč nakonec vůbec netrefila!

04:50
    Na druhé straně se dostala do brejku Běljakovová a v jasné pozici zamířila nad horní tyčku!

04:44
    Před Morozovovou se zjevila osamocená Tulusová a zblízka ji nedokázala překonat!
    02:23 Petra NIEMINENOVÁ - 1:0

02:23
    A je to tady, Finky se hned v úvodu zápasu dostávají do vedení. Tuominenová nahazovala na branku bekhendem a před Morozovovou chytře tečovala kotouč hokejkou PETRA NIEMINENOVÁ. Puk zapadl k bližší tyči. Asistence: Minnamari Tuominenová, Susanna Tapaniová.

01:31
    Finky ze svého náporu vytěžily faul Rusek a po krosčeku Batalovové si zahrají první přesilovku.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Běljakovová), 47. Běljakovová (Batalovová)

Finsko: Rätyová (Räisänenová) – Rahunenová, Hiirikoskiová (C), Tuominenová, Savolainenová, Lindstedtová, Jalosuová – Väliläová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Hoviová, Välimäkiová, Nieminenová – Nuutinenová, Tulusová, Niskanenová – Rajahuhtaová, Hakalaová, Säkkinenová – Saariová.
    Olympijští sportovci z Ruska: Morozovová (Alexandrovová) – Ganejevová, Pirogovová, Gončarenková, Batalovová (A), Lobovová, Tkačovová, Nikolajevová – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Běljakovová, Sosinová (C), Kanajevová – Pavlovová, Kulišovová, Ďupinová – Kadirovová, Lichačjovová, Starovojtovová – Smolinová.

Rozhodčí: Allenová (USA), Arianová-Lortieová (CAN) – Leclercová (USA), Toddová (CAN)