po s.n. (0:2)
Fehérvár AV19
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Středa 21.02.2018, 18:45 • Ifjabb Ocskay Gábor Ice Hall • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Fehérvár a Znojmo se po většinu sezóny nacházely na podobných tabulkových pozicích a ve velmi podobné situaci se nacházejí i nyní, šest kol před koncem nadstavbové části. Oba mezinárodní týmy jsou mimo příčky zajišťující play-off, maďarský celek má jen o dva body více než Znojmo. Proto oba soupeře zajímá jen vítězství.

Čerti z Fehérváru chytli druhý dech po výměně trenéra v polovině sezóny a z posledního místa tabulky se vypracovali v nepříjemného soupeře, který se může spoléhat na kanadského brankáře Carrutha, důraznou obranu a rychlý, produktivní útok vedený maďarským reprezentačním snajprem Janosem Harim. Ten už v letošním ročníku nasbíral 40 bodů, z toho 20 přesných zásahů.

Z dosavadních čtyř vzájemných utkání v letošním ročníku se třikrát radoval maďarský klub, pro Znojmo ale hovoří aktuální forma. V posledním kole před přestávkou Orli jasně přehráli na domácím ledě Graz 4:0, neinkasovali a získali tak na své konto druhé vítězství.

„Musíme se koukat jen na sebe. Víme, že tenhle dvojzápas proti Fehérváru bude důležitý. Pracujeme tvrdě na tréninku a doufáme, že to dokážeme přenést do zápasu a urvat v Maďarsku body," věří obránce Jan Lattner, který si minulý víkend zpestřil přípravu účastí na All Star Cupu v Bratislavě.

Fehérvár AV19: Carruth (Kornakker) – Uotila, Meland, Stipsicz, Manavian, Szabó B., Palin, Laday – Kóger, Hári, Erdély – Lovecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen, Sarpátki – Szabó K., Reisz, Vincze. Trenér: Hannu Järvenpää.

Rozhodčí: Baluška, Smetana – Gatol, Nemeth.

Oba týmy už jsou na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Ve Fehérváru ještě probíhá minuta ticha, takže se začátek utkání opozdí.

00:01

00:19
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Plíhal – 2 min., hákování).

00:20
    Orli se dostali do ofsajdového postavení, takže musí čelit vhazování ve středním pásmu.

00:27
    Tentokrát zase odpálili kotouč přes všechny čáry, a tak rozhodčí správně odpískal zakázané uvolnění.

01:00
    Ve Fehérváru je hala do posledního místa zaplněná a fanoušci domácích jsou hodně slyšet!

01:15
    Od modré střílel Meland, avšak jeho pokus zablokoval Lattner.

01:49
    Manavian vypálil svoji tradiční tvrdou ránu z osy, ale trefil jen betony gólmana Schwarze.

02:30
    Domácí Fehérvár začal utkání jednoznačně lépe, teď už ale hrají Orli v útočném pásmu.

02:39
    Vyloučení v týmu Fehérvár AV19 (Palin – 2 min., podražení).

03:45
    Orli kombinují v přesilovce v útočném pásmu, avšak zatím beze střelby. Už to vypadalo, že od modré vystřelí Corbett, ale nakonec jen přihrával na pravý kruh...

04:09
    Corbett od modré těsně minul branku!

04:24
    Orli právě vstřelili branku!
    Teď už se ale Corbettova rána od modré ujala a Orli jdou do vedení! Vypadá to, ale že střela byla ještě tečovaná COLTONEM YELLOW HORNEM, který stál v předbrankovém prostoru. Asistence: Cody Corbett, Jan Lattner.

05:10
    Orli nadále tlačí v útočném pásmu. Fehérvár působí dosti zaskočeně a téměř nemá žádný pohyb.

05:45
    Orli si ale nepřesně přihráli a musí vyklidit útočnou třetinu. Alespoň mohli v poklidu vystřídat.

07:10
    Poslední minuty se odehrávají převážně ve středním pásmu. Nikomu se nedaří nějak ohrozit gólmany.

08:10
    Němec měl na holi další gól, když si sjel až mezi kruhy, kam dostal přihrávku a úplně osamocený trefil jen gólmana! To je obrovská škoda.

08:30
    Další velká šance Znojma gólem nekončí. Přečíslení dva na jednoho totiž Orli ani nezakončili, protože si nepřesně přihráli a už nedokázali dostihnout kotouč, který hodně poskakoval.

09:15
    V domácí aréně to vře, diváci totiž nejsou spokojení s trendem, jaký nastavili rozhodčí pro tento zápas ohledně vylučování.

09:50
    Fehérváru se nedaří vůbec nic. Teď sice vyhrál vhazování ve středním pásmu, úplně zbytečně ale Hári odpálil kotouč na zakázané uvolnění.

10:04
    Střela v podání Bartoše nebyla pro Carrutha nebezpečná, bude se ale alespoň vhazovat.

11:05
    Znojemští hokejisté napadají čerty hluboko v útočném pásmu až téměř na úrovni brankové čáry soupeře. Fehérvár se z toho nedokáže vymanit, což se fanouškům nelíbí a hlasitě pískají.

12:10
    Bořutovo nahození od modré minulo branku.

12:31
    Bartoš si objel branku a přihrávkou přes brankoviště hledal volného Nováka u vzdálenější tyče. Orli dobře bruslí a domácí jim vůbec nestačí, působí hodně staticky.

12:49
    Guman sice prohrál vhazování před Carruthem, ale Lattner byl u puku dříve a protiútok soupeře zablokoval vyhozením kotouče ze středního pásma na tribunu.

13:15
    Orli se snaží bezpečně rozehrát z vlastního pásma.

13:19
    Plíhal se nečekaně dostal k puku mezi kruhy a okamžitě zápěstím poslal kotouč na Carrutha, který ale zareagoval dobře.

13:29
    Schwarz raději přidržel kotouč a po delší době si tak sáhl na puk. Dnes opravdu nemá vůbec žádnou práci. Musí ale být připravený.

13:38
    Poslední dobou se hodně přerušuje, což hře příliš neprospívá.

15:05
    Orli potřebovali vystřídat, a tak vyhodili kotouč, ale tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

15:25
    Orli velmi dobře napadají, což je dnes velmi dobrý záměr, protože Fehérvár se díky tomu nedokáže vůbec vymanit z pásma. Pouze zahazuje kotouče, nebo o ně přichází ve vlastním pásmu.

16:13
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Biro – 2 min., vražení na hrazení).

16:30
    Uotila střílel od modré, ale o metr minul horní tyčku.

17:00
    Hári střílel z pravého kruhu z první, ale nedokázal se prosadit tak, aby trefil odkrytou branku.

17:30
    Orlům se podařilo vyhodit, takže mají čas na rychlé prostřídání.

17:59
    Gilbert si najel k levé tyči a mířila na něj také přihrávka, avšak kotouč mu na poslední chvíli uskočil.

18:15
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Fehérvár vyrovnává přesně v sekundě, kdy končí jejich přesilovka. Autorem branky je CSANÁD ERDÉLY, jenž si počkal na odražený kotouč mezi kruhy a okamžitě jej poslal za záda gólmana Schwarze. Pro Orly je to škoda, protože byli jasně lepším týmem. Asistence: David Gilbert, Antonin Manavian.

19:15
    Domácí branka nakopla a tlačí se k dalšímu zakončení.

19:30
    Manavian si zaútočil a z pravého kruhu trefil pouze vyrážečku gólmana Schwarze.

19:50
    Erdély měl velkou šanci, když se ocitl u levé tyče úplně sám, ale nedokázal Schwarze překonat!

20:00

Je za námi první třetina, ve které byli jednoznačně lepším týmem Orli, přesto je skóre díky trefě Erdélyho vyrovnané. Znojemští hokejisté měli lepší pohyb, scházelo jim pouze lepší zakončení šancí, které si vypracovali.

Střely na branku:

Fehérvár: 5
    Znojmo: 15

Další třetina začne přibližně v 19:34.

20:01

20:55
    Orli se snaží vybojovat kotouč ve středním pásmu.

21:25
    Lovecchio střílel z ostrého úhlu, ale velmi nepřesně, takže Schwarz nemusel ani zasahovat.

21:57
    Ve druhé třetině se hraje zatím opatrný hokej, oba týmy mají celé pětky stažené ve vlastním pásmu a nechtějí zbytečně pustit soupeře do přečíslení.

23:05
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matuš – 2 min., podražení).

23:20
    Manavian stál úplně sám v levém kruhu a dostal tam přihrávku, ale z první trefil zápěstím pouze zadní mantinel! Kdyby mířil lépe, pravděpodobně by kotouč zapadl do odkryté branky. To byla velká šance.

24:10
    Znojemský Bořuta dokázal vyhodit až k Carruthovi.

24:40
    Znojemští vystartovali v oslabení do přečíslení dva na jednoho. Raška pak našel najíždějícího Lattnera žabičkou, který v plné rychlosti zpracoval kotouč a střílel mezi betony, ale Carrutha nepřekonal!

25:05

25:15
    Orli se ale opět provinili a znovu musí hrát ve čtyřech za příliš mnoho hráčů. Trest odpyká Raška.

26:20
    Přesilovka Fehérváru je ale hodně statická a Orli zatím nemají problémy s bráněním.

26:50
    Lattner vyhazuje přes všechny čáry a celá čtveřice rychle míří na střídačku.

27:15
    Znojmo ubránilo o další oslabení a už je kompletní.

27:30
    Schwarz pomohl znojemské obraně s vyhozením do středního pásma. Orli teď potřebují dostat se zpět do tempa zápasu, protože díky několika oslabením trošku vypadli.

28:50
    Orli se pravděpodobně snaží uzavřít obranné pásmo a hrát ze zajištěné obrany tak, aby se Fehérvár nedostával do přečíslení.

29:25
    Yellow Horn přihrával na modrou, kde stál Tejnor, ovšem ten nedokázal puk trefit ideálně a minul branku.

29:35
    Uotila odebral puk Gumanovi, a tak se může Fehérvár pokusit o nějakou útočnou akci.

30:25
    Domácí ale propadli v útočném pásmu a Orli tak unikali v poslední fázi dva na nikoho, Němec přihrál na Gumana těsně před Carruthem, ten ale betonem kotouč fantasticky vyrazil! To byla stoprocentní šance, která měla skončit gólem.

31:50
    Orli postupně opět rozevírají křídla a začínají diktovat tempo hry.

32:30
    To ale neplatí teď, když poslali kotouč přes všechny čáry a musí čelit vhazování ve svém pásmu.

32:40
    Manavianova dělovka od modré čáry problémy Schwarzovi nenadělala.

33:10
    Herní situace tři na dva gólem taktéž neskončila. Po přihrávce od mantinelu se ocitl v ideálním prostoru mezi kruhy Číp, ten ale příklepem napálil kotouč jen do středu branky.

33:21
    Vyloučení v týmu Fehérvár AV19 (Uotila – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:58
    Střela od modré v podání Marka Bira skončila jen na betonech pozorného Carrutha. Následně domácí puk odstřelili přes všechny čáry až k Schwarzovi.

34:37
    Kóger vystihl přihrávku v útočném pásmu a zavezl kotouč přes celé hřiště, takže ušetřil asi dvacet sekund času.

35:21

35:47
    Schwarz musel zůstat pozorný, protože přišla nečekaná gólovka v podání Latendresseho, který si počkal na přihrávku zpoza branky a těsně vedle pravé tyče změnil směr kotouče, ale Schwarz si dokázal reflexivně poradit.

36:45
    Šnajnar poslal kotouč v útočném pásmu podél mantinelu.

36:59
    Yellow Horn se dostal ke střele z levého kruhu a mířil do horního rohu, avšak Carruth opět dokázal, proč si jeho služeb tak cení.

37:20
    Ofsajd Znojma.

37:30
    Corbett se uvolnil a z mezikruží trefil jen tyč! Škoda pro Znojmo.

38:10
    Lattner napřáhl z větší vzdálenosti příklepem, ale trefil jen výstroj gólmana Carrutha. To byla velmi dobrá příležitost.

39:10
    Uotila střílel od modré čáry těsně vedle.

39:40
    Yellow Horn to zkusil vzít na sebe a zpoza bránícího hráče chtěl překvapit Carrutha, to se mu ale nepovedlo.

40:00

Je za námi čtyřicet minut zápasu. Start druhé třetiny sice měli domácí, zhruba od dvacáté sedmé minuty ale Orli opět převzali kontrolu nad zápasem a byli nebezpečnějším týmem. Přesto se jim nepodařilo skórovat, a tak je stav stále nerozhodný.

Fehérvár: 3
    Znojmo: 11

Další třetina začne přibližně v 20:33.

40:01

42:09
    Znojemští hokejisté kontrolují kotouč ve středním pásmu, žádné šance a střely však k vidění nejsou. Hraje se opatrný úvod třetí třetiny.

42:47
    Meland teď unikl ze strany a poslal na Schwarze střílenou přihrávku,kterou málem tečoval Gilbert, ale Stehlík nakonec dokázal zablokovat jeho hokejku.

43:15
    Vysoká hůl přesune hru do středního pásma.

43:59
    Carruth raději přerušil hru, přestože mohl v poklidu rozehrát. Jeho spoluhráči ale šli střídat a zkušený gólman nechtěl riskovat.

44:35
    Tejnor střílel od modré, ale pouze do zadního mantinelu.

46:30
    Špaček sice vybojoval kotouč u mantinelu, ale dlouho s ním nedokázal pracovat, takže se k němu dostali opět domácí.

47:10
    Manavian je dnes velice aktivní, což potvrdil i v této chvíli, když si vybruslil až na osu a poslal kotouč na Schwarze. Ten se štěstím vyrazil.

47:45
    Číp si prorážel cestu podél levého mantinelu, avšak následně ho zdvojil společně s Melandem také Uotila, a tak neměl příliš šancí na úspěch.

48:20
    Stehlík od modré vystřelil tak nenápadně, že ani Carruth nevěděl, kde kotouč nakonec skončil.

48:35
    Menší potyčka u znojemské střídačky poté, co Stehlík namáčkl čistě na mantinel jednoho z domácích hráčů.

50:05
    V posledních minutách se opět hraje ve středním pásmu. Ve třetí třetině vidíme zejména defenzivní hokej, každý gól totiž může znamenat ztrátu šancí na play-off.

50:40
    Tak to je paráda! MAREK BIRO se nečekaně napřáhl a příklepem zpoza hráče trefil přesně horní růžek z velké vzdálenosti. Carruth se zdál být hodně překvapený, to nic ale nemění na tom, že Orli se devět minut před koncem třetí třetiny dostávají do důležitého vedení! Asistence: Radek Číp, Colton Yellow Horn.

52:30
    Znojemští hokejisté se drží v útočném pásmu a nechtějí soupeře nechat hrát před Schwarzem. Nyní se musí hodně koncentrovat.

53:08
    Rychlý protiútok zakončoval Bartoš, který po Gumanově přihrávce byl osamocený před Carruthem, ale nedokázal zamířit do volného prostoru.

55:40
    Plíhal střílel od mantinelu, což ale pro Carrutha nebylo nic nebezpečného.

56:10
    Znojemští stále napadají hluboko v útočném pásmu. Přestože je před koncem zápasu, působí hodně aktivně.

56:45
    Lattner s Gumanem unikli do přečíslení dvou na jednoho. První jmenovaný přihrával na Gumana, jenž ale sám před gólmanem trefil jen jeho výstroj!

57:27
    Orli ale po zbytečné chybě inkasují, což je velká komplikace. JEFF LOVECCHIO totiž stál před Schwarzem a přestože jej hlídal obránce, dokázal nasměrovat zpoza branky kotouč za záda gólmana. Asistence: Antonin Manavian, Olivier Latendresse.

58:40
    Znojemští se ještě snaží něco se stavem zápasu něco udělat, protože případná ztráta minimálně jednoho bodu může být taktéž velmi podstatná.

59:20
    Hári střílel z mezikruží, ale střela byla zablokovaná a skončila až v ochranné síti.

59:30
    Bořutovo nahození Carruth ve své lapačce našel.

60:00

Je za námi šedesát minut, které ale na určení vítěze zápasu nestačily, tudíž na řadu přijde prodloužení. Orli byli opět lepším týmem, velkou slabinou je ale jejich produktivita.

Fehérvár: 12
    Znojmo: 36

60:01

60:10
    Corbett se snaží zašlápnout kotouč u mantinelu.

60:40
    Hári krouží s kotoučem v útočném pásmu, ale zatím se mu nedaří najít si nějakou střeleckou pozici.

61:08
    Hári jel sám na Schwarze ze strany, ale těsně minul branku!

61:30
    Orli se v prodloužení stále nedostali do pásma.

62:20
    Domácí jsou v prodloužení lepší a aktivnější. Orli se převážně brání.

63:05
    Corbett dokázal odebrat Latendresseho od kotouče, takže můžou Orli vystřídat.

63:34
    Meland chtěl střílet od modré, ale díky teči napálil jen ochrannou síť. Bude se vhazovat.

63:48
    Ne. Orlům to v prodloužení na útočné polovině nejde. Když už se dostali ke kotouči, načapal je rozhodčí v ofsajdu.

64:35
    Mrázek prokličkoval celou obranou Fehérváru a dostal se až do samostatného úniku, volil ale zakončení mezi betony, na což si Carruth počkal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o výsledku nerozhodlo, na řadu tak přichází samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Sárpátki chtěl udělal kličku do forhendu, ale nedal.

1. série
    0:1
    Mrázek střílel pod lapačku a trefil se přesně!

2. série
    0:1
    Hári dlouho vymýšlel, co udělá s pukem, až Schwarz hokejkou vypíchl kotouč z jeho hole.

2. série
    0:2
    Guman procpal kotouč někde pod betonem a ten se doplazil až za brankovou čáru.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Orli Znojmo.
    Autorem vítězné branky je PETR MRÁZEK.

Je tady konec! V nájezdech byli lepší Orli a získali tak důležitý bod do nadstavbové tabulky. Postupu do play-off se tak přiblížili na rozdíl tří bodů, což vypadá velice nadějně. Už v pátek je čeká odveta na domácím ledě se stejným soupeřem, to bude taktéž velmi důležitý zápas.

Ode mne je to dnes vše, přeji příjemný večer. (21:07:50)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 19. Erdély (Gilbert, Manavian), 58. Lovecchio (Manavian, Latendresse) – 5. Yellow Horn (Corbett, Lattner), 51. Biro (Číp, Yellow Horn), rozh. náj. Mrázek