2:2 (2:0, 0:0, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Středa 21.02.2018, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Přípravné zápasy • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z přátelského utkání mezi týmy HC Olomouc a HC Dukla Jihlava.

Pro olomoucký tým se jedná o první a jediný přátelský zápas v olympijské pauze. Jihlava už stihla jedno přípravné utkání odehrát, v zápase na domácím ledě podlehla ruskému Amuru Chabarovsk 1:2.

V extraligové tabulce si lépe vedou Kohouti, když se drží na osmém místě se ziskem 68 bodů. Jihlava se v tabulce nachází na předposledním, tedy třináctém, místě a na svém kontě má 51 bodů.

V letošní sezoně se oba týmy střetly třikrát, o něco úspěšnější byli Hanáci, kteří ze vzájemných soubojů získali pět bodů, když jednou vyhráli v základní hrací době a dvakrát podlehli Dukle po prodloužení.

Který z týmů vyjde z přátelského utkání vítězně? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.

HC Olomouc: Falter (Hasala) – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Rutar, L. Galvas, J. Galvas, Smutný – Laš, Knotek Eberle – Macuh, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Skladaný – Káňa, Mráz, Ostřížek

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – Šidlík, Stříteský, Suchánek, Zdráhal, Váňa, Bryhnisveen, Kajínek, de la Rose – Diviš, Hubáček, Jiránek – Anděl, Hamill, Rys – Rabbit, Straka, Skořepa – Čachotský, Seman, Zeman

Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Hanzlík, Lukš.

Utkání za malou chvíli začne, všichni aktéři jsou již na ledové ploše. Domácí se dnes představí v červených dresech, hosté ve žlutých.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrála Jihlava, která se stáhla do svého obranného pásma, odkud bude zakládat první útok.

00:44
    Laš těsně před Kořenářem jemně tečoval Eberleho střelu, ale brankář hostů stihl včas sklapnout betony.

01:30
    Irgl hledal v předbrankovém prostoru Macuha, kotouč se k domácímu útočníkovi kvůli teči nedostal.

02:02
    Bryhnisveen zachytil puk na útočné modré a Jihlava se drží v pásmu.

02:24
    Suchánek nejprve pálil od modré čáry, Falter vyrazil. Puk pokračoval do středního pásma, kde jej Suchánek sklepnutím ze vzduchu zastavil a znemožnil domácím pokračování v útoku.

02:45
    Ofsajd domácích.

03:27
    Káňa po získání puku pouze dojel za červenou čáru a nahodil do útočné třetiny.

03:57
    Kajínkovu rozehrávku vystihl Jaroměřský a připravil ho o kotouč, Eberle chtěl této výhody využít, ale puk mu přeskočil hokejku.

04:08
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

04:34
    Falter výjezdem za branku pomáhá obráncům s rozehrávkou.

04:44
    Macuh se nerozpakoval a po přechodu do útočné třetiny pálil, Kořenář s přehledem chytá.

05:30
    Ani jeden z týmů se nemůže dostat s pukem na holi přes střední pásmo.

05:55
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Z rychlé akce padá první gól dnešního utkání. Mráz dojel s pukem téměř až za branku a poslal zpětnou křižnou přihrávku na DAVIDA OSTŘÍŽKA, na kterého zívala odkrytá branka. Asistence: Bruno Mráz, Jan Káňa.

06:23
    Kořenář musel zastavovat další olomoucké útoky, ale tentokrát si s nimi poradil.

06:55
    Jiránek prokličkoval až do útočného pásma, ale byl zde sám a o kotouč přišel.

07:20
    Irglovu střelu Kořenář pouze vyrazil, poskakující kotouč jen těsně netrefil Macuh.

07:46
    Přechod Kohoutů do útočného pásma zastavuje ofsajd.

07:58
    Káňu zastavil ve středním pásmu Seman a otáčí hru.

08:31
    Jihlava se snaží aktivně forčekovat, ale domácí s tím zatím nemají problém.

09:35
    Rabbit neobehrál Smutného a Jihlava se musí znovu probíjet do útočného pásma.

09:57
    Smutný prověřil Kořenářovu pozornost střelou ze středního pásma. Brankář hostů puk drží, a tak následuje vhazování po jeho pravé ruce.

10:42
    Herman se při přechodu do útočného pásma dostal do ofsajdové pozice, neboť v útočném pásmu se zapomněl Ostřížek.

11:04
    Skořepa vystihl Ondruškovu rozehrávku za brankou a křižnou přihrávkou přes brankoviště hledal spoluhráče.

11:32
    Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Straka (JIH) byl vyloučen za podražení.

11:43
    Jihlava se osvobozuje a VYrůbalík se pro kotouč vrací až k Falterově brance.

12:02
    Kohouti již kombinují v útočném pásmu.

12:15
    Eberle hledal Knotka v předbrankovém prostoru, Knotek ale puk netrefil ideálně a Kořenář nemusel zasahovat.

13:14
    Lukáš Galvas vystřelil tvrdý projektil od modré čáry, který prošel Kořenářovi mezi betony, ale byl značně zpomalen a gólman hostů ho dokázal rychlým skokem za sebe vyškrábnout mimo tři tyče před dojíždějícímm Strapáčem!

14:31
    Ondruškovu střelu od modré čáry lehce tečoval Holce, Kořenář stihl zareagovat, stejně tak dokázal zastavit Hermanovu dorážku.

14:53
    Čachotský se Šidlíkem si nerozuměli při rozehrávce a Jihlavě je odpískáno zakázané uvolnění.

15:07
    Rutarovu střelu Jiránek vytečoval mimo.

15:17
    Knotek dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jeho střelu z první však stihl rychlou reakcí zastavit Kořenář.

15:53
    Dukle se stále nedaří se dostat do útočné třetiny, tentokrát Seman přišel o puk těsně za modrou čarou.

16:46
    Anděl protečoval puk do útočného pásma, zde ho za brankou sbírá Falter a rozehrává.

17:12
    Diviš teď v dobré příležitosti netrefil puk.

17:25
    Falter si připisuje zákrok proti Váňově střele z dálky, posléze raději puk přikryl lapačkou před dojíždějícím jihlavským útočníkem.

18:08
    Vyrůbalík přebírá kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

18:44
    Seman chtěl v útočném pásmu vypálit, ale kotouč mu sjel z hokejky a Kohouti ihned otáčí směr hry.

19:20
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden tým se nezvládá dostat do zakončení a brankáři tak nemají v posledních minutách mnoho práce.

19:50
    Velmi nešťastný gól pro Josefa Kořenáře! Ten se vydal za branku zastavit nahozený kotouč, který se od mantinelu odrazil dopředu před branku, kde měl PETR STRAPÁČ už velmi jednoduchý úkol doklepnout puk do prázné branky. Bez asistence.

20:00

Na olomouckém zimním stadionu jsme sledovali velmi ospalou první třetinu. Po té vedou dvougólovým náskokem domácí. Kohouti byli v průběhu celé třetiny aktivnějším týmem, převahu dokázal zužitkovat gólem Ostřížek. V závěru třetiny padla pro Duklu smolná branka, když se kotouč nečekaně odrazil od zadního mantinelu a Strapáč ho poslal mezi tři tyče. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

20:01

20:08
    Knotek posílá puk do útočného pásma, kde se ho snaží dojet Eberle.

20:34
    Jiránek se s pukem dostal až za Falterovu branku, zde si na něj vyšlápli dva protihráči a o kotouč ho připravili.

21:04
    Straka hledal křižnou přihrávkou Skořepu, puk byl však ztečovaný.

21:18
    Stejná formace připravila Falterovi další práci, když zakončoval Skořepa.

21:24
    Jihlava začala druhou třetinu aktivně, Suchánek posílá další puk na Faltera, ten bez problému kryje kotouč v lapačce.

21:58
    Rutar za vlastní brankou rozehrává.

22:10
    Holec v náznaku přečíslení hledal křižnou přihrávkou před brankou Ostřížka, ten však kotouč nedokázal trefit. Poté jeden z vracejících se jihlavských hráčů posunul branku a bude následovat vhazování před Kořenářem.

22:47
    Jihlava důkladně střeží střední pásmo a Kohoutům se nedaří přes něj přejít.

23:21
    Šidlíkovu ránu od modré vytečoval Knotek mimo.

23:35
    Falter si připisuje další úspěšný zákrok, když kryje ve výstroji střelu Kajínka od modré čáry.

23:47
    Střelu Zdráhala od modré čáry zblokoval Macuh a s bolestivou grimasou se pomalu zvedá z ledu.

24:23
    Holec ve středním pásmu vložil hůl do rozehrávky jihlavských a puk skončil mimo ledovou plochu.

24:34
    Junior Smutný projel s pukem do útočného pásma a vypálil, avšak nemířil přesně a kotouč minul Kořenářovu branku.

25:16
    Ostřížek pouze nahazuje ze středního pásma.

25:34
    Laš nestihl vyklidit útočnou třetinu včas a Eberle se dostal do ofsajdu.

25:53
    Hosté si zahrají svou první přesilovou hru. Jaroměřský (OLO) podrazil protihráče a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

26:02
    Domácí posílají kotouč do středního pásma.

26:19
    Dobře zapracoval Irgl a puk znovu míří daleko od Falterovy branky.

26:50
    Ondrušek chtěl poslat do rychlého protiútoku Skladaného, ale jeho přihrávka neprošla.

27:18
    Znovu se Jihlavě nepodařilo se dostat do útočného pásma a Ostřížek odváží puk daleko od své branky.

27:42
    Ani tentokrát se Dukla v útočném pásmu příliš neohřála a Hanáci se osvobozují.

28:03
    Přesilová hra se hostům nepodařila, Kohouti je nepustili do žádné vážnější šance.

28:10
    Po vhazování v útočném pásmu se ke kotouči dostal Vyrůbalík, který objel Rysa a posléze vypálil, Kořenář puk chytil do lapačky.

28:51
    Druhá přesilová hra pro Jihlavu. Eberle (OLO) se provinil vysokou holí.

29:08
    Do přečíslení dva na jednoho ujeli Irgl se Strapáčem, Irgl se rozhodl pro přihrávku, ta však přes bránícího hráče neprošla.

29:50
    Kohouti se osvobozují vyhozením až za Kořenářovu branku.

30:10
    Zeman se snažil z otočky dorazit vyražený puk, ale mířil vedle branky.

30:35
    Domácí kontrolují puk.

30:51
    Kohouti hrají v plném počtu.

30:56
    Téměř současně s vypršením Eberleho trestu se na útočnou zteč vydal Ostřížek, jeho jedovatou střelu zápěstím Kořenář vyrazil hranou lapačky.

31:39
    Proti Divišově střele zasáhla Falter maskou.

32:14
    Ondrušek dostal trochu prostoru v předbrankovém prostoru, ale nedokázal poskakující kotouč dostrkat za Kořenáře.

33:02
    Irgl byl ve své šanci faulován, rozhodčí zatím signalizují výhodu pro domácí tým.

33:11
    Výhodu domácí nevyužili, a tak je čeká přesilová hra, za hákování pyká Skořepa (JIH).

33:35
    Kořenář pomáhá s rozehrávkou, ale Dukla nedokázala puk dostat za modrou čáru.

33:59
    Jakub Galvas střílel z mezikruží těsně nad branku.

34:23
    Kohouti svírají Jihlavu, dvakrát zakončoval mladší z Galvasů, ale bezúspěšně.

34:42
    Dukla vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

35:11
    Diviš vystihl olomouckou přihrávku a posílá puk mimo nebezpečnou zónu.

35:40
    Hamil střílel ihned po přechodu útočné modré čáry, Falter s jeho pokusem neměl potíže.

36:07
    Knotek ze středního pásma bekhendem poslal puk na Kořenáře, ten raději před dojíždějícími útočníky kotouč drží.

36:52
    Strapáč s Macuhem aktivně napadali a získali pro svůj tým puk.

37:39
    Nyní mohou diváci sledovat nepřesnosti na obou stranách.

38:29
    Semanovu nabídku na teč Straka nezužitkoval.

39:08
    Domácí útočníci poměrně dlouho nestřídali a je to na jejich pohybu znát, Dukla se této výhody snaží využít.

39:22
    Tlak v útočném pásmu zakončil Diviš, jeho pokus z levé strany Falter vyrazil až do ochranné sítě.

40:00

Druhá třetina nepřinesla atraktivnější hokej oproti třetině první. Ani jeden z týmů se nedokázal prosadit. K vidění nebylo ani mnoho šancí, do druhé třetiny vstoupila aktivněji Jihlava, ale po několika minutách se hra vyrovnala. Třetí třetina začne přibližně v 18:32.

40:01

40:15
    Knotek se nenechal rozhodit Čachotským a vyváží zpoza vlastní branky puk směrem dopředu.

40:48
    Jihlava střídá a Kajínek čeká s kotoučem za brankou.

41:25
    Jihlava má hned v úvodu třetiny šanci na zdramatizování zápasu, Ondrušek (OLO) obdržel dvě minuty za krosček a putuje na trestnou lavici.

41:40
    Kohouti posílají puk až ke Kořenářovi.

41:55
    Rabbit z levé strany nabil Divišovi do mezikruží, jihlavský forvard ihned vypálil, Falter kotouč vyrazil!

42:15
    Jihlavskou akci zakočil střelou od modré Stříteský, Falter stihl sklapnout betony včas.

42:44
    Dukla se sama vyhání z útočného pásma.

43:06
    Falter rychle rozehrál a Mráz se se spoluhráčem vydal do přečíslení, ale Kořenář jejich snahám s obtížemi odolal.

44:20
    Macuh našel krásnou přihrávkou zcela volného Jakuba Galvase v mezikruží, ten dokázal Kořenáře překonat, ale puk zastavila tyčka! Macuh v dorážce nebyl úspěšný.

45:20
    Strapáč v dobré pozici ještě hledal přihrávkou Smutného, jeho rána byla zblokovaná.

45:49
    Další akci Rutar s Lukášem Galvasem překombinovali a sami se vyhnali z útočné třetiny.

46:03
    Dukla právě vstřelila branku!
    Parádní sólová akce ADAMA ZEMANA. U mantinelu přebral puk, odpoutal se od obránce, přejel před Faltera, kterého si položil a bekhendem poslal kotouč do horní části branky. Asistence: Tomáš Čachotský.

46:59
    Jihlava po vstřelené brance přidala na obrátkách a snaží se Faltera pokořit podruhé.

47:04
    Prudká střela Šidlíka však za domácího gólmana neprošla.

47:48
    Irgl s Ondruškem dobře zapracovali v útočném pásmu a získali puk. Macuhova následná střela mířila nepřesně.

48:26
    Suchánek zahrál puk už ve střední třetině a Dukle je odpískán ofsajd.

48:52
    Přesilová hra pro domácí hráče. Suchánek (JIH) obdržel menší trest za vysokou hůl.

49:02
    Velký nápřah předcházel Vyrůbalíkově střele od modré čáry, avšak domácí kapitán nemířil přesně.

49:23
    Jihlava posílá kotouč přes všechny čáry.

49:48
    Po Vyrůbalíkově střele skončil puk vrchní síťce Kořenářovy branky, jedna z holí ho vypíchla a hra pokračuje.

50:50
    V závěru přesilové hry pálil Strapáč, Kořenář pouze vyrazil, ale ani dva dorážející Hanáci kotouč nedostali za brankovou čáru.

Dnešní utkání sleduje 612 diváků.

51:27
    Rabbit zkusil štěstí z nulového úhlu, puk skončil pouze na boční síťce.

52:08
    Nyní je Jihlava hodně aktivní v útočném pásmu, už už to vypadalo, že Diviš pošle puk za povyjetého Faltera, ale forvard hostů kotouč poslal pouze skrz brankoviště a do branky se netrefil!

52:50
    Ránu Bryhnisveena Falter vyrážečkou posílá do ochranné sítě.

53:09
    Do přečíslení dva na jednoho vyrazili Káňa s Ostřížkem, první jmenovaný po přihrávce pálil z první, Kořenář se stihl přesunout.

53:47
    Laš to zkusil z ostrého úhlu, Kořenář byl připraven.

54:00
    Laš dostal na vrcholu kruhů trochu prostoru, ale Kořenář si na jeho ránu počkal lapačkou.

54:05
    Střela Lukáše Galvase byla několikrát tečovaná, zamířila pouze do betonů Kořenáře.

54:57
    Dukle se nyní nedaří překonat střední pásmo, několikrát se její hráči museli vracet do vlastní třetiny.

55:22
    Necelých pět minut před koncem zápasu je vyrovnáno. Jihlavští aktivně napadli v útočném pásmu a přehráli domácí. K puku se dostal ZACH HAMILL, který střelou zápěstím k Falterově pravé tyči srovnává skóre. Asistence: Richard Diviš, Wacey Rabbit.

56:35
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

57:07
    Macuh zavezl puk do útočného pásma, zde si však neporadil s přesilou a tým z Vysočiny obrací hru.

58:07
    Olomouc má možnost rozhodnout utkání – Rabbit (JIH) obdržel dvě minuty za hákování.

58:24
    Jiránek upláchl domácím a byl faulován, rozhodčí zatím signalizují výhodu.

58:33
    Jihlavští se dožadovali trestného střílení, ale rozhodčí Eberleho (OLO) vyloučili za sekání a počet hráčů na ledě se vyrovná.

59:23
    Jihlava se chvíli držela v útočném pásmu, akci zakončoval ŠIdlík od modré čáry, Falter měl dobrý výhled a kotouč polapil.

59:33
    Po teči dvou hokejek skončil kotouč na domácí střídačce. Následuje vhazování ve středním pásmu.

59:49
    Suchánek se při překonávání modré čáry dostal do ofsajdu.

59:58
    V posledních vteřinách pálil de la Rose, Falter si na jeho střelu počkal a vyklepal puk z lapačky.

Konec utkání.

Dnešní přípravné utkání skončilo nerozhodně, oba týmy se dohodly, že prodloužení hrát nebudou. Ve třetí třetině dokázala Jihlava srovnat díky Zemanovi a Hamillovi, i přestože v závěru byly k vidění nějaké šance, tak i po skončení utkání svítí na světelné tabuli nerozhodný stav 2:2.

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:04:34)

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 6. Ostřížek (Mráz, Káňa), 20. Strapáč – 47. Zeman (Čachotský), 56. Hamill (Diviš, Rabbit)

Rozhodčí: Kašík, Zbořil – Hanzlík, Lukš