Lok. Moskva – Nice 1:0 (kon.) | Atlético – Kodaň 1:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – AEK Atény 0:0 (kon.)
Zenit – Celtic 3:0 (kon.) | RB Lipsko – Neapol 0:2 (kon.) | Villarreal – Lyon 0:1 (kon.)
Plzeň – Partizan Bělehrad 2:0 (kon.) | Lazio – FCSB 5:1 (kon.) | Sporting – Astana 3:3 (kon.)
Atalanta BC – Dortmund 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Spartak 1:2 (kon.) | Salzburg – Real Sociedad 2:1 (kon.)
AC Milán – Ludogorec 1:0 (kon.) | Arsenal – Östersunds FK 1:2 (kon.) | Braga – Marseille 1:0 (kon.)
Athletic Bilbao
1:2 (0:1)
FK Spartak Moskva
Čtvrtek 22.02.2018, 21:05 • San Mamés Barria • Evropská liga • 1/16 finále

To je z mé strany již vše, dobrou noc a u dalších textových přenosů na počtenou. (23:05:35)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:19.

Je dobojováno. Favorizované Bilbao nakonec dokázalo postoupit do osmifinále Evropské ligy, odveta ale přinesla mnohem větší drama, než se očekávalo. V závěru první půle se Spartak dostal zásluhou Luize Adriana do vedení a po změně stran se sice svěřencům Josého Ángela Zigandy podařilo vyrovnat, necelých deset minut před koncem se ale trefil střídající moskevský středopolař Melgarejo a domácí se tak museli strachovat o postup až do konce.

90+5

90+4
    Aritz Aduriz se ještě nechává na hřišti ošetřovat, to už jsou nastavené čtyři minuty prakticky u konce.

90+4
    Před pár sekundami faulovaný Kombarov se teď ale naprosto zbytečně Adurizovi pomstil a domácí útočník z pozice vleže pochopitelně spěchat nebude.

90+3
    Aduriz na útočné polovině zbytečně dohrál Dmitrije Kombarova, za což si vykoledoval žlutou kartu.

90+2
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Iñigo Córdoba.

90+1
    Hráči v černých dresech se vydali napadat a podařilo se jim vybojovat autové vhazování na útočné polovině, se kterým domácí samozřejmě spěchat nebudou.

90
    Německý arbitr Stieler nastavil nad rámec devadesáti minut ještě další čtyři, na což tribuny reagují pískotem.

89
    Hráči i fanoušci Bilbaa očividně znervózněli, domácí se snaží hru především co nejvíce rozkouskovat.

88
    Dnešní utkání sleduje 36873 diváků.

87
    Luís se na levém křídle zbavil svého strážce Yeraye, jeho následný centr už byl ale poněkud přetažený.

86
    Frustrovaný Mikel San José sa zbytečný odkop míče mezi diváky dostal žlutou kartu.
    85. Lorenzo MELGAREJO - 1:2

85
    Spartak právě vstřelil branku!
    No a pozor, drama je na světě, hosté zničehonic udeřili a už je dělí jen jeden gól od vynucení si prodloužení! Na hranici pokutového území se k odraženému míči dostal Zé Luís a přistrčil ho LORENZU MELGAREJOVI, jenž se tváří v tvář Herrerínovi nemýlil a poslal míč chladnokrevně pod břevno!

83
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.

82
    Fotbalisté Spartaku v posledních minutách velmi často faulují a ani po tomto nedovoleném zákroku na Williamse domácí pochopitelně s rozehrávkou spěchat nebudou.

81
    Promes na polovině hřiště vybojoval míč pro střídajícího Zé Luíse, ten se ale daleko nedostal a hostům poté ujel balon do autu.

Vojtěch Balon

Branky: 57. Etxeita (Saborit) – 44. L. Adriano (D. Kombarov), 85. Melgarejo (Luís)

Karty:   86. San José (ATB), 90+3. Aduriz (ATB) – 31. Bocchetti (SPM), 67. Ješčenko (SPM), 80. Glušakov (SPM), 90+4. D. Kombarov (SPM)

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Yeray, Etxeita, Saborit – M. Rico (53. San José), Iturraspe – de Marcos, Raúl García (83. Aduriz), Susaeta – I. Williams (90+2. I. Córdoba).
    Náhradníci: Arrizabalaga – San José, Etxebarria, Núñez, Merino, Aduriz, I. Córdoba.

FK Spartak Moskva: Selichov – Ješčenko, Tasci (10. Kutěpov), Bocchetti, D. Kombarov – Pašalić (74. Melgarejo), Glušakov – Zobnin, Hanni (59. Luís), Promes – L. Adriano.
    Náhradníci: Rebrov – Luís, Samedov, Fernando, Melgarejo, Kutěpov, Pedro Rocha.

Rozhodčí: Stieler – Foltyn, Seidel (všichni Německo)

Diváci: 36873
    15.02.2018
    Spartak - Ath. Bilbao 1:3

Branky: 60. L. Adriano (Glušakov) – 22. Aduriz (Raúl García), 39. Aduriz, 45+1. Kutěpov (vla.)

Karty:   37. Kutěpov (SPM), 55. Zobnin (SPM), 68. L. Adriano (SPM) – 15. Raúl García (ATB), 57. Etxeita (ATB)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 13:11.