NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 1:6 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:4 (kon.)
Chicago – San Jose 3:1 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Colorado 5:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Pittsburgh Penguins
Sobota 24.02.2018, 01:40 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:21:05)

Trestné minuty: 14:6

Utkání je u konce a hostující Pittsburgh si připsal vysokou výhru z ledu soupeře. I v poslední třetině hosté diktovali tempo a hned po nékolika sekundách pŕidali další gól. Radost jim však trvala pouze chvíli, neboť Hagelin jej dosáhl kopnutím. Ward se ale ani v následujících minutách nenudil a nakonec vytáhl ze své branky ještě další dva puky. V 50. minutě jej překonal Sidney Crosby a na konečných 1:6 uzavřel skóre v 53. minutě Jevgenij Malkin. Pittsburgh tak vyhrál šestý zápas v řadě, naopak Carolina prodloužila sérii porážek na čtyři utkání.

59:14
    Simonův trest vypršel, hosté jsou v plném počtu.
    Pittsburgh dnes dotáhl trejd, kdy z Ottawy získal útočníky Dericka Brassarda a Vincenta Dunna, volbu ve třetím kole draftu 2019 a z Vegas útočníka Tobiase Lindberga. Do Ottawy naopak odešli Ian Cole, Filip Gustavsson a do Vegas Ryan Reaves

59:11
    Nordström se probíjel levou stranou, už to vypadalo, že by se mohl probít i do střelecké pozice, na poslední chvíli ale o puk přišel.

58:35
    Prudká Teräväinenova rána nebyla přesná, skončila vedle levé tyče Murrayho branky.

58:02
    Puk je v rohu, odtud se bude domácím skórovat těžko. Hosté i za rozhodnutého stavu brání na sto procent.

57:14
    Ještě jedno vyloučení, na podražení je potrestán hostující Dominik Simon.

56:52
    Simonovo nahození zametl Ward do rohu, Pittsburgh však i nadále zůstává u puku.

55:37
    Ten si poradil i s pokusem Dereka Ryana, k odraženému puku se pak dostal Malkin.

54:42
    Carolina ale touží o alespoň zmírnění nepříznivého výsledku, jenže v brance hostů je dnes skvělý Murray.

53:50
    Už se hraje v poklidnějším tempu, o vítězi je rozhodnuto.

52:42
    Cam Ward už pak neudržel frustraci na uzdě a vzteky zahodil svou hůl. Za tohle pak dostal desetiminutový trest za nesportovní chování. Trest odsedí Phillip Di Giuseppe.
    52:42 Jevgenij MALKIN - 1:6

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 23. T. Teräväinen (E. Lindholm, Aho) – 14. Guentzel (Kessel), 21. Määttä (Malkin), 27. Kessel (Guentzel, Dumoulin), 29. Kessel (Sheahan, Guentzel), 50. Crosby (Letang, Malkin), 53. Malkin (Aston-Reese)

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, E. Lindholm, Aho – Williams (A), V. Rask (A), B. McGinn – Stempniak, D. Ryan, Skinner – Di Giuseppe, Jooris, Nordström.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Hunwick – Rust, Crosby (C), Simon – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Sheary, Rowney, Aston-Reese.

Rozhodčí: Jackson, StPierre – Mach, Rody

Diváci: 18 180