NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 1:6 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:4 (kon.)
Chicago – San Jose 3:1 (kon.) | Vegas – Vancouver 6:3 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 3:5 (kon.)
Calgary – Colorado 5:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
San Jose Sharks
Sobota 24.02.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

San Jose se v sobotu v noci představí v United Center, kde se proti domácímu Chicagu bude snažit zaznamenat čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Sharks naposledy prohráli vysoko 7:1 v Nashvillu, který ukončil jejich sérii tří vítězství. San Jose se nachází na druhém místě Pacifické divize o rovných 10 bodů za vedoucím Vegas a o bod před třetím Anaheimem. Blackhawks budou usilovat o třetí vítězství během posledních čtyř zápasů poté, co prohráli osm utkání v řadě. Chicago se nachází v Západní konferenci o 12 bodů za St. Louis, které by rádo získalo divokou kartu.

Chicago Blackhawks: Bérubé (A. Forsberg) – Keith (A), Oesterle, C. Murphy, Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta – Saad, J. Toews (C), Wingels – Jurčo, Anisimov, P. Kane – DeBrincat, Schmaltz, Duclair – Hinostroza, Kämpf, Hartman. Hlavní trenér: Joel Quenneville.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – J. Ryan, Burns (A), Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Meier, Pavelski (C), Donskoi – Hertl, Couture (A), Labanc – Bødker, Tierney, Hansen – Goodrow, Fehr, M. Karlsson. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Tim Peel, Tom Chmielewski. Čároví: Steve Miller, Derek Nansen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

United Center se rozezněla americká národní hymna a do začátku utkání zbývá jen několik málo okamžiků.

00:01

00:01
    Joe Pavelski vyhrál úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Chicagem a San Jose bylo právě zahájeno.

00:25
    Patrick Kane se v levém kruhu do zakončení nedostal a hokejisté San Jose poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

00:28
    Brandon Saad po vyhraném vhazování na levém křídle v mezikruží vystřelil bekhendem a mířil mezi betony Martina Jonese, brankář Sharks šel ale rychle do kolen a puk vyrazil!

01:19
    Sharks z levé strany obranného pásma vyhodili puk, který byl v blízkosti modré čáry sražen mimo ledovou plochu.

02:00
    Blackhawks na pravém křídle předvedli rychlou akci, následná střela z úhlu ale minula vzdálenější levou tyč brány.

02:38
    Vinnie Hinostroza a David Kämpf vyrazili do nadějného přečíslení dva na jednoho, jenže první jmenovaný hráč poté nedokázal z pravé strany přihrát před bránu českému útočníkovi.

02:55
    Krásná kombinační akce Chicaga před pár okamžiky zakončení nakonec nepřinesla a Sharks vyhodili puk na zakázané uvolnění, po kterém se hra vrátila zpět před Martina Jonese.

03:27
    Joonas Donskoi udělal na ose hřiště na útočné modré čáře pěknou kličku, jenže poté nedokázal přesně přihrát.

04:07
    Brandon Saad byl určitě hráčem, který po přihrávce z mezikruží na vrcholu pravého kruhu vystřelil zápěstím, jenže Martin Jones byl na přední tyči připraven a puk vyrazil.

05:14
    Chris Tierney po zpětné přihrávce z levého rohu útočného pásma pálil na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování bez přípravy a puk mířil ke vzdálenější pravé tyči, jenže Jean-François Bérubé skvěle zasáhl levým betonem a poté puk zmrazil pod lapačkou!

06:19
    Joe Pavelski si najel do pravého kruhu na přihrávku zpoza brány a střelou bez přípravy orazítkoval přední tyč!

06:53
    Tomáš Jurčo nemohl pokračovat v akci kvůli vysoké holi a na řadu přichází první reklamní přestávka.

06:53
    Do sestavy Chicaga se dnes vrátil obránce Jan Rutta. Kromě něj jsou na ledě další dva Češi. Jeho spoluhráč a útočník David Kämpf, zatímco na opačné straně hraje Tomáš Hertl.

07:23
    Sharks posílali před bránu z levého kruhu nebezpečnou bekhendovou přihrávku, kombinaci hostí ale rozbil Duncan Keith. Chris Tierney se do zakončení nedostal.

07:39
    Nick Schmaltz se ocitl na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování ve velké šanci, jenže z blízkosti střelou zápěstím zamířil pouze do náruče připraveného Martina Jonese!

08:16
    Vinnie Hinostroza vystřelil v levém kruhu a jeho střela byla zablokována, vzápětí ale přišel pokus z mezikruží, který Martin Jones zřejmě pravým betonem vyrazil do rohu hrací plochy.

09:13
    Kevin Labanc nedokázal dojet prudkou přihrávku v pravém kruhu a proti San Jose bylo odpískáno zakázané uvolnění.

09:18
    Blackhawks ihned po vhazování vystřelili od modré čáry, Martin Jones ale jejich táhlou střelu snadno podržel v náručí.

10:33
    Alex DeBrincat se ocitl v šanci, jenže jeho střelu zablokoval Dylan DeMelo a po přerušení hry je tu komerční přestávka.

11:28
    Brent Burns po zpětné přihrávce z pravého rohu útočného pásma napřáhl v blízkosti modré čáře k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči podržel Jean-François Bérubé.

11:55
    Další střela Sharks od modré čáry, tentokrát z opačné strany, byla zablokována a puk skončil na střídačce.

12:08
    Jan Rutta na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho střela ale byla v kruhu pro vhazování zablokována.

12:33
    Jean-François Bérubé se vydal za svou bránu po předchozím zákroku, aby po nahození Sharks pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a přesně našel Jana Ruttu. Tomáš Hertl byl hráčem, který v pravém kruhu pálil z úhlu.

12:56
    Blackhawks se na levém křídle nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

13:45
    Nick Schmaltz se v útočném pásmu na levé straně k ničemu nedostal, protože puk skončil v ochranné síti.

14:33
    Sharks na pravém křídle předvedli pěknou kombinační akci, která vyvrcholila nebezpečnou střelou z mezikruží, Jean-François Bérubé ale dokázal puk po přesunu vyrazit!

15:20
    Brenden Dillon vystřelil z vrcholu levého kruhu a Jean-François Bérubé podržel puk v náručí. Komerční přestávka.

15:32
    Sharks se ocitli po komerční přestávce v postavení mimo hru, která byla v United Center opět přerušena.

15:45
    Brandon Saad vypomohl obraně, když zpětnou přihrávku Sharks zpoza brány nepropustil na některého z protihráčů.

16:23
    Connor Murphy na levém křídle vystřelil od modré čáry rychle s příklepem a Martin Jones na přední tyči vyrazil puk bez problému pravým betonem do rohu ledové plochy.

17:07
    Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jean-François Bérubé na přední tyči puk podržel v náručí.

17:21
    Dylan DeMelo na pravé straně vystřelil od modré čáry a jeho táhlá střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

18:16
    Brent Burns se ocitl po rychlé akci po levé straně před bránou ve velké šanci, jenže Jean-François Bérubé ho vychytal!

18:36
    Jean-François Bérubé předvedl další zákrok, když si tentokrát snadno poradil se střelou od modré čáry.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:18
    Duncan Keith vypálil od modré čáry a Martin Jones vkleče jeho táhlý pokus podržel v náručí. Hra přerušena.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Jean-François Bérubé i Martin Jones během úvodní části za svá záda nepropustili ani jednu střelu, což znamená, že v United Center jsme se i přes atraktivní hokej z obou stran gólu zatím nedočkali. Do sestavy Chicaga se dnes vrátil Jan Rutta. Skóre po první třetině. Chicago Blackhawks 0 San Jose Sharks 0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:34.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-15; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 3-7; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

20:01

20:01
    Arťom Anisimov a Joe Pavelski se sklonili na buly a druhá třetina utkání v United Center byla právě zahájena.

20:09
    Puk byl po pouhých devíti sekundách sražen mimo ledovou plochu a hra byla přerušena. Zatím bez branek.

20:15
    Patrick Kane na levém křídle vystřelil od hrazení a Martin Jones si na přední tyči připsal snadný zákrok.

20:25
    Hra byla opět přerušena a Sharks vyhráli vhazování na levé straně obranného pásma.

21:05
    Sharks v rychlém sledu třikrát vypálili, přičemž první dvě střely skončily mimo, zatímco třetí od modré čáry zastavil připravený Jean-François Bérubé, který chytá spolehlivě.

21:34
    Brent Seabrook byl sice na pravé straně obranného pásma nepříjemně napadán, zvládl ale přesně rozehrát.

21:58
    Eric Fehr na levém křídle nabral rychlost a po skvělém pokrytí puku vystřelil z vnitřního oblouku levého kruhu pro vhazování, jenže Jean-François Bérubé ho vychytal!

22:40
    Jonathan Toews krásnou střelou z vrcholu mezikruží mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jeho střela se ale od levé tyče odrazila zpět do hry!

23:29
    Marc-Édouard Vlasic na levé straně od modré čáry nahodil puk zápěstím na přední tyč, kde došlo k teči, jenže Jean-François Bérubé byl pozorný a puk podržel.

24:16
    Patrick Kane dlouho míchal hráče Sharks na pravém křídle a po jeho přihrávce vystřelil od modré čáry zápěstím Connor Murphy, jehož střela byla v mezikruží zablokována.

24:50
    Nick Schmaltz nemohl na pravém křídle pokračovat v akci, jelikož útok Chicaga zastavilo postavení mimo hru.

25:29
    Jan Rutta po přenesení hry vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla zablokována.

25:46
    Chicago právě vstřelilo branku!
    JAN RUTTA vystřelil podruhé z vrcholu pravého kruhu a jeho střela byla opět zablokována, český obránce se ale vzápětí dostal k dorážce, která nad pravým betonem Martina Jonese zamířila ke vzdálenější levé tyči! Skvělou práci odvedl u pravé tyče Anthony Duclair, který podržel puk a poté českého obránce našel zpětnou přihrávkou. Asistence: Anthony Duclair a Nick Schmaltz.
    25:46 Jan RUTTA - 1:0

27:21
    Brent Seabrook tvrdě vypálil od modré čáry a Martin Jones levým betonem ránu vyrazil do rohu hrací plochy.

28:24
    Rozhodčí signalizovali ofsajd, jenže Arťom Anisimov se zapojil do hry, a tak se přerušovalo. Komerční přestávka.

28:44
    Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a Jean-François Bérubé zřejmě vykopl puk pravým betonem. Možná ale byl v mezikruží sražen mimo.

29:32
    Jan Rutta, úvodní střelec dnešního utkání, dobruslil puk a proti San Jose bylo odpískáno zakázané uvolnění.

29:42
    Jan Rutta z levého křídla nahodil puk před bránu, kde byl zablokován, a málem toho využil Anthony Dunclair, který z otočky bekhendem posílal puk k pravé tyči, jenže Martin Jones ho špičkou levého betonu vytáhl mimo!

30:07
    Dylan DeMelo na pravém křídle vystřelil od hrazení a Jean-François Bérubé na přední tyči puk bez problému podržel v náručí. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

30:45
    Jordan Oesterle na pravém křídle z ostrého úhlu nahodil puk před bránu a Martin Jones si připsal snadný zákrok.

30:49
    Jan Rutta je s šesti góly v letošní sezóně NHL nejlepším obráncem Chicaga.

31:43
    Rozhodčí signalizovali postavení mimo hru a hokejisté San Jose museli rychle vyčistit útočné pásmo.

32:01
    Connor Murphy na levé straně vypálil tvrdě od modré čáry a jeho rána skončila na ochranném skle.

32:30
    Sharks se nepodařilo rozehrát a puk podél trestných boxů zamířil na zakázané uvolnění. Hra přerušena.

33:43
    Martin Jones předvedl dobrý zákrok a po protiútoku Sharks se Jannik Hansen ocitl na levém křídle v postavení mimo hru.

34:29
    Patrick Kane vystřelil z vrcholu levého kruhu a Martin Jones na přední tyči vyrazil puk, navíc ještě holí zabránil Blackhawks v dorážce.

34:40
    Sharks na pravém křídle vystřelili z nulového úhlu a Jean-François Bérubé si pohlídal přední tyč. Komerční přestávka.

35:03
    Brent Burns na pravém křídle vystřelil od hrazení, jeho střela z úhlu ale byla na přední tyči zablokována.

35:36
    Tomáš Hertl se dostal v levém kruhu ke střele, kterou Jean-François Bérubé bez problému podržel v náručí.

36:08
    Eric Fehr odvedl na levé straně obranného pásma dobrou práci, když nepustil Hawks ke střele od modré čáry.

36:52
    Duncan Keith vypálil z vrcholu mezikruží s příklepem a po zákroku Martina Jonese hrudí se dostal k dorážce Jonathan Toews, jenže těsně minul levou tyč brány!

37:40
    Blackhawks se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Jeanem-Françoisem Bérubém, který nadále drží San Jose na uzdě.

37:59
    Patrick Kane se po přihrávce Tomáše Jurča z pravého kruhu pro vhazování dostal na vrcholu mezikruží ke střele, která minula levý horní roh brány.

38:01
    Joakim Ryan byl vyloučen na dvě minuty za držení a Chicago si zahraje první přesilovou hru dnešního utkání, během které může navýšit své jednobrankové vedení.

38:59
    Patrick Kane předvedl na vrcholu mezikruží parádní otočku, vzápětí ale nedokázal bekhendem přesně přihrát. Sharks se ubránili a puk zamířil mimo ledovou plochu.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Chicago bylo v prostřední části mnohem nebezpečnější a svou územní převahu dokázalo gólově vyjádřit, když se prosadil český obránce Jan Rutta, který se dnes vrátil do sestavy Blackhawks po zranění a je jeho nejlepším obráncem. Jean-François Bérubé je zatím bezchybný a drží čisté konto. Skóre po druhé třetině utkání. Chicago Blackhawks 1 San Jose Sharks 0.

Třetí třetina začne přibližně v 4:32.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-25; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 44%-56%; Hity: 7-9; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

40:01

40:01
    Joakim Ryan se vrátil z trestné lavice na led a San Jose hraje v úvodu závěrečné třetí třetiny v plném počtu.

40:38
    Brent Burns na pravém křídle vypálil od modré čáry a minul vzdálenější levý horní roh brány San Jose.

41:05
    Tomáš Jurčo se postaral u pravé tyče o obrovský závar, Martin Jones ho ale dokázal přežít bez úhony!

42:01
    Mikkel Bødker nedokázal na vrcholu mezikruží obranného pásma zpracovat puk, který mu přeskočil hůl, a Anthony Duclair toho vzápětí náležitě využil, když z pravého kruhu přenesl hru doleva, a NICK SCHMALTZ poté skóroval na vzdálenější levé tyči na své narozeniny do odkryté části brány! Asistence: Anthony Duclair.
    42:01 Nick SCHMALTZ - 2:0

42:26
    Brent Burns v rozmezí pouhých čtyř sekund dvakrát vystřelil od modré čáry, Jean-François Bérubé ale obě střely podržel ve svém náručí.

43:28
    Tomáš Jurčo se ocitl u pravé tyče v šanci, jenže Martin Jones u ní skvěle ucpal prostor a zmrazil puk!

44:51
    Brent Burns nahazoval puk do útočného pásma a kotouč nepříjemně zasáhl Stevea Millera, čárového rozhodčího.

45:08
    Joonas Donskoi rychle objel bránu a u levé tyče se ho snažil zasunout do brány, Jean-François Bérubé se ale rychle přesunul a kotouč dokázal vytěsnit mimo.

45:27
    Joe Pavelski na pravém křídle střelou z úhlu orazítkoval horní tyč a Logan Couture poté mohl skórovat z levého kruhu pro vhazování, Jean-François Bérubé ale hrudí puk vyrazil!

45:33
    Connor Murphy byl vyloučen na dvě minuty a San Jose si ve třetí třetině zahraje svou první přesilovou hru.

46:05
    Brent Burns dostal dvě minuty za držení hole a z přesilové hry San Jose nebude vůbec nic. V United Center se bude hrát ve hře 4 na 4.

46:27
    Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení Chicaga dostává prostor krátká reklamní přestávka.

46:58
    Sharks vystřelili z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jejich střela minula vzdálenější levý horní roh brány.

47:26
    Brenden Dillon vypálil od modré čáry a Jean-François Bérubé jeho ránu s příklepem vyrážečkou vyrazil za bránu.

47:33
    Connor Murphy vyloučený za nedovolené bránění se vrátil zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra Chicaga.

48:05
    Také Brent Burns už je zpět na ledě a ani jeden z týmů nedokázal využít přesilovou hru. Oba týmy v plném počtu.

49:03
    David Kämpf střelou z vrcholu pravého kruhu mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Martin Jones zasáhl pravým betonem a puk vyrazil mimo.

49:34
    Martin Jones počkal, až němu doklouže nahození Blackhawks, a poté zmrazil puk pod lapačkou.

49:58
    Sharks vystřelili na levém křídle od hrazení a Jean-François Bérubé na přední tyči puk snadno vyrazil mimo.

50:06
    Puk byl po nahození Sharks sražen mezi střídačky a prostor dostává další reklamní přestávka.

50:46
    Jannik Hansen nebyl daleko od toho, aby na vzdálenější pravé tyči po nahození Tomáše Hertla z levého křídla vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL, jenže Jean-François Bérubé puk po jeho teči dokázal zastavit!

51:03
    Eric Fehr na pravém křídle prudce vypálil z úhlu a jeho tečována střela minula přední pravý horní roh brány.

51:13
    Nick Schmaltz loni na své narozeniny zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenci a dnes na své narozeniny loňský úspěch zopakoval, když vstřelil gól a připsal asistenci!

51:52
    Chris Tierney z pravého kruhu nahodil puk bekhendem na bránu a Jean-François Bérubé jeho pokus zastavil.

52:05
    Eric Fehr si zpoza brány u pravé tyče vybruslil před brankoviště, z blízkosti ale brankáře Chicaga nepřekonal!

52:09
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Joe Pavelski v pravém kruhu vyhrál vhazování a TIMO MEIER po přiklepnutí Brenta Burnse napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele, která mezi pravým betonem a vyrážečkou Jeana-Françoise Bérubéa zamířila ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Brent Burns a Joe Pavelski.
    52:09 Timo MEIER - 2:1

53:53
    Chicago muselo kvůli signalizovanému postavení mimo hru vyklidit útočné pásmo, což se mu podařilo.

54:09
    Brandon Saad se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, jenže nedokázal puk z blízkosti poslat směrem na bránu.

55:19
    Martin Jones přerušil hru a za jednobrankového vedení Chicaga následuje reklamní přestávka.

55:36
    Sharks vystřelili od modré čáry, jejich pokus ale houštinou těl směrem na bránu Chicaga neprošel.

56:10
    Hokejisté San Jose prohráli závod o puk a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

56:22
    Nick Schmaltz vystřelil z vrcholu levého kruhu zápěstím a Martin Jones si připsal další snadný zákrok.

56:26
    Martin Jones a jeho lapačka poté, co Connor Murphy vystřelil od modré čáry ihned po vhazování.

58:20
    Martin Jones naskočil na střídačku a San Jose zkouší vyrovnat při hře bez brankáře!

58:44
    Patrick Kane mohl z vrcholu levého kruhu skórovat do prázdné brány, jenže se mu do cesty postavil protihráč.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:29
    Jan Rutta vypálil od modré čáry a mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže jeho pokus na brankové čáře prázdné brány zablokoval Brent Burns a ujala se až dorážka ruského útočníka ARŤOMA ANISIMOVA z mezikruží! Chicago vede 3:1! Asistence: Tomáš Jurčo a Jan Rutta.
    59:29 Arťom ANISIMOV - 3:1

Jean-François Bérubé se poprvé představil v dresu Chicaga a dovedl ho k vítězství nad San Jose, proti kterému se po návratu ze zranění prosadil český obránce Jan Rutta a s šesti góly je nejlepším obráncem týmu. Za Blackhawks skóroval také Nick Schmaltz, který stejně jako loni na své narozeniny zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenci. Timo Meier sice dokázal snížit, jenže v závěru skóroval do prázdné brány Arťom Anisimov. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 3 San Jose Sharks 1.

Statistiky: Střely na bránu: 36-43; Zablokované střely: 13-23; Vhazování: 39%-61%; Hity: 11-15; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

Tomáš Jurčo (CHI) 0+1, 0 střel, TOI 16:53
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, TOI 15:17 (05:29:35)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Rutta (Duclair, Schmaltz), 43. Schmaltz (Duclair), 60. Anisimov (Jurčo, Rutta) – 53. Meier (Burns, Pavelski)

Rozhodčí: Tim Peel, Tom Chmielewski. Čároví: Steve Miller, Derek Nansen

Diváci: 21906