Přehled událostí ZOH Pchjongčchang 2018 - 15.den | (kon.) |
Muži - 50 km klasickou technikou | Vítěz: I. Niskanen (FIN) (kon.) |
Týmová soutěž | Vítěz: Švýcarsko (kon.) |
Ženy - závod s hromadným startem | Vítěz: N. Takagiová (JPN) (kon.) | | | Muži - závod s hromadným startem | Vítěz: S.H. I (KOR) (kon.) |
Ženy - Paralelní obří slalom (kvalifikace) | Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.) | | | Muži - Paralelní obří slalom (kvalifikace) | Vítěz: N. Galmarini (SUI) (kon.) |
Muži - Big Air (finále) | Vítěz: S. Toutant (CAN) (kon.) | | | Ženy - Paralelní obří slalom (finále) | Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.) |
Muži - Paralelní obří slalom (finále) | Vítěz: N. Galmarini (SUI) (kon.) |
Muži - Čtyřbob (1. a 2. jízdy) | Vítěz: Německo (kon.) |
Muži - finále (Švédsko – USA) | 7:10 (kon.) | | | Ženy - utkání o bronz (Japonsko – Velká Británie) | 5:3 (kon.) |
konec
Muži - 50 km klasickou technikou
Vítěz: I. Niskanen (FIN)
Petr Sumbal
Konečné pořadí
1. Iivo Niskanen (FIN) 2:08:22.1
2. Aleksander Bolšunov (OAR) +18.7
3. Andrej Larkov (OAR) +2:37.5
4. Alex Harvey (CAN) +2:43.6
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +2:43.7
6. Hans Christer Holund (NOR) +2:50.1
7. Daniel Rickardsson (SWE) +3:50.4
8. Martin Jakš (CZE) +4:10.5
9. Dario Cologna (SUI) +4:21.1
10. Emil Iversen (NOR) +4:36.9
11. Scott Patterson (USA) +4:52.1
12. Alexej Červotkin (RUS) +4:56.9
13. Niklas Dyrhaug (NOR) +4:58.4
14. Andreas Katz (GER) +5:10.2
15. Alexej Poltoranin (KAZ) +5:15.0
16. Giandomenico Salvadori (ITA) +5:23.3
17. Algo Kärp (EST) +5:23.6
18. Jean Marc Gaillard (FRA) +6:09.3
19. Maicol Rastelli (ITA) +6:47.9
20. Denis Spicov (OAR) +8:02.5
21. Dietmar Nöckler (ITA) +8:07.1
22. Francesco De Fabiani (ITA) +8:52.2
23. Keišin Jošida (JPN) +8:59.8
24. Clement Parisse (FRA) +9:03.3
25. Matti Heikkinen (FIN) +9:12.7
26. Devon Kershaw (CAN) +9:27.3
27. Graeme Killick (CAN) +10:06.7
28. Jens Burman (SWE) +10:12.4
29. Perttu Hyvärinen (FIN) +10:16.4
30. Thomas Bing (GER) +10:19.0
31. Candide Pralong (SUI) +10:19.4
32. Paul Constantin Pepene (ROU) +10:19.4
33. Noah Hoffman (USA) +10:42.0
34. Irineu Esteve Altmiras (AND) +10:46.2
35. Imanol Rojo (ESP) +10:48.0
36. Max Hauke (AUT) +12:17.8
37. Andrew Musgrave (GBR) +12:35.8
38. Andreas Veerpalu (EST) +12:51.1
39. Jevgenij Veličko (KAZ) +13:21.1
40. Viktor Thorn (SWE) +13:31.7
41. Aleš Razým (CZE) +13:44.7
42. Bernhard Tritscher (AUT) +14:25.6
43. Ristomatti Hakola (FIN) +14:25.6
44. Michail Semjonov (BLR) +14:29.1
45. Üli Schnider (SUI) +14:55.2
46. Lucas Bögl (GER) +15:20.7
47. Magnus Kim (KOR) +15:51.9
48. Tyler Kornfield (USA) +16:14.4
49. Russell Kennedy (CAN) +16:54.5
50. Oleksij Krasovskij (UKR) +17:14.3
51. Peter Mlynár (SVK) +17:52.6
52. Vitalij Puchkalo (KAZ) +18:48.5
53. Andrej Segeč (SVK) +19:22.2
54. Callum Smith (GBR) +19:34.2
55. Petr Knop (CZE) +20:58.8
56. Phillip Bellingham (AUS) +22:17.6
57. Indulis Bikse (LAT) +22:45.4
58. Callum Watson (AUS) +25:06.5
59. Čchiang Wang (CHN) +26:20.9
60. Martin Møller (DEN) +27:48.7
61. Mantas Strolia (LTU) +1 kolo
62. Mark Chanloung (THA) +1 kolo
63. Eun-ho Kim (KOR) +1 kolo
64. Jonas Dobler (GER) DNF
65. Miroslav Rypl (CZE) DNF
66. Veselin Cinzov (BUL) DNF
67. Miroslav Šulek (SVK) DNF
68. Calle Halfvarsson (SWE) DNF
69. Snorri Einarsson (ISL) DNF
70. Děnis Volotka (KAZ) DNS
71. Thomas Maloney Westgaard (IRL) DNS
Startovní listina
1. Dario Cologna (SUI)
2. Alex Harvey (CAN)
3. Hans Christer Holund (NOR)
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
5. Alexej Poltoranin (KAZ)
6. Alexej Červotkin (RUS)
7. Aleksander Bolšunov (OAR)
8. Iivo Niskanen (FIN)
9. Jean Marc Gaillard (FRA)
10. Andrew Musgrave (GBR)
11. Andrej Larkov (OAR)
12. Emil Iversen (NOR)
13. Matti Heikkinen (FIN)
14. Francesco De Fabiani (ITA)
15. Daniel Rickardsson (SWE)
16. Denis Spicov (OAR)
17. Calle Halfvarsson (SWE)
18. Clement Parisse (FRA)
19. Thomas Bing (GER)
20. Lucas Bögl (GER)
21. Niklas Dyrhaug (NOR)
22. Martin Jakš (CZE)
23. Keišin Jošida (JPN)
24. Ristomatti Hakola (FIN)
25. Jens Burman (SWE)
26. Dietmar Nöckler (ITA)
27. Giandomenico Salvadori (ITA)
28. Andreas Katz (GER)
29. Scott Patterson (USA)
30. Candide Pralong (SUI)
31. Jonas Dobler (GER)
32. Devon Kershaw (CAN)
33. Max Hauke (AUT)
34. Irineu Esteve Altmiras (AND)
35. Perttu Hyvärinen (FIN)
36. Viktor Thorn (SWE)
37. Maicol Rastelli (ITA)
38. Paul Constantin Pepene (ROU)
39. Üli Schnider (SUI)
40. Jevgenij Veličko (KAZ)
41. Michail Semjonov (BLR)
42. Noah Hoffman (USA)
43. Veselin Cinzov (BUL)
44. Snorri Einarsson (ISL)
45. Vitalij Puchkalo (KAZ)
46. Andreas Veerpalu (EST)
47. Aleš Razým (CZE)
48. Graeme Killick (CAN)
49. Russell Kennedy (CAN)
50. Miroslav Rypl (CZE)
51. Imanol Rojo (ESP)
52. Děnis Volotka (KAZ)
53. Petr Knop (CZE)
54. Bernhard Tritscher (AUT)
55. Oleksij Krasovskij (UKR)
56. Algo Kärp (EST)
57. Tyler Kornfield (USA)
58. Magnus Kim (KOR)
59. Indulis Bikse (LAT)
60. Peter Mlynár (SVK)
61. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
62. Phillip Bellingham (AUS)
63. Callum Watson (AUS)
64. Andrej Segeč (SVK)
65. Miroslav Šulek (SVK)
66. Callum Smith (GBR)
67. Čchiang Wang (CHN)
68. Mantas Strolia (LTU)
69. Eun-ho Kim (KOR)
70. Mark Chanloung (THA)
71. Martin Møller (DEN)
1. Iivo Niskanen (FIN) 2:08:22.1
2. Aleksander Bolšunov (OAR) +18.7
3. Andrej Larkov (OAR) +2:37.5
4. Alex Harvey (CAN) +2:43.6
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +2:43.7
6. Hans Christer Holund (NOR) +2:50.1
7. Daniel Rickardsson (SWE) +3:50.4
8. Martin Jakš (CZE) +4:10.5
9. Dario Cologna (SUI) +4:21.1
10. Emil Iversen (NOR) +4:36.9
11. Scott Patterson (USA) +4:52.1
12. Alexej Červotkin (RUS) +4:56.9
13. Niklas Dyrhaug (NOR) +4:58.4
14. Andreas Katz (GER) +5:10.2
15. Alexej Poltoranin (KAZ) +5:15.0
16. Giandomenico Salvadori (ITA) +5:23.3
17. Algo Kärp (EST) +5:23.6
18. Jean Marc Gaillard (FRA) +6:09.3
19. Maicol Rastelli (ITA) +6:47.9
20. Denis Spicov (OAR) +8:02.5
21. Dietmar Nöckler (ITA) +8:07.1
22. Francesco De Fabiani (ITA) +8:52.2
23. Keišin Jošida (JPN) +8:59.8
24. Clement Parisse (FRA) +9:03.3
25. Matti Heikkinen (FIN) +9:12.7
26. Devon Kershaw (CAN) +9:27.3
27. Graeme Killick (CAN) +10:06.7
28. Jens Burman (SWE) +10:12.4
29. Perttu Hyvärinen (FIN) +10:16.4
30. Thomas Bing (GER) +10:19.0
31. Candide Pralong (SUI) +10:19.4
32. Paul Constantin Pepene (ROU) +10:19.4
33. Noah Hoffman (USA) +10:42.0
34. Irineu Esteve Altmiras (AND) +10:46.2
35. Imanol Rojo (ESP) +10:48.0
36. Max Hauke (AUT) +12:17.8
37. Andrew Musgrave (GBR) +12:35.8
38. Andreas Veerpalu (EST) +12:51.1
39. Jevgenij Veličko (KAZ) +13:21.1
40. Viktor Thorn (SWE) +13:31.7
41. Aleš Razým (CZE) +13:44.7
42. Bernhard Tritscher (AUT) +14:25.6
43. Ristomatti Hakola (FIN) +14:25.6
44. Michail Semjonov (BLR) +14:29.1
45. Üli Schnider (SUI) +14:55.2
46. Lucas Bögl (GER) +15:20.7
47. Magnus Kim (KOR) +15:51.9
48. Tyler Kornfield (USA) +16:14.4
49. Russell Kennedy (CAN) +16:54.5
50. Oleksij Krasovskij (UKR) +17:14.3
51. Peter Mlynár (SVK) +17:52.6
52. Vitalij Puchkalo (KAZ) +18:48.5
53. Andrej Segeč (SVK) +19:22.2
54. Callum Smith (GBR) +19:34.2
55. Petr Knop (CZE) +20:58.8
56. Phillip Bellingham (AUS) +22:17.6
57. Indulis Bikse (LAT) +22:45.4
58. Callum Watson (AUS) +25:06.5
59. Čchiang Wang (CHN) +26:20.9
60. Martin Møller (DEN) +27:48.7
61. Mantas Strolia (LTU) +1 kolo
62. Mark Chanloung (THA) +1 kolo
63. Eun-ho Kim (KOR) +1 kolo
64. Jonas Dobler (GER) DNF
65. Miroslav Rypl (CZE) DNF
66. Veselin Cinzov (BUL) DNF
67. Miroslav Šulek (SVK) DNF
68. Calle Halfvarsson (SWE) DNF
69. Snorri Einarsson (ISL) DNF
70. Děnis Volotka (KAZ) DNS
71. Thomas Maloney Westgaard (IRL) DNS
Startovní listina
1. Dario Cologna (SUI)
2. Alex Harvey (CAN)
3. Hans Christer Holund (NOR)
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
5. Alexej Poltoranin (KAZ)
6. Alexej Červotkin (RUS)
7. Aleksander Bolšunov (OAR)
8. Iivo Niskanen (FIN)
9. Jean Marc Gaillard (FRA)
10. Andrew Musgrave (GBR)
11. Andrej Larkov (OAR)
12. Emil Iversen (NOR)
13. Matti Heikkinen (FIN)
14. Francesco De Fabiani (ITA)
15. Daniel Rickardsson (SWE)
16. Denis Spicov (OAR)
17. Calle Halfvarsson (SWE)
18. Clement Parisse (FRA)
19. Thomas Bing (GER)
20. Lucas Bögl (GER)
21. Niklas Dyrhaug (NOR)
22. Martin Jakš (CZE)
23. Keišin Jošida (JPN)
24. Ristomatti Hakola (FIN)
25. Jens Burman (SWE)
26. Dietmar Nöckler (ITA)
27. Giandomenico Salvadori (ITA)
28. Andreas Katz (GER)
29. Scott Patterson (USA)
30. Candide Pralong (SUI)
31. Jonas Dobler (GER)
32. Devon Kershaw (CAN)
33. Max Hauke (AUT)
34. Irineu Esteve Altmiras (AND)
35. Perttu Hyvärinen (FIN)
36. Viktor Thorn (SWE)
37. Maicol Rastelli (ITA)
38. Paul Constantin Pepene (ROU)
39. Üli Schnider (SUI)
40. Jevgenij Veličko (KAZ)
41. Michail Semjonov (BLR)
42. Noah Hoffman (USA)
43. Veselin Cinzov (BUL)
44. Snorri Einarsson (ISL)
45. Vitalij Puchkalo (KAZ)
46. Andreas Veerpalu (EST)
47. Aleš Razým (CZE)
48. Graeme Killick (CAN)
49. Russell Kennedy (CAN)
50. Miroslav Rypl (CZE)
51. Imanol Rojo (ESP)
52. Děnis Volotka (KAZ)
53. Petr Knop (CZE)
54. Bernhard Tritscher (AUT)
55. Oleksij Krasovskij (UKR)
56. Algo Kärp (EST)
57. Tyler Kornfield (USA)
58. Magnus Kim (KOR)
59. Indulis Bikse (LAT)
60. Peter Mlynár (SVK)
61. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
62. Phillip Bellingham (AUS)
63. Callum Watson (AUS)
64. Andrej Segeč (SVK)
65. Miroslav Šulek (SVK)
66. Callum Smith (GBR)
67. Čchiang Wang (CHN)
68. Mantas Strolia (LTU)
69. Eun-ho Kim (KOR)
70. Mark Chanloung (THA)
71. Martin Møller (DEN)
Českou největší nadějí na dobrý výsledek bude Martin Jakš, který už na těchto hrách byl jednou v první desítce. Hned na úvodním skiatlonu skončil devátý. Na startu kromě něj bude ještě trojice Aleš Razým, Miroslav Rypl a Petr Knop.
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 1112 bodů
2. Dario Cologna (SUI) 953
3. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 935
4. Alex Harvey (CAN) 900
5. Aleksander Bolšunov (OAR) 710
...
35. Martin Jakš (CZE) 126
136. Michal Novák (CZE) 2
139. Petr Knop (CZE) 1
1. Maurice Manificat (FRA) 522 bodů
2. Dario Cologna (SUI) 481
3. Alex Harvey (CAN) 475
4. Hans Christer Holund (NOR) 446
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) 443
...
33. Martin Jakš (CZE) 66
95. Petr Knop (CZE) 1
Zlato: Alexander Legkov (RUS)
Stříbro Maxim Vylegžanin (RUS)
Bronz: Ilja Černousov (RUS)
1. Dario Cologna (SUI)
2. Alex Harvey (CAN)
3. Hans Christer Holund (NOR)
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR)
5. Alexej Poltoranin (KAZ)
6. Alexej Červotkin (RUS)
7. Aleksander Bolšunov (OAR)
8. Iivo Niskanen (FIN)
9. Jean Marc Gaillard (FRA)
10. Andrew Musgrave (GBR)
11. Andrej Larkov (OAR)
12. Emil Iversen (NOR)
13. Matti Heikkinen (FIN)
14. Francesco De Fabiani (ITA)
15. Daniel Rickardsson (SWE)
16. Denis Spicov (OAR)
17. Calle Halfvarsson (SWE)
18. Clement Parisse (FRA)
19. Thomas Bing (GER)
20. Lucas Bögl (GER)
21. Niklas Dyrhaug (NOR)
22. Martin Jakš (CZE)
23. Keišin Jošida (JPN)
24. Ristomatti Hakola (FIN)
25. Jens Burman (SWE)
26. Dietmar Nöckler (ITA)
27. Giandomenico Salvadori (ITA)
28. Andreas Katz (GER)
29. Scott Patterson (USA)
30. Candide Pralong (SUI)
31. Jonas Dobler (GER)
32. Devon Kershaw (CAN)
33. Max Hauke (AUT)
34. Irineu Esteve Altmiras (AND)
35. Perttu Hyvärinen (FIN)
36. Viktor Thorn (SWE)
37. Maicol Rastelli (ITA)
38. Paul Constantin Pepene (ROU)
39. Üli Schnider (SUI)
40. Jevgenij Veličko (KAZ)
41. Michail Semjonov (BLR)
42. Noah Hoffman (USA)
43. Veselin Cinzov (BUL)
44. Snorri Einarsson (ISL)
45. Vitalij Puchkalo (KAZ)
46. Andreas Veerpalu (EST)
47. Aleš Razým (CZE)
48. Graeme Killick (CAN)
49. Russell Kennedy (CAN)
50. Miroslav Rypl (CZE)
51. Imanol Rojo (ESP)
52. Děnis Volotka (KAZ)
53. Petr Knop (CZE)
54. Bernhard Tritscher (AUT)
55. Oleksij Krasovskij (UKR)
56. Algo Kärp (EST)
57. Tyler Kornfield (USA)
58. Magnus Kim (KOR)
59. Indulis Bikse (LAT)
60. Peter Mlynár (SVK)
61. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
62. Phillip Bellingham (AUS)
63. Callum Watson (AUS)
64. Andrej Segeč (SVK)
65. Miroslav Šulek (SVK)
66. Callum Smith (GBR)
67. Čchiang Wang (CHN)
68. Mantas Strolia (LTU)
69. Eun-ho Kim (KOR)
70. Mark Chanloung (THA)
71. Martin Møller (DEN)
1. Hans Christer Holund (NOR) 26:58,3
2. Alexej Červotkin (RUS) +0,2
3. Emil Iversen (NOR) +0,6
4. Maicol Rastelli (ITA) +0,9
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +1,6
6. Dario Cologna (SUI) +1,7
7. Alex Harvey (CAN) +2,0
8. Alexej Poltoranin (KAZ) +2,8
9. Niklas Dyrhaug (NOR) +3,4
10. Iivo Niskanen (FIN) +3,5
1. Iivo Niskanen (FIN) 52:14,3
2. Alexej Poltoranin (KAZ) +1,0
3. Niklas Dyrhaug (NOR) +1,7
4. Dario Cologna (SUI) +4,6
5. Alex Harvey (CAN) +5,7
6. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +6,2
7. Aleksander Bolšunov (OAR) +7,2
8. Hans Christer Holund (NOR) +11,0
9. Emil Iversen (NOR) +11,6
10. Francesco De Fabiani (ITA) +11,8
...
22. Martin Jakš (CZE) +1:02,6
1. Iivo Niskanen (FIN) 1:02:38,7
2. Alexej Poltoranin (KAZ) +0,0
3. Aleksander Bolšunov (OAR) +11,3
4. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +16,4
5. Alex Harvey (CAN) +16,9
6. Niklas Dyrhaug (NOR) +19,2
7. Hans Christer Holund (NOR) +19,8
8. Dario Cologna (SUI) +21,5
9. Francesco De Fabiani (ITA) +43,1
10. Emil Iversen (NOR) +44,3
...
20. Martin Jakš (CZE) +1:35,5
1. Iivo Niskanen (FIN) 2:08:22.1
2. Aleksander Bolšunov (OAR) +18.7
3. Andrej Larkov (OAR) +2:37.5
4. Alex Harvey (CAN) +2:43.6
5. Martin Johnsrud Sundby (NOR) +2:43.7
6. Hans Christer Holund (NOR) +2:50.1
7. Daniel Rickardsson (SWE) +3:50.4
8. Martin Jakš (CZE) +4:10.5
9. Dario Cologna (SUI) +4:21.1
10. Emil Iversen (NOR) +4:36.9
11. Scott Patterson (USA) +4:52.1
12. Alexej Červotkin (RUS) +4:56.9
13. Niklas Dyrhaug (NOR) +4:58.4
14. Andreas Katz (GER) +5:10.2
15. Alexej Poltoranin (KAZ) +5:15.0
16. Giandomenico Salvadori (ITA) +5:23.3
17. Algo Kärp (EST) +5:23.6
18. Jean Marc Gaillard (FRA) +6:09.3
19. Maicol Rastelli (ITA) +6:47.9
20. Denis Spicov (OAR) +8:02.5
21. Dietmar Nöckler (ITA) +8:07.1
22. Francesco De Fabiani (ITA) +8:52.2
23. Keišin Jošida (JPN) +8:59.8
24. Clement Parisse (FRA) +9:03.3
25. Matti Heikkinen (FIN) +9:12.7
26. Devon Kershaw (CAN) +9:27.3
27. Graeme Killick (CAN) +10:06.7
28. Jens Burman (SWE) +10:12.4
29. Perttu Hyvärinen (FIN) +10:16.4
30. Thomas Bing (GER) +10:19.0
31. Candide Pralong (SUI) +10:19.4
32. Paul Constantin Pepene (ROU) +10:19.4
33. Noah Hoffman (USA) +10:42.0
34. Irineu Esteve Altmiras (AND) +10:46.2
35. Imanol Rojo (ESP) +10:48.0
36. Max Hauke (AUT) +12:17.8
37. Andrew Musgrave (GBR) +12:35.8
38. Andreas Veerpalu (EST) +12:51.1
39. Jevgenij Veličko (KAZ) +13:21.1
40. Viktor Thorn (SWE) +13:31.7
41. Aleš Razým (CZE) +13:44.7
42. Bernhard Tritscher (AUT) +14:25.6
43. Ristomatti Hakola (FIN) +14:25.6
44. Michail Semjonov (BLR) +14:29.1
45. Üli Schnider (SUI) +14:55.2
46. Lucas Bögl (GER) +15:20.7
47. Magnus Kim (KOR) +15:51.9
48. Tyler Kornfield (USA) +16:14.4
49. Russell Kennedy (CAN) +16:54.5
50. Oleksij Krasovskij (UKR) +17:14.3
51. Peter Mlynár (SVK) +17:52.6
52. Vitalij Puchkalo (KAZ) +18:48.5
53. Andrej Segeč (SVK) +19:22.2
54. Callum Smith (GBR) +19:34.2
55. Petr Knop (CZE) +20:58.8
56. Phillip Bellingham (AUS) +22:17.6
57. Indulis Bikse (LAT) +22:45.4
58. Callum Watson (AUS) +25:06.5
59. Čchiang Wang (CHN) +26:20.9
60. Martin Møller (DEN) +27:48.7
61. Mantas Strolia (LTU) +1 kolo
62. Mark Chanloung (THA) +1 kolo
63. Eun-ho Kim (KOR) +1 kolo
64. Jonas Dobler (GER) DNF
65. Miroslav Rypl (CZE) DNF
66. Veselin Cinzov (BUL) DNF
67. Miroslav Šulek (SVK) DNF
68. Calle Halfvarsson (SWE) DNF
69. Snorri Einarsson (ISL) DNF
70. Děnis Volotka (KAZ) DNS
71. Thomas Maloney Westgaard (IRL) DNS
Samostatnou kapitolou je pak výkon českého reprezentanta Martina Jakše. ten si dobře rozložil síly. Začal zvolna a celkem brzo ztratil kontakt s vedoucí skupinou a vypadalo to, že bude bojovat při nejlepším o dvacáté místo. Jenže jak závod pokračoval, ukazovalo se, že má Jakš mnohem více sil než závodníci před ním a postupně se propracovával výš a výš. V závěru se dostal i před Colognu a trápícího se Poltaranina a dorazil do cíle na fantastickém osmém místě. Aleš Razým skončil na 41. místě, Petr Knop na 55. místě a Miroslav Rypl závod nedokončil.