Salzburg – Kometa Brno 9:1 (kon.) | K. Vary – HC Plzeň 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:2 (kon.)
Kladno – Vítkovice 6:3 (kon.) | Slavia – Zlín 4:1 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:4 (kon.)
Dynamo – Sparta 2:4 (kon.)
konec
Mountfield HK
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 24.02.2018, 12:00 • ČPP Aréna • Extraliga staršího dorostu • 24. kolo
Partner:
   
  Hradec ve třetí třetině dokázal dvěma góly strhnout zápas na svou stranu. Liberec ač byl většinu zápasu opticky lepší a více se držel na puku, dokázal Vacka prostřelit jen dvakrát. Hradec vyhrál a potvrdil svou vzrůstající formu. Velkým dílem k tomu přispěl Petr Poppel, který si z tohoto zápasu odnáší tři kanadské body za jednu branku a dvě asistence. (14:01:38)
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Postavení mimo hru Liberce. Je rozhodnuto.
   
  59:22
  ... ne na dlouho. Puk vyvezl Komma.
   
  59:10
  Severočeši se konečně dostali do pásma...
   
  58:45
  Liberec se nemůže dostat z obranného pásma. Hradec výborně napadá a Tygři nemají kudy.
   
  58:05
  Liberečtí hrají bez gólmana.
   
  57:55
  Drábek poslal od mantinelu puk, který si našel Cikhart a ten vystřelil do klubka těl před bránou. Puk nakonec skončil v rohu.
   
  56:45
  Liberečtí už nemají moc času na srovnání.
   
  55:37
  Hradec právě vstřelil branku!
  Velký závar Hradce končí gólem. Snad minutu drželi domácí Liberec v pásmu. Kryštof Šánek přihrál na vrchol kruhů volnému PETR KUBOŠOVI, který střelou příklepem překonal Paříka. Asistence: Kryštof Šánek, Tomáš Janoušek.
   
  54:48
  Poppel opět ujel hostující obraně a svou přihrávkou vybídl ke skórování Hrabčáka. Na poslední chvíli Hrabčákovi zablokoval hokejku jeden z obránců.
   
  54:01
  Maťátko se vymotal z rohu a vystřelil hodně z úhlu na Vacka. Střela se odrazila od vzdálenější tyče.
   
  53:01
  Petr Poppel vyvezl kotouč do útočného pásma a přes dva obránce poslal puk na volného Pinkase. Tomu chyběl k puku tak metr a půl.
   
  52:35
  Tygři se drží už půl minuty v pásmu a snaží se ohrozit Vacka. Akce končí zašlápnutým pukem za bránou domácích.
   
  51:48
  Udrží Hradec vedení v zápase nebo se Liberci opět podaří vyrovnat?
   
  50:03
  Šedivý se dostal opět ke střele, ale jeho střelu Pařík viděl a neměl s ní větší problémy. Dokonce stihl rozehrát na vracející se obránce.
   
  48:26
  Hradec právě vstřelil branku!
  Nedáš dostaneš! Hradec potřetí v zápase vede. Petr Poppel vyjel z trestné lavice a hned se vrhl do útoku dostal se k odraženému puku a jel do přečíslení dva ne jednoho. Krásnou přihrávkou poslal DOMINIKA ŠEDIVÉHO do úniku, který tváří v tvář Paříkovi nezazmatkoval udělal kličku do bekhendu a zasunul do prázdné branky. Asistence: Petr Poppel.
   
  48:13
  Domácí v plném počtu.
   
  47:59
  Krásná individuální akce Maťátka, který se dostal k odraženému puku sjel si na střed mezi kruhy a vypálil. Vacek s obtížemi vyrazil do rohu pásma.

  Nikola Matějčková

  Branky a nahrávky: 11. Poppel (Pinkas, Hrabčák), 26. Hrabčák (Pinkas, Poppel), 49. Šedivý (Poppel), 56. Kuboš (Šánek, Janoušek) – 11. Vomáčka (Šafařovský), 33. Cikhart (Drábek)


  Mountfield HK: Vacek (Ševců) – Řehák, Kukla, Voňka, Junek, Janoušek, Pěnčík (C), Kynčl, Kuboš – Šedivý, Jakubec, Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, Komma, Poppel.
  Trenér: Libor Pivko.

  Bílí Tygři Liberec: Pařík (Zajíček) – Adamec, Šuráň, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský, Šeliga.
  Trenér: Milan Plodek.

  Rozhodčí: Bejček – Klouček, Nekvapil