Kladno – Mountfield HK 4:1 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 5:2 (kon.) | Zlín – Třinec 1:4 (kon.)
HC Plzeň – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | Vítkovice – Č. Budějovice 4:5 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:7 (kon.)
Jihlava – Olomouc 2:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 6:5 (2:0 po s.n.)
HC Kometa Brno
4:7 (0:4, 2:1, 2:2)
HC Slavia Praha
Sobota 24.02.2018, 14:30DHL Extraliga juniorů • Nadstavba A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vítejte u čtvrtého kola DHL Extraligy juniorů. V dalším souboji o účast v play-off se utká druhá HC Kometa Brno se čtvrtým týmem soutěže – HC Slavia Praha.

Jak již bylo řečeno. Kometa se nachází na dělené druhé pozici se ziskem šesti bodů a lehce kladným skóre. O druhou příčku se Brno dělí s Kladnem, které má totožné statistiky. Na čtvrté místo, které patří dnešnímu soupeři Brňanů, má Kometa náskok pouze díky skóre.

Brno odehrálo tři utkání. Hned v prvním kole dokázalo doma porazit Vítkovice a následně Kladno. Po té přišla reprezentační přestávka. Po návratu do ligového kola hrála Kometa ve čtvrtek v Hradci Králové. Zde přišlo první zaváhání. Domácí zvítězili vysoko 7:1. Hradec o své výhře rozhodl v první třetině, kde vstřelil čtyři branky.

V nadstavbové části se střelecky daří Matěji Novákovi, ten dokázal vstřelit dvě branky a na další tři přihrát. Hned v závěsu je Jan Hasoň, kterému se daří střelecky stejně, ale má o asistenci méně. V bráně exceluje Martin Holík. Drží si úspěšnost 92,86%. V Hradci střídal Martina Šindelku a inkasoval třikrát.

Pražanům patří čtvrtá příčka se ziskem šesti bodů a zápornému skóre. Slavia obdržela o jeden gól více než vstřelila. Slavia drží poslední postupovou příčku do vyřazovacích bodů. Páté Vítkovice nedokázali ve třech kolech získat ani bod. Slavia tak má lehký náskok.

Slavia v prvním kole vyjela na led Hradce Králové. I tento souboj dopadl lépe pro Hradec, který vyhrál 5:1. V druhém utkání se Slavia vydala do Vítkovic, zde dokázala vyhrát těsně – 3:4. Po reprezentační přestávce hráli Pražané poprvé doma. Utkání proti Českým Budějovicím zvládli vyhrát 4:2.

Kanadské bodování nadstavby táhne hostům David Kohút, jenž vstřelil tři branky. Na druhé pozici je Aleš Furch, jenž skóroval dvakrát a jednou přihrával. Dominik Šorf odchytal všechny tři utkání a drží si úspěšnost svých zákroků na 92,25%.

HC Kometa Brno: Šindelka (Holík) – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučera, Krejčí I., Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň "A", Čejka, Matula, Frydrych, Krejčí II..

HC Slavia Praha: Kodad (Šorf) – Hejda, Duda, Vobořil, Stark, Antoš, Steinocher – Furch, Kohút, Matějka "A", Patočka, Netolický, Šteiner "C", Šergl, Marek, Nedorost, Martínek.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Čelachovský.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí budou hrát v bílo-modré kombinaci. Hosté v klasické červeno-bílé.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli hosté, kterým se však nepovedlo udržet v útočné třetině.

00:31
    Hostující brankář musel několikrát zasahovat, puk však přikrýt nedokázal.

01:08
    Aleš Furch se dostal před brankáře, ten však dobře zakročil.

01:23
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté jdou brzo do vedení. Hosté se dostali s pukem do útočného pásma. Puk mířil na modrou čáru, kde stál David Šteiner, ten ještě předal puk MICHALU STEINOCHEROVI, který dokázal od modré trefit mezeru mezi rukou a tělem Holíka. Asistence: David Šteiner, Aleš Furch.

01:45
    Zakázané uvolnění Brna.

02:22
    Brno začíná útočnou akci od vlastní brány. Jurnečka měl problém, ale nakonec dostal puk na Krejčího, jenž zavezl puk do útočného pásma.

03:26
    Slavia přidává druhou branku z rychlého protiútoku. Michal Steinocher si všiml volného Davida Matějky na modré čáře. Ten se se svým spoluhráčem dostal do situace dva na jednoho. Z druhé vlny přijel ještě DAVID ŠTEINER, jenž jasnou gólovou příležitost využil. Asistence: Michal Steinocher, David Matějka.

04:23
    Brno zatím nenalézá protihru. Slavia si dělá, takřka co chce.

05:38
    Další rána od modré letěla kousek od brány Holíka.

06:28
    To je studená sprcha pro domácí Kometu. Tomáš Duda zavezl puk do třetiny. Přihrál na modrou čáru, kde stál Milan Antoš. Ten vypálil od modré. Před bránou ještě dokázal tečovat letící puk VIKTOR MARTÍNEK, puk prolétl pod betony Holíka, jenž opouští svou bránu.

06:28
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Holík, přichází Šindelka.

07:35
    Brno se po odmlce ukázalo v útočném pásmu, zde se však Brňanům nedaří zabydlet.

07:53
    Domácím se nezdařilo založit útočnou akci a je pískáno zakázané uvolnění.

08:34
    Trnka zavezl puk do útočné třetiny. Do rohu hřiště se sjelo několik hráčů a puk získávají hosté.

09:18
    Furch se snažil dojet odražený kotouč a dostat se před brankáře, domácí obránce byl rychlejší a situaci zvládl.

10:02
    Marek se dostal z levého kruhu do zakončení po přihrávce Patočky, Šindelka ramenem vyráží do rohu hřiště.

10:55
    Svoboda zavezl puk do třetiny, ale byl rychle atakován hostujícím obráncem a o puk přišel.

11:33
    Šteiner těžil ze špatné rozehrávky domácích a dostal se ke střele. Ta však letěla mimo.

12:11
    Slavia přidává čtvrtou branku. Vše zapříčinila špatná rozehrávka domácí obrany. Slavia se dostala k puku. Ten se dostal až k Aleši Furchovi, jenž vypálil z pravého kruhu a MICHAL STEINOCHER dokázal tečovat před Šindelkou. Asistence: Aleš Furch.

13:43
    Frydrych bojuje za brankou Šorfa o puk, jenže opět bez většího úspěchu.

14:22
    Slabý nedokázal zpracovat puk na obranné modré čáře, toho si všiml Matějka a velice lehce se dostal ke střele, ta však nebyla povedená.

15:11
    Hasoň byl v držení puku za bránou Slávie, snažil se dostat kotouč do nebezpečného prostoru před, jenže obrana hostí byla pozorná a získala jej.

16:35
    Brno se dostalo do útočného pásma a vybojovala vhazování po levici Šorfa.

17:09
    Slabý vypálil ránu od modré čáry, před bránou ještě došlo k teči, ta nasměrovala puk mimo tři tyče.

17:54
    Jakub Čejka se dostal do útočné třetiny, jeho rána byla sražena obráncem.

18:05
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svoboda – 2 min., vysoká hůl).

18:19
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min., podražení).

18:27
    Havlát dohrál u zadního mantinelu tvrdě Furcha, který se zvedá s obtíží.

19:39
    Hasoň se prosmýkl do útočné třetiny, byl však osamocen a o puk rychle přišel.

19:57
    Ještě jedno zakázané uvolnění před koncem třetiny.

20:00

První třetina je za námi a spokojenější do šaten odchází hosté. Ti se velice rychle dostali do čtyřbrankového vedení. Brno zlepšilo svůj výkon až ke konci třetiny. Slavia však ubrala ze svého tempa. Druhé dějství začne v 15:15.

20:01

20:07
    Domácí vyhráli vhazování a začíná velice krátká přesilová hra Brna.

20:12
    I Slavie již je v plném počtu a s pukem na hokejce.

20:57
    Kohút zavezl puk do třetiny, kde o něj bojoval se Slabým. Ten byl úspěšnější.

21:45
    Šteiner se dostal s pukem na levý kruh pro vhazování, vystřelit však nedokázal. O to se postaral obránce Slabý.

22:05
    Nedorost nahodil puk do třetiny. Šindelka si vyjel z brány a pomohl obráncům s rozehrávkou.

22:48
    Šindelka kryje nahození od modré čáry. Bude se vhazovat po jeho pravici.

23:04
    Šteiner se dostal ke střele z mezikruží a Šindelka pouze špičkou betonu dokázal vyrazit.

23:32
    Na druhé straně přikryl puk Šorf.

24:12
    Brno má opět problémy s rozehrávkou od vlastní třetiny.

25:00
    Slavia se dostala k puku ve středním pásmu. Kometa odešla střídat a Aleš Furch se dostal k dělovce. Ta jen prolétla vedle levé tyče domácí branky.

25:51
    Matula se dostal ke střele v útočném pásmu. Brankář Šorf bez problému kryje.

25:55
    Tadeáš Hejda vyhodil puk přes všechny čáry a je pískáno zakázané uvolnění.

26:23
    A v krátkém časovém úseku přichází druhé vyhození přes všechny čáry.

26:36
    Jan Hasoň se dostal k dorážce před Šorfem, ten si však našel puk a přerušuje hru.

27:22
    Steinocher vypálil od modré a jen těsně přestřelil bránu Šindelky.

27:58
    Havlát se dostal se Svobodou do situace dva na jednoho. Hostující obránce se však dobře položil na led a donutil Havláta k žabce, kterou nešlo zpracovat.

28:24
    Čejka pouze tečoval puk do útočného pásma, kde si kotouč převzali hosté.

28:57
    Šergl se dostal k odraženému kotouči na pravém kruhu a vypálil dobrou ránu. Šindelka dokázal ránu vytěsnit ramenem.

30:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martínek – 2 min., držení).

30:13
    Slavia ihned po vhazování vyhazuje puk až za bránu Šindelky.

30:45
    Frydrych nedokázal udržet kotouč na hokejce a hosté opět vyhazují.

31:25
    Havlát se sám vyhnal z útočného pásma a hosté opět vyhazují.

31:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa využívá přesilovou hru dvacet tři sekund před návratem Martínka. Jan Hasoň zavezl puk do útočného pásma. Zde jej předal Robertu Havlátovi. Ten si předal v rohu hřiště puk s MATĚJEM NOVÁKEM, který si vyjel před Šorfa a našel mezeru mezi jeho betony. Asistence: Jan Hasoň, Robert Havlát.

32:32
    Brno povzbudil vstřelený gól a nadále útočí.

32:57
    Trochu šťastná branka pro Brno. Jan Hasoň nahodil puk za bránu soupeře, zde jej získal Matěj Novák. Puk předal ROBERTU HAVLÁTOVI, který se štěstím dokázal dostat puk za Šorfa, jenž si sám vrazil betonem puk do brány.

33:45
    Slavia se rychle dostává opět na rozdíl tří branek. Tadeáš Hejda přihrál puk z poza branky na levý kruh, kde stál DAVID VOBOŘIL, jenž střelou po ledě trefil mezeru mezi betony Šindelky. Asistence: Tadeáš Hejda, David Matějka.

34:25
    Šergl nahodil puk do pásma, Marek se jej snažil dojet, ale obránce byl blíže a zakládá útočnou akci.

35:27
    Kowalczyk dostal přihrávku proti hokejce a vypálil dělovku od modré čáry, ta však minula bránu soupeře a Kowalczyk odchází střídat.

36:10
    Hejda pálil od modré čáry, trefil pouze prvního bránícího hráče.

36:49
    Furch se netrefil do kotouče na modré čáře. Slavia tak musí vyklidit pásmo.

37:12
    Útočnou akci Komety zastavuje ofsajd.

37:45
    Kowalczyk střílel od modré čáry, byl v záklonu a střela podle toho vypadala. Bylo to spíše nahození na Šorfa, který s přehledem kryje a přerušuje hru.

38:33
    Brno bojuje v útočném pásmu o kotouč. Hosté jim nedávají prostor ke střele.

39:43
    Šindelka kryje nahození od Šteinera.

40:00

Druhá perioda je minulostí. Brni zlepšilo svůj herní projev a vstřelilo dvě branky. Slavia však velice rychle dokázala opět zvýšit svůj náskok. Brno lehce změnilo svou hru a přidala na tvrdosti. Třetí třetina začne v 16:02.

40:01

40:38
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří zakládají útočnou akci od vlastní brány.

41:04
    Pohlednou kombinační akci předvedli domácí hráči. Gólem však situace neskončila.

41:29
    Je to ovšem Slavia, která se prosazuje ve třetí třetině. David Šteiner předal puk do středního pásma, ten vyslal přihrávkou DAVIDA STARKA, jenž udělal pár rychlých kroků a přesnou ranou nad levé rameno skóroval. Asistence: David Šteiner, Aleš Furch.

41:49
    Brno je zaskočeno rychlým gólem a pouze brání.

42:41
    Krejčí se snažil dostat do pásma po levé straně hřiště, obrana jej zastavila u modré čáry.

43:11
    Matějka překonal modrou čáru a vypálil po ledě, Šindelka připraven.

44:02
    K puku se dostal Furch, který ještě vybídl Matějku ke skórování do prázdné brány. Přihrávka nebyla z nejpřesnějších a Matějka nedokázal zakončit.

44:42
    Patočka nahodil puk na domácí branku, Šindelka vyráží do rohu hřiště a Brno může jít do útoku.

45:28
    Steinocher vyslal dělovku od modré čáry, kterou schytal Trnka, jenž se dokulhal na střídačku.

46:08
    Svoboda vystřelil z pravé strany. Šorf vyráží do ochranné sítě.

46:44
    David Vobořil získal puk ve vlastním pásmu, všiml si nikým nehlídaného ALEŠE FURCHA na modré čáře. Vybořil dokázal dostat puk přes dva hráče Brna na Furcha. Ten si dojel k Šindelkovi, několikrát zamíchal kotoučem a dostal jej pod betony brankáře. Asistence David Vobořil.

48:14
    Tohle byla blesková akce Komety. Útočník Petr Krejčí nabral rychlost po levé straně hřiště. Přebruslil obranu, položil si obránce. Předložil přesnou přihrávku MATĚJI SVOBODOVI, který stál na druhé straně a v jednoduché pozici dokázal skórovat. Asistence Petr Krejčí II.

49:28
    Tadeáš Hejda získal puk v rohu hřiště, vybruslil si před bránu, promeškal ideální dobu na střelu, dostal se lehce z úhle, ale i tak dokázal trefit tyč!

50:41
    Trnka se prosmýkl po pravé straně do útočného pásma a přes bránícího hráče vystřeli, Šorf dokázal betonem vyrazit kotouč.

51:43
    Na druhé straně měl Šindelka problémy. Myslel si, že střelu drží v náručí, jenže puk ležel těsně vedle levého betonu. Nejrychleji si toho všiml domácí obránce a uklízí touš do bezpečí.

52:45
    Havlát se pokusil o střelu, jenže vůbec netrefil bránu soupeře.

53:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Krejčí I. – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Matějka – 2 min., sekání + 2 min., hrubost).

53:25
    Hra pokračuje v pěti hráčích na obou stranách. Puk má na hokejce Svoboda, který nahodil puk na bránu a odjel střídat.

54:30
    Kowalczyk přejel modrou čáru a vypálil s příklepem. Šorf vyráží do pravého rohu hřiště.

55:17
    Brno se usídlilo v útočném pásmu. Puk byl v držení Jakuba Matuly, jenž si všiml ve středu hřiště volného LUKÁŠE FRYDRYCHA, který chirurgicky přesnou ranou trefil levý horní růžek hostující branky. Asistence: Jakub Matula, Petr Krejčí II.

57:14
    Netolický vypálil z vrcholu levého kruhu, rána skončila na zadním mantinelu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

58:18
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hejda – 2 min., držení).

59:00
    Brno je nastěhováno v útočném pásmu, ale chybí Brnu střelba.

59:30
    Od modré to zkusil Slabý, Šorf připraven.

59:59
    Branka Slavie je ze své pozice a rozhodčí naposledy přerušuje hru. Slavia si odveze z Brna tři body.

Dnešní utkání již je minulostí. Ve třetí třetině padly dvě branky na každé straně a Slavia si po zásluze odváží tři body. Někdy příště u textového přenosu na počtenou. (16:55:41)

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 32. Novák (Havlát, Hasoň), 33. Havlát (Novák, Hasoň), 49. Svoboda (Krejčí II.), 56. Frydrych (Matula, Krejčí II.) – 2. Steinocher (Šteiner, Furch), 4. Šteiner (Matějka, Steinocher), 7. Martínek (Antoš, Duda), 13. Steinocher (Furch), 34. Vobořil (Hejda, Matějka), 42. Stark (Furch, Šteiner), 47. Furch (Vobořil)

HC Kometa Brno: Holík (Šindelka) – Trnka "A", Slabý, Jurnečka, Kučera, Krejčí I., Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň "A", Čejka, Matula, Frydrych, Krejčí II..
    HC Slavia Praha: Šorf (Kodad) – Hejda, Duda, Vobořil, Stark, Antoš, Steinocher – Furch, Kohút, Matějka "A", Patočka, Netolický, Šteiner "C", Šergl, Marek, Nedorost, Martínek.

Rozhodčí: Čuňočka – Měkýš, Čelachovský