Skalica – Topoľčany 3:1 (kon.) | Michalovce – Prešov 4:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
4:2 (2:0, 2:1, 0:1) Stav série: 1:1
HC Prešov
sk Sobota 24.02.2018, 17:301. liga play-off (SR) • Semifinále

Po skvelom štarte do zápasu tak domáce Michalovce vyrovnávajú stav série a do Prešova sa teda pôjde za stavu 1:1. Góly Michaloviec vstrelili v úvode Brezniak a Hamráček. Na rozdiel troch gólov dával Meliško. Po tridsiatich minútach ešte znížil Mikolášek, lenže na jeho zásah okamžite odpovedal Balko. Na konečných 4:2 skóre uzatváral päť minút pred koncom Pulščák.

Tretie stretnutie série je na programe 27.2.2018 o 18:00. Tentoraz sa však bude hrať na štadióne Prešova. To už je na dnes odomňa všetko, prajem vám ešte pekný večer. (19:41:27)

59:32
    Následne však boli hráči Prešova nútení opustiť útočné pásmo. Vhadzovať sa tentoraz bude v tom strednom.

59:00
    Riečický už je na striedačke a hostia to teda skúšajú bez brankára.

58:30
    Veľká šanca hostí, ktorú mal Pulščák, lenže gólman Trenčan nadvakrát podržal svoj tím.

56:52
    Prešov sa snažil dostať do útočného pásma, lenže defenzíva Michaloviec nedovolila ohrozenie vlastnej bránky.

56:00
    Dokonca stretnutia už však ostávajú len štyri minúty, čo už zrejme domáce Michalovce nepustia.

55:29
    Cez obranu Prešova sa teraz dostal rýchly Toma, ale jeho strela skončila na Riečickom.

54:50
    Už mohlo byť o výsledku rozhodnuté, ale v samostatnom nájazde úplne zbytočne prihrával Piatak, čo sa ukázalo ako zlé riešenie.
    53:28 PULŠČÁK - 4:2

53:28
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    Deväť sekúnd pred koncom presilovky hostia znižujú! Pred bránkou sa totiž dostal k puku osamotený FRANTIŠEK PULŠČÁK, ktorý po prihrávke Gavrika dostal puk do siete – 4:2.

52:00
    Hostia síce vyhrali vhadzovanie, ale po nepodarenej rozohrávke vyhodil puk cez všetky čiary Hančák.

51:37
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Balko – 2 min., hákovanie).

51:04
    Prešovu už naozaj neostáva veľa času a keď ešte chce hosťujúci tím pomýšľať na víťazstvo, tak musí okamžite vstreliť kontaktný gól.

50:18
    Nezpečne strieľal z pravej strany Linet, ale jeho pokus dokázal vyraziť Riečický betónom.

49:56
    Prešov nahodil puk do útočného pásma a opäť nepodarené, pretože sa píska zakazané uvoľnenie. Vhadzovanie opäť pred bránkou Riečického.

49:09
    Mesároš v obrovskej šanci mohol vstreliť piaty gól, ale jeho blafák dokázal skvele prečítať už ležiaci Riečický.

48:47
    Dobrý zápas hrá aj Balko, ktorý sa teraz dostal s pukom do dobrej pozície, ale jeho pokus napokon zblokoval jeden z obrancov hostí.

48:00
    Po pravej strane sa dostal do útočného pásma Jokeľ, ten nahadzoval pred Riečického, ale jeden z obrancov tečoval puk na ochrannú sieť. Opäť teda vhadzovanie pred hosťujúcou bránkou.

Rastislav Štrauch

Branky a nahrávky: 2. Brezniak (Hamráček), 7. Hamráček (Brezniak, Kolba), 22. Meliško (Jokeľ, Piatak), 35. Balko – 28. Mikolášek (Valent, Novický), 54. Pulščák (Gavrik, Babynets)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Juríček) – Valečko, Hančák, Kolba, Deyl, Rusina, Meliško, Korenko – Halás, Linet, Solomonchak – Mašlonka, Piatak, Jokeľ – Brezniak, Toma, Hamráček – Mesaroš, Balko, Banovský.
    HC Prešov: Riečický (Spodniak) – Kotzman, Palko, Novický, Hopkovič, Komloš, Mačkovič, Ferenc, Gábor – Prokop, Šimčák, Baláž – Chalupa, Tomčák, Krajňák – Babynets, Bylina, Gavrik – Pulščák, Valent, Mikolášek.

Rozhodčí: R. Lauff – R. Vojtek, M. Novotný, O. Homola