Leverkusen – Schalke 0:2 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 1:2 (kon.)
RB Lipsko
1:2 (1:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Neděle 25.02.2018, 18:00 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 24. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:56:31)

Je konec a velké překvapení na světě! Kolín nad Rýnem vyhrál 2:1 na půdě Lipska a ještě není úplně ze hry o záchranu, i když momentálně ztrácí alespoň na baráž sedm bodů.
    Už v 5. minutě se prosadil domácí Augustin, který dorazil míč do prázdné brány. Kolem 30. minuty měli domácí dvě velké šance, ale ani jedna neskončila gólem. O deset minut později to byli opět domácí kdo měl šanci, ale ani tentokrát branka nepadla. Ke konci hosté dali gól, ale ten nebyl uznán kvůli ofsajdu.
    Ve druhém poločase ale byli hosté lepším týmem a v 70. minutě to potvrdil Koziello, krásno ránou k levé tyči. O sedm minut později se prosadil Bittencourt a hostující fanoušci šíleli. Nakonec hosté udrželi toto vedení a připsali si veledůležité tři body.

90+3

90+3
    Leonardo Bittencourt ukradl míč a získal tak cenné vteřiny pro svůj tým.

90+2
    Ofsajd hostujícího týmu.

90+2
    Ke střele zpoza vápna se dostal Jonas Hector, ale vysoce přestřelil.

90+1
    Domácí se dopustili dalšího faulu uprostřed hrací plochy, konkrétně Dayot Upamecano.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Hostující hráč Simon Terodde se provinil faulem a dopředu tak jdou opět domácí.

89
    Timo Werner se provinil faulem a u míče tak bude Kolín nad Rýnem, pro který by tato výhra byla jedna z největších v letošní sezóně.

88
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Vincent Koziello, přichází Matthias Lehmann.

87
    Kampl tvrdě podrazil hostujícího hráče a dostal žlutou kartu.

87
    Domácí si chtěli vymodlit faul v pokutovém území Kolína, ovšem rozhodčí jasným gestem ukázal, že tohle pískat nebude.

86
    Kevin Kampl se dostal ke střele, ovšem mířidla neměl nastavené nejlépe a míč skončil vedle brány.

85
    Werner se skvěle dostal do vápna po levé straně a poté dával míč před bránu, ale tam ho odkopla hostující obrana.

84
    Timo Werner si nezpracoval míč nejlépe a ten mu hodně odskočil od nohy.

83
    Nyní měli domácí volný kop, který se snesl do vápna, ale Dayot Upamecano nezamířil nejlépe a míč skončil vedle brány.

82
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Salih Özcan.

Michal Raška

Branky: 5. Augustin – 70. Koziello, 77. Bittencourt (Risse)

Karty:   87. Kampl (RBL) – 13. Höger (KLN)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 10:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:10.
    RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban, Upamecano, Bernardo – Sabitzer, Kampl, Forsberg (71. Demme), Lookman (60. Y. Poulsen) – Augustin (69. Werner), Bruma.
    Náhradníci: Mvogo – Demme, Ilsanker, Konaté, Y. Poulsen, Schmitz, Werner.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – F. Sörensen, Meré, Heintz, Hector – Risse, Höger, Koziello (88. Lehmann), J.-K. Horn (61. Bittencourt) – Terodde, Osako (82. S. Özcan).
    Náhradníci: Kessler – Bittencourt, Jojić, Lehmann, Maroh, S. Özcan, C. Pizarro.

Rozhodčí: Harm Osmers – Florian Heft, Thomas Gorniak