Buffalo – Boston 4:1 (kon.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (po pr.) | Anaheim – Edmonton 5:6 (1:2 po s.n.)
Minnesota – San Jose 3:2 (po pr.) | Arizona – Vancouver 1:3 (kon.)
New York Rangers
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Detroit Red Wings
Pondělí 26.02.2018, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Československá stopa

Tomáš Tatar (DET) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:55 (04:48:34)

1. Jimmy Howard (DET) 36 zák., 2 góly, 94,7 %
    2. Trevor Daley (DET) 1+0
    3. Ryan Spooner (NYR) 0+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:34 (13:11, 6:12, 19:10 – 0:1)
    Zblokované střely – 15:17
    Vyhraná vhazování – 36:326:4
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 17:16

Hokejisté Detroitu nakonec vítězí v New Yorku 3:2 v prodloužení! Domácí sice dokázali vymazat dvougólové manko, ale ani tak sedmé porážce v řadě nezabránili. 6 sekund před koncem prodloužení totiž tečoval puk mezi betony gólmana Rangers Trevor Daley.

64:54 Trevor DALEY - 2:3

64:54
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté rozhodují pouhých 6 sekund před koncem prodloužení! Frans Nielsen si vybruslil s kotoučem od mantinelu až na osu hřiště a poslal před branku nabídku na teč, kterou s díky využil TREVOR DALEY, jenž puk sklepl mezi betony brankáře Lundqvista – 2:3. Asistence: Frans Nielsen a Tomáš Tatar.

64:06
    Na začátku poslední minuty prodloužení se natlačil do zakončení Chris Kreider. Jeho bekhendový pokus přizvedl do ochranné sítě holí bránící hráč.

62:49
    Prodloužení je vedeno hodně takticky. Ani při hře 3 na 3 se nerodí šance.

62:11
    Athanasiouovi nevyšel pokus o efektní stahovačku, puk mají domácí.

61:57
    Ofsajd Detroitu.

61:23
    Tomáš Tatar musel s pukem ven z útočného pásma. Hosté to zkoušejí znovu.

60:35
    Domácím první útočná akce nevyšla. Na tahu jsou Red Wings.

60:01

Ve třetí třetině se trefil pouze domácí Jesper Fast, který tak srovnal na 2:2. Rangers přeci jen zlepšili svůj výkon a zaslouženě tak dotáhli zápas do prodloužení. Byť měli v závěru i velké štěstí, vždyť Tomáš Tatar nastřelil břevno.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:33
    Domácí měli obrovské štěstí! Nejprve se z dorážky neprosadil Luke Glendening. Ten se však dostal k puku znovu a naservíroval ho Tomášovi Tatarovi, který trefil s přispěním jemné teče brankáře Lundqvista břevno!

58:59
    Domácím teď nevyšla rozehrávka. Je z toho zakázané uvolnění.

58:21
    Další šance domácích. Proti Pavlu Bučněvičovi udržel Howard levý beton u tyčky!

57:45
    Mika Zibanejad zakončoval před Howardem z otočky. Ten stačil zakročit pravým betonem!

57:14
    Ryan Spooner zůstal před hostující brankou úplně volný, ale ke dvěma asistencím zatím gól nepřidá. Puk mu odskočil z hole.

56:47
    Domácí ztratili ve vlastním obranném pásmu kotouč, ale Glendening s Larkinem se nedomluvili a srazili se! Je tedy po šanci Detroitu.

56:14
    Nyní pálil z levé strany Mats Zuccarello. Howard jeho ránu vyráží do rohu.

56:02
    Střelu Bučněviče od pravého mantinelu lapil Howard do své rukavice.

55:38
    K bekhendové střele z pravé strany se dostal Dylan Larkin. Lundqvist jeho příležitost nadvakrát likviduje,

54:33
    Střely na branku – 33:28.

54:16
    Rangers pokračují v náporu. Zuccarello našel z druhé vlny najíždějícího Chrise Kreidera, jehož střela končí v klíně Jimmyho Howarda. Máme tu poslední reklamní přestávku v tomto zápase.

53:28
    Ze středního pásma vypálil Marc Staal. Howard puk raději přidržel a přerušil hru.

52:55
    Dalekonosnou střelu Darrena Helma vyrazil do rohu Lundqvist.

52:46
    Z levého kruhu pálil pod břevno Mats Zuccarello. Howard byl natuto variantu připraven a ramenem odrazil puk do ochranné sítě.

52:38
    Zakázané uvolnění hostí. Rangers teď mačkají soupeře jako citrón.
    51:16 Jesper FAST - 2:2

51:16
    Rangers právě vstřelili branku!
    Hosté v tom teď nechali svého brankáře zcela samotného! Spooner našel před brankou Fasta, který puk předložil na vzdálenější tyčku Kevinu Hayesovi. Toho nějakým záhadným způsobem ještě Howard vychytal, ale JESPER FAST už vyražený kotouč pohodlně dopravil do zcela odkryté svatyně Detroitu. Je tedy srovnáno! Asistence: Kevin Hayes a Ryan Spooner.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:51
    Puk opustil hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

49:56
    Probouzejí se také dosud spíše mlčící diváci. Ti vycítili, že domácí hokejisté v posledních minutách zvedli úroveň své hry.

49:03
    Howard měl nyní obrovské štěstí! Přihrávku Kevina Hayese před ním srazil obránce Daley přímo na jeho branku. Puk se vznesl do vzduchu a spadl na záda již ležícího gólmana Red Wings, kde zůstal až do přerušení hry! Rangers přehodili na vyšší rychlostní stupeň.

48:40
    Rozhodčí si raději ještě vše prohlédli na videu, ale o gól se opravdu nejednalo. Pokračujeme za stavu 1:2.
    48:40 Po obrovském závaru zastavil Howard puk někde u brankové čáry.

48:40
    Tak teď byli domácí blízko! Nejprve se snažil dorážet puk za Howarda Pavel Bučněvič, ale gólman Red Wings odolal. Následně Mika Zibanejad přikopával kotouč do již odkryté klece bruslí, Howard ho však zastavil na brankové čáře! Gól by ale stejně asi nemohl platit, jelikož se zřejmě jednalo o úmyslné kopnutí.

48:23
    Domácí teď předvedli hezkou kombinační akci. Nabídku Bučněviče tečoval mimo Mika Zibanejad!

47:53
    Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se vrací před Howarda.

47:19
    J. T. Miller se vytočil až před branku soupeře. Bekhendem ji ale minul.

46:10
    Že by domácí přeci jen přidali? Pavel Bučněvič nyní nedosáhl před brankou na přihrávku spoluhráče.

45:22
    Do zakončení si vybruslil Ryan Spooner, jehož střelu ukryl Howard ve výstroji.

44:47
    Zakázané uvolnění trápících se domácích. Ti, nicméně, stále ztrácejí jediný gól a tak v tomto zápase klidně mohou bodovat.

44:33
    Střela Henrika Zetterberga byla sražena do ochranné sítě za brankou.

44:04
    DeAngelo nabyl na modré J. T. Millerovi. Jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

43:21
    A hosté tak mají volné pole působnosti. Toho se snažil využít Andreas Athanasiou, který obdržel nahrávku od zadního mantinelu z hole Tatara, ale zblízka Lundqvista nepřekonal.

42:43
    Na pohled to vypadá, že domácí hrají bez zájmu a zápalu. Z jejich strany to připomíná spíše na přátelský zápas.

41:49
    Gustav Nyquist řešil přečíslení 2 na 1 individuálně a vypálil z levého kruhu. Lundqvista zachránilo břevno!

40:42
    Jimmy Vesey se málem natlačil až před Howarda. Zakončení akce mu znemožnil dobrým obranným zákrokem Ericsson.

40:01
    Druhý gól Red Wings vstřelil Darren Helm.

Další třetina začne přibližně ve 3:46.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 19:22 (13:11, 6:11)
    Zblokované střely – 11:11
    Vyhraná vhazování – 20:18
    Hity – 13:8

Také po dvou třetinách vedou Rudá křídla jediný gól, tentokrát 2:1. Hosté nejprve ve 25. minutě navýšili své vedení po úniku Darrena Helma, ale ve 28. minutě kontroval v přesilovce J. T. Miller. Hned o 25 sekund později mohl Detroitu vrátit dvoubrankový náskok Tatar, ale domácí si úspěšně vyžádali challenge, když se ukázalo, že Red Wings přešli do útočného pásma za pomoci ofsajdu. Jinak se Rangers příliš nedaří, hosté byli ve druhé části lepším mužstvem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:33
    Domácí se v závěru třetiny trápí. Vázne jim rozehrávka a nemohou se dostat přes střední pásmo.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:45
    Nepříjemná střela Darrena Helma, kterou musel Lundqvist vyrážet před sebe. Volný puk sebrali jeho spoluhráči.

37:47
    Nick Jensen se z pozice beka protáhl až do zakončení z levého kruhu. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky.

37:16
    Domácí nakonec oslabení přestáli a jsou kompletní.

37:06
    Tvrdou střelu Niklase Kronwalla zastavila tyčka domácí branky!

36:27
    Nyní je hra přerušena kvůli hostujícímu postavení mimo hru.

36:15
    Domácí vyhazují.

35:25
    Už to vypadalo na trest pro domácí střídačku za špatné střídání, ale rozhodčí po poradě nakonec jen nařizují buly ve středovém kruhu.

35:15
    Frans Nielsen si obhazoval obránce Gilmoura a zřejmě by jel sám na brankáře. John Gilmour mu ale postavil do cesty tělo a je z toho trest za nedovolené bránění. Další přesilovka pro Red Wings.

34:44
    Puk nyní vylétl mimo hřiště. Reklamní přestávka.

34:40
    Henrik Zetterberg měl na holi vyrovnání! Jeho bekhendová dorážka ale neprošla za brankovou čáru.

34:33

34:13
    Z pravého kruhu pálil Henrik Zetterberg, Lundqvist byl na místě.

33:41
    Detroit v postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:20
    Domácím se podařilo vyhodit.

32:32
    Jesper Fast si vyšlápl na Nicka Jensena a dostává dvouminutový trest za napadení. Po reklamní přestávce si zahrají přesilovku hosté.

32:15
    Po zpětné přihrávce Hayese pálil Rob O'Gara. Howard vyráží do rohu.

31:01
    Po střele Paula Careyho z bezprostřední blízkosti se už část fanoušků radovala, ale puk se od Howarda odrazil za branku!

30:47
    Od modré čáry pálil John Gilmour, kotouč neprošel až na branku.

30:36
    Se střelou Chrise Kreidera neměl Howard větší problémy. Puk schoval v lapačce.

30:20
    Od modré čáry pálil Mats Zuccarello. Howard puk přidržel a tak tu máme reklamní přestávku.

29:39
    Z levé strany tvrdě vypálil Nick Jensen. Ludnqvist zakročil ramenem.

29:09
    Kevin Hayes jen posunul puk za branku Detroitu. Domácí odešli střídat.

28:16
    Gól neplatí, opravdu se jednalo o postavení mimo hru! Rangers tak nadále prohrávají jen 1:2.

28:16
    Tomáš Tatar po závaru před domácí brankou dorazil kotouč mezi betony Henrika Lundqvista, ale celá situace se ještě bude zkoumat na videu! Domácí totiž reklamují, že gólové akci předcházel ofsajd.
    27:51 J. T. Miller - 1:2

27:51
    Domácí využívají přesilovku v jejím závěru a přeci jen snižují! Ryan Spooner našel krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem J. T. MILLERA, který z pravého kruhu vypálil golfákem a vymetl vzdálenější horní růžek hostující svatyně. Asistence: Ryan Spooner a Alex DeAngelo.

27:23
    Hostům se podařilo vyhodit.

26:55
    Chris Kreider byl sestřelen bombou vlastního spoluhráče. Teď v bolestech klopýtá na střídačku.

26:20
    Zuccarellovu nabídku tečoval Pavel Bučněvič. Bohužel pro domácí vedle branky.

25:55
    Teď ale budou mít příležitost snížit. David Booth dostává dvě minuty za podražení.

25:35
    Domácí zatím směřují za sedmou porážkou v řadě. Tohle opravdu není pro Rangers dobré období.
    24:31 Darren HELM - 0:2

24:31
    Hosté vedou už o dva góly! DARREN HELM využil podklouznutí domácího obránce Gilmoura na útočné modré čáře, dostal se do samostatného úniku a ten vyřešil přesnou střelou zápěstím – 0:2. Bez asistence.

23:58
    Domácí se ocitli pod tlakem druhé lajny Detroitu. Nakonec zahrál na icing Pionk.

23:28
    Tomáš Tatar se snažil ohrozit domácí branku, ale nebyl úspěšný.

22:58
    Nyní se hraje v poměrně poklidném tempu. Domácí rozvážně kombinují.

21:27
    Po zblokované střele Helma se puk odrazil k Justinu Abdelkaderovi. Ten mířil do protipohybu brankáře Lundqvista, ale také minul branku!

20:40
    Nahození Zuccarella tečoval J. T. Miller, ale branku netrefil. O chvíli později přikryl volný puk Howard.

20:21
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

20:01

Možná se ptáte, kde je Rick Nash? Pokud jste to nezaznamenali, tak Rangers vyměnili svého kanonýra do Bostonu. Jako protihodnotu dostali například Ryana Spoonera, který už dnes nechybí v jejich sestavě, Matta Beleskeyho a také volbu v prvním kole letošního draftu.

Hity – 5:6

Po první třetině prohrávají Rangers s Detroitem 0:1. Domácí přitom měli více šancí. Hned v úvodu Jimmy Howard nádherně vychytal lapačkou Kreidera, poté zblízka netrefil branku Hayes a Zibanejad nastřelil dokonce tyčku. Ta pomohla na druhé straně po ráně Bootha i Lundqvistovi. 7 sekund před přestávkou se už skóre přeci jen měnilo. Andreas Athanasiou schoval svou střelu za obránce a Lundqvist už nedokázal reagovat.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:53 Andreas ATHANASIOU - 0:1

19:53
    Hosté střílejí gól do šatny! ANDREAS ATHANASIOU přebral kotouč na pravém křídle, dostal se s ním až na kruh pro vhazování a svou střelu nasměroval mezi nohy obránce Roba O'Gary. Henrik Lundqvist měl tedy omezený výhled a puk mu prošel mezi betony až do branky. Asistence: Nick Jensen a Dylan Larkin.

18:38
    David Desharnais našel v přečíslení 3 na 2 Vinniho Littieriho, který neprostřelil Howarda. Desharnaisovi pak zabránil v dorážce Glendening.

17:50
    Henrik Zetterberg to zkoušel z větší vzdálenosti, branku, kterou hájí jeho krajan Lundqvist, ale nenašel.

17:02
    Střely na branku – 11:9.

16:13
    Domácí se sami vyhodili z útočného pásma, hrát musel Lundqvist.

15:22
    Ryan Spooner prověřil Howarda střelou od pravého mantinelu. Ten jeho pokus vyrazil.

15:16
    Kevin Hayes během několika vteřin hned třikrát ohrozil hostujícího brankáře Howarda, který mu vše pochytal! Red Wings jsou již v plném počtu. Máme tu ještě jednu reklamní přestávku.

14:51
    Daley posílá kotouč až za domácí branku.

14:06
    Začíná zkrácená domácí přesilovka.

13:43
    Brankář Lundqvist nezvládl ideálně rozehrávku a puk získal Athanasiou. Ten si počkal na najetí Trevora Daleyho, který z první vypálil vedle domácí klece.

13:05
    Dylan Larkin dostává dvě minuty za sekání. Síly na ledě se na minutu vyrovnají.

12:50
    Rangers vyhráli buly a vyhodili.

12:42
    Hosté se v přesilovce dopustili postavení mimo hru.

12:05
    David Desharnais je vyloučen za držení. Hosté budou hrát přesilovku!

12:05
    David Booth měl hned dvě velké příležitosti! Nejprve z mezikruží bekhendem těsně minul branku, o chvíli později pak napálil z pravého kruhu vzdálenější tyčku domácí svatyně!

11:35
    Jonathan Ericsson zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Branku však netrefil.

11:22
    Nyní však přišlo výborné střídání domácích, při němž ostřelovali Jimmyho Howarda! Mika Zibanejad trefil dokonce tyčku, po sražené střele Chrise Kreidera následuje reklamní přestávka.

10:29
    Zakázané uvolnění domácích. Detroit je aktivnější.

09:39
    Henrik Lundqvist má teď poměrně dost práce. Nyní řešil nahození Kronwalla.

09:10
    Nyní to zkoušel Nick Jensen. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Marc Staal.

08:33
    Od modré čáry vypálil Danny DeKeyser. Tečovaný puk vyplaval vedle domácí svatyně.

07:51
    Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.

06:56
    Xavier Ouellet chtěl trefit u mantinelu Matse Zuccarella, ale ten se mu šikovně vyhnul a hostující obránce komicky zapadl na vlastní střídačku!

06:03
    Domácí hokejisté neproměnili už dvě velké šance. Teď zase útočí Red Wings.

05:07
    Od modré čáry střílel John Gilmour a k dorážce se před ležícím Howardem dostal Kevin Hayes. Útočník Rangers však zblízka minul branku!

04:32
    Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.

04:15
    Henrik Zetterberg dostával dobrou přihrávku mezi kruhy, ale i jeho ránu domácí dokázali zablokovat.

03:45
    Střela Darrena Helma byla zblokována a sražena za branku.

02:58
    Hostující čtvrtá řada odehrála velmi dobré střídání, které strávila většinou v útočném pásmu.

02:17
    Se střelou Dylana Larkina si poradil Lundqvist, který si připsal první zákrok v utkání.
    01:20 Hostující brankář Jimmy Howard se zaskvěl při šanci Kreidera.

01:20
    Wow! Jimmy Howard právě ukradl jasný gól Chrisovi Kreiderovi! Tomu servíroval v přečíslení 2 na 1 puk Bučněvič a Kreider už zakončoval do téměř odkryté branky. Howard se ale roztáhl a zastavil kotouč lapačkou.

00:28
    Domácí se v úvodu usadili v útočném pásmu. Od modré čáry pálil Marc Staal,který netrefil branku.

00:01

Začátek utkání zdržel již zmíněný ceremoniál, během něhož byla oceněna jedna z klubových legend NY Rangers, Jean Ratalle.
    Před utkáním proběhl ceremoniál, během něhož byl pod strop Madison Square Garden vyvěšen dres Jeana Ratalleho. Hokejisty, který vstřelil v dresech Rangers a Bostonu celkem 491 gólů.

New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Pionk, Skjei, O'Gara, M. Staal (A), DeAngelo, Gilmour – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello (A), K. Hayes, Vesey – Fast (A), Desharnais, Spooner – J. T. Miller, Carey, C. McLeod.

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Jensen, DeKeyser, Daley, Ericsson, Ouellet, Kronwall (A) – Nyquist, Zetterberg (C), Mantha – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Booth, Glendening, Bertuzzi.

Rozhodčí: Hanson, Rooney – Gawryletz, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers:
    Rangers zažívají obrovsky utrápenou sezónu. Na kontě mají ještě o bod méně než Detroit a v konferenční tabulce jim tak patří dvanáctá pozice. Newyorský klub v podstatě ztratil naději na play off v posledních týdnech. Aktuálně NYR prohráli už šest zápasů v řadě a právě zde nabrali rozhodující manko. Je otázkou, kolik toho ještě na střídačce vydrží trenér Alain Vigneault, který je hodně kritizován médii i fanoušky a navíc údajně ztratil důvěru kabiny. Tým také sráží mladá a nezkušená defenziva, kterou oslabili absence McDonagha, Shattenkirk či Kampfera.