Liberec – Jihlava 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:3 (po pr.)
Pondělí 26.02.2018, 18:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 48. kolo

Konec zápasu. (20:11:43)
    61:15 Jiří ONDRUŠEK - 2:3

61:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Sparťané se neprosadili, a tak vzala situaci do svých rukou Olomouc. Vítězný gól v prodloužení střílí obránce JIŘÍ ONDRUŠEK, který se s pukem dostal až před brankáře, a prosadil se elegentně pod horní tyčku Aittokallia. Asistence: Petr Strapáč a Zbyněk Irgl.

60:48
    Domácí ale už vystřídali a o kotouč přišli. Na tahu je Olomouc.

60:20
    Sparta je v útočné třetině a Řepík s Vránou a Michálkem motají soupeře.

60:01

Ve třetím dějství padla jen jediná branka, a to do sítě domácího týmu. Olomouci se tak povedlo dotáhnout se na Spartu a utkání rozhodne prodloužení či případně nájezdy.

Střely na branku: 30 – 26

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Sparta je na puku v útočné třetině a ještě se snaží vstřelit rozhodující gól...

58:45
    Michal Řepík zkusil štěstí důraznou střelou na Konráda, ale brankář kohoutů vytěsnil kotouč.

58:04
    Střely na branku ve 3. třetině: 7 – 6

57:53
    Olomoučtí se také snaží překlopit výsledek na svou stranu, ale Sami Aittokallio chytá velice dobře.

56:50
    Sparťanům se nedaří kombinovat v útočné třetině. Olomouc se dobře brání a utkání směřuje do prodloužení.

55:27
    Do O2 areny dnes zavítalo 6 683 diváků!

54:39
    Juraj Mikuš vypálil od modré čáry střelu, která připomínala spíše fotbalový centr. I proto puk nikdo netečoval.

53:51
    Arturs Kulda vyvezl kotouč, přihrál jej Jiřímu Černochovi na pravý mantinel a mladý forvard Sparty nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč.

52:58
    Střely na branku ve 3. třetině: 5 – 5

51:44
    Hra se zrychluje, oba týmy chtějí urvat důležité body do tabulky. Především pro Spartu je cílem získat v domácím prostředí co největší množství bodů.

50:25
    Sparta hraje v plném počtu.

50:22
    Další přesilovková rána Petra Strapáče, ale nyní Aittokallio drží puk v lapačce.

49:40
    Petr Strapáč měl kotouč na pravém kruhu a jeho svižná střela mířila nad branku.

48:25
    Sparťané jsou poprvé v zápase vyloučeni. Dominik Uher bude pykat za podražení.

48:12
    Pražané špatně rozehráli a puk míří přes všechny čáry.

47:14
    Olomoučtí jsou v útočné třetině, ale spíše bojují se sparťany o kotouč.

46:00
    Střely na branku ve 3. třetině: 4 – 3

44:41
    Miroslav Forman dostal přihrávku do úniku a řítil se sám na Konráda! Útočník Sparty se snažil gólmana rozhýbat, poté ale napálil puk přesně doprostřed branky, kde bylo tělo brankáře Olomouce.
    42:47 Bruno MRÁZ - 2:2

42:47
    Hosté se dostali po delší době do šance a hned skórují! Holec vypálil na Aittokallia z levé strany a brankář puk vyrazil. Jenže obránci Sparty neměli dobře rozebrané hráče, a tak mohl pohotový BRUNO MRÁZ zakončit do odkryté klece. Kohouti podruhé v utkání vyrovnávají! Asistence: Miroslav Holec.

41:57
    Zatím ve třetí třetině nebyla ani jedna střela. Oba týmy hrají opatrně.

40:38
    Sparta se hned od úvodu třetí třetiny dostala do útočného pásma, ale šanci si nevytvořila.

40:01

Ve druhé třetině se nehrál tak atraktivní hokej jako v první periodě. Šancí bylo méně a ve druhé polovině třetiny byla dokonce pasáž, kdy diváci delší dobu neviděli žádnou střelu. I proto se stav utkání nezměnil a Sparta stále vede 2:1.

Střely na branku: 22 – 18

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Zbyněk Michálek vypálil od modré čáry, ale kotouč letěl mimo branku.

39:10
    Pražané místo aby útočili, brání se ve svém pásmu. Olomouc brání vlastní oslabení velice dobře.

38:18
    Olomouc se dostala v oslabení do přečíslení, ale střela Zbyňka Irgla nebyla přesná.

37:55
    Sparta se dostávala do šance a byla zastavena nedovoleným zákrokem. Marek Laš dostává menší trest za hákování.

36:47
    Žádná další šance v O2 areně. Oba brankáři ve svých klecích nemají práci.

35:57
    Sparťané se dostali do útočného pásma, ale jen na chvíli a k ničemu se nedostala.

34:50
    Nyní se hraje bez šancí a spíše se bojuje o puk ve střední třetině.

33:40
    Střely na branku ve 2. třetině: 7 – 8

32:31
    Olomoučtí se chvíli dostali do útočné třetiny a potrápili domácí. Ty ale podržel finský gólman.

31:24
    Hosté se osvobodili a jsou v plném počtu.

31:11
    Tvrdou ránu Zbyňka Michálka od modré čáry vyrazil Branislav Konrád.

30:45
    První útočná formace Sparty zatápí hostům. Michal Řepík dostal puk do tandemu a nebezpečně vypálil.

29:24
    Trest opět pro hosty. Útočník Jan Knotek si půjde odpykat dvě minuty za hrubost.

28:58
    Olomouc je trochu pod tlakem Sparty, která dobře napadá.

27:41
    František Skladaný už se dostával do šance, ale v poslední chvíli ho domácí beci odzbrojili.

27:22
    Střely na branku ve 2. třetině: 3 – 6

26:15
    Střelu Jana Jaroměřského zblokovala sparťanská obrana a domácí jdou do protiútoku.

24:47
    Olomouci se nedaří rozehrávka a Sparta toho mohla využít. Domácí však místo střel vždy volili ještě další nahrávky na lépe postavené spoluhráče, které však nebyly přesné.

24:01
    Jakub Galvas vypálil od modré čáry ihned po vyhrané buly v útočném pásmu, ale Aittokallio byl znovu bezchybný.

23:39
    Na ledě zůstává ležet otřesený Lukáš Pech a musel pro něj vyrazit i lékař sparťanského týmu. Uvidíme, zda se nejproduktivnější hráč domácích ještě vrátí do hry.

22:29
    Miroslav Holec se dostal k zakončení, když vjel do pásma a vypálil z vrcholu kruhů. Brankář Sparty byl opět pozorný.

21:56
    Olomouc se držela v útočné třetině a Jakub Galvas vypálil od modré čáry. Aittokallio neměl zakrytý výhled, a tak střelu snadno lapil.

20:45
    Sparta se tlačila do útočné třetiny, ale Olomoučtí ji rychle odzbrojili.

20:01

V první třetině padly hned tři góly. O první zásah se postarala Sparta, ale ve 13. minutě o své vedení přišla. Netrvalo dlouho – celkem pouze 22 sekund – než si Sparta vzala zpět vedení, které drží až doposud. Celkově se dá říci, že byli domácí mírně lepším týmem, ale hosté je ke konci třetiny dokázali sevřít.

Střely na branku: 12 – 9

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:16
    Sparťané mají starosti ve vlastním pásmu. Olomoučtí dobře napadají a chtějí vyrovnat ještě před přestávkou.

18:20
    Aleš Jergl vybruslil od mantinelu až do šance. Přes ležícího obránce poslal vysokou střelu, na kterou gólman dosáhl.

17:40
    Sparta nahání hráče hostujícího týmu, ale nemůže jim sebrat puk. Druhá věc je, že Olomouc neoperuje s pukem v útočném pásmu.

16:31
    Domácí se v přesilovce k ničemu nedostali a Olomoučtí už hrají v pěti.

15:54
    Spartě se zatím v početní výhodě nedaří, Olomouc drží puk daleko od své branky.

14:31
    První vyloučení zápasu je na straně Olomouce. Mladý obránce Jakub Galvas dostává menší trest za držení.
    13:03 Richard JARŮŠEK - 2:1

13:03
    Sparta právě vstřelila branku!
    Blesková odpověď domácího týmu! Klimek obkroužil branku a přihrál volnému Vránovi před brankou Olomouce. Kapitán Sparty puk promáchl a ten se dostal k RICHARDU JARŮŠKOVI, který nekompromisně proměnil. Dvaadvacet sekund trvalo Pražanům, než si vzali vedení zpět! Asistence: Petr Vrána a Lukáš Klimek.
    12:41 Marek LAŠ - 1:1

12:41
    Kohoutům se podařilo projet útočným pásmem a vyrazit do přečíslení. Obránce Lukáš Galvas sebral na pravém mantinelu protečovaný kotouč, v pásmu se rozhlédl a poslal přesný diagonální pas na hůl MARKA LAŠE. Útočník Olomouce už jen bekhendem usměrnil puk za záda Aittokallia. Je vyrováno! Asistence: Lukáš Galvas a Jan Knotek.

11:56
    David Ostřížek se dostal k zakončení na druhou branku, když pálil do horního růžku. Aittokallio ale přečetl jeho úmysl a vychytal ho.

11:15
    Střela Juraje Mikuše od modré čáry byla nebezpečná, ale nikomu z před bránou stojících sparťanů se nepodařilo kotouč tečovat.

10:12
    Do dobré šance se dostal Jan Knotek, ke kterému se odrazil puk od Aittokallia na levý kruh. Gólman domácího týmu se včas přemístil a kotouč vyrazil.

09:30
    Střely na branku: 8 – 4

08:20
    Olomouc se už dostávala do pěkné šance. Finální přihrávku Zbyňka Irgla na volného spoluhráče před brankou ale zblokoval sparťanský obránce.

07:38
    Jan Eberle poslal lehký puk ze středního pásma na Aittokallia a snažil se ještě situaci dobruslit. Gólman Sparty puk raději podržel.

06:53
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění a vhazovat se bude opět před Konrádem.

06:47
    Petr Vrána se dostal do zakončení, když byl v dobré pozici. Jeho střelu ale i nyní gólman kohoutů lapil.

06:34
    Sparta se po gólu zvedla a má točí Olomoucké v jejich třetině. Konrád je v permanenci.

05:32
    Obránce Tomáš Voráček zkoušel štěstí střelou od modré čáry, ale Konrád jeho pokus vyrazil.

04:52
    Střely na branku: 4 – 2
    03:09 Jan BUCHTELE - 1:0

03:09
    Domácí tým se dostává už ve čtvrté minutě utkání do vedení! Ve zmatené situaci na brankovišti chvíli všichni aktéři ztratili kotouč z dohledu. Nejrychleji se pak zorientoval JAN BUCHTELE, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Asistence: Michal Řepík a Juraj Mikuš.

02:57
    První šance Sparty a hned pořádná šance! Tomáš Pšenička měl puk v mezikruží, ale Konrád mu zmenšil úhel a střelu lapil do rukavice.

02:05
    Další střela Olomouce a tentokrát to byl Jan Knotek, který ranou od levého mantinelu vyděsil domácí fanoušky. Finský brankář ale vymrštil levý beton a zneškodnil pokus.

01:37
    Střelu Bruna Mráze zblokovala obrana Sparty a puk mířil do ochranné sítě nad brankou.

00:57
    V první šance se ocitla Olomouc, ale brankář Aittokallio byl na svém místě a podržel svůj mančaft.

00:01

HC Sparta Praha: Aittokallio (J. Laco) – Z. Michálek, A. Kulda, Kalina, Mikuš, T. Pavelka, T. Voráček, Piskáček – Řepík, Pech (A), Buchtele – Jarůšek, P. Vrána (C), Klimek – Forman, Černoch, Kudrna – Uher, Pšenička, Reichenberg.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Mráz, Jergl.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Ondráček, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC SPARTA PRAHA
    Pražané se po celou sezonu potýkají s nevyrovnanou formou. Před olympijskou přestávkou prohráli čtyřikrát v řadě, a i proto se dostali do nelichotivé pozice. Na desátém místě budou muset o předkolo ještě hodně zabojovat. Na jedenáctý Chomutov má Sparta jednobodový a na dvanáctou Mladou Boleslav dvoubodový náskok. Výhodou Sparty však je, že má zápas k dobru.

Sparťany čeká velice náročný program, závěr základní části hraje stylem pondělí – středa – pátek – neděle. Velkou výhodou ovšem je, že první tři utkání sehraje v domácím prostředí, takže má situaci jen ve svých rukou. Pražané se na tuto fázi sezony pečlivě připravovali, během olympijské přestávky se snažili vyladit formu i pomocí dvou konfrontací s kvalitními zahraničními celky. Nejprve se jim podařilo porazit Dynamo Moskva 5:4 na samostatné nájezdy, následně podlehli 1:3 v Norimberku, který však drtivě přestříleli.

HC OLOMOUC
    Olomouc má lepší výchozí pozici než Sparta, protože je v tabulce osmá a s 68 body má na Pražany čtyřbodový náskok. Devátý Liberec má 66 bodů a desátá Sparta 64. Olomoučtí mohou však zabojovat dokonce o přímou účast v play off bez nutnosti předkola. Jejich soupeřem o šestou příčku budou mužstva Pardubic (70 bodů) a Zlína (71 bodů), která mají odehrané o utkání více. Do boje o přímý postup se mohou ještě zapojit i týmy, které jsou v tabulce pod Olomoucí.

V době olympijské přestávky kladla Olomouc důraz na věci, které by jí měly pomoct v závěrečné fázi sezony. „Hodně jsme zamakali a snažili jsme se vyladit ty věci, které nám v poslední době moc nešly. Pro nás je teď hlavně důležité přenést si to z tréninků do zápasu se Spartou, který nás čeká jako první,“ říká útočník Olomouce David Ostřížek pro klubový web. „Když do toho dáme všechno a všechny zápasy vyhrajeme, nemusíme pak hledět na to, jak hrají ostatní týmy. Máme to ve svých rukách,“ má jasno.

Vítáme vás u on-line přenosu z atraktivního utkání mezi domácí Spartou Praha a hosty z Olomouce. Oba týmy drží příčky zajišťující účast v předkole play off, o tyto pozice je ale ještě čeká těžký boj, protože na ně dotírají další mužstva. Sparta i Olomouc se musí v tomto týdnu vypořádat s náročnou porcí čtyř utkání a právě první utkání po olympijské přestávce může být velmi důležité. Utkání se odehraje v O2 areně a začíná v 18.00 hodin!

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 4. Buchtele (Řepík, Mikuš), 14. Jarůšek (P. Vrána, Klimek) – 13. Laš (L. Galvas, J. Knotek), 43. Mráz (Holec), 62. Ondrušek (Strapáč, Irgl)

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Ondráček, Špůr

Diváci: 6 683