Liberec – Jihlava 2:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HC Dukla Jihlava
Úterý 27.02.2018, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 50. kolo

Tygři se díky tříbodové výhře posunuli na šesté místo v tabulce, jejich soupeři mají ovšem ještě jeden zápas k dobru.

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek úterního večera. (20:32:08)

Nejlepšími hráči byli zvoleni Jakub Škarek (JIH) a Martin Ševc (LIB).

Bílí Tygři nakonec ve třetí třetině vsítili rozhodující branku a zvítězili těsným výsledkem 2:1. V závěru Liberečtí velmi dobře bránili a nepovolili Jihlavě ani závěrečný tlak.

59:39
    Hosté se konečně dostali do útoku. Jakub Škarek vyrazil na střídačku a pustil do hry šestého hráče do pole.

58:59
    Jihlava je aktuálně na kotouči, jenže se jí nedaří prodrat do útočného pásma.

58:01
    Dukla má poslední dvě minuty na vyrovnání, u puku je ale Liberec.

56:24
    Tygři se usadili v útočném pásmu, Jihlavě se nedaří vyhodit.

54:54
    Dukla hraje v plném počtu.

54:41
    Liberci se přesilovka nedaří.

54:00
    Domácí chvíli kombinovali v útočné třetině, nakonec ale přišli o kotouč a musí začít ve svém obranném pásmu.

52:54
    Jeden člen realizačního týmu Jihlavy zřejmě řekl rozhodčímu několik ostrých slov a vysloužil si dvě minuty za nesportovní chování. Trest za něj odpyká Lukáš Žalčík.

52:27
    Hned po buly zkusil vypálit Martin Bakoš, trefil ovšem pouze Davida Váňu, který následně odkulhal na střídačku.

52:16
    Zakázané uvolnění v podání týmu z Vysočiny.

51:49
    Dukla se snaží o vyrovnání, jenže Tygři zatím skvěle brání a nepouští své protihráče do šancí.

50:47
    Dominik Lakatoš obral za bránou Jihlavy o puk Matěje Stříteského, vybruslil si před Škarka a zkusil zakončit. Nezamířil ani přesně a hostující brankář nemusel zasahovat.
    49:44 Martin ŠEVC - 2:1

49:44
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberečtí si berou zpět své vedení! Ladislav Šmíd přihrál na modrou MARTINU ŠEVCOVI, který využil clony před Škarkem a poslal puk do sítě. Asistence: Ladislav Šmíd, Tomáš Filippi.

47:41
    Jistý Roman Will si připsal další zákrok, když do své náruče ukryl střelu Davida Váni. Vzápětí se před ním strhla menší strkanice, kterou rozhodčí velmi rychle ukončili.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 2. Redenbach (M. Kvapil), 50. Ševc (Šmíd, Filippi) – 30. Hamill (Stříteský)

Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Kolmann, Šmíd (A), Jánošík, Derner – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Redenbach, M. Kvapil – Bakoš, Filippi, Lakatoš – J. Stránský, Bližňák, Ordoš.
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Šidlík, Stříteský, de la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal – Čachotský (C), Zeman, F. Seman – Straka, Skořepa (A), Jiránek – Rabbit, Hamill, Anděl – Žálčík, R. Hubáček, Diviš (A).

Rozhodčí: Šír, Pražák – Barvíř, Zavřel

Diváci: 4 929