Liberec – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0
VHK ROBE Vsetín
Úterý 27.02.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Karlovarští hokejisté ve třetí třetině přidali ještě jednu branku, Martin Osmík se podruhé radoval, a nakonec tak poměrně jasně ovládli dnešní utkání v poměru 5:1. Série pokračuje v KV Areně zítra v 17:30. Ode mě je to vše, děkuji za sledování. (20:04:10)

59:37
    Puk za bránou Vsetína, hosté to ještě jednou zkusí.

58:56
    Jedno střídání si dnes připíše i mladý obránce Bernáth, na poslední minuty nakonec dostal trochu prostoru.

58:27
    Hosté to ještě zkusili v útočném pásmu, moc dlouho se tam ale nezdrželi.

57:29
    Domácí se s pukem přesunuli do útočného pásma, v klidu si drží, toto už pro ně vypadá dobře.

Dnešní utkání sleduje 2786 diváků, velmi slabá návštěva v karlovarské KV Areně.

56:12
    Vrdlovec našel před brankou Osmíka, který mohl dokonat hattrick, jeho teč ale nebyla přesná.

55:52
    Hosté jen nahodili a Novotný se ujal rozehrávka, po mantinelu ale poslal puk mimo hřiště. Následuje poslední komerční přestávka.

55:14
    Hosté se přesunuli do útočného pásma a snaží se si vytvořit tlak, domácí je ale hodně rychle napadají a nenechají je v klidu hrát.

53:52
    To už hrají ale hosté zase v plném počtu a jestli chtějí se zápasem ještě něco udělat, museli by velmi rychle skórovat.

53:15
    David Březina se v oslabení dostal do samostatného úniku, Filipa Novotného ale nedokázal z blízkosti překonat!

52:38
    Vsetín drží takticky puk na svých holích, domácí fanoušky to ale moc netankuje, už pomalu začínají oslavovat, náskok mají veliký.

51:54
    Kovačevič se svou dvoumetrovou hokejkou máchal s pukem prakticky po celém pásmu, najít ale volného spoluhráče se mu nakonec nepodařilo.

51:25
    Petr Beránek (VSE) jako další v řadě oslabuje svůj tým, jde si odpočinout na dvě minuty za sekání.

51:19
    Flek našel před bránou Rachůnka, který se dokázal uvolni obránci, zakončení měl ale na dlouho hůl a o kousíček minul!

50:32
    Kopta dojížděl kotouč před Novotným a domácímu brankáři dopřál lehčí spršku. To se samozřejmě nelíbilo Sičákovi, který si to s ním jel hned vyřídit. Kromě menší strkanice se ale nic nestalo.

50:09
    Čárový sudí tak dlouho signalizoval ofsajd, až musel hru přerušit a posoudit ofsajd jako úmyslný. Hra se tak stěhuje před Horčičku.

49:22
    Hosté jsou v plném počtu, stále se ale musí bránit náporu domácích.

48:46
    Kovačevič chytře pálil z mezikruží, Horčička toho moc neviděl, nakonec ale hostující brankář dobře zasáhl lapačkou.

48:19
    Hosté následně nahazují puk chytře na Novotného, čímž si vybojovali vhazování v útočném pásmu.

48:10
    Osmík byl obráncem strčen do brankoviště a brankář Horčička ho takticky zalehl, rozhodčí hru správně vykazuje do středního pásma.

47:41
    Nejprve se dostali rychle kupředu domácí, Novotný ale vyrazil a velmi rychle rozehrál, Flek ale v nájezdu z boku neproměnil.

47:22
    Kajaba (VSE) při objíždějí branky a dojíždění kotouče tvrdě atakoval Novotného, rozhodčí mu zcela jasně vyměřil dvě minuty za nedovolení bránění.

47:07
    Vsetín se stále drží s pukem v útočném pásmu, domácí jsou už hodně unavení.

46:35
    Po chvíli hry je tu další zakázané uvolnění, domácí stále nestihli vystřídat, kdežto hosté už mají na ledě čerstvé síly.

46:26
    A jelikož byli hráči na ledě už dlouho, tak si trenér vyžádal pro domácí oddechový čas.

46:26
    Sičák zkusil trochu riskantně o mantinel najít Kohouta, ten měl ale k puku daleko, a tak je z toho zakázané uvolnění.

45:14
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Krásná akce domácích, kteří tak přidávají už pátou branku! Vrdlovec zajel za branku, natáhl na sebe obránce a předložil puk do brankoviště MARTINU OSMÍKOVI, který pálil do prázdné branky! Asistence: Daniel Vrdlovec a Sabahudin Kovačevič

44:51
    Janáček poslal od modré pěknou ránu, mířila lehce nad betony, Novotný ale dokázal pravou nohu vymrštit a puk zastavit.

44:23
    Jen jednu střelu vyprodukovali domácí v této přesilovce, to nebylo pro hosty žádné veliké ohrožení.

44:04
    Balán nahodil puk do pásma, nešel ale o něj nikdo bojovat, oba týmy odjely střídat.

43:31
    Domácím se nepodařilo rozehrávka, a po zakázaném uvolnění se tak bude vhazovat před Novotným.

42:58
    Pěkná kombinace dovedla puk až mezi kruhy ke Kverkovi, jeho přízemní střela ale mířila jen do Horčičkovo pravého betonu.

42:20
    Sičák rozehrával za domácí brankou, Markovič (VSE) se mu snažil vyklepnout puk, ale hokejka mu sjela až do obličeje domácího obránce. Dvě minuty za vysokou hůl pro hostujícího kapitána.

41:49
    Už tedy v plném počtu se nepodařilo hostům rozehrát, a tak se píská zakázané uvolnění.

41:40
    Hosté jsou v plném počtu, za pár vteřin tak budou i domácí.

41:27
    Z obdobné pozice se snažil vypálit Karafiát, jeho střelu ale přizvedl až do ochranné sítě Šenkeřík.

41:07
    Kucharczyk vypálil od levého mantinelu, Novotný puk v pohodě schovává do lapačky.

40:35
    Vsetín se pustil do hry s pořádnou Vervou, teď musí zabrat, než se podaří domácím ještě více odskočit.

40:01

Začátek třetiny se trošičku opozdí, o nějaké tři minuty. V brankovišti Filipa Novotného ještě nestihl pořádně zamrznout led, a tak zatím sledujeme veřejné bruslení v podání obou týmů.

Druhá třetina je už také minulostí, skóre se už výrazně změnilo. Domácí hned na začátku odskočili na rozdíl dvou branek díky přesné teči Jakuba Fleka, Vsetín ale poté dokázal snížit v přesilovce zásluhou Jakuba Tepera. Netrvalo to ale ani dvě minuty a přesilovku využili i domácí, od modré se přesně trefil Matic Podlipnik. Domácí poté využili ještě jednu přesilovku díky Danielu Vrdlovcovi a vedou tak o tři branky.

Hosté se snaží hrát nyní hlavně silově, na ledě jim to totiž až tak moc nelepí. Díky tomu se ale také dopouští zbytečných faulů, což by je v konečném výsledku mohlo mrzte.

Střely na branku: 17 – 21
    Vyloučení: 6 – 9

40:00

39:47
    Markovič výborně napadal karlovarskou rozehrávku a při tom byl lehce podražen Sičákem (KVA). Jasné dvě minuty pro karlovarského obránce.

39:28
    Protasenja (VSE) ale v rohu kluziště zcela nesmyslně sundal Balána a je na dvě minuty vyloučen za hrubost.

39:21
    Vsetín se usídlil v útočném pásmu a ostřeluje Novotného ze všech stran.

38:08
    Domácí se pokoušeli o založení rychlé akce, vše ale nakonec ztroskotalo na modré čáře po nepřesné přihrávce.

37:02
    Skuhravý zavezl puk do pásma a hledal volné spoluhráče, střela od modré nakonec jen olízla boční síť Horčičkovy branky.

35:38
    Domácí další přesilovku už využívají a odskakují na rozdíl tří branek! Kverka vyjel s pukem mezi kruhy, jeho střela ale byla tečovaná Kohoutem. K volnému puku se pak ale u levé tyčky dostal DANIEL VRDLOVEC, a doklepl ho do prázdné branky. Asistence: Martin Kohout a Jaromír Kverka

35:23
    Hosté na ledě začínají ztrácet a tak značně přitvrdili, jako nyní Slováček (VSE). Nejprve čistě dohrál souboj, poté ale ještě navíc zbytečně hákoval, přesilovka pro Vary.

35:13
    Akci Valachů zastavuje ofsajd, znovu.

34:45
    Vsetínští nyní vůbec nevěděli, kde je puk, protože ho jeden z karlovarských obránců tečoval vysoko nad sebe. Vítek poté jako smyslů zbavený hokejkou šťouchal do ležícího hráče, ačkoliv se s pukem už hrálo na druhé straně hřiště. Rozhodčí ale za tento nepochopitelný zákrok vylučovat nebude.

34:16
    Protasenja je na ledě, tato přesilovka byla ze strany domácích hodně špatná.

33:35
    Teď se dokonce podařilo Vsetínu vybojovat vhazování v útočném pásmu, výborná práce hostující čtyřky.

33:23
    Minuta přesilovky pryč a domácí se ještě prakticky neudrželi ani na chvíli v pásmu, Vsetín je hodně aktivní.

32:51
    Vsetínu se už podruhé daří vyhodit až za Novotného branku.

32:15
    Beránek se dral ke střele, Anatolij Protasenja (VSE) ho ale na poslední chvíli zahákoval, čímž mu přerušil zakončení. Půjde si ale ne dvě minuty odpočinout.

31:38
    Šilhavý zůstal úplně volný před karlovarským brankářem, jeho bekhendovou střelu dokázal Novotný na poslední chvíli vyrazit ramenem.

31:13
    Jen to cinklo! Kovačevič namazal Karafiátovi, který z první trefil spojnici tyčí Novotného branky, domácí brankář nestihl vůbec reagovat!

30:46
    Hosté založili rychlou akci, Slováček ale na modré přišel o puk a domácí šli do protiútoku. Podlipnik, který je teď při chuti, si sjel od mantinelu mezi kruhy, jeho střelu ale přizvedl obránce.

30:05
    Domácí nahodili puk do pásma, je jim ale odpískáno zakázané uvolnění, což se fanouškům ani za mák nelíbí.

28:21
    Domácí přesilovku bleskurychle využívají, ačkoliv ji musel potvrdit videorozhodčí! Po buly se dostal puk na modrou k MATICI PODLIPNIKOVI, který se do střely opřel a poslal puk rovnou až do sítě! Asistence: Ondřej Beránek a Daniel Vrdlovec

28:17
    Přesilovku si zase zahrají i domácí, nedovolené bránění si do kolonky trestů zapisuje David Vítek (VSE).

27:49
    Hosté špatně střídali, domácí se dostali kupředu. Na modré si přebral puk Gorčík a z vrcholu kruhu vypálil, Horčička si ale dobře hlídal mezírku mezi svými betony a včas tam stihl vložit svou hůl.

26:44
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Před Novotným vznikla obrovská skrumáž hráčů, hned tři hostující hráči se pokoušeli o dorážku, ale nedařilo se. Nakonec se puk došoural kousek vedle k JAKUBU TEPEROVI, který neměl problém puk dorazit do volné branky. Asistence: Anatolij Protasenja

26:31
    Vsetín se dlouho usazen v pásmu, domácí ale výborně napadají.

25:05
    Kovačevič vyvezl puk z pásma, dojel s ním dokonce až k bráně hostům a pokusil se o zakončení, hostující brankář ale puk za svá záda nepustil.

24:52
    Martin Rohan (KVA) měl veliké problémy s ubráněním o dvě hlavy větším soupeřem, až si musel pomoct menším háčkem. Rozhodčí ho ale dobře viděl a dle pravidel jej vyloučit.

23:32
    Hosté pouze nahazují kotouč do pásma a snaží se jej vybojovat, to se jim ale vůbec nedaří.

22:41
    Kajaba našel zpoza brány v chumlu hráčů Vítka, ten se ale v soukolí obránců nedokázal dostat k pořádné střele.

22:27
    Vsetín má dnes problémy s přechodem do pásma, rozhodčí znovu odpískali Valachům ofsajd, minimálně už šestý.

21:59
    Beránek měl dvě veliké šance, ani jednou ale nedokázal Novotného překonat, ani z bezprostřední blízkosti.

21:29
    KV Arena tak po přestávce hodně rychle ožila a ač je na počet návštěva velmi špatná, tak na atmosféře to není vůbec znát.

20:48
    Snový vstup do třetiny pro karlovarské hokejisty! Domácí se usadili v pásmu, Plutnar na modré váhal se střelou. Pak se ale mezi kruhy uvolnil JAKUB FLEK, Plutnar mu poslal puk přesně na hokejku a hbitý útočník už puk jen nasměroval mezi betony brankáře Horčičky. Asistence: Michal Plutnar

20:01

Začalo to opatrně, nakonec se to ale celkem rozjelo. Domácí sice vedou o jednu branku, kterou krásnou střelou vsítil Martin Osmík, nějak jednoznačný průběh to ale nebyl. Oba celky si vytvořily přibližně stejný počet šancí, hosté ale neměli štěstí v zakončení. Hodně hráčů si užilo i minuty slávy na trestné lavici, rozhodčí je vylučuje za byť i maličký faul nebo náznak nějaké potyčky, chce mít vše pod kontrolou.

Střely na branku: 10 – 6
    Vyloučení: 4 – 5

20:00

19:23
    Odnesli to po dvou minutách Karafiát (VSE) za krosček a Kohout (KVA) za hrubost.

19:23
    Hosté se do veliké šance, před Novotným byla spousta místa, Karafiát ale puk do branky nedopravil, chyběl kousíček. Poté se ještě strhla strkanice, rozhodčí postupně vylučuje.

18:18
    Osekávání uprostřed hřiště se nevyplatilo Kucharczykovi (VSE) a Balánovi (KVA), rozhodčí hned oba posílá na trestnou lavici za sekání.

17:58
    Novotný zachytil tvrdou střelu, která přiletěla od pravého mantinelu. Chtěl rychle rozehrát, ještě rychlejší byl ale se svým hvizdem rozhodčí.

17:39
    Útočná akce domácích je přerušena, Skuhravému je odpískáno postavení v brankovišti.

17:09
    Šenkeřík zavezl puk za modrou čáru, jeho slabší střela ale zamířila rovnou do Horčičkovy lapačky.

16:52
    Další vyhození na druhou stranu hřiště, tohle oslabení asi Vsetín už přežije.

15:46
    Domácím se ale nedaří udržet se v pásmu, Vsetín výborně napadá karlovarské přihrávky.

15:04
    Přesilovka pro domácí, Ondřej Kopta (VSE) vyhodil totiž puk zpoza brány do ochranné sítě, jasné dvě minuty za zdržování.

14:37
    Vsetínu se nepodařilo rozehrát z vlastního pásma a poměrně unavená formace musí znovu čelit karlovarského tlaku.

13:40
    Rachůnek zatáhl puk do pásma, mohl ho zkusit poslat mezi kruhy na Flek, ten byl ale bráněn. Karlovarský útočník nakonec puk kousek potáhl a zakončil sám, Horčička chytá.

13:02
    Nenápadná akce končí brankou a domácí se dostávají do vedení! MARTIN OSMÍK dostal pas na pravou stranu kluziště, protáhl se za modrou čáru a jeho střela zaplula přesně ke vzdálenější tyčce Horčičkovy branky! Asistence: Daniel Vrdlovec a Vladimír Sičák

12:18
    Znovu ale celou akci doslova překombinovali, energetici hrají zbytečně složitě, více přímočarosti by jim určitě neublížilo.

12:02
    Domácí uzamkli Vsetín v jejich pásmu a začínají kombinovat.

10:58
    Domácí byli usazeni chvíli v útočném pásmu, opět jim ale strašně dlouho trvalo vystřelit, nakonec se k tomu ani nedostali.

10:18
    Další rychlá akce Valachů a znovu je zastavena rozhodčím pro ofsajd.

09:35
    Sičák zachytil špatnou rozehrávku, mohl poslat puk za obranu kde byl volný Rachůnek a Flek, puk byl ale cestou tečovaný.

08:27
    Kopta se dostal do zakončení na pravé straně, v něm se ale dostal do kontaktu s Novotným. Kopta (VSE) obdržel dvě minuty za sekání, k tomu pak ještě Dávid Gríger (KVA) dvě minuty za vysokou hůl.

08:18
    Skuhravý našel zpoza brány najíždějícího Rohana, jeho střela ale Horčička v pohodě vyrazil.

07:47
    Kupředu se drali také hosté, jejich hru přerušil ale čárový rozhodčí, ofsajd.

06:46
    Flek ujel s Rachůnkem do akce dvou proti dvěma, přihrávka mezi kruhy měla oči, bohužel pro domácí se ji podařilo vsetínskému obránci zablokovat.

06:27
    Sičák (KVA) přišpendlil na mantinel Podešvu (VSE), poté se ještě navzájem bránili a pošťuchovali. Rozhodčí je rychle posílá na trestnou lavici – domácího obránce za držení hole, hostující hokejistu poté za hrubost.

05:50
    Valaši se poté dostali pod krátký tlak, domácím ale trvalo příliš dlouho vypracovat si pozici pro střelu, branku tak ani neohrozili.

04:51
    Teď ale domácí chybovali a Ondřej Kopta dostal přihrávku přímo před bránu, kde ho nikdo nebránil! Měl dostatek času, z bezprostřední blízkosti ale minul...

04:32
    Hraje se zatím hodně opatrně, je znát, že ani jeden tým nechce chybovat.

03:54
    Březina zachytil Kverkovu rozehrávku, naštěstí pro domácí mu ale puk ujel, a tak nemohl postupovat kupředu.

03:10
    Podešva se krásně zbavil obránce mezi kruhy, jeho střela z první ale neměla dostatečnou razanci, a tak nebyl pro Novotného žádný problém puk vyrazit.

02:40
    Domácí poté jen vyhodili, aby mohli vystřídat. Vrdlovec ale puk stihl dojet, Horčička jej musel schovat do lapačky.

02:20
    Tvrdě se snažil vypálit od modré čáry Krenželok, jeho střelu ale tečoval hned první clonící hráče, puk se odrazil do rohu kluziště.

01:31
    Beránek dostal krásnou přihrávku na modrou, vytočil se kolem obránce, jeho střela ale mířila rovnou na vyrážečku Filipa Novotného, snadný zákrok pro karlovarského brankáře.

01:07
    Domácí se po vyhraném vhazování snažili rychle rozehrát, puk ale skončil na zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje zpět před Novotného.

00:59
    Puk se jim nahodit podařilo, ihned po něm skočil Novotný. Střela se tak nekonala, ale alespoň je z toho pro hosty vhazování v útočném pásmu.

00:51
    Vsetínští mají puk ve své moci a snaží se založit protiakci, zkouší to nahozením do útočného pásma.

00:17
    Lehké nahození od modré čáry končí ale jen v lapačce hostujícího Horčičky.

00:05
    První čtvrtfinále bylo zahájeno, Karlovarští šli ihned do útoku a usadili se v útočném pásmu.

00:01

Ještě jednou vítám všechny hokejové fanoušky! První zápas čtvrtfinálové série mezi Energií a Vsetínem začne za pár minut, fanoušci i my jsme připraveni, za chvíli jdeme na to!

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Vrdlovec, Gríger.

VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo (A), Holomek, D. Krenželok – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk (A), Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič (C) – Kajaba, Karafiát, Vítek.

Rozhodčí: Jan Doležal, Martin Grech – Ladislav Lučan, Roman Zídek.

Nejen doma, ale i všude po republice má Vsetín spoustu příznivců, kteří mu v jeho premiérové sezoně ve WSM Lize hodně přáli postup do play-off, podařilo se. Byly to pro Valachy obrovské nervy, poslední dva zápasy ale nakonec zvládli, v tom úplně poslední pak v přímém souboji s Třebíči nezaškobrtli a zahrají si tak čtvrtfinále play-off. Dá se v tomto duelu mluvit o favoritovi a outsiderovi? Oficiálně asi ano, ale reálně tomu tak pravděpodobně nebude. Play-off je zcela jiná soutěž a jde se od nuly, první a osmé místo po základní části zde vůbec nemusí hrát roli.

Nejproduktivnější hráči

Vsetín děkuje Jihlavě – tak by se dal shrnout povedený přestup David Březiny před touto sezonou. Byl to hlavně on, kdo táhl Vsetín po gólové stránce.