Liberec – Jihlava 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Stav série: 1:0
VHK ROBE Vsetín
Úterý 27.02.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

51:25
    Petr Beránek (VSE) jako další v řadě oslabuje svůj tým, jde si odpočinout na dvě minuty za sekání.

47:22
    Kajaba (VSE) při objíždějí branky a dojíždění kotouče tvrdě atakoval Novotného, rozhodčí mu zcela jasně vyměřil dvě minuty za nedovolení bránění.

42:20
    Sičák rozehrával za domácí brankou, Markovič (VSE) se mu snažil vyklepnout puk, ale hokejka mu sjela až do obličeje domácího obránce. Dvě minuty za vysokou hůl pro hostujícího kapitána.

39:47
    Markovič výborně napadal karlovarskou rozehrávku a při tom byl lehce podražen Sičákem (KVA). Jasné dvě minuty pro karlovarského obránce.

39:28
    Protasenja (VSE) ale v rohu kluziště zcela nesmyslně sundal Balána a je na dvě minuty vyloučen za hrubost.

35:23
    Hosté na ledě začínají ztrácet a tak značně přitvrdili, jako nyní Slováček (VSE). Nejprve čistě dohrál souboj, poté ale ještě navíc zbytečně hákoval, přesilovka pro Vary.

32:15
    Beránek se dral ke střele, Anatolij Protasenja (VSE) ho ale na poslední chvíli zahákoval, čímž mu přerušil zakončení. Půjde si ale ne dvě minuty odpočinout.

28:17
    Přesilovku si zase zahrají i domácí, nedovolené bránění si do kolonky trestů zapisuje David Vítek (VSE).

24:52
    Martin Rohan (KVA) měl veliké problémy s ubráněním o dvě hlavy větším soupeřem, až si musel pomoct menším háčkem. Rozhodčí ho ale dobře viděl a dle pravidel jej vyloučit.

19:23
    Odnesli to po dvou minutách Karafiát (VSE) za krosček a Kohout (KVA) za hrubost.

18:18
    Osekávání uprostřed hřiště se nevyplatilo Kucharczykovi (VSE) a Balánovi (KVA), rozhodčí hned oba posílá na trestnou lavici za sekání.

15:04
    Přesilovka pro domácí, Ondřej Kopta (VSE) vyhodil totiž puk zpoza brány do ochranné sítě, jasné dvě minuty za zdržování.

08:27
    Kopta se dostal do zakončení na pravé straně, v něm se ale dostal do kontaktu s Novotným. Kopta (VSE) obdržel dvě minuty za sekání, k tomu pak ještě Dávid Gríger (KVA) dvě minuty za vysokou hůl.

06:27
    Sičák (KVA) přišpendlil na mantinel Podešvu (VSE), poté se ještě navzájem bránili a pošťuchovali. Rozhodčí je rychle posílá na trestnou lavici – domácího obránce za držení hole, hostující hokejistu poté za hrubost.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 14. Osmík (Vrdlovec, Sičák), 21. Flek (Plutnar), 29. Podlipnik (O. Beránek, Vrdlovec), 36. Vrdlovec (Kohout, Kverka), 46. Osmík (Vrdlovec, Kovačevič) – 27. Teper (Protasenja)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – O. Beránek, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Vrdlovec, Gríger.
    VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo (A), Holomek, D. Krenželok – Vávra, Podešva, Šilhavý – Březina, Kucharczyk (A), Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič (C) – Kajaba, Karafiát, Vítek.

Rozhodčí: Jan Doležal, Martin Grech – Ladislav Lučan, Roman Zídek