Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Středa 28.02.2018, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 50. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou. (20:30:48)

Pardubice uhájily své vítězství a díky tříbodovém zisku si po třech letech zahrají play off. Minimálně předkolo již mají jisté, ještě ale budou bojovat o šesté místo, které by jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. Zápas Sparty se Zlínem ještě neskončil, ale pokud Sparta udrží své vedení, budou Pardubice po 50. kole na šesté příčce. Skóre zápasu otevřel ve 22. minutě Martin Kaut, který proměnil svůj rychlý únik. Na další branku se čekalo až do 57. minuty, ve které navyšoval vedení střelou pod lapačku gólmana Rostislav Marosz. Minutu a deset vteřin před koncem ještě dal Litvínovu naději Juraj Mikuš, poté už ale Dynamo své těsné vedení uhájilo.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Martin Kaut
    HC VERVA Litvínov – Michael Petrásek

59:47
    Rychlý litvínovský útok zakončil nepřesnou střelou z pravého kruhu Černý, Litvínov se ještě drží v pásmu.

59:29
    Píská se přihrávka rukou Litvínova, Petrásek se musí vrátit do své branky, jelikož se bude vhazovat po jeho levici.
    58:50 Juraj MIKÚŠ - 2:1

58:50
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté si ještě vykřesali naději na vyrovnání, po sraženém nahození se dostal k puku před brankou JURAJ MIKÚŠ, kterou ho poslal po ledě mezi betony Kacetla do branky. Asistence: Michal Trávníček a Viktor Hübl.

58:27
    Rychlou litvínovskou souhru zakončoval nepřesně z první Baránek.

58:10
    Litvínov ještě neskládá zbraně, necelé dvě minuty před koncem to zkouší v šesti hráčích v poli, Petrásek zůstal na střídačce!

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    Pardubice svým aktivním napadáním u brány soupeře znepříjemňují Litvínovu založení útočné akce.

57:11
    Východočeši se nikam neženou, Svoboda čeká u vlastní branky, až jeho spoluhráči dostřídají.
    56:12 Rostislav MAROSZ - 2:0

56:12
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí jeli dva na jednoho, Sýkora byl za hráčem, a tak to vzal ROSTISLAV MAROSZ na levé straně na sebe. Zamířil zápěstím pod lepačku Petráska, kterému se povedlo puk přibrzdit, nakonec mu ale propadl za brankovou čáru. Asistence: Petr Čáslava a Tomáš Rolinek.

55:53
    Sörvikovi se povedlo dostat přes bránícího hráče ke střele, tu si ale Kacetl pohlídal.

55:28
    Střelecký pokus Bojka z levého kruhu přizvedl nad branku Baránek, po levé straně se do útoku vydává Litvínov.

54:31
    Příliš času už do konce utkání nezbývá a nezdá se, že by Litvínov přidával na obrátkách. Nyní poslaly Pardubice kotouč na zakázané uvolnění.

53:49
    Poulíčkovu razantní přihrávku si Perret nezpracoval a přímo posílal puk na Petráska, pro kterého nebyl větší problém, aby ukryl puk do své lapačky. Následuje komerční přestávka.

52:51
    Doudera poslal kotouč přes celé hřiště až ke Kacetlovi a celá čtyřka rychle odjíždí střídat.

52:30
    Tomáškova přihrávka mířila přes celou šíři kluziště na Treilleho, dobře do ni vložil hůl Gerhát a srazil kotouč do hlediště.

51:51
    Rolinek při snaze nahodit puk, poslal kotouč přímo do ochranné sítě za bránou Petráska.

51:35
    Hosté se vydali do útoku ve vlastním oslabení, Trávníček nedosáhl na ose hřiště na přihrávku od Gerháta z levé strany, poté ho poslal domácí obránce na brankáře Kacetla, kterého podrazil a také s ním posunul branku.

51:18
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., hákování).

50:57
    Tvrdou ránu Šestáka od modré vyrazil Kacetl do rohu hřiště.

50:29
    Wishart si špatně zpracoval přihrávku při snaze o průnik do útočné třetiny, Litvínov ale ihned odevzdal kotouč zpět svému soupeři.

49:23
    Kaut nabral rychlost na pravé straně a nakonec zakončoval z poměrně velkého úhlu. Petrásek vyrazil puk betonem před sebe, k dorážce se dostal Perret, který ale nebyl úspěšný.

48:23
    Čuttu zastavil na levé straně při pokračování v útočné akci odpískaný ofsajd.

47:17
    Beran nejprve jen poslal puk po mantinelu z vlastní třetiny do středního pásma, zpět se ho snažil zavést Hanzl, kterého poslal tvrdým atakem k ledu právě Beran.

46:33
    Před Poulíčkem se otevřel prostor mezi obránci a on střílel z dobré pozice, kotouč se zastavil o pravý Petráskův beton.

45:50
    Tomášek nabil na vrchol levého kruhu Ščotkovi, jehož dělovka o půl metru minula pravou tyč.

45:14
    Tomášek zamíchal s pukem v levém kruhu a vyslel střelu zápěstím, který ale byla nepřesná.

44:19
    Marosz pronikl s pukem do útočně třetiny a posílal ho k pravému mantinelu na Trončinského, jenže toho o něj obral Trávníček a poslal puk ven z vlastního pásma.

43:42
    Před vlastní brankou si se svou hokejkou nedovoleně počínal Florian Iberer, jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl.

43:27
    Trončinský poslal kotouč na gólmana hostí z neutrální zóny, ten raději přikryl puk na ledě lapačkou a přerušil hru.

42:57
    Hrabal ukončuje oslabení svého týmu ranou z vlastního pásma na Petráska, který kotouč vyrazil.

42:18
    Hosté zachytili Wishartovo vyhození, Růžička střelou z pravé strany příklepem rozvlnil pouze boční síťku.

41:17
    Kacetl vyrazil puk před sebe, kde se ho ujal Wishart a poslal ho přes celé hřiště přímo na Petráska.

40:55
    Hübl se snažil zakončit, což mu znemožnul Jan Ščotka, který ho přidržel.

40:01

Druhá třetina nabídla více zajímavých šancí, skóre otevřeli ve 22: minutě domácí, když se v úniku prosadil střelou nad beton Petráska Martin Kaut. O vyrovnání se mohl postarat o tři minuty později Hübl, jenže v samostatném úniku zakončil vysoko nad. Ve druhé třetině měl o trochu více práce Kacetl, Dynamo střílelo hodně nepřesně.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:45
    Šesták třikrát za sebou vystřelil, jenže ani jednou ani jednou neprošel puk na branku, vždy byl zblokován domácím hráčem.

39:09
    Pardubičtí si nerozumněli při zakládání akce, Litvínov jim však puk hned odevzdal zpět nepřesnou přihrávkou.

38:11
    Ani Wishart neměl seřízená mířila, po jeho nepřesné ráně se Dynamo ještě chvíli udrželo v útočné třetině.

37:34
    Ihned po vhazování se do kotouče opřel Trončinský, i s přispěním protihráče zamířil kotouč jen do plexiskla za brankou Petráska.

37:12
    Hübl si obhodil Mojžíše a poté se zkoušel prosadit zpoza branky, Kacetl si svou levou tyč pohlídal.

35:54
    Mikúš poslal puk bekhendem obloučkem od červené čáry na Kacetla, ten si ho pohlídal a rozehrál na své spoluhráče.

34:52
    Na jedné straně se neprosadil rozjetý Treille, na druhé straně byl v lepší šanci Válek, jenže jeho pokus minul bránu.

34:08
    Marosz nebezpečně zapomněl puk za sebou u vlastní branky, za Kacetla se ho ještě snažil dotlačit Hübl.

33:39
    Útok Pardubic zastavil odpískaný ofsajd, následuje komerční přestávka.

33:26
    Trávníčkovu střelu letící mimo vyrazil Kacetl pravým betonem, hosté to ještě zkoušeli z nulového úhlu, puk skončil na síťce branky.

32:24
    Ščotka si ve vlastní třetině obhodil protihráče, po levé straně přejel přes celé hřiště a svou akci zakončil tvrdou ranou příklepem, kotouč však poslal vedle brány.

31:33
    Nepřesná přihrávka Dynama končí odpískaným zakázaným uvolněním.

31:11
    Čáslava pokazil přihrávku na útočné modré a přihrávku do samostatného úniku dostal Hübl. Přestože měl dostatek času na zakončení, tak poslal kotouč přímo do ochranné sítě.

30:38
    Wishart si nabruslil s pukem více na střed, puk letící k pravé tyči Petrásek vykopl betonem.

30:02
    Z levé strany zkusil tvrdě vypáli Sýkora po nahrávce od Hrabala, Petrásek kotouč vyrazil a Litvínov ho dostal do středního pásma.

29:11
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Daniel Sörvik – 2 min., sekání).

29:11
    Kaut byl v další velké šanci při rychlém protiútoku, po přihrávce od Perreta opět zakončoval z mezikruží, tentokrát předvedl Petrásek dobrý zákrok lapačkou.

28:58
    Hanzl si dobře vyjel s pukem zpoza branky a dostal se do zakončení, jenže poslal kotouč přímo do připraveného Kacetla.

28:08
    Černý se prokličkoval do útočné třetiny a poté nahrál na pravou stranu Mikúšovi, jehož zakončení minulo zadní tyč.

27:12
    Jánský nedokázal obejít Wisharta a jen nahodil kotouč na zadní mantinel.

26:39
    Po nahození Duška na zadní mantinel se Pardubicím nakonec povedlo vybojovat puk, od modré střílel neúspěšně Čáslava.

26:10
    Litvínov vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Petráska.

25:32
    Treilleho střela z pravé strany zápěstím mířila pod horní tyč, trefila ale Petráska do masky a rozhodčí raději přerušili hru.

24:51
    Na druhé straně se ocitl v zajímavé šanci Rolinek, který si vybruslil s pukem do dobré střelecké pozice, ale i Petrásek byl při zákroku úspěšný.

24:31
    Špatnou rozehrávku Dynama nedokázal potrestat Hübl, s jehož zakončením z mezikruží si poradil Kacetl.

24:14
    Kacetl pomohl svému týmu s rozehrávkou za brankou, domácí se chystají rozjet útočnou akci.

23:41
    Hrabalova střela od modré byla ještě tečována, ale puk zamířil vedle pravé tyče.

22:38
    Litvínov se dostal do rychlého brejku, Černý nahrál z levé strany rozjetému Vandasovi, ten ale zakončoval přímo doprostřed branky, kde byl připravený Kacetl.
    21:40 Martin KAUT - 1:0

21:40
    Sýkora dostal nahrávku hned po naskočení z trestné lavice, ihned nahrával na osu hřiště rozjetému MARTINU KAUTOVI, jenž upláchl litvínovské obraně a zakončil přesně nad pravý beton Petráska. Asistence: Petr Sýkora a Tomáš Mojžíš.

21:21
    Černého přihrávku propustil Doudera mezi nohama na dalšího spoluhráče čekajícího v pravém kruhu, jenže tomu se střela příliš nepovedla.

20:16
    Od modré vypálil příklepem Sörvik a kotouč by zřejmě skončil v síti, když by u pravé tyče nestál Čáslava, od jehož nohy se puk odrazil pryč od branky.

20:01

Se začátkem druhé třetiny se ještě musí počkat, ledaří totiž spravují díru v síti u jedné z branek.

První třetina příliš mnoho zajímavých akcí nenabídla, ani jeden z týmů se nedostal do vyložené šance. Kacetl nemusel předvést žádný ostřejší zákrok, na druhé straně měl Petrásek více práce, když na něj letělo jednou tolik střel, pokryl deset pardubických pokusů. Druhá třetina začne zhruba v 18:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:47
    Pardubice dostaly puk do středního pásma a v první třetině už se zřejmě ubrání.

19:33
    Pardubičtí hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Petr Sýkora.

19:21
    Sörvikovu střelu schytal do nohy Rolinek, odraženého kotouče se ujal Sýkora, který rychle mířil do protiútoku, jenže před zakončením mu vypíchl puk od čepele obránce hostí.

18:54
    Tentokrát schytal tvrdý zásah Poulíček, který zůstával na ledě u mantinelu v útočném rohu, rozhodčí přerušili hru.

18:20
    Tomáš nahrál Čáslavovi na modrou na střelu z první, Petrásek vykopl puk letící těsně nad ledem svým pravým betonem.

17:17
    Pardubičtí fanoušci už se po Trončinského střele příklepem z pravé strany radovali, jenže Trončinský rozvlnil pouze boční síťku.

16:29
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jakub Čutta – 2 min., podražení).

16:24
    Od modré vystřelil Wishart, puk se odrazil od nohy Čutty k Perretovi, jehož první zakončení Petrásek vyrazil a před druhým ho zastavil Čutta, který ho poslal k ledu, Dynamo má výhodu.

15:31
    Rychle za skákajícím kotoučem bruslil Svoboda, předjel obránce a ze vzduchu ho poslal na branku. Dobře proti němu vyjel Petrásek, který zastavil puk.

15:14
    Marosz nahrál na střed hřiště Hrabalovi, kterému se ale střela vůbec nepovedla a puk ani nezamířil směrem na bránu.

14:30
    Lukeš jen nahodil kotouč bekhendem z levé strany na Kacetla, rychle se za ním ale vydal a donutil pardubického brankáře přerušit hru.

14:06
    Litvínovské vyhození zpoza branky po levé straně hrazení končí zakázaným uvolněním.

13:08
    Svoboda hledal střílenou přihrávkou na středu hřiště Treilleho, puk letěl příliš před ním, ani nataženou hokejkou na něj nedosáhl.

12:27
    Tvrdý hit v útočném pásmu mezi kruhy schytal Kubát, který strávil na ledě téměř celou komerční přestávku. Za pomoci spoluhráčů a maséra odjel z ledu a zamířil přímo do kabiny.

12:04
    Marosz vyhrál vhazování v levém kruhu a ihned poté pálil po ledě Rolinek, kotouč těsně minul levou tyč.

11:59
    Rychle se snažil dojet kotouč Sýkora, nakonec střílel zápěstím z levého kruhu Marosz, jenže poslal puk pouze přímo do hrudi gólmana.

11:21
    Gerhát dostal puk po levém mantinelu až do útočného pásma, jeho spoluhráči stihli vystřídat.

10:28
    Jurčíkovu střelu z pravé strany se ještě snažil tečovat těsně před gólmanem Vandas, Dynamo následně vyhodilo na zakázané uvolnění.

09:55
    Po Kautově střele se puk odrazil před Petráska, jenže jako první se k němu dostali hosté a poslali ho do středního pásma.

09:46
    Tomášek se snažil projít individuálně, jenže středem hřiště se neprokličkoval. Poté pálil příklepem z pravého kruhu Svoboda, jehož pokus Petrásek zneškodnil.

08:43
    Hokejisté dlouhou bojovali o kotouč u mantinelu za brankou Petráska, nakonec ho vydolovali domácí.

07:57
    Mojžíšovi propadl puk, toho se na chvíli ujal Černý, ale Hrabal ho natlačil na mantinel a odstavil ho od kotouče.

07:46
    Petrásek úspěšně zakročil proti zakončení z pravé strany, následuje komerční přestávka.

07:04
    Trončinský nabil na modré Sýkorovi, jehož dělovka příklepem skončila vedle brány.

06:26
    Kubát pozdravil od levého mantinelu Kacetla, ten neměl s jeho lehkým nahozením větší problémy.

05:39
    I Litvínov začíná své první oslabení dobře, vyhodil puk do středního pásma.

05:29
    Sýkora nahrával z pravé strany do dobré pozice před branku Rolinkovi, jenže toho, ještě dříve než se ujal puku, poslal Vandas přímo na gólmana Petráska. Michael Vandas zamířil na trestnou lavici za nedovolené bránění.

05:11
    Maroszovu zadovku si nakonec dojel z druhé vlny Sýkora, pálil ovšem přímo do gólmana.

04:12
    Puk drží na svých hokejkách převážně Pardubice, žádné zajímavější šance ale zatím k vidění nebyly.

03:32
    Svoboda si prodloužil puk před Baránka, kterého se snažil předjet, jenže litvínovský obránce mu to nedovolil svým tělem. Petrásek přesto raději přikryl puk lapačkou.

02:32
    Hrabal vyslal do útoku Sýkoru, který se ujal puku hned jak naskočil z trestné lavice, ale neměl dostatečnou rychlost a nepřesnou nahrávkou odevzdal puk soupeři.

01:53
    Litvínovu se zatím přesilovka příliš nedaří, nyní ho Pardubic napadají při rozehrávce u brány Petráska.

01:23
    Lukešovu střelu srazil Poulíček, Dynamo následně nadvakrát dostalo kotouč z vlastní třetiny.

00:36
    Východočeši se po vyhraném vhazování vysvobodili vyhozením po pravém mantinelu v podání Svobody.

00:28
    Petr Sýkora podrazil ve středním pásmu Růžičku, za což dostává dvě minuty.

00:15
    Pardubice vyhrály úvodní vhazování a první střelu utkání vyslal Marosz, Petrásek v pohodě chytil kotouč do lapačky.

00:01

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava (A), Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora (A), Marosz, Rolinek (C) – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Iberer, Čutta, Kubát (A), Šesták, Baránek, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, J. Černý – M. Hanzl, Gerhát, Trávníček (C) – Jánský, V. Hübl (A), F. Lukeš – Vandas, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Flegl, Polonyi.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Litvinovští se necházejí na samém chvostu tabulky, dosud vybojovali čtyřicet osm bodů a už mají jistou účast v play out. Po třinácti porážkách v řadě Verva dvakrát zvítězila, porazila 4:3 po prodloužení Mladou Boleslav a v posledním kole před pauzou vyhrála také 4:3, to zdolala Chomutov v nájezdech. S Chomutovem se utkala také ve dvou přátelských utkáních, na vlastním ledě Litvínov prohrál 3:4 a na ledě soupeře 2:4.

Východočeši jsou na hranici přímého postupu do play off, o který ještě budou v závěrečných třech kolech bojovat. Nyní se nachází na deváté příčce se ziskem sedmdesáti bodů, na šestý Liberec ale mají pouze dvoubodovou ztrátu a zápas k dobru. Pardubicím se poslední dobou nedaří na hřištích soupeřů, ale na domácím ledě mají dobrou bilanci, jelikož zvítězily v posledních čtyřech zápasech. Dynamo sehrálo v reprezentační přestávce dva duely, v Mladé Boleslavi mělo v sestavě pět juniorů a prohrálo 1:5, odvetu na domácím stadionu zvládlo 2:1.

Tipsport extraliga je po olympijské reprezentační přestávce zpět, ve středu od 18:00 přivítá v rámci 50. kola HC Dynamo Pardubice na svém ledě celek HC VERVA Litvínov. Všechy tři vzájemné zápasy v letošní sezoně ovládlo Dynamo, dvakrát nejtěsnějším možným rozdílem, na domácím ledě porazilo Vervu 5:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 22. M. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Čáslava, Rolinek) – 59. J. Mikúš (Trávníček, V. Hübl)

Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Flegl, Polonyi