Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
HC Olomouc
Středa 28.02.2018, 17:30 • ŠKO-ENERGO aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zimní olympijské hry jsou za námi a máme tu po delší odmlce zpět Tipsport extraligu ledního hokeje! Ve středu od 17:30 přijede na led ŠKOENERGO arény, kde hraje své domácí zápasy BK Mladá Boleslav, v rámci 50. kola HC Olomouc. Oba týmy se v této sezóně střetly třikrát a Boleslav z nich získala 5 bodů, zatímco Olomouc vybojovala body 4.

V momentální situaci se domácí Mladá Boleslav nachází na 12. pozici s pasivním skóre 110:127. Bruslaři dosud získali 62 bodů, přičemž ztrácejí tři body na aktuálně desátou Spartu, kterou musí spolu s jedenáctým Chomutovem ve zbývajících třech utkáních předstihnout, chtějí-li nepříliš povedenou sezónu zachránit a neskončit v play-out.

Naproti tomu v Olomouci je nálada o mnoho veselejší. V tabulce jsou sedmí s pasivním skóre 118:128 a se 70 body na kontu. O bod před nimi se nachází Zlín, který mohou ještě poslat pod sebe a zajistit si přímou účast v play-off.

Nejproduktivnějšími hráči Mladé Boleslavi jsou se 30 body nejlepší střelec klubu Jakub Orsava (20+10) a v těsném závěsu za ním s o jedním kanadským bodem míň Jakub Klepiš (11+18). Nejlepším nahrávačem a zároveň nejproduktivnějším obráncem týmu je Oldrich Kotvan (4+20). Jedničkou v bráně je účastník Olympijských her v Jižní Koreji Brandon Maxwell s průměrem 2,42 obdržené branky za zápas. Jeho kolega Jan Růžička je na tom o 0,12 branek lépe, není však tolik vytížen.

Nejproduktivnějšími hráči Olomouce jsou útočníci jsou s 27 body na kontě Jan Knotek (15+12), v těsném závěsu za ním jsou s 25 body Jan Eberle (10+15) a Marek Laš 9+16). Nejproduktivnějším obráncem je se 17 body Martin Vyrůbalík (2+15), jenž je zároveň druhým nejlepším nahrávačem týmu. V bráně za Olomouc většinu sezóny strávil Branislav Konrád, jenž si na Olympiádě zachytal za slovenský národní tým, a jenž má v olomouckých barvách průměr 2,46 inkasovaných branek za zápas.

Oba celky bez svých prvních gólmanů, kteří si Pchjongčchangu plnili své reprezentační povinnosti, během pauzy nelenily. Mladá Boleslav vyrazila na soustředění do Vrchlabí, odkud se vrátila sehrát dva přípravné zápasy s Pardubicemi s výhrou 5:1 a prohrou 2:3 po nájezdech.

Kohouti naopak trénovali a regenerovali doma a domluvili se na pouze jednom přípravném utkání s Duklou Jihlava, které skončilo remízou 2:2 a sami Olomoučtí své vystoupení nepovažovali za povedené. Oproti Mladé Boleslavi však budou mít jednu nespornou výhodu: Už v pondělí 26. února v dohrávce obrali na ledě Sparty pražského konkurenta v boji Boleslavi o play-off o dva body za výhru 3:2 po prodloužení.

Jak dopadne vzájemná konfrontace, v níž půjde oběma o hodně, již brzy uvidíme.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Dlapa, Kotvan, Bernad – Orsava, Žejdl, Valský – Pacovský, Nahodil, Klepiš (A) – Pabiška, V. Němec, Lenc (A) – P. Musil, Urban, P. Kousal.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, L. Galvas, J. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – J. Káňa, Ostřížek, Skladaný – Holec, Mráz, Jergl.

Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Komárek.
    Vojtěch Němec nastoupí ve třetí řadě.

Vojtěch Němec ???? #CCMhockey #MadeOfHockey (???? Jan Pavlíček)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Za účasti pana Řezníčka na ledě je zpívána státní hymna.

Boleslav nastoupí ve speciálních dresech k oslavě 110letého výročí založení hokejového klubu ve městě.

00:01

00:39
    První se ocitli v šanci domácí Bruslaři, jenže neuspěli.

01:00
    Nahození od modré Davida Němečka bylo tečováno hostujícím hráčem mimo bránu.
    Mladá Boleslav slaví 110. let výročí klubu a nastoupila ve speciálních dresech.

01:32
    Hosté se z tlaku na chvíli vymanili, ovšem hra se vrací zpět před Konráda. Zakázané uvolnění.

02:05
    Bruslaři na modré výborně uzmuli hostům kotouč, avšak Radan Lenc pokazil nadějnou situaci, když tutéž modrou předčasně překročil. Ofsajd.

02:20
    V následující situaci ale Branislav Konrád skvěle podržel svůj tým.

02:53
    Kousal v sólu, ale neměl komu nahrát a přes bránícího hráče neměl ani možnost vystřelit. Kotouč přebírají hosté.

03:23
    ...kteří se zasekli ve středním pásmu.

03:40
    Žejdl vzal puk a obkroužil Konrádovu bránu. Byl však o něj připraven olomouckým bekem k nelibosti fanoušků, neboť upadl.

04:28
    Pacovský to zkoušel u pravé tyče Konrádovy branky, prostor byl utěsněn dobře.

05:17
    Bruno Mráz vypálil ze střední vzdálenosti prudce kotouč Maxwellovi do výstroje, jenž zastavuje hru.

05:27
    Maxwell po vhazování znovu zasahuje. Tentokrát u své levé tyče.

05:30
    Ihned po druhé buly Irgl prudce nastřeluje Maxwellovu vyrážečku, kotouč se odrazil do plexiskla.

06:34
    Nyní mimořádně aktivní Skládaný nejprve zavezl kotouč do pásma, pak v boji prudce vypálil. Olomouc se do soupeře pěkně zakousává.

07:33
    Nyní kotouč získává Mladá Boleslav.

07:46
    V útočném pásmu však o kotouč přišla, aniž by Bruslaři cokoliv vymysleli.

08:17
    Hosté však zazdili puk u mantinelu, kde jej sice z mlýna vyšťourali, avšak o kotouč rovněž nakonec přišli.

09:16
    Boleslav si dala s rozehrávkou načas. I tak se nepovedla – ofsajd.

09:28
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Orsava po vhazování nejprve zkoušel prodrat se s pukem přes dva bránící hráče za modrou čárou a neuspěl. Puk se však ve zmatku nakonec dostal v jeho pádu zpět k němu, neváhal a JAKUB VALSKÝ byl jím z otočky na kruhu vyzván, aby zakončil před bránou do sítě Konrádovy branky. Asistence: Jakub Orsava.
    09:28 Jakub VALSKÝ - 1:0

11:10
    Olomouc neuspěla v pokusu o překonání modré čáry.

11:40
    Konrád musel vyjet proti Musilovi až ke kruhu, aby dostal puk do bezpečí, ale jen na chvilku, pak musel čelit střele.

12:42
    Jakub Orsava v předbrankovém prostoru neúspěšně překonával Konráda!

13:44
    Galvasův pokus na druhé straně z ostrého úhlu nebyl úspěšný.

14:18
    Němcův pokus taktéž z ostrého úhlu proti olomoucké brance vypadal podobně.

15:12
    U mantinelu v rohu za Maxwellovou bránou se bojovalo o puk.

15:23
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Dlapa – 2 min., hákování).

16:18
    Boleslav v brejku! Valský s Žejdlem najížděli na Konráda a druhý jmenovaný z perfektní pozice trefil jenom gólmana Olomouce!

16:57
    Bruslaři se vyhozením přes celé kluziště osvobozují.

17:23
    A znovu se osvobozují. Olomouci chyběla přesnost přihrávek. Domácí v plném počtu.

18:41
    Klepišův prudký úder od kruhu nebyl přesný.

19:37
    Eberle to zkusil od mantinelu, Maxwell byl však připraven a jeho střela neměla důraz.

19:56
    Zakázané uvolnění hostů.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Boleslav po první třetině vede v důležitém zápase 1:0, když Jakub Valský otevřel skóre. Ledy však příliš nepolevily, neboť se od začátku hraje oboustranně nesmírně opatrně, ani jeden celek nechce udělat chybu. Ve druhé části třetiny se však přece jenom začalo více střílet. Největší šance přišla ve vlastním oslabení Bruslařů, když domácí v brejku ve dvou lidech neuspěli proti Branislavu Konrádovi. Hosté se směrem dopředu zatím spíše hledají a mají problémy dostávat se do šancí.

Další třetina začne v 18:20.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Petr Strapáč – 2 min.za sekání). Jde o situaci na konci předešlé třetiny.

21:20
    Boleslav s pukem slídí v útočném pásmu. Klepiš od modré pálil důrazně, ale nepřesně.

21:55
    Boje u mantinelu přinesly Olomouci zisk puku.

22:00

23:12
    Hosté provedli nahození na Maxwella ze středního pásma, aby mohli vystřídat.

23:36
    Nyní už byl Maxwellův zásah potřebný.

24:09
    Puk se doklouzal z pásma Olomouce až k Maxwellovi, který jej odehrál před dotírajícími útočníky soupeře.

24:32
    Zakázané uvolnění Boleslavi.

24:50
    Skládaný vystihl na modré čáře blíže k olomoucké bráně špatnou přihrávku a uháněl vpřed. Branku Maxwella však neohrozil.

25:43
    Kurkův pokus od modré přes chumel hráčů byl odražen, Bruslaři se však nezorientovali včas, aby ho doklepli.

26:17
    Eberle znenadání v protiútoku z otočky nedává.

26:50
    Obránci Kurka s Emingerem využili chyby Olomouce a šli ve dvou na Konráda. Emingerovi však puk přistál velmi špatně a to mu znemožnilo pořádně zakončit.

27:30
    Následovala další akce domácích, kdy se Konrád už musel ohánět.

28:00
    Maxwell na střídačce, signalizovaná výhoda!

28:30
    Výhoda pořád trvá, Boleslav se sama vyhnala z pásma.

28:39
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min.za držení).

28:48
    Olomouc se osvobozuje vysoko vyhozeným pukem.

29:28
    Emingerova rána od modré byla vyražena k Lukáši Nahodilovi, jenž ji sklepl přimo do Konrádova betonu, který olomoucký gólman stihl přesunou na to správné místo.

30:24
    Kotvanův výstřel od modré končí v Konrádově výstroji.

30:39

30:42
    Pacovského nepovedená střela mířila na růžek, pro Konráda lahůdka, puk letěl moc pomalu.

31:07
    Lukáš Nahodil dělal vepředu olomoucké obraně problémy a málem se v předbrankovém prostoru dostal do šance!

32:20
    Kousal si dojel pro puk a bez větší přípravy pálil k levé tyči. Nebyl přesný.

33:13
    Orsava to zkusil z téměř nulového úhlu z druhé strany, Konrád byl na správném místě a vyrazil puk výstrojí.

33:35
    Po souboji o puk na modré čáře vylétl mimo kluziště. Vhazování ve středovém kruhu.

34:15
    Dominik Pacovský v několika výborných šancích, kdy jednou prováhal možnost střely, pak po objetí chumlu hráčů nedůrazně vypálil a odražený kotouč též neumístil, kam měl!

34:40
    Následovala další velká šance Boleslavi!

35:30
    Hra se přesunula před Maxwella. Olomouc drží pásmo, ale nedaří se vypracovat si šance.

36:00
    Až nyní kolem Maxwella jedna proletěla těsně mimo.

36:44
    Po ztrátě pásma zvolili hosté pomalejší postup a po překonání modré ve třech lidech David Škůrek z nenadání vypálil na růžek. Maxwellova lapačka zasáhla včas.

37:20
    Valský s Orsavou důrazně rozráželi prostor před Konrádem a neuspěli!

37:39
    A napodruhé se to povedlo, když puk vypálený z ostrého úhlu z hole JAKUBA KLEPIŠE propadl mezírkou mezi tyčí a Konrádovou výstrojí. Asistence: Dominik Pacovský, Lukáš Nahodil.
    37:39 Jakub KLEPIŠ - 2:0

38:29
    Domácí ujeli do situace dvou hráčů na jednoho. JAKUB KLEPIŠ objel bránu a v krátkém čase zakončuje za překvapeného Konráda do prakticky prázdné brány. Asistence: Dominik Pacovský.
    38:29 Jakub KLEPIŠ - 3:0

39:07
    O zvrat se pokusil David Ostřížek, jenž svou prudkou střelou ze střední vzdálenosti neuspěl.

39:56
    Jerglův pokus od mantinelu Maxwell přikryl.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Bruslaři v tomto důležitém zápase vedou už 3:0. Dlouho to vypadalo, že stav zůstane 1:0, protože útoky byly oboustranně dlouho bezzubé, avšak tři minuty před koncem Boleslav dvěma slepenými góly výrazně poodskočila. O oba se postaral Jakub Klepiš, jenž se v tomto zápase konečně rozstřílel. Do té doby moc vidět nebyl, ale to nejlepší si nechal na samý závěr třetiny. Oběma gólům předcházely chyby Olomouce pramenící nejspíš z toho, že potřebovali vyrovnat.

Třetí třetina začne přibližně v 19:08.

40:01

40:34
    Jakub Valský zachytil špatné olomoucké vyhození ze třetiny, ale místo střelby se rozhodl nahrávat na hráče, jenž měl ještě menší šanci na skórování než on.

42:12
    Holec to zkusil z ostrého úhlu, nepřesně.

42:17
    Olomouc právě vstřelila branku!
    U mantinelu však hned poté zachytil kotouč jiný olomoucký hráč. Puk se pak dostal před levou tyč k Davidu Škůrkovi, který ještě neuspěl, ale z druhé strany se přiblížil MIROSLAV HOLEC, jenž dorážku dopravil do odkryté klece. Asistence: David Škůrek.
    42:17 Miroslav HOLEC - 3:1

44:10
    Po vhazování ve vlastní třetině se vřed vydali dva hráči Olomouce. Vyrůbalíkovi pak přihrávka v rozhodující moment v mezikruží sjela z hokejky a nezakončil.

45:39
    S důrazem se přes modrou hrnul Jan Knotek, jenž byl však hákován a šanci nevyužil.

45:39
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Kousal – 2 min., hákování).

46:15
    Olomouc je nyní daleko živější než předtím.

46:40
    Přesto hosté nechali opět ujet Valského!

46:49
    Tohle byl pro Boleslav velmi nešťastný gól. MAREK LAŠ po zisku puku od předešlého Valského ujetí vypálil z velké vzdálenosti na Maxwella, jenže těsně před ním ležela hůl některého z hráčů zanechaná při předešlé akci, od níž se puk odrazil přímo pod Maxwellovy betony a skončil v síti. Asistence: Jan Eberle, Jakub Galvas.
    46:49 Marek LAŠ - 3:2

48:41
    Boleslav se vrátila k větší aktivitě, avšak zatím nenachází po dvojitém olomouckém úderu potřebný klid. Končí se ofsajdem.

49:30
    Při souboji o puk u mantinelu byl hráč domácích faulována David Škůrek (OLO) jde na dvě minuty na trestnou lavici za vražení na hrazení.

50:05
    Olomouc se osvobozuje a jde vpřed sbírat sekundy.

50:30
    Z publika se ozývá pískot za výkon, jaký Boleslav při přesilovce předvádí.

50:58
    Bruslařům se z holí vytratila pohoda. Eminger na modré nedosáhl na puk.

51:30

52:06
    Irgl zakončoval do Maxwella, jehož zákrok byl dost nejistý.

52:30
    Po krátkém osvobození se hra nastěhovala zpět před Maxwella, respektive za něj. Olomouc jen objela jeho bránu.

52:56
    Orsava nahrával Žejdlovi, jenž byl na modré sám. Ten však překročil čáru moc brzy. Ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 2331 diváků.

54:40
    Hra je nyní rozlítaná na obě strany, ani jeden tým není schopen vymyslet nic vyloženě nebezpečného.

55:50
    Boleslav s problémy rozehrává, jenom aby zas ztratila kotouč.

56:05
    Pomalu nabyli, rychle pozbyli. Boleslav přichází o vedení, když se nejprve prokličkoval před bránu Eberle. MAREK LAŠ pak ale získal puk, jenž se k němu dostal ihned poté, a jeho pokus už za Maxwellovými zády skončil. Bez asistence.
    56:05 Marek LAŠ - 3:3

57:24
    Bojuje se o kotouč za Konrádovou bránou v rohu.

58:08
    Boleslav se snaží útočit, ale je naprosto bezzubá.

58:36
    Nyní domácí přišli o pásmo, hosty v rozletu zastavil lajnový sudí – ofsajd.

58:59
    Ve skrumáži před Konrádem se ke střele natahoval Eminger, ale obránci Olomouce byli u puku dříve.

59:32
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Galvas – 2 min., podražení).

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ohlušující pískot doprovází sirénu. Boleslav totiž dokázala během třetí třetiny ztratit tříbrankové vedení po mizerném, vyčerpaném a bojácném výkonu, zatímco Olomouc výrazně zabrala. Trefili se Holec a dvakrát Laš. Uvidíme, co přinese prodloužení, každopádně si domácí svou cestu za pokusem ještě vybojovat play-off značně zkomplikovali.

60:01

60:17
    Žejdlův pokus se neujal.

60:40
    Boleslav ztratila pásmo a Burian mohl jít vpřed. Byl však dohnán.

61:03
    V následující akci ale musel zasáhnout Maxwell. A také je posunutá brána.

61:20
    Rána přes půl kluziště skončila v Maxwellově výstroji.

61:32

62:10
    Zbyněk Irgl zakončoval zblízka do Maxwellovy výstroje.

62:48
    Zakázané uvolnění Olomouce.

63:10
    Jakub Galvas mířil Maxwellovi nad rameno, na boleslavského brankáře též nevyzrál.

64:01
    Jan Hanzlík svým nepovedeným výstřelem na modré namazal Ondrůškovi, jenž předložil PETRU STRAPÁČOVI, jenž v protiútoku rozhodl zápas. Asistence: Jiří Ondrušek.
    64:01 Petr STRAPÁČ - 3:4

V prodloužení byla daleko ofenzivněji naladěná Olomouc, jež využila chybu domácích a rozhodla o tom, že dva body se vezou do Olomouce. Boleslav si přenesla svou špatnou hru ze třetí třetiny i do prodloužení a hosté toho využili. Olomouc tak má stále šanci projít do první šestky, kdežto Mladá Boleslav si výrazně zkomplikovala cestu za předkolem play-off.

Přeji pěkný zbytek dne a někdy příště, nashledanou. (19:55:20)

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 10. Valský (Orsava), 38. Klepiš (Pacovský, Nahodil), 39. Klepiš (Pacovský) – 43. Holec (Škůrek), 47. Laš (Eberle, J. Galvas), 57. Laš, 65. Strapáč (Ondrušek)

Rozhodčí: Pešina, Šír – Gebauer, Komárek