Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Mountfield HK
Středa 28.02.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 50. kolo

Z Ostravy je to dnes vše, mějte příjemný zbytek dne, budu se těšit brzy znovu na počtenou. (20:05:26)

První zápas po reprezentační přestávce je pro vítkovické minulostí. Dvě třetiny si udržovali náskok, ale královehradečtí zaťali zuby a do poslední části dali všechno, což se odrazilo jak na počtu střel, tak na držení kotouče. Vítkovičtí se mohli zcela oprávněně obávat o výsledek. Klid do vlastních řad vnesl až dvě minuty před koncem Hrbas, díky jehož gólu odskočili domácí na rozdíl dvou branek, ale hosté si vyžádali oddechový čas a připravili nový plán. Rybár se ale nedokázal uvolnit z branky, a tak zůstal na střídačce až půlminuty před koncem třetí třetiny, ale to bylo proti pozorně hrajícím domácím už pozdě. Poprvé v této sezóně si tedy vítkovičtí připisují tři body ve vzájemných zápasech a jsou to opravdu důležité body.

59:58
    Ještě to zkusil Köhler, který nahrál na Cingela, Bartošák má puk mezi betony a Kukumbeg tak dorážet nemůže.

59:45
    Vítkovičtí poslali puk na branku, Zdráhal jej nestihl dojet a umístit, je z toho tedy zakázané uvolnění.

59:31
    Bude se vhazovat u domácí branky, hosté nechávají Rybára na střídačce!

59:10
    Klok si najel do pásma, přihrál na Jáchyma, ten poslal puk na Bartoviče, ale Rybár byl na místě.

58:33
    Hraje se ve středním pásmu, domácí kontrolují kotouč.

57:58
    Oddechový čas pro Mountfield.
    57:58 Marek HRBAS - 4:2

57:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí mířili do pásma, Lev našel na opačné straně útočného pásma MARKA HRBASE, který z kruhu prostřelil vyjetého Rybára a uklidnil tak domácí – 4:2. Asistence: Jakub Lev, Patrik Zdráhal.

57:49
    U vítkovické branky znovu zazvonila tyč!!

57:28
    Zdráhal se vydal sám do pásma, z boku nastřelil Rybára, na dorážku už neměl čas.

57:14
    Köhlerově střele chyběla přesnější muška.

56:57
    Kotouč se odrazil od Bartošáka, naštěstí pro vítkovické fandy na hůl domácích.

56:30
    Rozehrávku domácích zastavil alespoň na chvíli Graňák.

56:22
    Po závaru končí kotouč u domácího gólmana.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Výtisk, Toman), 28. Dej (Lev, Trška), 30. Trška (Olesz, Dej), 58. Hrbas (Lev, P. Zdráhal) – 41. Džerinš, 53. Dragoun (Köhler, Cibulskis)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Szturc, Kolouch, Bartovič – Olesz (C), Lev, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Dej – Toman, T. Jáchym, Pytlík – Baláž.
    Mountfield HK: Rybár (J. Pavelka) – Zámorský, Gregorc, Pláněk, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák, Vydarený – Jaroslav Bednář (C), Džerinš, Cingel – Látal, Koukal (A), Červený – Köhler (A), Dragoun, Berger – R. Pavlík, Kukumberg, Šimánek.

Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Pešek, Kis

Diváci: 5 504