Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Stav série: 2:0
VHK ROBE Vsetín
Středa 28.02.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

58:17
    Dva menší tresty Frola (VSE) vypršely, nyní pokračuje jeho desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

57:36
    Za držení si vysloužil dvě minuty Daniel Krenželok (VSE).

54:17
    Tomáš Frolo (VSE) si vysloužil dvojitý menší trest za hrubost a ještě k tomu inkasoval 10 minut za nesportovní chování. Ondřej Beránek (KVA) získal také dvojitý menší trest hrubost a jako bonus osobní trest za hrubost.

54:17
    Ondřej Beránek si moc nerozuměl s Tomášem Frolem. Došlo k menší potyčce.

52:37
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Výborná souhra domácích hokejistů v přesilové hře. Po střele Plutnara se kotouč odrazil k Rachůnkovi, který u druhé tyče viděl volného JAKUBA FLEKA. Ten se trefoval do úplně prázdné brány. Asistence: Tomáš Rachůnek, Michal Plutnar.

51:46
    Vzápětí na trestnou lavici míří Tomáš Frolo (VSE), ten bude pykat dvě minuty za nedovolené bránění. Spolu s ním však odchází Jaroslav Markovič (VSE) za podražení.

51:00
    Za podražení si vysloužil trest Martin Kohout (KVA), svůj tým oslabí na dvě minuty.

45:16
    Na dvě minuty odchází zpytovat svědomí Henri Tuominen (KVA), který se provinil držením hole.

44:55
    Gríger si vyhlídnul před brankou volného Ondřeje Beránka, který z těsné blízkosti nepřekonal Šurýho.

38:51
    Dvouminutový trest za hrubost si odsedí Sebastian Gorčík (KVA).

38:15
    Nejprve v obranném pásmu padali do střel všichni hráči Karlových Varů, ovšem potvrdilo se pořekadlo "Nedáš, dostaneš." Do šance se vzápětí dostal po perfektní přihrávce ONDŘEJ BERÁNEK, který posílá energetiky do čtyřbrankového vedení. Asistence: Dávid Gríger, Henri Tuominen.

32:49
    Po zákroku zůstal na ledě v bolestech ležet Jakub Teper, který nakonec sám zvedá a odjíždí na střídačku.

31:05
    Ve vlastním oslabení se dostal do šance hbitý Jakub Flek, který nakonec nedokázal zakončit mezi betony Šurýho.

30:51
    Karlovy Vary také ochutí trestnou lavici. Zpytovat svědomí odchází Petr Šenkeřík (KVA) za podražení soupeře.

29:26
    Střídání v týmu VHK ROBE Vsetín: ze hřiště odchází Pavel Jekel, přichází Michal Šurý.

29:26
    Zřejmě pro nikoho nebyly vteřiny delší než pro HENRIHO TUOMINENA, který prostřelil Jekela mezi betony, ovšem kotouč se šnečí rychlostí doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Dávid Gríger, Ondřej Beránek.

28:50
    Václav Skuhravý se dostal do ohromné šance zápasu. Když se však blížil před Jekela, zavadil o ledovou plochu a zřítil se k zemi.

20:37
    Jakub Flek s TOMÁŠEM RACHŮNKEM ujeli do přečíslení. Autor branky dostal famózní přihrávku a bleskovou střelou vymetl všechny pavučiny v síti Jekela. Asistence: Jakub Flek.

19:25
    Půl minuty před koncem prvního dějství se KV Arena raduje z gólu. SEBASTIAN GORČÍK pálil ihned po vhazování od kruhů a překonal bezmocného Pavla Jekela. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Václav Skuhravý.

14:54
    Radim Kucharczyk (VSE) si vysloužil dvouminutový trest za vysokou hůl.

14:07
    Po komerční přestávce se na trestnou lavici posadí Martin Janáček (VSE), který se provinil nedovoleným bráněním.

11:14
    Osmík dostal výtečně nabito před branku, ovšem kotouč příliš zvedl.

08:18
    Další vyloučení na straně Vsetína. Tentokrát na trestnou lavici míří Daniel Krenželok (VSE) za vysokou hůl.

05:45
    Energie si zahraje první přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Martin Janáček (VSE), který podrazil Dávida Grígera.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 20. Gorčík (Kovačevič, Skuhravý), 21. T. Rachůnek (Flek), 30. Tuominen (Gríger, O. Beránek), 39. O. Beránek (Gríger, Tuominen), 53. Flek (T. Rachůnek, Plutnar)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Sičák (A), Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Osmík, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Tuominen, Gríger.
    VHK ROBE Vsetín: Jekel (30. Šurý) – Teper, Dundáček, Slováček, Janáček, Frolo (A), Holomek, D. Krenželok – Vrána, Podešva, Karafiát – Březina, Kucharczyk (A), Protasenja – P. Beránek, Kopta, Markovič (C) – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Rozhodčí: Kašík, Petružálek – Štofa, Beneš