Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 2:0 (kon.) | Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:0 (kon.)
Nitra – Žilina 3:2 (kon.) | Detva – Zvolen 1:6 (kon.)
konec
HK Poprad
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
HC Košice
sk Středa 28.02.2018, 17:05 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 48. kolo
Předzápasové kurzy: 2.8 4.6 1.95
Partner:
   
  Prostredná časť hry bola asi najviac atraktívna. Do vedenia najprv šli Košičania po góle Šedivého zo 49. minúty a zdalo sa, že už budú mať zápas vo svojich rukách. Domáci sa však rýchlo nevzdali a napokon skóre otočili vo svoj prospech. Po góloch Štraucha, Abdula a Svitanu Poprad otočil skóre na 4:2 a získal tri body.

  Ďakujeme za pozornosť. Pekný zvyšok večera. (19:32:50)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:49
  Poprad dal gól!
  Tak a Popradčania už definitívne pečatia svoje víťazstvo nad Košicami. Štrauch získal puk v obrannom pásme, o mantinel ho posunul PATRIKOVI SVITANOVI, ktorý vykorčuľoval dopredu a z kruhu skóroval do prázdnej bránky!
  Asistencie: Andreas Štrauch, Peter König.
   
  59:37
  Košičania to už skúšajú v šestici, no zatiaľ sa im nedarí.
   
  59:22
  Poprad dal gól!
  Popradčania strieľajú gól a 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny sa ujímajú vedenia! Bondra potiahol prečíslenie po pravom krídle, prenechal puk na kruhu JINDŘICHOVI ABDULOVI, ktorý sa z prvej strely nepresadil, no z následnej dorážky už bol úspešný!
  Asistencia: Dávid Bondra.
   
  58:52
  Jenčík vyviezol puk z obranného pásma a iba ho nastrelil od modrej na Ivanova. Popradský brankár si pomohol lapačkou.
   
  58:28
  Od modrej čiary príklepom vypálil König. I keď strela v podstate išla vedľa brány, no Lundström ju aj tak pre istotu zachytil.
   
  56:50
  Abdul získal puk v rohu klziska, následne sa obtočil okolo bránky a bekhendom sa snažil prekvapiť Lundströma. Jeho pokus však košický brankár vystihol.
   
  55:36
  Miklík poslal po zadnom mantineli puk na Pacana, ale následne si už oceliari nerozumeli a sami sa dostali von z útočného pásma.
   
  54:47
  Poprad dal gól!
  Popradčania vyrovnávajú a môže sa schyľovať aj k predĺženiu! Peter König nahodil puk na Lundströma, ktorý vyrážal iba pred seba, kde bol dôrazný ANDREAS ŠTRAUCH a z dorážky sa presadil!
  Asistencie: Peter König, Patrik Svitana.
   
  54:31
  Pulli si pri zadnom mantineli dal pozor na Hvilu a odzbrojil ho. Košičania potom dostali puk von z pásma, ale iba za cenu zakázaného uvoľnenia.
   
  53:22
  Paločko už nezachytil Königovu prihrávku a Košičania puk okamžite odstrelili.
   
  52:31
  Stopercentná šanca pre Poprad! Strelu od modrej čiary Lundström vyrazil pred seba, k puku sa dostal Radomír Heizer, položil si košického brankára, no už ho nedokázal prekonať!
   
  52:13
  König zaviezol puk do pásma, no prihrávka na Brejčáka už úspešná nebola. Popradčania teda pásmo stratili.
   
  51:41
  Poprad získava ďalšiu presilovku. Martin Dudáš dostáva dve minúty za hrubosť.
   
  51:35
  Paločko prenechal puk na pravom kruhu Abdulovi, ktorý okamžite strieľal. Lundström si na zatiaľ jediného strelca popradského gólu dal pozor a zastavil jeho strelu medzi betónmi.
   
  50:32
  Matúš Paločko nabil puk na modrú čiaru Königovi, ktorý vypálil príklepom, ale Lundström dobre vyšiel z brány a zlikvidoval jeho strelu.
   
  50:02
  Buc nabil McDowellovi, ktorý si nakorčuľoval na pravý kruh, ale jeho delovka bránku minula. Následne to ešte skúšal McDowell opäť. Puk však zachytil Matejka a oslobodil svoj tím.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 1 280 divákov.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 5. Abdul (Paločko ml.), 55. Štrauch (König, Svitana), 60. Abdul (Bondra), 60. Svitana (Štrauch, König) – 32. Kafka (Miklík), 49. Šedivý (Pacan, Miklík)


  HK Poprad: Ivanov (Kováč) – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Bdžoch – Štrauch, M. Nagy, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Koky, Ježek, Hvila
  HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Vrábeľ, Matejka – Hričina, Hovorka, L. Nagy – Miklík, Pacan, Kafka – Spilar, Suja, Jenčík – Šoltés, Klíma, Petráš

  Rozhodčí: Novák, Lokšík – Krajčík, Kollár

  Diváci: 1 280