Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 2:0 (kon.) | Poprad – Košice 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:0 (kon.)
Nitra – Žilina 3:2 (kon.) | Detva – Zvolen 1:6 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Středa 28.02.2018, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 48. kolo

Liptáci v tretej tretine zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Hostia odpovedať nedokázali a domáci si tak zaslúžene donášajú zo zápasu plný bodový zisk a posunú sa tak v tabuľke na 8. priečku práve pred Nové Zámky. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:34)

59:15
    Oddychový čas hostí.

59:15
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Jass – 2 min.).

59:13
    Hostia už hrali bez brankára. Jakub Sukeľ mal veľkú príležitosť zvýšiť na 3:0, ale obrancovia puk stihli zblokovať.

58:26
    Uhrík bol s pukom v útočnom pásme. Chystal sa na strelu, ale bol dobre bránený a hostia mu puk vypichli.

57:33
    Liptáci sa záverečnému tlaku Nových Zámkov zatiaľ úspešne bránia a nedovoľujú im dostať sa do príležitosti.

56:35
    Zbořilove zakončenie bolo veľmi nepresné a k puku sa dostávajú domáci.

56:17
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Košarišťanom. Hostia vyhrali buly a zostávajú v útočnom pásme.

55:45
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Šille – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

55:44
    Matúš Sukeľ bol v rýchlom protiútoku a prudko vypálil na Baroša. Ten s pukom problém nemal a hra sa prerušuje.

55:16
    Jurík dostal v strednom pásme prihrávku a pekne sa uvoľnil až do útočnej tretiny. Jeho strelu z dobrej pozície Košarišťan vyrazil na ochrannú sieť.

54:04
    Hostia v plnom počte.

54:00
    Domáci sa konečne nasťahovali do útočného pásma, ale rozhodca hru prerušil pre postavenie hráča v bránkovisku a bude sa vhadzovať v strednom pásme.

53:40
    Puk je znova za bránou Liptovského Mikuláša. Hostia sa veľmi dobre bránia.

53:05
    Nové Zámky boli s pukom v útočnom pásme a zbierali tam cenné sekundy oslabenia.

52:34
    Liptákom sa zatiaľ vôbec nedarí udržať v útočnom pásme.

52:12
    Hostia sa zmocnili puku a Liptáci sa po neho musia vrátiť do obranného pásma.

52:04
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hřebejk – 2 min., podrazenie).

52:04
    Rudolf Huna išiel sám na Baroša a po zákroku protihráča padá. Bude sa vylučovať.

51:36
    Bránu sa im ohroziť nepodarilo a po nepresnej prihrávke prišli aj o puk, s ktorým sú za svojou bránou.

51:07
    Vhadzovať sa bude pred Barošom. Pri puku zostali Nové Zámky a okamžite vyrazili do útoku.

50:20
    Po vhadzovaní v útočnom pásme sa medzi kruhy s pukom dostal Šille. Jeho zakončenie z veľmi dobrej pozície Košarišťan zneškodňuje a prerušuje hru.

49:44
    Hruška dostal puk na modrú čiaru, kde mal dostatok času na zakončenie. Jeho strela napokon končí v brankárovej lapačke.

48:55
    Jakub Sukeľ potiahol puk do útočného pásma, kde prihral Kriškovi. Jeho strela z prvej bola veľmi nevydarená a k puku sa dostávajú hostia.

48:23
    Po vhadzovaní sa k puku dostal Husák. Jeho nahodenie skončilo v Košarišťanovej lapačke sa hra sa opäť prerušuje.

48:08
    Nové Zámky buly vyhrali a okamžite puk poslali do útočného pásma, kde sa ho zmocnili domáci, no len za cenu zakázaného uvoľnenia puk vyhodili cez všetky čiary.

48:02
    Vargov nahodený puk bol vyrazený na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

47:31
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Jakub Sukeľ si potiahol puk do útočného pásma, kde prihral Kriškovi. Ten v neprehľadnej situácii pretlačil puk na MAROŠA PIATKU, ktorý nemal problém puk poslať do odkrytej brány. Asistencie: Martin Kriška, Jakub Sukeľ.

46:54
    Obrovská šanca Zbořila na vyrovnanie. Medzi kruhmi stál s pukom osamotený, no jeho strelu Košarišťan vyrazil.

46:02
    Jass sa teraz natlačil do veľmi dobrej príležitosti. K dorážke sa dostal ešte Hřebejk, ale Košarišťan zostáva neprekonaný.

45:30
    Domáci v plnom počte.

45:22
    Liptáci sa už v tomto oslabení ubránia.

44:39
    Hostia v útočnom pásme miešajú puk. V šanci bol Šimun, ale z bezprostrednej blízkosti neprekonal brankára.

43:58
    Novým Zámkom sa nedarí udržať v útočnom pásme. Liptáci puk neustále vyhadzujú.

43:30
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kuráli – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

43:08
    Juríkovu nebezpečnú strelu z ľavého kruhu Košarišťan vytesnil nad bránu.

42:50

42:20
    Liptáci opäť puk vyvážajú do útočného pásma a môžu si na chvíľu vydýchnuť.

42:08
    Novotného nahodený puk bol zrazený na ochrannú sieť a hra sa opäť prerušuje.

41:22
    Liptáci sa zmocnili puku a vyviezli ho do útočného pásma, kde zbierajú cenné sekundy.

40:49
    Nové Zámky sa udržali v útočnom pásme a prihrávajú si okolo mantinelov. Vargova strela z dobrej pozície skončila len na brankárovi.

40:47
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Moravčík – 2 min., nedovolené bránenie).

40:32
    Rudolf Huna sa v útočnom pásme zmocnil puku a natlačil sa medzi kruhy, odkiaľ zakončil. Strelu Baroš chytá a hra sa prerušuje.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:46.

V druhej tretine sa domáci dostali do jednogólového vedenia, keď sa krásnou individuálno akciou presadil Langhammer. Hra po strelenom góle ožila a najmä Liptáci si vypracovali veľmi dobré gólové príležitosti. Ku konci tretiny hra opäť stratila tempo a o tretej tretiny tak tímy naskočia za stavu 1:0.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:35
    Vhadzovať sa bude pred Barošom. Buly vyhrali hostia a vyviezli puk aspoň do stredného pásma.

38:59
    Na oboch stranách je opäť veľa strát puku a hrá sa najmä v strednom pásme.

38:04

37:39
    Domácim sa táto presilová hra vôbec nedarí. Puk je väčšinou v ich obrannom pásme.

36:35
    Tabaček prudko vypáli na Baroša zo stredného pásma. Ten si puk postrážila hostia ho opäť poslali až za bránu domácich.

36:09
    Hostia sa po vhadzovaní dostali k puku a poslali ho okamžite cez všetka čiary až ku Košarišťanovi.

36:03
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., vrazenie na mantinel).

35:34
    Novotný sa pekne blafákom medzi kruhmi uvoľnil. Jeho strela skončila len na Košarišťanovi.

35:23
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hruška – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

35:10
    V dobrej príležitosti na vyrovnanie bol teraz Dubec, ale jeho prudkú strelu Košarišťan vyrazil za bránu.

35:03

34:53
    Domáci na záver oslabenia puk vyhadzujú.

33:52
    Po Zbořilovej prihrávke sa k strele opäť dostal Novák, ale netrafil puk ideálne a bránu súpera neohrozil.

33:28
    Hostia už sú usadený v útočnom pásme. Strela Michala Nováka skončila iba na pravom Košarišťanovom betóne.

33:09
    Domáci okamžite po buly puk vyhodili cez všetky čiary.

33:01
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., podrazenie).

32:40
    Plašil sa uvoľnil po ľavej strane a spoza obrancu vystrelil. Puk bol tečovaný a minul bránu domácich.

31:30
    Po prihrávke Krišku sa do obrovskej príležitosti dostal Piatka, no jeho strelu ešte stihli obrancovia Nových Zámkov zblokovať. Následná strela Krišku z uhla bola nepresná.

31:01
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v útočnom pásme Nových Zámkov. Liptáci buly vyhrali, ale puk sa im podarilo vyviezť len do stredného pásma.

30:22
    Krásna individuálna akcia JAKUBA LANGHAMMERA, ktorý sa natlačil do výbornej streleckej pozície a strelou od tyčky prekonáva Baroša. Asistencie: Jakub Nemec, Martin Gründling.

29:36
    Lištiakova strela z otočky letela tesne vedľa Barošovej brány, ktorý túto strelu očividne nečakal.

29:06
    V posledných chvíľach si domáci vypracovali viacero dobrých šancí. Stav zápasu ale stále zostáva 0:0.

28:47

28:28
    Po Tabačekovej prudkej strele od modrej čiary sa k puku dostali hostia a puk poslali do stredného pásma.

28:09
    Richard Rapáč vystrelil spoza obrancu, no Baroš bol pozorný a puk opäť vyráža.

27:46
    Po Nádašdiho prihrávke sa k strele dostal Kriška. Jeho delovku Baroš vyrazil do rohu klziska.

27:23
    Hostia puk vybojovali v rohu klziska a odtiaľ ho poslali cez všetky čiary.

26:57
    Nové Zámky dokázali vypichnúť prihrávku od Matúša Sukeľa a tak puk dostali aspoň do stredného pásma.

26:46
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Novák – 2 min., podrazenie).

26:14
    Zbořil sa pekne uvoľnil po ľavej strane a dostal sa až medzi kruhy. Puk mu ale skĺzol z hokejky a zakončenie nebolo ideálna. Košarišťan si s pukom poradil.

25:28
    Jakub Sukeľ sa dostal s pukom za bránu hostí, odkiaľ sa snažil prihrať Kriškovi, ale tento puk bol nepresný.

24:39
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Barošom. Liptáci buly vyhrali. Obrovská šanca Laca, ktorý sa ocitol osamotený pred brankárom, ale ten jeho zakončenie zneškodnil.

24:17
    Na oboch stranách bolo viacero nepresností a o puk sa väčšinou bojuje pri mantinely.

23:01
    Plašilovu strelu pred Košarišťanom tečoval osamotený Šille, ale puk len veľmi tesne minul bránu.

22:20
    Lorraine perfektne pred bránou našiel osamoteného Reháka, ten v obrovskej príležitosti nedokázal prekonať Košarišťana.

21:30
    V súboji za bránou o puk prišli a Liptáci puk vyviezli aspoň do stredného pásma, kde sa ho znova ujali hostia.

20:58
    Buly v strednom pásme vyhrali hostia a okamžite sa vybrali do útočnej tretiny.

20:26
    Po vhadzovaní v útočnom pásme Nových Zámkov sa k strele od modrej čiary dostal Jass. Tento puk bol vyrazený na ochrannú sieť a hra sa prerušuje.

20:08
    Nemcov nahodený puk tečoval pred Barošom Langhammer. Brankár s problémami puk vyráža do rohu klziska.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 17:52.

Po prvej vyrovnanej tretine dnešného stretnutia je skóre 0:0. Oba tímy si vytvorili príležitosti na strelenie gólu, no nedokázali ich zúžitkovať. Uvidíme, ktorému mužstvu sa to podarí ako prvému.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:36
    Piatka sa dostal s pukom do útočného pásma, ale jeho zakončenie nemalo dostatočnú razanciu a Baroš puk bez problémov chytá.

19:07

18:50
    Veľmi dobrá strelecká príležitosť pre Michala Nováka. Jeho zakončenie trafila iba brankára a ten si puk postrážil.

18:00
    Nové Zámky sa v útočnom pásme dlho neohriali. Rudolf Huna im puk vypichol a vyviezol do stredného pásma.

17:24
    Liptáci vybojovali puka vyhodili ho cez všetky čiary.

17:07
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., držanie).

16:40
    Hřebejk prekorčuľoval celé stredné pásmo a dostal sa až medzi kruhy, odkiaľ vystrelil. Brankár zasahovať nemusel, puk letel mimo priestor brány.

15:58
    Varga miešal puk za bránou domácich. Napokon sa rozhodol prekvapiť brankára a z uhla vystrelil. Košarišťan puk chytil a hra sa prerušuje.

15:08
    V posledných sekundách sa hrá najmä v strednom pásme po viacerých stratách puku.

14:14
    Po chybe Nemca v obrannom pásme sa k puku medzi kruhmi dostal Škoda, ale jeho zakončenie letelo vysoko nad bránu Liptovského Mikuláša.

13:38
    Na druhej strane bola tečovaná strela Baču. Barošovi tento puk narobil problémy, ale podarilo sa mu ho vytesniť mimo priestor brány,.

13:08
    Prudká strela Michala Nováka bola tečovaná, no Košarišťan puk dokázal vyraziť do rohu klziska.

12:27
    Domáci buly vyhrali a puk vyviezli do stredného pásma.

12:24
    Šimun nahodil puk na Košarišťana, ktorý ho chytá a hra sa prerušuje. Vhadzovať sa bude po Košarišťanovej pravici.

11:38
    Jass sa uvoľnil po pravej strane a posielal puk pred bránu na Lorrainea. Ten bol dobre bránený a zakončiť nedokázal. Puk skončil iba v rohu klziska, kde sa k nemu dostávajú domáci.

10:58

10:29
    Novým Zámkom sa v tejto presilovej hre zatiaľ vôbec nedarí. Liptáci sa dobre bránia.

10:19
    Útočné snaženie Nových Zámkov zastavil rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku.

10:00
    Hostia sú už v útočnom pásme, no k strele na bránu sa zatiaľ nedostali.

09:12
    Tabaček zachytil nepresnú prihrávku a v pokoji puk vyviezol do stredného pásma, odkiaľ ho poslal až za Barošovu bránu.

09:00
    Hostia sa po vhadzovaní udržali v útočnom pásme a sú s pukom za bránou.

08:55
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Huna – 2 min., podrazenie).

07:52
    Obrovská šanca domácich. V neprehľadnej situácii bol brankár Baroš na ľade, no domáci ho aj tak nedokázali prekonať a stav zápasu sa nemení.

07:25
    Pop vhadzovaní sa k prudkej strele dostal Hřebejk. Košarišťan s problémami puk vyráža.

07:00
    Jassove zakončenie od modrej čiary nemalo dostatočnú razanciu a puk domáci zrazili mimo priestor brány.

06:06
    Vhadzovať sa bude pred brankárom Barošom. Domáci buly vyhrali a Moravčík puk posunul po modrej čiare Tabačekovi, ktorý okamžite vypálil. Baroš puk vyrazil do rohu klziska.

05:35
    Liptáci boli napokon úspešnejší a po dostriedaní môžu v pokoji rozohrávať spoza vlastnej brány.

05:15
    Nové Zámky nahodili puk do útočného pásma a teraz o neho musia bojovať v rohu klziska.

04:19
    Piatka sa uvoľnil po ľavej strane klziska a spoza obrancu vystrelil. Puk letel tesne vedľa brány hostí.

03:58
    Hostia puk opäť v útočnom pásme stratili. Ohroziť bránu sa im nepodarilo.

03:22
    V streleckej príležitosti bol Richard Rapáč. Hostí opäť podržal Baroš a pri puku sú už Nové Zámky.

02:55
    Rudolf Huna si obkorčuľoval bránu hostí, no zakončiť pod tlakom nedokázal a padá na ľad. Rozhodca necháva hru pokračovať.

02:29
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred Košarišťanom. Liptáci buly vyhrali a dostávajú sa do útočného pásma.

01:50
    Lištiak vybojoval puk v útočnom pásme a prihral medzi kruhy Lištiakovi. Ten z prvej vystrelil, no Baroš puk betónmi vyrazil.

01:27
    Hostia sa v útočnom pásme s pukom dlho neohriali a za bránou o neho prišli.

00:56
    Zatiaľ na oboch stranách veľa nepresností bez väčšieho ohrozenia brány.

00:11
    Prvý pokus hostí. Medzi kruhy sa dostal Šimun a spoza obrancu vystrelil. Košarišťan puk chytá do lapačky a hra sa prerušuje.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Mezovský, Nádašdi, Bača, Kuráli – R. Rapáč, M. Sukeľ, Laco – Števuiak, Langhammer, Huna – J. Sukeľ, Piatka, Kriška – Lištiak, Uhrík, Vybíral

HC Mikron Nové Zámky: Baroš – Plašil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek, Saulietis – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, Jurík, Hřebejk – Dubec, Novotný, Škoda – Lorraine, Rehák, Varga

Rozhodca: Orolin, Kalina – Gavalier, Gajan.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní stredajšieho hokejového zápasu 48. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne Nové Zámky. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Liptáci svoj posledný zápas odohrali na vlastnom ľade proti Detve. V prvom polčase začali lepšie hostia, no hra sa postupne vyrovnala. Prvý gól diváci videli až v druhej tretine, keď sa v neprehľadnej situácii v 23. minúte presadil Uhrík. Hostia sa dočkali gólovej odpovede až sedem minút pred koncom riadneho hracieho času. Do predĺženia presnou strelou poslal zápas Sládok. V predĺžení Detve netrvalo dlho a približne po minúte rozhodol o víťazstve Martin Chovan strelou do odkrytej brány. Liptáci sú v tabuľke na deviatom mieste s 50 bodmi a v prípade víťazstva preskočia v tabuľke svojho dnešného súpera.
    Skóre: 110:145
    Najproduktívnejší hráč: Martin Kriška (8+22)

HC Nové Zámky
    Novozámočania v poslednom kole odohrali zápas na ľade Banskej Bystrice, ktorá už po prvej tretine viedla rozdielom dvoch gólov, keď sa presadili Tamáši a Bartánus. Na začiatku druhej tretiny domáci zvýšili zásluhou Hohmanna, no už o šesť minút znížil Lorraine. Do konca druhej tretiny sa Bystričania presadili ešte dva razy. Najprv v oslabení strelil gól Bartánus a o tri minúty v presilovej hre zvýšil na 5:1 Asselin. V záverečnom dejstve diváci videli ešte dva góly. V 53. minúte znížoval na 5:2 Rehák a približne minútu pred koncom ešte domáci Kubka kozmeticky upravil výsledok na 6:2. Nové Zámky sú v tabuľke o bod pred Liptovským Mikulášom.
    Skóre: 112:167
    Najproduktívnejší hráč: Adam Zbořil (9+20)

Posledný vzájomný zápas:
    HC Nové Zámky – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
    Góly: 7. Šimun (Šille), 35. Varga (Fábry), 44. Škoda (Varga, Novotný) – 29. Laco (Kriška, Nádašdi), 54. Huna (Števuliak, Langhammer)
    Vylúčenia: 2:3
    Strely: 30:28

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 31. Langhammer (Nemec, Gründling), 48. Piatka (Kriška, J. Sukeľ)

HC MIKRON Nové Zámky: Baroš – Plašil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek, Saulietis – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, Jurík, Hřebejk – Dubec, Novotný, Škoda – Lorraine, Rehák, Varga

Rozhodčí: Orolin, Kalina – Gavalier, Gajan