Montreal – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:2 (po pr.) | St. Louis – Detroit 2:1 (kon.)
Colorado – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 5:6 (po pr.)

3. Mathew Barzal (NYI)1+0 (03:30:46)

Domácí hokejisté díky povedené druhé třetině, kterou vyhráli 2:0, dokázali tento duel vyhrát 3:1. Islanders se snažili, ale nepodařilo se jim vstřelit kontaktní branku. Dobrý výkon podal Antti Niemi.

59:46
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:46
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:23
    Hra je nyní přerušena pro přihrávku rukou.

59:14
    Ránou z mezikruží minul John Tavares branku.

59:00
    Zahájena byla poslední minuta hry ve třetí třetině. Domácí se musí bránit.

58:37
    Ryan Pulock minul branku, jeho rána postrádala přesnost.

58:29
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Domácí brankář nyní drží kotouč a bude se vhazovat. Jordan Eberle zakončoval a Niemi přerušuje kotouč.

57:54
    Brendan Gallagher zblokoval kotouč po střele Boychuka.

57:30
    Hosté hrají v šesti.

57:06
    Josh Bailey rozehrává od své branky, pokouší se rychle dostat hru do útočného pásma, domácí celek hraje ale zodpovědně.

57:00
    Zbývají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:45
    Komerční přestávka.

56:24
    Adam Pelech dlouhou dobu držel kotouč u mantinelu, ale vypracovat gólovou šanci se mu nepodařilo.

56:06
    Josh Bailey výborně zakončoval. Jeho rána z mezikruží končí mimo branku.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hosté mají územní převahu, ale nemohou se prosadit a zdramatizovat zápas.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 12. Byron (Lehkonen, Drouin), 29. Drouin (Petry, Galchenyuk), 34. Ščerbak (Gallagher, J. de La Rose) – 4. Barzal (Eberle, Hickey)

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Mete, Petry, Alzner, Juulsen, Jo. Benn, Reilly – Pacioretty, Drouin, Lehkonen – Galchenyuk, Danault, Hudon – Byron, J. de La Rose, Gallagher – Ščerbak, Froese, A. Shaw.
    New York Islanders: Halák (Gibson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Fritz – Wagner, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Watson, Charron – Nagy, Nowak

Diváci: 21 302