Liberec – Pardubice 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:2 (kon.) | Slavia – Kladno 2:4 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Plzeň 0:3 (kon.) | Třinec – HC Litvínov 8:0 (kon.) | Č. Budějovice – Kometa Brno 2:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HC Plzeň 1929
Čtvrtek 01.03.2018, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den z Mladé Boleslavi, odkud budeme večer živě sledovat utkání domácích juniorů proti Plzni.

Plzeň patří k jednomu z největších favoritů soutěže a to také potvrzuje aktuální tabulka šesti týmů ve skupině o postup do play-off. V ní jsou totiž indiáni první se sedmi body. Stejný bodový zisk mají ale například ještě Sparta nebo Pardubice. Bruslařský klub z Mladé Boleslavi za touto trojicí zaostává jen o jediný bod.

Vzájemné zápasy
    V základní části se oba celky střetly dvakrát – nejprve Mladá Boleslav doma zvítězila 4:1, jenže v Plzni Středočeši padli a prohráli 2:4. Na vzájemné duely je tak skóre nerozhodné.

Dobrý večer z promrzlé Mladé Boleslavi. Ve zdejší ŠKOENERGO Aréně právě probíhá rozbruslení obou týmů před zápasem.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Chujac (A), Hrdinka, Mašek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Tóth, Grim, Najman, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

HC Plzeň 1929: Kolář (Beran) – Houdek, Kačena (A), Lokajíček, Staněk, Kvasnička, Kaňák, Sysel (A) – Chalupa, Reitspies, Přikryl, Markov, Matiášek, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Kokoška, Eret, D. Roubal (C), Rubner

Rozhodčí: Battěk – Frodl, Kettner.

Rozhodčí už jsou na ledě, čeká se ale stále na hráče.

Hokejisté stále nepřišli na led, utkání začne později. Bohužel nevíme, z jakých důvodů se zpozdili.

Hráči už přišli, trest za pozdní nástup je ale nejspíš nečeká.

00:01

00:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Pohledný gól ze strany vedoucích indiánů. Mezi kruhy se ke kotouči dostal PETR ERET, který překonal nerozchytaného Michala Kroftu. Asistence: Filip Přikryl.

01:05
    Boleslavští jsou v útočném pásmu, kde však Plzeňští dobře napadají jejich rozehrávku.

01:45
    Jakub Pour nahodil kotouč před boleslavskou bránu. Poblíž ní však nebyl žádný z jeho spoluhráčů, kdo by mohl dostat puk mezi tři tyče.

03:03
    Mladá Boleslav hraje ve výhodě, Jan Grim byl při přechodu do pásma faulován.

03:14
    Dvě minuty za hákování obdržel Jan Matiášek (PLM).

03:34
    Západočeši vyhodili puk až na druhou stranu ledové plochy.

04:04
    Bruslařský klub se vůbec nemůže usadit v pásmu, přesilovka domácím zatím moc nejde.

04:34
    Od modré čáry vystřelil Hrdinka. Puk nemířil vůbec špatně, ale nakonec se od jednoho z bránících hráčů odrazil mimo.

05:14

05:46
    Icing na straně Bruslařského klubu.

05:52
    Po střele od modré čáry tečoval puk z mezikruží do boleslavské brány FILIP PŘIKRYL. Asistence: Petr Eret, Matěj Chalupa.

07:15
    Boleslavští byli v ofsajdu, hra se přerušila.

08:31
    Hrdinkova střela od modré nebyla přesná. Mladá Boleslav se drží v útočném pásmu.

08:49
    Plzeň dostala kotouč na druhou stranu hřiště, oba týmy střídají.

10:48
    Západočeši se opět usadili v útočném pásmu a drží domácí celek pod tlakem.

12:36
    Po delší době jsou Středočeši před Kristiánem Kolářem, nedaří se jim ale moc střílet.

13:38
    Pěkný zákrok Michala Krofty lapačkou proti střílejícímu Marku Rubnerovi z pravého kruhu. Za několik sekund se bude pokračovat. Stále má více ze hry plzeňský tým.

13:55
    Za držení protihráče dostal dvě minuty Jan Mašek (MBL). Přesilovou hru si tedy zahrají také hosté.

14:18
    Mladá Boleslav vyhodila alespoň přes půl kluziště.

15:04
    Nepřesná přihrávka Plzně znamená to, že indiáni ztratili několik sekund. Následně se Bruslaři totiž osvobodili vyhozením přes všechny čáry, celky střídají.

15:32
    Utkání sleduje 70 diváků.

15:55

17:07
    Mladá Boleslav se snaží ještě před koncem třetiny něco vymyslet, domácí mají ale problémy udržet se v útočném pásmu, případně vystřelit na bránu.

18:43
    Indiáni ostřelují mladoboleslavskou branku, většina střel ale není přesná.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:43.

První třetina trvala pouze 25 minut, jednoznačně více ze hry měla Plzeň, která se rychle dostala do dvoubrankového vedení. Zda se domácí zlepší, nebo hosté dotáhnou klání do vítězného konce, napoví další třetina.

20:01

20:52
    Indiáni jsou opět v útočném pásmu

21:29
    Michal Houdek se na modré čáře opřel do kotouče, ale ten nakonec mezi třemi tyčemi neskončil.

22:29
    Hosté si svou aktivitou říkají o třetí vstřelený gól. Před několika sekundami mohli zakončit do odkryté brány, jednomu z indiánů se však nepodařilo kotouč rychle zpracovat.

23:10
    Z mezikruží vypálil Dominik Pawliczek, puk prošel jen těsně vedle pravé tyče Kolářovy branky.

24:11
    Ondřej Najman přihrál na pravý kruh Marku Mlčochovi, jenže ten minul skutečně o dost.

24:41
    Tentokrát už to bylo z Mlčochovy strany lepší, ale neměl štěstí. Jeho střela od modré čáry přes stínící hráče neprošla.

25:23
    Zakázané uvolnění ze strany Bruslařského klubu.

27:16
    Filip Kokoška vystřelil z mezikruží, Michal Krofta byl však úspěšný.

27:55
    Skvělá bezprostřední dorážka v podání Matouše Horského snížení Bruslařům nepřineslo. Horský totiž minul.

30:21
    Plzeňští hráči jsou opět v útočném pásmu.

30:49
    Bruslařům se podařilo rychle postoupit do útočného pásma, koncovka jim ale i tentokrát nevyšla.

32:29
    Plzni bylo odpískáno zakázané uvolnění.

32:29
    Klání se mezitím přehouplo do své druhé půlky. Stále to nevypadá, že by domácí měli snížit.

32:50
    Pohledná branka ze strany JAKUBA POURA. Ten nejprve neuspěl, u levé tyče ale zachoval chladnou hlavu a kotouč dorazil do pravého horního rohu Kroftovy branky. Asistence: Marek Rubner.

33:28
    Od modré čáry vystřelil Martin Nepokoj, lapačkou jej ale vychytal Kristián Kolář.

34:25
    Na střelu Michala Houdka z levého kruhu Michal Krofta viděl. Puk chytil a přerušil hru.

35:35
    Kristián Kolář měl problém se zpracováním kotouče po jedné z boleslavských střel, Bruslaři si ale na dorážku přijeli až příliš pozdě.

36:26
    Plzeň vstřelila gól, jenže ten hlavní rozhodčí Battěk odmítl uznat, protože byl dosažen vysokou holí.

37:44
    Středočeši mezi kruhy neuhlídali Josefa Roubala. Ten se dostal k puku a vystřelil, puk však zvládl chytit Michal Krofta.

38:38
    Vedle boleslavské brány se strhla menší bitka, ale čároví rozhodčí od sebe brzy hráče oddělili. Nebude se ani vylučovat, což se nelíbí hlavnímu trenérovi Plzně Davidu Brukovi.

38:45
    Ještě jedno zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu. Druhá třetina spěje do svého záběru.

38:50
    Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Oscar Flynn (MBL). Plzeňští tak dohrají třetinu a možná i začnou tu druhou v početní výhodě.

39:02
    Domácí se osvobodili.

39:25
    Indiáni se dlouho v útočném pásmu nezdrželi, puk je opět u Kristiána Koláře.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Ve druhé třetině se Středočeši o něco zlepšili, přesto ale na Plzeň i nadále nestačí a hosté mají více ze hry. V uplynulé dvacetiminutovce přidali ještě jeden gól.

Za chvíli začne třetí třetina, Plzeň bude dohrávat ještě 50 sekund v přesilové hře.

40:01

40:26
    Boleslavští vyhodili puk na druhou stranu hřiště.

40:35
    Plzni se zatím přesilovka nedaří, čárový rozhodčí jí odpískal icing.

40:50

43:03
    V posledních chvílích jsou vidět časté osobní souboje.

43:12
    Z levého kruhu prověřil Michala Kroftu Jan Matiášek, ale boleslavský gólman další inkasování nepřipustil.

43:30
    Bruslaři se rychle dostali do protiútoku a následovala také střela z pravého kruhu. Kristián Kolář ale drží i nadále čisté konto.

44:18
    Mladá Boleslav si zahraje přesilovou hru. Lukáš Kaňák (PLM) dostal za hákování dvouminutový trest.

44:50
    Bruslařský klub udržel útočné pásmo a nakonec byli diváci svědky závaru v brankovišti, Středočeši však nedokázali dostrkat puk za brankovou čáru.

45:07
    Po střele od modré čáry přerušil plzeňský brankář hru.

45:37
    Pěkná střela Oscara Flynna z pravého kruhu, po níž měl Kristián Kolář problémy s udržením puku. Bruslaři toho však nevyužili a ani tentokrát se neprosadili.

45:54
    Petra Maršouna si hosté u levé tyče pohlídali a dorážku mu neumožnili.

46:18

46:25
    Boleslavské juniory přesilová hra možná nabudila a jsou aktivnějším týmem.

49:00
    Za sekání dostal dvě minuty Marek Rubner (PLM).

49:26
    Po Mlčochově střele od modré poskakoval puk brankovištěm, ale za čáru se nedostal.

49:45
    Poté, co Martin Nepokoj zlomil na modré hokejku, dostali se indiáni do přečíslení. Z něj se ale neprosadili.

49:48
    Za napadení dostal menší trest Matěj Tóth (MBL). 72 sekund by se tak mělo hrát čtyři na čtyři.

50:27
    Západočeši jsou v útočném pásmu, hraje se poměrně v poklidu, oba týmy právě vystřídaly.

51:00

51:03
    Po Kvasničkově střele z pravého kruhu přerušil Michal Krofta hru, začíná zkrácená přesilovka Plzně.

51:39
    Indiáni byli před několika sekundami velice blízko dalšího gólu, ale Michal Krofta v brance téměř čaroval. Pokryl několik dorážek, navíc už se v jedné chvíli zdálo, že puk doklouže za brankovou čáru, jenže gólman po něm skočil a inkasování zabránil.

51:48

52:11
    Ofsajd. Následuje tak buly ve středním pásmu.

52:36
    Výhoda pro Mladou Boleslav.

52:56
    Bruslaři se vrátili pro puk k vlastní bráně, následný přechod do pásma však nezvládli.

53:06
    Filip Kokoška (PLM) povalil na brankovišti Michala Kroftu, za což dostal dvě minuty kvůli nedovolenému bránění.

53:16
    Plzeňští zvládli vyhodit puk, šetří tak důležitý čas.

53:30
    Další odpískaný ofsajd, Mladé Boleslavi se přesilová hra nedaří.

54:26
    Martinu Nepokojovi se v tomto utkání nedaří. Zkušený obránce Mladé Boleslavi se dostal přímo mezi kruhy ke kotouči, ale do branky jej nasměrovat nedokázal.

55:06

57:13
    Matěj Krejčík byl blízko prvnímu gólu Bruslařského klubu v tomto zápase, ale Kristián Kolář zvládl i tuto situaci.

58:44
    Vhazování před Michalem Kroftou. Závěr zápasu je ve znamení častého přerušování hry.

59:15
    Bruslaři se v posledních sekundách ještě snaží a jsou aktivní v útočném pásmu.

59:15

Junioři Mladé Boleslavi přivítali ve čtvrtek večer na domácím ledě vedoucí Plzeň. Té ale nedokázali gólově ani herně vzdorovat. Indiáni se dostali do brzkého vedení, které po zbytek duelu udržovali a kontrolovali.

Kristián Kolář udržel čisté konto, zatímco Mladá Boleslav v silné sestavě nedokázala indiánům vstřelit ani gól.

Pěkný večer z Mladé Boleslavi a opět zítra u mládežnického hokeje ze stejného stadionu se těším na počtenou. (20:02:39)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 1. Eret (Přikryl), 6. Přikryl (Eret, Chalupa), 33. Pour (Rubner)

Rozhodčí: Battěk – Frodl, Kettner