Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 8:4 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Dallas – Tampa 4:5 (po pr.) | Edmonton – Nashville 2:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:3 (kon.)
San Jose – Chicago 7:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Nashville Predators
Pátek 02.03.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Slovenská stopa v utkání

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 0 střel, TOI 16:08 (05:57:03)

Hvězdy utkání

1. Viktor Arvidsson (NSH) 2+0
    2. Connor McDavid (EDM) 1+1
    3. Pekka Rinne (NSH) 34 zák., 2 góly, 94,4%

Statistiky: Střely na bránu: 36-42; Zablokované střely: 21-17; Vhazování: 34%-66%; Hity: 21-24; Přesilové hry: 1/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.

Edmonton sice vedl doma proti Nashvillu po první třetině o dvě branky zásluhou Connora McDavida a Leona Draisaitla, jenže v závěru prostřední části vyrovnali Scott Hartnell a Viktor Arvidsson, který ve třetí části skóroval ještě jednou, čímž otočil zápas na stranu Predators, pojistku poté přidal Austin Watson. Nashville podruhé v sezóně zvítězil v Rogers Place a porazil Edmonton ve všech třech letošních zápasech základní části. Dnešní byl poslední. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 2 Nashville Predators 4.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:53
    Pekka Rinne si snadno poradil s nahozením Oilers od modré čáry a podržel puk vestoje v náručí.

57:35
    Predators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a puk zamířil na zakázané uvolnění.
    56:50 Austin WATSON - 2:4

56:50
    Nashville právě vstřelil branku!
    AUSTIN WATSON po přihrávce Ryana Hartmana z vrcholu mezikruží v levém kruhu poslal puk po ledě z ostrého úhlu do odkryté brány a Nashville vede po vstřelení čtyř branek v řadě 4:2! Asistence: Ryan Hartman a Colton Sissons.

56:32
    Predators vyrazili do přečíslení tři na dva, jenže Cam Talbot si připsal dobrý zákrok a u levé tyče poté zmrazil puk pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

56:12
    Filip Forsberg se dostal na vrcholu mezikruží ke střele zápěstím, kterou Cam Talbot hrudí vyrazil.

55:10
    Ryan Ellis vypálil od modré čáry, jeho tvrdá rána z pravé strany ale byla zablokována obranou Oilers.
    54:52 Viktor ARVIDSSON - 2:3

54:52
    Cam Talbot vyrazil střelu Filipa Forsberga pouze před sebe, čehož využil dojíždějící VIKTOR ARVIDSSON, a z dorážky v závěru otočil skóre svým druhým gólem v zápase na stranu Predators! Asistence: Filip Forsberg.

54:38
    Yannick Weber mohl přiblížit Predators k vítězství, jenže Cam Talbot jeho pokus z pravého kruhu vyrazil pravým betonem!

53:58
    Oilers vzápětí nahodili puk na bránu z levého křídla od modré čáry a Pekka Rinne si připsal snadný zákrok.

53:48
    Oilers dobře rozpohybovali puk v útočném pásmu a Ethan Bear se dostal na pravém křídle k nahození, které od modré čáry nad ledem zamířilo vedle přední tyče.

53:18
    Predators se neprosadili na levém křídle, jelikož jejich akci zastavilo postavení mimo hru.

52:44
    Oscar Klefbom vystřelil z levého kruhu, jeho pokus ale přes hradbu těl na bránu Predators neprošla.

52:03
    Darnell Nurse napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké ráně s příklepem, která těsně nad ledem mířila k pravé tyči, Pekka Rinne ji ale fantasticky vyrazil levým betonem! Domácí obránce se vzápětí dostal k dorážce a z otočky mířil po ledě k levé tyči, jenže finský brankář pro změnu zasáhl pravým betonem!

51:42
    Filip Forsberg si najížděl na puk u pravé tyče, jenže prudkou kolmou přihrávku nedokázal zpracovat.

51:28
    Michael Cammalleri vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Pekka Rinne dokázal puk s problémy podržet, takže Oilers se k dorážce nedostali.

51:14
    Další přerušení hry na začátku druhé poloviny třetí třetiny. Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění.

51:02
    Craig Smith před vrcholem pravého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do levého horního rohu brány, Cam Talbot ji ale vyrážečkou vyrazil!

50:44
    Scott Hartnell se snažil dostat k dorážce marně a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

50:44
    Calle Järnkrok se dostal na vrcholu mezikruží ke střele a vypadalo to hodně nebezpečně, jenže jeho pokus zamířil pouze doprostřed brány a náruče Cama Talbota.

50:37
    Calle Järnkrok na levém křídle zřejmě vystřelil z ostrého úhlu a mířil do předního horního rohu brány, Cam Talbot ale pravým ramenem puk dokázal vyrazit!

49:07
    Viktor Arvidsson se snažil na vrcholu mezikruží dostat ke střele, jenže proti dvojnásobné přesile ve snaze neuspěl.

48:42
    Predators vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a hra se vrací před bránu Pekky Rinneho.

48:35
    Anton Slepyšev si najel před bránu na nahození Connora McDavida z levého křídla a ostrého úhlu, z blízkosti ale Pekku Rinneho nepřekonal, stejně jako vzápětí Milan Lucic táhlou střelou s příklepem od modré čáry!

48:18
    Vyloučený Ethan Bear je zpět na ledě a Edmonton dnes přečkal všechny tři přesilové hry Nashvillu Predators.

47:21
    Predators se po střele od modré čáry na přední pravé tyči k přesné dorážce nedostali a domácí hokejisté Edmontonu puk úspěšně vyhodili za bránu hostí.

46:18
    Hra byla přerušena a na řadu přichází komerční přestávka, po které bude mít Nashville šanci otočit utkání na svou stranu. Ethan Bear dostal dvě minuty za hákování.

45:49
    Predators od boxu časoměřičů napálili puk do útočného pásma a po vystřídání se jim ho navíc podařilo dojet.

44:32
    Ryan Ellis na pravé straně vystřelil od modré čáry a Cam Talbot jeho pokus podržel ve svém náručí.

44:12
    Jeden z hráčů Predators si vybruslil zpoza brány do prostoru a na levém křídle z ostrého úhlu dobře vystřelil z otočky, Cam Talbot ale na přední tyči pravým betonem puk vyrazil.

44:00
    Hra se přelévá za strany na stranu, ani jeden z týmů se ale nemůže dostat do nějaké slibné šance.

42:57
    Oilers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Camem Talbotem.

42:29
    Nashville odehrál skvělé střídání a na levém křídle rychle dvakrát vypálil, první střela od modré čáry ale minula přední tyč, zatímco druhá byla zablokována.

41:50
    Kevin Fiala zkusil převážit misky vah na stranu Nashvillu střelou z vrcholu pravého kruhu, Cam Talbot ale bez problému stáhl puk ze vzduchu do své lapačky. Hra přerušena.

41:41
    Jesse Puljujärvi vystřelil prudce v pravém kruhu, Pekka Rinne ale hrudí puk snadno vyrazil před sebe.

40:59
    Nick Bonino v pravém kruhu rychle zamíchal s pukem a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula bližší horní roh brány Cama Talbota.

40:46
    Oilers na pravé straně vystřelili od modré čáry a na přední tyči dobře clonil Michael Cammalleri, finský brankáře Pekka Rinne ale dokázal kotouč najít.

40:01
    Ryan Johansen vyhrál úvodní vhazování třetí části, do které jeho tým vstupuje po skvělém závěru druhé třetiny za nerozhodného stavu 2:2. Predators skórovali dvakrát v řadě, přičemž druhý gól vstřelili necelých 10 sekund před druhou přestávkou.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-26; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 42%-58%; Hity: 14-18; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné min.: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:59.

V první třetině se prosadili Connor McDavid a Leon Draisaitl, zatímco ve druhé Scott Hartnell a Viktor Arvidsson, a tak oba týmy budou vstupovat do závěrečné části za nerozhodného stavu. Skóre po druhé části. Edmonton Oilers 2 Nashville Predators 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:50 Viktor ARVIDSSON - 2:2

39:50
    VIKTOR ARVIDSSON si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku Filipa Forsberga z levého křídla a bez přípravy skóroval z blízkosti do odkryté brány! Predators rychle vstřelili dva góly a deset sekund před koncem druhé třetiny vyrovnali na 2:2! Asistence: Filip Forsberg.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:04
    Oilers se nepodařilo rozehrát podél střídaček a puk zamířil na zakázané uvolnění. Další přerušení hry.

37:26
    Ryan Johansen zablokoval u pravé tyče střelu Oilers a puk se odrazil do ochranné sítě. Hra přerušena.

36:45
    Predators na pravé křídle vystřelili z ostrého úhlu a Cam Talbot bez potíží puk podržel ve svém náručí.
    36:28 Scott HARTNELL - 2:1

36:28
    SCOTT HARTNELL si najel do mezikruží na krásnou přihrávku Nicka Bonina zpoza brány a z blízkosti puk poslal bez přípravy nad lapačkou Cama Talbota do pravého horního rohu brány! Predators se dokázali prosadit a prohrávají pouze o gól! Asistence: Nick Bonino a Calle Järnkrok.

36:05
    Oilers minuli levou tyč a po odrazu puku od mantinelu za bránou se dostali z ostrého úhlu k dorážce, Pekka Rinne byl ale připraven a puk zmrazil pod lapačkou.

35:12
    Predators dokázali udržet útočné pásmo a Mattias Ekholm na levém křídle vystřelil od modré čáry, Cam Talbot ale na přední tyči puk vykopl pravým betonem.

34:32
    Milan Lucic poté vypálil na levé straně od mantinelu a Pekka Rinne puk podržel. Po velice atraktivní pasáži hry dostává v Rogers Place prostor reklamní přestávka.

34:23
    Roman Josi z levého kruhu těsně minul přední horní roh brány a na opačné straně mohl udeřit po samostatném úniku Connor McDavid, který nabral na ose hřiště neskutečnou rychlost, v blízkosti levé tyče si ale vylámal zuby na vyrážečce Pekky Rinneho, který předvedl úžasný rozštěp a puk fantasticky vyrazil!

32:58
    Zack Kassian se málem protáhl mezi dvěma protihráči do samostatného úniku po zablokované střele P.K. Subbana, jenže obránce Predators mu puk dokázal vypíchnout.

32:30
    Jesse Puljujärvi nedokázal u pravé tyče po parádním přenesení hry zpracovat puk a Pekka Rinne ho rychle holí odpálil do rohu ledové plochy.

31:20
    Debutující Ethan Bear na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Craig Smith puk přizvedl do ochranné sítě.

30:57
    Anton Slepyšev velmi nebezpečně vystřelil z levého kruhu, puk ale těsně minul bližší levý horní roh brány.

30:32
    Connor McDavid se snažil prosadit na pravé straně útočného pásma, jenže zkušený Mattias Ekholm ho pohlídal.

30:21
    Predators vyrazili podél střídaček do protiútoku a puk se odrazil mimo ledovou plochu. Komerční přestávka.

29:51
    Drake Caggiula u pravé tyče z ostrého úhlu mířil pod horní tyč, Pekka Rinne ale puk levým ramenem vyrazil.

29:07
    Jesse Puljujärvi zkusil zaskočit Pekku Rinneho na pravém křídle střelou z ostrého úhlu, jeho pokus ale zamířil za bránu.

28:42
    Oilers na pravém křídle vystřelili ihned po vhazování, Pekka Rinne byl ale připravený a puk podržel v náručí.

28:38
    Leon Draisaitl byl zřejmě hráčem, který se v pravém kruhu dostal ke střele, puk byl ale každopádně přizvednut jedním z obránců Nashvillu do ochranné sítě.

28:24
    Pekka Rinne se vydal za bránu, aby zastavil nahození Oilers od střídaček, zatímco domácí odjeli rychle střídat.

27:22
    Oscar Klefbom na levém křídle napřáhl ihned po vhazování k prudké ráně s příklepem, která od modré čáry zamířila doprostřed brány, a Pekka Rinne ji hrudí vyrazil.

27:16
    Milan Lucic si najel před bránu na krásnou přihrávku z levého kruhu, ani tentokrát ale z blízkosti Pekku Rinneho nepřekonal! Finský brankář puk podržel v náručí.

27:06
    Cam Talbot si snadno poradil s nahozením Predators z pravé strany a prostor dostává komerční přestávka.

26:19
    Zack Kassian měl velkou šanci, když z mezikruží nikým neatakovaný mířil po ledě k pravé tyči, Pekka Rinne ale předvedl skvělý zákrok a levým betonem puk vyrazil!

26:04
    Oilers po přenesení hry vystřelili z pravého kruhu, na přední tyči ale jejich pokus zablokoval Zack Kassian, který clonil před bránou až příliš dobře a nedokázal puk jen tečovat.

25:31
    Mattias Ekholm byl nepříjemně dohrán v pravém rohu obranného pásma Jujharem Khairou, vkleče ale dokázal rozehrát.

24:54
    Oilers se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a následné nahození od střídaček skončilo v ochranné síti.

23:33
    Milan Lucic se po přečíslení dva na jednoho a parádní přihrávce z pravého křídla ocitl na vzdálenější levé tyči ve velké šanci, z blízkosti ale Pekku Rinneho mezi betony nepřekonal!

22:46
    Calle Järnkrok krásnou střelou z pravého kruhu mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Cam Talbot ale dokázal puk jemně tečovat a vytáhnout ho mimo tři tyče!

22:07
    Nick Bonino také z pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Cam Talbot ale tentokrát předvedl pěkný semafor, po kterém puk ukryl ve své lapačce.

21:58
    Vyloučený Darnell Nurse je zpět na ledě a Edmonton úspěšně přečkal i druhé oslabení v dnešním zápase.

21:24
    Filip Forsberg krásnou střelou zápěstím z bodu pravého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Cam Talbot puk lapačkou dokázal fantasticky vyrazit!

21:15
    Predators na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Cam Talbot si prostor na přední tyči pohlídal, když puk vyrazil.

20:30
    Ryan Ellis napřáhl od modré čáry k jedovaté střele, jeho pokus byl ovšem tečován a zamířil nad bránu.

20:01
    Darnell Nurse sedí na trestné lavici za hrubost a v úvodu druhé třetiny Nashville hraje přesilovou hru.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-17; Zablokované střely: 7-4; Vhazování: 30%-70%; Hity: 6-8; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné minuty: 4-2.

Druhá třetina začne přibližně v 4:05.

Pekka Rinne sice předvedl v úvodu zápasu skvělou sérii zákroků, jenže poté ho překonal Connor McDavid a v závěru první třetiny poté v přesilové hře Leon Draisaitl. Predators vyhráli v letošní sezóně obě vzájemná střetnutí, dnes ale míří za dvěma body Oilers. Skóre po první třetině střetnutí v Rogers Place v Kanadě. Edmonton Oilers 2 Nashville Predators 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58
    Darnell Nurse byl dvě sekundy před koncem první třetiny vyloučen za hrubost, takže Nashville bude vstupovat do prostřední části utkání v přesilové hře.

19:53
    Ryan Johansen si v levém kruhu dobře pokryl puk, bekhendovou střelou z úhlu ale Cama Talbota nepřekonal.
    19:07 Leon DRAISAITL - 2:0

19:07
    Edmonton právě vstřelil branku!
    LEON DRAISAITL na levém křídle nabral skvělou rychlost a prudkou střelou zápěstím z levého kruhu zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Oilers v závěru první části využili přesilovou hru a vedou 2:0! Asistence: Connor McDavid a Ryan Strome.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:25
    Kyle Turris dostal dvě minuty za hákování a Edmonton dohraje první část v přesilové hře, pokud ji nedokáže využít.

18:17
    Predators vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Cam Talbot vkleče dokázal puk pravým betonem vytáhnout mimo.

17:49
    Leon Draisaitl napřáhl na vrcholu mezikruží k jedovaté ráně, která nad ledem mířila k pravé tyči, Pekka Rinne byl ale připravený a dokázal ji vyrazit mimo bránu.

17:12
    Ryan Johansen předvedl v pravém kruhu parádní stahovačku, jejíž zásluhou se protáhl až před bránu, z blízkosti ale poté Cama Talbota překonat nedokázal!

16:53
    Oilers od boxu časoměřičů napálili puk do útočného pásma a puk se od hrazení odrazil do ochranné sítě.

16:13
    Connor McDavid naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Edmontonu přečkali první oslabení.

15:55
    Edmontonu se podařilo puk znovu vyhodit a další akci Predators musí rozjíždět zpoza vlastní brány.

14:59
    Iiro Pakarinen předvedl skvělý forčeking a v pravém kruhu rychle vypálil v oslabení, Pekka Rinne ale po vyjetí z brány puk podržel v náručí a vkleče poté rychle rozehrál.

14:34
    Filip Forsberg zvedl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování hlavu, aby zkontroloval postavení Cama Talbota, jeho následná střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány.

14:13
    Connor McDavid otevřel skóre dnešního utkání, nyní ale dostal dvě minuty za držení a Predators si po krátké komerční přestávce zahrají první přesilovou hru utkání.

14:03
    Jeden z hráčů Nashvillu si z levého křídla rychle sjel před bránu, na přední tyči se ale ocitl příliš blízko Cama Talbota, který sevřenými betony puk snadno vyrazil.

13:43
    Nashville napřáhl od modré čáry k prudké ráně s příklepem, která minula levý horní roh brány Edmontonu.

13:30
    Roman Josi na pravé straně útočného pásma vystřelil od modré čáry a Cam Talbot puk podržel. Dobrý tlak v podání Predators.

12:28
    Další střela Nashvillu přišla od modré čáry ihned po vhazování, Cam Talbot ale po dalším zákroku opět přerušil hru.

12:23
    Predators vystřelili na levém křídle od hrazení a Cam Talbot bez problému puk sevřel mezi rukavicemi.

12:10
    Michael Cammalleri vystřelil z vrcholu levého kruhu a puk se od Romana Josiho odrazil do ochranné sítě.

11:44
    Darnell Nurse napřáhl v pravém kruhu k prudké střele, která zamířila nad bránu a od hrazení se odrazila z pásma Oilers.
    11:01 Connor MCDAVID - 1:0

11:01
    Predators nedokázali v mezikruží dostat puk do bezpečí, za což je dokonale potrestal CONNOR MCDAVID, když si sjel před bránu a po nádherné kličce na vzdálenější levé tyči zasunul puk kolem ležícího Pekky Rinneho po ledě do prázdné brány! Edmonton vede 1:0! Asistence: Anton Slepyšev a Matt Benning.

10:27
    Cam Talbot zastavil nahození Predators od boxu časoměřičů v lapačce a prostor dostává reklamní přestávka.

10:00
    Roman Josi hledal kolmou přihrávkou na útočné modré čáře Viktora Arvidssona, jenže útočník hostujícího týmu z Nashvillu nedokázal puk zpracovat na ose hřiště.

09:23
    Filip Forsberg vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a Cam Talbot úspěšně puk vyrazil mimo tři tyče.

08:51
    Oilers se pokusili z pravého kruhu zamířit ke vzdálenější levé tyči, Pekka Rinne ale také dobře zasáhl vyrážečkou.

08:20
    Predators se před pár okamžiky dostali ke střele na pravém křídle a z úhlu mířili pod horní tyč, Cam Talbot měl ale skvělý výhled a puk vyrážečkou vytáhl nad.

07:24
    Vzápětí přišla střela od modré čáry na levém křídle, kterou Cam Talbot bez problému podržel vkleče v náručí.

07:19
    P. K. Subban z vrcholu pravého kruhu mířil po ledě ke vzdálenější levé tyči, a přestože toho Cam Talbot nemohl příliš vidět, puk pravým betonem vyrazil mimo!

06:57
    Connor McDavid napřáhl v mezikruží k jedovaté ráně, která se od jednoho z hráčů před bránou odrazila do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje první reklamní přestávka.

06:16
    Predators po přihrávce zpoza brány na levé straně vystřelili z ostrého úhlu, puk ale skončil na boční sítí brány.

05:47
    Ryan Johansen v levém kruhu vystřelil ihned po vhazování a připravený Cam Talbot na přední tyči puk vyrazil.

05:33
    Kyle Turris na vnitřním oblouku pravého kruhu pěknou zadovkou přenechal puk Kevinovi Fialovi, jeho střela zápěstím ale našla pouze hruď Cama Talbota.

04:47
    Oilers na pravé straně vystřelili od modré čáry a Pekka Rinne na přední tyči snadno puk zastavil v náručí.

03:34
    Na opačné straně vystřelil z pravého kruhu Milan Lucic a Pekka Rinne puk mířící ke vzdálenější levé tyči vyrazil pravým betonem. Na obou stranách stejné zákroky.

03:23
    Viktor Arvidsson na pravé straně mířil pěknou střelou od hrazení ke vzdálenější levé tyči, Cam Talbot byl ale pozorný a puk úspěšně vykopl pravým betonem.

02:31
    Iiro Pakarinen krásnou střelou z pravého kruhu mířil nad ledem ke vzdálenější levé tyči a po zákroku Pekky Rinneho přišla dorážka z blízkosti, i s tou si ale finský brankář dokázal poradit a puk vyrazil!

02:21
    Iiro Pakarinen nedokázal na pravém křídle dobruslit puk a proti Edmontonu se pískalo zakázané uvolnění.

01:25
    Také Cam Talbot si připsal první zákrok, když u pravé tyče zmrazil střelu Predators od modré čáry pod lapačkou.

01:15
    Pontus Åberg vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a připravený Pekka Rinne puk bezpečně ukryl v lapačce.

00:24
    Oilers na levém křídle vyrazili do protiútoku a po akci podél hrazení skončil puk v ochranné síti.

00:01
    Predators vyhráli úvodní vhazování zápasu a poslední souboj mezi Edmontonem a Nashvillem byl zahájen.

00:01

V Rogers Place se rozezněla americká hymna, po které bude následovat hymna kanadská, a poté už bude vše připraveno k úvodnímu vhazování dnešního střetnutí.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, Russell (A), Sekera, Bear, Klefbom, Benning – Lucic (A), McDavid (C), Slepyšev – Cammalleri, Draisaitl, Kassian – Puljujärvi, R. Strome, Åberg – Caggiula, Khaira, Pakarinen. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Hartman – Fiala, Turris, C. Smith – Hartnell, Bonino, Järnkrok – Watson, Sissons, Arvidsson. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Chris Lee, Wes McCauley. Čároví: Travis Gawryletz, Steve Miller.

Edmonton v pátek v noci zahájí proti Nashvillu sérii pěti domácích zápasů a s Predators se v základní části letošní sezóny NHL střetne naposledy. Nashville v polovině prosince porazil Edmonton v Rogers Place 4:0. Skvělý výkon předvedl brankář Juuse Saros, který pochytal všech 46 střel Oilers a vychytal shutout, zatímco Kyle Turris zaznamenal gól a asistenci. Druhé vzájemné střetnutí se odehrálo na začátku nového roku v Bridgestone Areně, kde domácí Predators opět zvítězili, tentokrát ovšem těsně 2:1. Jediný gól Oilers vstřelil Connor McDavid. V dresu Nashvillu se prosadil Viktor Arvidsson, který si připsal dva body za gól a asistenci, a Pekka Rinne přispěl k výhře 25 zákroky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. McDavid (Slepyšev, Benning), 20. Draisaitl (McDavid, R. Strome) – 37. Hartnell (Bonino, Järnkrok), 40. Arvidsson (F. Forsberg), 55. Arvidsson (F. Forsberg), 57. Watson (Hartman, Sissons)

Rozhodčí: Chris Lee, Wes McCauley. Čároví: Travis Gawryletz, Steve Miller

Diváci: 18347