Zlín – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Warriors Brno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – Pardubice 2:3 (po pr.) | Kladno – Slavia 12:4 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:4 (kon.) | Havířov – Vsetín 10:3 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 6:0 (kon.)
Žďár n/S – Letňany 4:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 02.03.2018, 17:00 • Svijanská aréna • Extraliga staršího dorostu • 25. kolo

To je ode mě pro dnešek ze Svijanské arény vše. Já se s Vámi loučím a snad někdy příště u Onlajnů napočtenou. (19:08:25)

Tak to asi nikdo nečekal. Hosté dokázali překvapit favorita a ve třetí třetině ještě navýšili vedení zásluhou Nováka. Za Tygry dal kontaktní branku pět minut před koncem Šuráň, ale víc už Šelmy nestihly. Utkání končí konečným těsným výsledkem 3:4.

59:47
    Žůrek se vrhl pod nohy jednomu z hostů, který se už už snažil zakončovat do prázdné branky. Skvělý zákrok obránce.

59:30
    Novák jde z branky!!

58:39
    O puk se bojuje v rohu a hosté se snaží co nejvíce tahat čas.

57:15
    Maťátko měl před sebou hradbu těl a proto se snažil mířit k tyči. Bohužel však branku těsně minul.

56:48
    Tygři mají tři minuty na vyrovnání a za chvíli nejspíš odvolají Nováka.

54:08
    Liberec právě vstřelil branku!

A přeci jen je tu branka při přesilovce. Od modré napřáhl JAKUB ŠURÁŇ a jeho střelu zastavila až síť za Kašparem. Asistence: Petr Bitman, Petr Šafařovský

53:50
    Paradoxně velkou šanci měl Maydl, který se uvolnil od obránce ale branku Nováka přestřelil.

53:14
    Jenomže Hadovi se střela od modré vůbec nepovedla. Sebral jí jeden z obránců a vyhazuje.

52:51
    Teď mají domácí velkou šanci dostat se do kontaktu skóre.

52:31
    Zbytečný zákrok u mantinelu od Křemena (KVA) a je vyloučen za sekání.

51:45
    Jestli chtějí Tygři vyrovnat musí vrhnout do útoku všechny síly protože čas se neúprosně krátí.

51:31
    Icing Varů.

51:03

49:03
    Za podražení si jde sednout Novotný (KVA).

48:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Při hře 4 na 4 hosté skórují a odskakují o dvě branky. Nahození od modré čáry ztečoval za Novákova záda ADAM KŘEMEN. Asistence: Richard Záruba, Daniel Zavřel.

48:20
    Tygři se pokusili Kašpara s pukem do branky dotlačit a to se vůbec nelíbilo obráncům a strhla se mela. Vyloučenými jsou Jiskra (KVA) a Křepelka (LIB).

48:16
    Po vhazování se puk doklouzal ke Kašparovi, který umožní svým spoluhráčům vystřídat.

Oddechový čas pro hosty.

48:13
    Icing hostů.

47:47
    Na dvakrát to zkusil Žůrek od modré čáry ale pokaždé trefil pouze boční síť.

45:59
    Tygři, vědomi si skóre, se tlačí dopředu, ale pozorná obrana Varů je nepouští do výraznějších příležitostí skórovat.

44:45
    Oba týmy v plném počtu.

44:16
    Aubrecht už z velkého úhlu trefil Kašpara do břicha a hra se přerušuje.

42:45
    Máme tu dvojnásobné vyloučení. Za podražení si jde sednout Šťastný (KVA) a za nedovolené bránění Žemba (LIB).

42:20
    Přízemní pokus Bitmana prosvištěl kolem brankáře Varů a hráči o puk bojují v rohu.

41:25
    Maťátko dostal puk do jízdy a jeho tvrdá střela zápěstím minula branku jen o milimetry.

41:04
    Nahozený puk, který se odrazil od zadního mantinelu, sbírá do rukavice Kašpar.

40:18
    Hned na úvod měli velkou šanci Křemen s Maydlem, ale nedokázali si přesně přihrát.

40:01

To co se zdálo všem po první třetině naprosto nemyslitelné se stalo skutečností. Vary otočili skóre. Stačili jim k tomu 4 minuty. Nejprve snížili Novotný, vyrovnal Zavřel a na 2:3 upravil Záruba. Naprosto opaření domácí jsou rádi, že tato třetina končí, protože prostřední dějství se jim vůbec nevyvedlo. Dokáží předvést podobný kousek i oni ve třetí třetině. To se dozvíme nejprve v 18:33 kdy začne poslední dvacetiminutovka.

40:00

38:58
    Teď nervy na uzdě neudržel Bernáth a je vyloučen do konce utkání.

37:34

Tak to je studená sprcha pro Liberec. Domácím jako by došla pára. Po souboji zůstal puk zcela volný na pravém kruhu. Vzal si ho RICHARD ZÁRUBA a prostřelil Nováka. Asistence: Vít Jiskra, Adam Křemen.

36:51
    Menší potyčka se teď strhla po tom co jeden z hostujících útočníků klepl Nováka přes lapačku, ale rozhodčí vše včas uklidnili a ani nebudou vylučovat.

35:02

A je vyrovnáno. No to se podívejme, hosté dokázali během pár chvil vstřelit i druhou branku. První pokus DANIELA ČERNÉHO z mezikruží ještě dokázal Novák vyrazit. Bohužel pro něj však pouze zpět k útočníkovi Varů, který si objel brankáře a zakončil do odkryté klece. Asistence: David Holub.

33:47

A máme tu kontaktní branku. Z úhlu vystřelil Záruba a Novák nevěděl kam se puk odrazil. Našel si ho volný před brankou DAVID NOVOTNÝ, který ho uklidil do poloprázdné branky. Asistence: Richard Záruba, Vít Jiskra.

33:07
    Tahle přesilovka už je o poznání lepší ze strany Varů.

32:17
    Další trest pro domácí. Za krosček si jde sednou Liška (LIB).

31:26
    Zavřelova dělovka od modré zkontrolovala pozornost Nováka, který si na puk musel povyskočit.

29:57
    Vomáčka se snažil před brankou dorazit puk, ale padající brankář Varů dokázal skákající gumový nesmysl vyrazit do bezpečí.

29:18
    Šeliga nabídl puk do jízdy Žembovi. Ten trefil pouze připravenou náruč Kašpara.

28:03
    Z hokejové krásy toho zatím dnes moc nevidíme . Oba týmy bojují o každý metr ledu.

25:55
    V nepřehledné situaci před Novákem se nejlépe zorientoval Křemen. Jeho pokus do protipohybu brankáře minul branku o pár centimetrů.

24:42
    Charvát to zkusil od modré, ale jeho vysoký pokus ztečoval jeden z obránců do rohu kluziště.

24:07

22:59
    K puku se se štěstím dostal na pravé straně útočného pásma Adamec. Jeho beckhandový pokus se mez tři tyče nevešel.

22:08

21:51
    Útočný výpad Hada neměl dlouhého trvání. Puk mu utekl a Kašpar ho přikryl lapačkou.

20:49
    Domácí zatím skvěle brání a nepouští Vary vůbec do pásma.

20:08
    Máme tu rychlé vyloučení. Charvát (LIB) si jde sednout za napadení.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Úvodní dějství dlouho nebylo žádnou velkou podívanou. Byli jsme svědky opravdu pouze bojovného hokeje a šancí bylo po skromnu. Ve 13. minutě se nechal vyloučit Maťátko a vypadalo to na šanci pro Vary avšak výsledek byl zcela opačný. Bojovnost při oslabení předvedl Rychlovský, který poslal Tygry do vedení. Zlepšený výkon korunoval minutu před koncem kapitán Hájek a tak Tygři po 20ti minutách vedou 2:0.

20:00

19:30
    Hosté mohli bleskově odpovědět. Prošek se proháčkoval obranou a ocitl se sám před Novákem. Neměl už však dost síly a jeho beckhandové zakončení vykryl liberecký gólman betonem. I se zmatkem, který vznikl zpětnou přihrávkou do brankoviště si domácí poradili a první třetina končí.

18:44

Liberec odskakuje. Výbornou kombinaci zakončil střelou z bezprostřední blízkosti mezi beton a lapačku kapitán MATĚJ HÁJEK. Asistence: Jan Křepelka

17:52
    Novák opět v permanenci. Další nahození nechtěně ztečoval jeden z libereckých hráčů. Puk mířil mezi betony ale maskovaný liberecký muž je dokázal včas srazit k sobě a puk odrazit do rohu.

17:30
    Kořánovo nahození od modré si našlo lapačku Nováka a bude se vhazovat pravici domácího gólmana.

16:20
    Vomáčka prostrčil puk mezi obránci na Drábka. Ten byl sám před brankou, bohužel však zády k brankáři a jeho střela z otočky v dobré pozici byla nepřesná.

15:21
    Rozhodčí si se svými výroky dnes dávají trošku na čas. Hosté už se rozjížděli do brejku, přičemž je zastavil hvizd rozhodčích za offside Tygrů z před pár vteřin.

14:54

13:48

12:31

No to se podívejme. Teď si domácí ověřili, že bojovnost se vyplácí. Skvěle napadal rozehrávku Rychlovský, který získal puk pro Cikharta. Ten nejdříve vyzkoušel Kašparovu pozornost z levé strany. Gólman puk vyrazil zpět k libereckému forvardovi. Ten s ním obkroužil branku a přihrál na malé brankoviště zpět JAKUBU RYCHLOVSKÉMU, který nasměroval puk mezi betony brankáře Energie. Asistence: Jan Cikhart

11:48
    Rozhodčí si svým rozhodnutím nebyli vůbec jistí, ale nakonec pískají Maťátkovi (LIB) faul kolenem.

11:10
    Šafařovský se za sou brankou zdržel uctivých třicet vteřin, protože jednoduše neměl komu přihrát. Všichni hráči byli dobře obsazení.

09:20
    Po špatné rozehrávce se k puku dostal Záruba, jeho střela ze stoje přeletěla břevno o uctivý kus.

08:24
    Křepelka v nouzi na modré čáře plácl do puku. Ten se odrazil vysoko, Kašpar si pro něj dojel a ukryl ho do lapačky.

07:08
    Hosté se řítili v nadějném brejku dva na jednoho ale naštěstí pro domácí se provinili offsidem.

06:52
    Rychlovský zkusil v uctivé vzdálenosti vystřelit zápěstím, ale ani jeho pokus se do branky nevešel.

06:15
    První velkou šanci měl Holub. Uprostřed útočného pásma ho našel zadovkou jeden ze spoluhráčů. Karlovarský kapitán ale v ideální střelecké pozici minul Novákovu branku o pár centimetrů.

05:24
    Maťátko zkoušel vystřelit v prostoru mezikruží z otočky, ale jeho přízemní pokus se odrazil od bruslí Novotného do rohu.

04:58
    Křepelkovo nahození ztečováno vysoko do ochranné sítě.

04:36
    Ani jeden tým za pět minut hry prakticky nedokázal ohrozit branku soupeře.

03:15

02:41
    Už asi čtvrtá nepřesná rozehrávka a domácí musí opět dobývat útočnou třetinu na novo.

02:10
    Tygrům se nedaří usadit v útočném pásmu a polovina přesilovky je pryč.

01:15
    A máme tu první přesilovku. Za sekání si jde odpočinout Holub (KVA).

01:10
    Liberec má díky dobrému a vysokému napadání problémy při rozehrávce.

00:28
    Puk z obranného pásma vyváží Rychlovský.

00:01

Rozhodčí se o něčem baví s trenéry a úvodní buly se prozatím odkládá

Hráči už jsou na ledě. Za chvíli začínáme.

Bílí Tygři Liberec: K. Novák (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Žemba, Šafařovský, Šeliga

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Zavřel, Kosina, Bernáth, Stejskal, F. Novák, Kořán – Křemen, Jiskra, Záruba, Holub (C), Černý, Prošek, Maydl, Šťastný, Novotný, Karbulka, Fečo

Rozhodčí: Veselý – Hejdl, Podrazil.

Domácí půjdou do utkání s jasným cílem. Potvrdit roli favorita, připsat si tři body a nadále stíhat vedoucí Red Bull. O góly by se měl starat především ofenzivní čtyřlístek Hájek, Drábek, Rychlovský, Maťátko, kteří táhnou Tygry po celou sezónu.

Hosté rozhodně nejdou do utkání z pozice favorita. Na horký liberecký jedou bojovat o každý bod proti soupeři, který je aktuálně druhý v tabulce před suverénním Salcburkem. Avšak Západočeši mohou překvapit. Zlobit libereckou obranu by měl především Přemysl Svoboda, nejproduktivnější hráč Energie s děvětapadesáti kanadskými body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jonáš Jech

Branky a nahrávky: 13. Rychlovský (Cikhart), 19. Hájek (Křepelka), 55. Šuráň (Bitman, Šafařovský) – 34. Novotný (Záruba, Jiskra), 36. Černý (Holub), 38. Záruba (Jiskra, Křemen), 49. Křemen (Záruba, Zavřel)

Rozhodčí: Veselý – Hejdl, Podrazil