Liberec – Karviná 2:2 (kon.) | Olomouc – Slovácko 1:0 (kon.) | Jihlava – Teplice 3:1 (kon.)
Zlín – Jablonec 0:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 0:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:1 (3:1)
FK Teplice
Sobota 03.03.2018, 15:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • HET liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Posledními výsledky posílená Vysočina přivítá v rámci 19. kola Teplice. Domácím patří v tabulce vinou horšího skóre předposlední pozice. Doposud získali 16 bodů, vstřelili 17 branek a 32 jich inkasovali. Hosté se prozatím drží na osmé příčce, když dokázali získat 24 bodů. Teplice doposud vstřelili 21 branek a 19 jich obdrželi.

Jak si oba celky vedly v posledním kole? Teplice doma přivítali Baník Ostrava, se kterým se po remíze 0:0 rozešli smírně. Vysočina šokovala ligovou scénu, když poprvé v sezoně vyhrála venku a rovnou na hřišti doposud neporažené Plzně. Jedinou branku vstřelil obránce Petr Tlustý ve 22. minutě.

A jaká je bilance posledních tří vzájemných zápasů? Pro Vysočinu velmi nepříznivá neb prohráli všechny tři zmíněné duely. Na podzim 2016 si odvezly Teplice tři body za výhru 2:0. Na jaře loňského roku poté slavili Teplice tři body za těsnou výhru 1:0. Na podzim letošní sezony poté dovršili hattrick výhrou 3:1.

„Potřebujeme navázat na týmový výkon, nasazení, zodpovědnost a fotbalovou kvalitu, kterou jsme předvedli v úvodních dvou jarních duelech. Teplice si jistě dobře zmapovaly naši hru a budou na nás připravené. My však musíme věřit ve své schopnosti, navíc hrajeme doma. V utkání půjdeme za úspěchem a věříme, že nás podpoří nejen fotbalové aspekty, které nás zdobily v úvodních utkáních, ale též domácí diváci,“ řekl pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Michal Šmarda.

„Myslím, že i když je Jihlava po dvou výhrách v určité euforii, tak její postavení v tabulce jí dostává pod tlak,“ pravil pro web fkteplice.cz mladičký Alex Král. „Jedeme se poprat o každý bodík. Věřím, že překvapíme,“ doplňuje jej Admir Ljevaković.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík, Zoubele – Dvořák, D. Ikaunieks.
    Náhradníci: Valeš – Štěpánek, Nový, Mara, Popović, Klíma, Holík.

FK Teplice: Jakub Diviš – Jan Rezek (C), Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík, Hora, Trubač – Vaněček.
    Náhradníci: Grigar – Kodeš, Gebert, Díaz, Haljeta, Červenka, Žitný.

Rozhodčí: Houdek – Paták, Podaný.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Na hrací ploše se oba celky rozcvičují. Do začátku duelu chybí nějakých 20 minut.

Prestižní duel dnes čeká pro hráče Teplic Tomáše Kučeru, který je jihlavským odchovancem.

Do začátku duelu chybí nějakých pět minut a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči poslechnou poslední pokyny.

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.

1

1
    Duel rozehrála Vysočina, která dnes nastupuje v modré kombinac, hosté z Teplice poté ve žluto modré barvě.

1
    Z uctivé vzdálenosti prověřil pozornost Jakuba Diviše Jakub Fulnek. Gólman hostí ale neměl problém jeho pokus lapit.

2
    U míče jsou hráči Teplic, ale dostali se jen kousek za polovinu hřiště.

3
    Jihlava právě vstřelila branku!
    A máme tu brzkou branku. Davis Ikaunieks poslal pas za obranu Teplic, kam si naběhl JAKUB FULNEK, udělal gólmanovi kličku doleva a následně poslal míč do sítě.
    3. Jakub FULNEK - 1:0

4
    Alois Hyčka vybojoval rohový kop pro své barvy.

5
    Jan Rezek rozehrál rohový kop z pravé strany, ale domácí obrana se bez problémů ubránila.

5
    Naopak mohl upláchnout Jakub Fulnek, ale byl na polovině hřiště faulován.

6
    K ohrožení branky Teplic se ale domácí nedostali, u míče jsou tak znovu hosté.

7
    A máme tu další branku. Lukáš Zoubele vysunul DAVISE IKAUNIEKSE, který na hranici velkého vápna převzal míč a tváří tvář si poradil i s gólmanem Jakubem Divišem a posílá Vysočinu do dvougólového vedení.
    7. Davis IKAUNIEKS - 2:0

9
    Teplice se pokusily o kontaktní gól, ale jejich snahu zastavil ofsajd. Od své brány tak bude rozehrávat Rakovan.

11
    U míče jsou hráči Vysočiny, ale prozatím jsou s balónem na své polovině.

13
    Kapitán Lukáš Vaculík zahrál míč na rohový kop.

13
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Rezek, ale domácí obrana se i nyní bez problémů ubránila.

15
    Z levé strany rozehráli domácí rohový kop, obrana hostí měla hodně problémů s hráči Vysočiny a je z toho nakonec pokutový kop pro domácí.

16
    K pokutovému kopu se postavil Davis Ikaunieks, který poslal pomalou střelu doprostřed brány, se kterou neměl gólman Jakub Diviš žádný problém jí chytit.

18
    Till Schumacher nepustil hráče Teplic k míči, takže Rakovan bude moci od své brány rozehrát.

20
    Z levé strany rozehrál rohový kop Vladislav Levin, nyní si ale obrana Teplic dala pozor.

21
    Ikaunieks se provinil útočným faulem, pár metrů od velkého vápna tak budou rozehrávat hosté.

24
    Schumacher svým centrem z levé strany našel ve vápna Jakuba Fulneka, ale ten svůj pokus poslal vysoko nad.

25
    Domácí na polovině hřiště vhazovali, ale dostali se jen k praporku, tam se míče zmocnili hosté.

26
    Rakovan tečoval míč do zámezí a bude z toho rohový kop pro hosty.

27
    Teplice právě vstřelily branku!
    Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Rezek, ve vápně fauloval Krále Ikaunieks a byla z toho penalta pro hosty. K ní se postavil JAKUB HORA a střelou pod břevno nedal Rakovanovi šanci.
    27. Jakub HORA - 2:1

29
    Propagační střelu vyslal Davis Ikaunieks na Jakuba Diviše, s ní neměl gólman hostí problém.

30
    Gólman Diviš rychle rozehrál míč na Rezka, který ihned poslal míč na útočnou polovinu, ale tam včas pro Vysočinu zasáhnul Tlustý.

31
    Rakovan rozehrával od své brány, ale centr s emu vůbec nepovedl a míč zamířil do autu.

33
    Hra se nyní odehrává na útočné polovině Teplic, ale u míče jsou hráči Vysočiny, který se snaží vymanit z menšího tlaku

34
    Míč si přebral Zoubele, ale byl vystaven do ofsajdu, takže na polovině hřiště budou rozehrávat Teplice.

35
    Na kopačky domácích se pro neproměněné penaltě a naopak inkasované brance vkrádá nervozita a přihrávky se příliš nedaří.

37
    Vošahlík svým centrem hledal ve vápně Davida Vaněčka, kterému ale hlavička vůbec nevyšla a míč poslal mimo tři tyče.

39
    Z pravé strany posílal centr do vápna Lukáš Vaculík, ale Lukáš Zoubele byl na jeho centr přiliš malý.

40
    Vošahlík se chtěl na levé straně uvolnit přes Tlustého, ale stoper Vysočiny jej dále nepustil.

42
    Domácí se od vlastní brány prokombinovali až na polovinu hřiště, ale následný centr se Vaculíkovi vůbec nepovedl a u míče jsou tak hosté.

43
    Vladislav Levin poslal přihrávku na DAVISE IKAUNIEKSE, který si míč na hranici velkého vápna zpracoval a technickou střelou k tyči překonal Jakub Diviše.
    43. Davis IKAUNIEKS - 3:1

45
    První poločas bude o minutu delší.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V Jihlavě je první poločas minulostí a o vstřelené branky nebyla nouze. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení Jakub Fulnek. O čtyři minuty později na něj navázal Davis Ikaunieks, který byl i smolným hrdinou dalších minut, nejprve nedal penaltu a následně vyrobil faul, po kterém jí Jakub Hora proměnil. V závěru poločasu poté Davis Ikaunieks odčinil své chyby a navýšil vedení Vysočina na 3:1.

Druhý poločas začne přibližně v 16:03.

46

46
    Do druhého poločasu se již nepodívá Daniel Trubač, místo něj si zahraje Marek Červenka.

47
    Fulnek posílal z pravé strany centr do vápna, kde si míč zpracoval Ikaunieks, ale nedokázal přesně zamířit.

47
    Domácí se dostávali do zakončení, ale Zoubele byl přistižen v ofsajdu. Rozehrávat od své brány tak bude Diviš.

49
    Hosté rozehráli standardní situaci, ale domácí obrana byla pozorná.

50
    Levin přihrál doleva na Zoubeleho, který poslal centr na Fulneka, jehož střela poslal mimo tři tyče Král.

51
    Z levé strany rozehrál rohový kop Levin, ale obrana hostí nemusela být v pohotovosti a bez problémů tento centr přečkala.

53
    Na levé straně přešel přes hráče Červenka, našel Soungoleho, jehož pokus na bránu byl zblokován, takže Rakovan ani zasahovat nemusel.

56
    Fulnek poslal centr z pravé strany do vápna, kde si naběhl Lukáš Zoubele, jeho hlavička ale zamířila mimo tři tyče.

57
    Rezek posílal z levé strany míč do vápna, kde si pozici hledal Marek Červenka, ale na míč těsně nedoskočil.

59
    Schumacher na pravé straně nepustil k míči Hyčku a od své brány bude moct tak rozehrát Rakovan.

61
    Urblík uprostřed hřiště oslovil na pravé straně nabíhajícího Vaculíka, který chtěl poslal míč do vápna na spoluhráče, ale centr se mu nepovedl, k míči se dostal Král a poslal balón do bezpečí.

63
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Kučera, ale další akce Teplice jsou již zbytečné neb se provinili ofsajdem.

65
    Vošahlík na polovině hřiště fauloval Vaculíka a domácí budou rozehrávat.

66
    Domácí záhy přišli o míč, u něj jsou nyní hráči Teplic, kteří se přesunuli poblíž branky, kterou hájí Matěj Rakovan.

67
    Kučera z levé strany rozehrál rohový kop, ale domácí obrana se bez problémů ubránila.

68
    Kučera ze středu hřiště přenesl hru na levou stranu, kde si míč zpracoval Vošahlík, ale na Vaculíka si nepřišel.

69
    Z levé strany rozehrál rohový kop Rezek, ale domácí obrana až na ten penaltový zákrok pracuje na výbornou.

71
    Poblíž rohového praporku fauloval Hyčka Schumachera a rozehrávat tak bude Rakovan.

72
    Vysočina poprvé střídá, hřiště opustí Lukáš Zoubele místo něj si zahraje Libor Holík.

73
    Hra se v posledních vteřinách odehrává kolem poloviny hřiště. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat k ohrožení branky.

74
    Levin rozehrál z levé strany rohový kop, ale hostující obrana nemusela zasahovat.

75
    Teplice podruhé střídají, Jan Vošahlík pro dnešek dohrál, místo něj si zahraje Yhojan Díaz.

76
    Z vlastní poloviny rozehrál Vaculík, který hledal Dvořáka, ale útočník Vysočiny prohrál hlavičkový souboj.

78
    Zajímavou možnost měli nyní Teplice, Tomáš Kučera na hranici velkého vápna rozehrál standardní situaci, ale gólman Rakovan zasahovat nemusel neb záložník Teplic trefil zeď.

79
    Faulován byl pár metrů za polovinou hřiště Urblík a u míče tak zůstanou domácí. O rozehrávku se postaral Vaculík.

80
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Levin, ale tuto situaci si domácí budou moci zopakovat.

81
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Vaculík, ve vápně našel Tlustého, který hlavičkoval v záklonu a posla míč nad bránu.

83
    Za Holíkem nakopnutým míčem se hnal Ikaunieks, ale Diviš měl k míči daleko blíže a poslal jej nakonec do bezpečí.

84
    Teplice mají dnes dostřídáno, Jakuba Horu nahrazuje na poslední minutky Nermin Haljeta.

85
    Vysočina podruhé střídá, Jozefa Urblíka na poslední minutky nahradí David Štěpánek.

86
    Fulnek byl na útočné polovině faulován. Rychle rozehrát chtěl Levin, ale Ikaunieks nenašel pro jeho brzkou rozehru pochopení.

87
    Tlustý z vlastní poloviny nakopnul míč dopředu, za kterým se hnal Ikaunieks, ale ten se nakonec provinil proti pravidlům neb se ocitnul v ofsajdu.

88
    Domácí budou rozehrávat od své brány neb se hosté provinili faulem na gólmana Vysočiny Rakovana.

89
    Červenka posílal centr do vápna, ale jeho přihrávka byla až moc dlouhá. Rakovan tak bude moci v poklidu rozehrát od své brány.

90
    Vysočina naposledy střídá, Davise Ikauniekse nahrazuje Jiří Klíma.

Dnešní utkání sleduje 2159 diváků.

90
    Druhý poločas bude o minutu delší.

90+1

19. kolo je v Jihlavě již minulostí. Vysočina navázala na výkony proti Slavii a Plzni a potřetí se na jaře raduje z výhry, když porazila Teplice 3:1. Vše podstatné se událo v prvním poločase, kdy padly všechny čtyři branky. Domácí do sedmé minuty vedli 2:0. Poté měl šanci přidat druhý gól Ikaunieks, ale neproměnil penaltu. Z té se naopak prosadil Hora a dostal hosty na dostřel. V závěru prvního poločasu se přeci jen útočník Vysočiny dočkal a zvýšil na 3:1. V druhém poločase se ani jeden z celků neodkázal dostat na nějaké výrazné šance. (16:54:38)

Jaroslav Wollmann

Branky: 3. Fulnek (D. Ikaunieks), 7. D. Ikaunieks (Zoubele), 43. D. Ikaunieks (Levin) – 27. Hora (pen.)

Neproměněná penalta: 16. D. Ikaunieks (JIH), brankář Jakub Diviš zneškodnil

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:7. Rohy: 6:6.
    FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (85. Štěpánek), Zoubele (72. Holík) – Dvořák, D. Ikaunieks (90. Klíma).

FK Teplice: Jakub Diviš – Jan Rezek (C), Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík (75. Díaz), Hora (84. Haljeta), Trubač (46. Červenka) – Vaněček.

Rozhodčí: Houdek – Paták, Podaný