Liberec – Karviná 2:2 (kon.) | Olomouc – Slovácko 1:0 (kon.) | Jihlava – Teplice 3:1 (kon.)
Zlín – Jablonec 0:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 0:3 (kon.)
FC Vysočina Jihlava
3:1 (3:1)
FK Teplice
Sobota 03.03.2018, 15:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • HET liga • 19. kolo

19. kolo je v Jihlavě již minulostí. Vysočina navázala na výkony proti Slavii a Plzni a potřetí se na jaře raduje z výhry, když porazila Teplice 3:1. Vše podstatné se událo v prvním poločase, kdy padly všechny čtyři branky. Domácí do sedmé minuty vedli 2:0. Poté měl šanci přidat druhý gól Ikaunieks, ale neproměnil penaltu. Z té se naopak prosadil Hora a dostal hosty na dostřel. V závěru prvního poločasu se přeci jen útočník Vysočiny dočkal a zvýšil na 3:1. V druhém poločase se ani jeden z celků neodkázal dostat na nějaké výrazné šance. (16:54:38)

90+1

90
    Druhý poločas bude o minutu delší.

Dnešní utkání sleduje 2159 diváků.

90
    Vysočina naposledy střídá, Davise Ikauniekse nahrazuje Jiří Klíma.

89
    Červenka posílal centr do vápna, ale jeho přihrávka byla až moc dlouhá. Rakovan tak bude moci v poklidu rozehrát od své brány.

88
    Domácí budou rozehrávat od své brány neb se hosté provinili faulem na gólmana Vysočiny Rakovana.

87
    Tlustý z vlastní poloviny nakopnul míč dopředu, za kterým se hnal Ikaunieks, ale ten se nakonec provinil proti pravidlům neb se ocitnul v ofsajdu.

86
    Fulnek byl na útočné polovině faulován. Rychle rozehrát chtěl Levin, ale Ikaunieks nenašel pro jeho brzkou rozehru pochopení.

85
    Vysočina podruhé střídá, Jozefa Urblíka na poslední minutky nahradí David Štěpánek.

84
    Teplice mají dnes dostřídáno, Jakuba Horu nahrazuje na poslední minutky Nermin Haljeta.

83
    Za Holíkem nakopnutým míčem se hnal Ikaunieks, ale Diviš měl k míči daleko blíže a poslal jej nakonec do bezpečí.

81
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Vaculík, ve vápně našel Tlustého, který hlavičkoval v záklonu a posla míč nad bránu.

80
    Z pravé strany rozehrál rohový kop Levin, ale tuto situaci si domácí budou moci zopakovat.

79
    Faulován byl pár metrů za polovinou hřiště Urblík a u míče tak zůstanou domácí. O rozehrávku se postaral Vaculík.

78
    Zajímavou možnost měli nyní Teplice, Tomáš Kučera na hranici velkého vápna rozehrál standardní situaci, ale gólman Rakovan zasahovat nemusel neb záložník Teplic trefil zeď.

76
    Z vlastní poloviny rozehrál Vaculík, který hledal Dvořáka, ale útočník Vysočiny prohrál hlavičkový souboj.

75
    Teplice podruhé střídají, Jan Vošahlík pro dnešek dohrál, místo něj si zahraje Yhojan Díaz.

74
    Levin rozehrál z levé strany rohový kop, ale hostující obrana nemusela zasahovat.

Jaroslav Wollmann

Branky: 3. Fulnek (D. Ikaunieks), 7. D. Ikaunieks (Zoubele), 43. D. Ikaunieks (Levin) – 27. Hora (pen.)

Neproměněná penalta: 16. D. Ikaunieks (JIH), brankář Jakub Diviš zneškodnil

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:7. Rohy: 6:6.
    FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík (C), Tlustý, P. Buchta, Schumacher – Fulnek, Levin, Urblík (85. Štěpánek), Zoubele (72. Holík) – Dvořák, D. Ikaunieks (90. Klíma).
    Náhradníci: Valeš – Štěpánek, Nový, Mara, Popović, Klíma, Holík.

FK Teplice: Jakub Diviš – Jan Rezek (C), Král, Čmovš, Hyčka – Kučera, Soungole – Vošahlík (75. Díaz), Hora (84. Haljeta), Trubač (46. Červenka) – Vaněček.
    Náhradníci: Grigar – Kodeš, Gebert, Díaz, Haljeta, Červenka, Žitný.

Rozhodčí: Houdek – Paták, Podaný