Liberec – Karviná 2:2 (kon.) | Olomouc – Slovácko 1:0 (kon.) | Jihlava – Teplice 3:1 (kon.)
Zlín – Jablonec 0:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 0:3 (kon.)
FC Zlín
0:4 (0:2)
FK Jablonec
Sobota 03.03.2018, 15:00 • Stadion Letná, Zlín • HET liga • 19. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (16:55:19)

Je dobojováno! Zlín dnes za hodinu hry nepředvedl příliš povedený výkon, což Jablonec potrestal čtyřmi góly. Ve 13. minutě otevřel skóre Vladimir Jovović. Po jeho brance Jablonec pokračoval v aktivní hře, kterou korunoval ve 32. minutě, kdy na 2:0 zvyšoval Tomáš Hübschman. Navíc po poločase přidal třetí zásah Lukáš Masopust a o čtyři později minuty později Jan Chramosta po rohovém kopu dovršil debakl Zlína. Ten se v poslední půlhodině sice snažil ještě alespoň o čestný úspěch, ale Jablonec žádné komplikace nepřipustil. Byť očividně zmírnil útočnou aktivitu, tak i přesto jasně přehrál domácí a zaslouženě bere 3 body za výhru 4:0.

90+1

90
    Bartošák namířil svůj centr do dobrých míst, do kterých se ovšem jeho spoluhráči nedostali. Vlastimil Hrubý tak měl snadnou práci a ukryl míč do svých rukavic.

88
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Vojtěch Kubista.

87
    Ekpai měl nyní hodně prostoru na pravé straně, ale netroufl si jít do šestnáctky. Místo toho raději volil ránu z voleje, kterou však nasměroval pouze do clonícího Zeleného.

86
    Ekpai si nyní sice šikovně pustil míč za sebe, ale poté zakopl a vystřelit tak vůbec nedokázal. Z tribun se poté ozýval lehký pískot.

85
    Fastav se v posledních minutách snaží alespoň o vstřelení čestného úspěchu. Jablonec ovšem zatím úspěšně odolává.

84
    Po dalším centru Bartošáka na zadní tyči nedkopl míč Lischka a Ekpaiovu střelu z nadějné pozici srazili hosté na rohový kop.

83
    A do třetice faul Považance. Ten tentokrát poslal k zemi na levé strany Bartošáka a hra se tak stěhuje opět před Hrubého.
    82. Matejovův střílený centr proletěl těsně vedle tyče

82
    Matejov z ní vyslal velmi zajímavou přihrávku, která nakonec bez jakékoliv teče prošla malým vápnem a jen těsně minula vzdálenější tyč Hrubého branky.

81
    Nyní si domácí vyzkouší i standardku z pravé strany. Považanec navíc vidí po faulu na Ekpaie žlutou kartu.

81
    Bartošákův centr však na malém vápně našel pouze hlavu Pernici, jenž alespoň na chvíli dostal míč do bezpečí.

80
    Jakub Považanec sice zasáhl míč, ale bylo to přes nohy Petra Jiráčka. Z levé strany tak budou domácí zahrávat přímý volný kop.

79
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Martin Doležal.

78
    Dnešní utkání sleduje 2102 diváků.

77
    Jakub Považanec se nyní proti dvojnásobné přesile neprosadil na pravé straně, ale hosté zůstanou poté u míče a budou vhazovat.

Radomír Fukala

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 13. Jovović (Matěj Hanousek), 32. Hübschman, 50. Masopust (Trávník), 54. Chramosta (Pernica)

Karty:   36. Matejov (ZLN), 67. Železník (ZLN) – 64. Pernica (JAB), 81. Považanec (JAB)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 1:0. Rohy: 7:7. Fauly: 21:18.
    FC Zlín: S. Dostál – Kopečný (43. Bartošák), Hnaníček, Gajič, Matejov – Mehanović (44. Beauguel), Jiráček, Janíček (C), Holzer (46. Ekpai) – Železník, V. Vukadinovič.
    Náhradníci: Zlámal – Vyhnal, Beauguel, Ekpai, Džafić, Bijimine, Bartošák.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Pernica, Lischka, Matěj Hanousek (69. Zelený) – Hübschman (C) – Trávník, Považanec – Masopust, Chramosta (79. Doležal), Jovović (88. V. Kubista).
    Náhradníci: Hanuš – Zelený, D. Breda, Doležal, Janković, V. Kubista, Pleštil.

Rozhodčí: Matějček – Blažej, Antoníček