Club Brugge – Kortrijk 2:1 (kon.) | Standard – Mechelen 3:2 (kon.) | Gent – Oostende 2:3 (kon.)
Mouscron – Lokeren 1:2 (kon.) | Waregem – Anderlecht 2:3 (kon.) | Charleroi – Sint-Truiden 0:0 (kon.)
Antverpy – Eupen 2:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 0:1 (kon.)
Club Brugge KV
2:1 (0:0)
KV Kortrijk
Sobota 03.03.2018, 20:00 • Jan Breydelstadion - Bruggy • Belgická liga • 29. kolo

Příjemný sobotní večer! Dnes máme na programu utkání 29. kola nejvyšší Belgické ligy, ve kterém vyzve prozatimní lídr tabulky Club Bruggy KV hostující KV Kortrijk.

Komentátor: Kryštof Škodák
    Začátek zápasu: 20:00

Pojďme si krátce představit oba týmy:
    CLUB BRUGGY KV:
    Bruggy patří bez pochyby k nejlepším klubům celé soutěže. O tom svědčí i prozatimní luxusní náskok 11-ti bodů na druhý Sporting Charleroi. Svou střeleckou pohodu domácí hráči potvrzují nejlepším útokem v lize, kdy za 28 kol vsítili již 65krát. Nejlepším střelcem na domácí straně je Abdoulay Diaby, který má na kontě 10 branek.

KV KORTRIJK:
    I když Kortrijk ztrácí na elitní čtveřici propastných 8 bodů, dá se říct, že to je zatím vcelku povedená sezóna. Střelecky na tom kortrijští jsou vzhledem k tabulce průměrně. Svými výkony o sobě ovšem dává vědět nejlepší střelec ligy, hájící barvy dnešního hostujícího týmu. Je jím Teddy Chevalier, který již dokázal nasázet 16 branek, což je téměř polovina vstřelených gólů celého týmu.

Club Bruggy KV:
    Vermeer – Denswil, Mitrović, Mechele – D. Cools, Vormer, Vanaken, Clasie, Limbombe – Diaby, Wesley.
    Náhradníci: V. Gabulov – Scholz, Refaelov, Tomečak, Nakamba, Bonaventure, Touba.

KV Kortrijk:
    Kaminski – Kagelmacher, D'Haene, Palmer-Brown, Lepoint – Makarenko, Ajagun – Van der Bruggen – Attal, Papazoglou, Stojanović.
    Náhradníci: Bruzzese – De Smet, Chevalier, Hoxha, Ivanof, Verboom, Van Loo.

Rozhodčí:
    W. Smet – D. Gilon, T. Dens.

1

1
    Hned na začátku utkání začali u míče domácí.

2
    Nyní míč vykopával gólman Thomas Kaminski, míč se k němu za chvíli vrátil, neboť jeho spoluhráči na půlce ztratili míč a domácí šli do útoku.

4
    Dobrým napadáním si domácí borci vybojovali míč a sklidili potlesk obecenstva.

6
    Dobrá šance pro domácí! Dion Cools potáhnul míč po lajně a nahrál na střed volnému Ruudu Vormerovi, který ovšem přestřelil branku hostujícího týmu.

8
    A Hans Vanaken se za necelé 2 minuty dostal do vyložené šance. Jeho střelu vyrazil soustředěný Thomas Kaminski .

9
    Youcef Attal obral o míč Stefana Denswileho a chtěl pokračovat v akci. Míč si ovšem pokopl a Kenneth Vermeer stačil vyběhnout.

10
    Zmatky v obraně týmu Bruggy! Jeden z obránců se snažil odkopnout míč. To se mu ale nepovedlo a vystřelil Abdul Ajagun. Poté, co Kenneth Vermeer střelu vyrazil byl odmáván ofsajd.

12
    Hra je zatím hodně bohatá na šance a diváci na stadionu v Bruggách se jistě nenudí.

14
    Anthony Limbombe nyní skluzem zastavil rozjetého Youcefa Attalu a míč skončil v autu.

16
    Jeden z hostujících hráčů nyní dobře zachytil nahrávku hráče Brugg a mohl jít dopředu. Akci však vcelku zbytečně zastavil.

18
    V posledních minutách si týmy dávají více záležet na obraně. Asi se poučili z šancí soupeře z prvních minut utkání.

19
    Wesley si nyní pohrál s bránícím hráčem a poslal do pokutového území centr, který ovšem přeletěl úplně všechny a bude rozehrávat Thomas Kaminski od vlastní brány.

21
    Bruggy zatím hrají hodně na brejky. Nyní se do jednoho dostal kanonýr Abdoulay Diaby. Míč si však při zpracování nešťastně ukopl.

23
    Stefano Denswil se obtočil kolem protihráče, narazil si se spoluhráčem a zakončil přízemní střelou. Gólman bez problému chytá, neboť střela postrádala razanci.

24
    Chvíli se nehrálo, bo musel být ošetřován jeden z hostujících hráčů.

26
    Abdoulay Diaby byl nyní ukázkově vysunutý až téměř k brankové čáře, ale zaváhal a je z toho jen roh.

27
    Obrovská šance Brugg je pryč. Stefano Denswil si dobře naskočil na centr a poslal míč hlavou na bránu. Thomas Kaminski však podržel svůj tým, který v posledních několika minutách tahá za kratší konec.
    27.

30
    Další stoprocentní šance Brugg je v tahu! Tentokrát měl před sebou poloprázdnou bránu Wesley. Ten naneštěstí pro domácí vůbec netrefil bránu.
    30.

32
    Nyní se o kreativitu snažili i hosté z města Kortrijk. Útočník však nákop za obranu nestihnul dohnat před lajnou. Aut pro domácí.

34
    Youcef Attal se dobře uvolnil, ale neměl komu nahrát, a tak se domácí hráči stačili vrátit a odkopnout míč do bezpečí.

36
    Anthony Limbombe si nahrál s Wesleym a snažil se vniknout do pokutového území. Kortrijští ho však o míč čistě obrali.

38
    Bruggy se neustále snaží o rychlé průniky po krajích. Brzdí je ovšem špatná nahrávka.

39
    Kaminski opět perfektní! V obrovské šanci se ocitl Ruud Vormer, ale kortrijský gólman svou bránu včasným výběhem zavřel.
    39.

40
    A po následném rohu jsme viděli tyč, která zazvolila po střele z blízka v podání Abdoulaye Diabyho.

42
    Wesley se snažil silově dostat k bráně. Před ním spadl hráč, a tak neměl kam uhnout a musel spadnout taky. Jak lehké je zabránit někomu v šanci.

44
    Christophe Lepoint jen kontroloval míč mířící do zámezí před možným nebezpečím, kterým pro tuto akci byl Jordy Clasie.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje minutu nad rámec.

45+1
    První poločas se již jen dohrává na kopačkách Brugg, které se již od své brány nikam neženou.

45+1

První poločas dnešního duelu je minulostí a hráči odchází do kabin za průběžně nerozhodného stavu 0:0. I tak to ale byl šancemi naplněný poločas, kdy stačilo jen přesně zakončit, v nejednom případě se jednalo o poloprázdnou branku.
    Jaký z týmů se ve druhém poločase prosadí? Nebo snad bude bezbranková remíza? Sledujte tento online přenos i nadále a to vše se dozvíte.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

46
    Vzhledem k tomu, že na začátku prvního poločasu rozehrávali domácí, nyní, tedy na začátku druhého poločasu se míče první ujmuli hráči KV Kortrijk.

47
    Nyní si ož míč vzali domácí pod svou správu a snaží se s ním něco vymyslet, aby přelstili zatím dnes stoprocentního gólmana Thomase Kaminskiho.

49
    Domácí nyní chvíli doslova obléhali ze všech stran hostující bránu, ale ani z této akce není branka, neboť jeden ze záložníků přestřelil bránu.

51
    Bruggy právě vstřelily branku!
    A po necelých šesti minutách utkání se nám konečně mění stav. ABDOULAY DIABY využil dobrého vysunutí od spoluhráče, když běžel sám a tváří v tvář gólmanovi vsítil první branku duelu – 1:0.
    51. Abdoulay DIABY - 1:0

54
    Thomas Kaminski si nyní obehrál dotírajícího útočníka Brugg a následně sklidil aplaus několika kortrijských diváků.

57
    Abdoulay Diaby si narazil se spoluhráčem a již chtěl střílet. Těsně pře nosem mu však míč odkopl kortrijský obránce.

59
    Po centru ze strany se do šance dostal Ruud Vormer. Jeho střela z těžké pozice a při velkém atakování protihráčem letěla vysoko nad.

60
    Dion Cools poslal spoluhráči nahrávku do strany. Ten odcentroval a míč zvláštním způsobem propadl až do bezpečí.

62
    Bude se kopat penalta, neboť kortrijský záložník upadl v pokutovém území po ataku Brandona Mecheleho.

63
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    A z penalty máme skóre srovnáno! K pokutovému kopu se postavil JOVAN STOJANOVIC. Gólman Kenneth Vermeer sice vystihl stranu, ale tuto dobře umístěnou střelu byl krátký – 1:1.
    63. Jovan STOJANOVIĆ - 1:1

65
    Po obdržené brance domácí hráči opět přidali na aktivitě a pohybu.

67
    Podle hry Kortrijku to vypadá, že se hostující hráči budou snažit bránit a hrát na brejky.

67
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Jovan Stojanović, přichází Stijn De Smet.

68
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Wesley, přichází Emmanuel Bonaventure.
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Jordy Clasie, přichází Marvelous Nakamba.

69
    Stijn De Smet odcentroval a na hlavičku si naskočil Athanasios Papazoglou, krerý pořádně vystrašil publikum. Kenneth Vermeer však podržel svůj tým dobrým zákrokem.
    69.

71
    Další velká šance domácího týmu Club Bruggy je neproměněna. Skvělou akci zakončila až přihrávka z boku do území, na kterém se momentálně zdržovali pouze bránící hráči.

74
    Domácí nyní reklamují ruky v pokutovém území. Hlavní rozhodčí je však ledově klidný a posoudit tento zákrok jako nedovolený rozhodně nehodlá.

76
    Domácí stále tlačí a snaží se za každou cenu vstřelit branku. Podaří se?

78
    Již velmi dlouho se hraje jen na straně hostů, kteří se jen brání.

79
    A tlak, který domácí hráči předváděli se proměnil v branku v hostující síti. Ruud Vormer svým polocentrem našel na druhé straně vápna volného ANTONYHO LIMBOMBE, který ze vzduchu míč ideálně poslal na bránu a Bruggy opět vedou o gól – 2:1.
    79. Anthony LIMBOMBE - 2:1

81
    Připadá to, jakoby se Kortrijku moc nechtělo s výsledkem něco dělat. I po vstřelené brance je aktivnější domácí mužstvo.

81
    Střídání v týmu Club Bruggy KV: ze hřiště odchází Abdoulay Diaby, přichází Lior Refaelov.

82
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Abdul Ajagun, přichází Teddy Chevalier.

83
    Emmanuel Bonaventure nahrál u vápna svému spoluhráči, který byl atakován protihráčem a zavánělo to faulem. Hlavní sudí však nechal hru dál plynout.

85
    Po další akci domácích se zahrávala standartní situace. Stefano Denswil se snažil ideálně zakroutit míč do brány. Tp se nepovedlo a míč končí za brankou.

87
    Už to pomalu vypadá na vítězství Clubu Bruggy, neboť se Kortrijk nesnaží o získání míče a stopeři si nahrávají u brány.

88
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Athanasios Papazoglou, přichází Bryan Verboom.

90
    Hlavní rozhodčí se rozhodl nastavit 4 minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Domácí šli do brejku a Anthony Limbombe zkusil vystřelit. Thomas Kaminski si s touto přízemní střelou dokázal poradit.

90+3
    Hosté budou zahrávat standartní situaci z kraje hřiště.

90+3
    Exekutor svůj centr příliš přetáhl a je po jedné z posledních šancí v tomto utkání.

90+4
    Hostující hráči nyní diskutují s rozhodčím a Bruggy čeká asi poslední akce dnešního utkání, kterou bude standartka.

90+5
    Její zahrání se moc nepovedlo a rozhodčí okamžitě píská konec utkání.

90+5

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:3.

Je dobojováno! Domácí Club Bruggy to nakonec zvládl a získává další body do tabulky. Naopak Kortrijk odjíždí domů s prázdnou. Nejprve se v 51. minutě prosadil Abdoulay Diaby, poté v 63. minutě vyrovnal z penalty Jovan Stojanovic a v 79. dal výsledku definitivní podobu Anthony Limbombe.

Ode mě je to tedy pro dnešek vše, přeji všem pěkný zbytek víkendu a zase někdy příště na počtenou. (22:02:11)