Club Brugge – Kortrijk 2:1 (kon.) | Standard – Mechelen 3:2 (kon.) | Gent – Oostende 2:3 (kon.)
Mouscron – Lokeren 1:2 (kon.) | Waregem – Anderlecht 2:3 (kon.) | Charleroi – Sint-Truiden 0:0 (kon.)
Antverpy – Eupen 2:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 0:1 (kon.)
Standard Lutych
3:2 (2:2)
YR KV Mechelen
Sobota 03.03.2018, 20:00 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická liga • 29. kolo

Já Vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste si tento duel užili, tak jako já. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (21:58:40)

Je dobojováno! Standard Lutych zvládnul velmi těžký souboj s Mechelenem a připsal si tři body za výhru 3:2. Domácí tým je před posledním kolem na šestém místě, které zaručuje postup do skupiny o titul. Ovšem musíme podotknout, že Antverpy mají stejný počet bodů, ale horší skóre. Na druhé straně Mechelen musí být zklamán. Neudržet dvakrát vedení v důležitém boji o záchranu, to hosty velmi bolí. Za vděk můžou vzít ztrátu Eupenu, který se také skrze horší skóre dostal na poslední místo. Mechelen tedy je v tuto chvíli mimo sestup.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:3.

90+4

90+3
    Domácí drží míč u rohového kopu, za malý moment rozhodčí ukončí tento duel, který podle všeho dopadne lépe pro Lutych.

90+3
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Gojko Cimirot.

90+2
    Domácí trenér chystá taktické střídání, aby nastavený čas potáhnul blíže ke konci. Uvidíme, kdo tento zápas z domácích hráčů nedohraje.

90+1
    Arbitr dnešního utkání se rozhodnul prodloužit toto utkání o tři minuty.

90
    Rozběhnula se nám poslední minuta řádné hrací doby. Za malý moment rozhodčí ukáže počet nastavených minut.

89
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází Moussa Djenepo.

88
    Další domácí standardka a další jejich útočný faul. Mechelen se nemůže zdržovat, hráči musí dostat míč na polovinu soupeře.

87
    Nebo také můžou domácí hráči zdržovat u rohového praporku jako teď. Následně je odpískán faul proti hostující brance.

86
    Lutych se bude snažit v závěru využít otevřené obrany soupeře, aby si svou výhru pohlídal. To se ještě nedaří.

85
    Pět minut do konce utkání, Mechelen teď musí vsadit všechno na jednu kartu, aby dokázal vyrovnat.

84
    Jeden z hostujících hráčů se diví odmávanému autu pro domácí celek. Asistenta nepřemluví, Lutych bude vhazovat.

83
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Mats Rits, přichází Fatos Bećiraj.

83
    Na hostující lavičce je opět rušno. Trenér Mechelenu připravil další střídání, které při nejbližší příležitosti pošle na hřiště.

82
    Domácí tým drží míč a s přehledem kombinuje. Mechelen se uchyluje ke zbytečným faulům, aby se dostal k míči. Rozhodčí tyto prohřešky neváhá pískat.

81
    Dnešní utkání se nám pomalu chýlí ke svému konci. Do kocne řádné hrací doby chybí devět minut, Lutych stále vede.

80
    Edmilson Junior se po ošklivém zákroku ocitnul mimo hrací plochu v křečích. Po chvilce se zdá, že tento hráč bude moct pokračovat ve hře.
    79. Penalta

79
    K pokutovému kopu se postavil Răzvan Marin, ale na Coosemanse si nepřišel. Tento zkušený brankář vystihnul směr střely a míč vyrazil mimo svou branku.
    78. Rozhodčí odpískal pokutový kop pro domácí mužstvo

78
    Rozhodčí dnešního zápasu odpískal pokutový kop ve prospěch domácího celku.

77
    Celá akce domácích končí odpískáním útočného faulu. Coosemans opět nikde neváhá a nakopává míč na domácí polovinu.

76
    Colin Coosemans chytil míč těsně za čárou. Tento brankář se může vztekat jak chce, ale domácí se budou opět snažit zahrozit z rohového kopu.

75
    Patnáct minut do konce základní hrací doby tohoto zápasu. Lutych i nadále drží těsně vedení nad celkem Mechelenu.

74
    Hra je v tuto chvíli dost přerušována. Na hřišti se opět kupí menší prohřešky, rozhodčí je však netrestá.

73
    Fabien Camus se z voleje opřel do míče, ale branku vůbec netrefil. Jeho střela spíše ohrozila diváky za brankou než samotného brankáře domácích.

72
    Hostující trenér pomalu sází všechno na ofenzívu, proto také jako první stahuje jednoho obránce a na hřiště posílá útočníka Pedersena.

71
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Ahmed El Messaoudi, přichází Nicklas Pedersen.

70
    Začala nám 70. minuta, Lutych vede na svém hřišti nad Mechelenem 3:2 a je blízko k vytoužené výhře.

69
    Domácí kapitán se v rohu hřišti dopustil útočného faulu a ihned se poté omluvil. Brankář Mechelenu spěchá s odkopem.

68
    Další zaváhání hostujícího obránce musel řešit až samotný brankář Mechelenu, který pozorným zákrokem míč chytil do své moci.

67
    Tlak domácích ovšem nekončí. Lutych se snaží hrát aktivně, aby si dokázal pojistit své vedení a celkovou výhru v tomto utkání.

66
    Hosté opět málem inkasovali ze standardní situace. Na poslední chvíli odvrátil míč pozorný obránce.

65
    Žlutou kartu dostává Ahmed El Messaoudi (YR KV Mechelen).

65
    Domácí fanoušci si tento zápas konečně užívají. Jejich tým vede, hlídá si výsledek a hraje pohledný fotbal.

64
    Carlinhos se pral v pokutovém území o míč a při tomto souboji utržil i nějaké zranění. Po krátké chvilce se z trávníku zvedá a hodlá pokračovat ve hře.

63
    Druhý poločas v některých chvílích postrádá tempo. Zatím to je hra bez nápadu, chuti. Snad se to do koncovky zápasu zlepší.

62
    Ani z této standardní situace hosté nevytěží třetí branku. Domácí obrana zlepšila svůj výkon z prvního poločasu a v tom druhém je zatím bez výraznější chyby.

61
    Žlutou kartu dostává Mehdi Carcela-González (Standard Lutych).

61
    Carlinhos je po příchodu na trávník a po vstřelené brance velmi aktivní. Jeho střela nadělala brankáři Mechelenu problémy.

60
    Fabien Camus zahrál míč z přímého kopu pouze do rukavic domácího brankáře, ten vzápětí rozehrál dlouhý nákop na polovinu soupeře.

59
    Tento průběžný výsledek posílá Lutych na šesté místo zaručující skupinu o titul. Sedmé Antverpy mají o dva góly horší skóre.

58
    Žlutou kartu dostává Uche Henry Agbo (Standard Lutych).

58
    Elias Cobbaut si nezpracoval míč, ale hned z první centroval do vápna. Na jeho centru šlo poznat, že nebyl připravený. Míč vyletěl mimo hrací plochu.

57
    Mechelen zaspal úvod do druhého poločasu a ani v následujících minutách to nevypadá, že by se tento tým herně vzpamatoval.

56
    Lutych se snaží držet míč na svých kopačkách a to se jim také v některých chvílích skutečně daří.

55
    Mehdi Carcela-González nestihnul míč na hrací ploše, Mechelen bude na své polovině vhazovat míč zpátky do hry.

54
    Christian Luyindama Nekadio si počkal na konec tanečků jednoho soupeře ve svém pokutovém území a čistým zákrokem mu míč odebral.

53
    Hráči Mechelenu působí jako by ještě byli v šatně. Tohle rozhodně není tým, který se nám ukázal v plné parádě v prvním poločasu.
    52. CARLINHOS - 3:2

52
    Standard právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde poprvé v tomto utkání do vedení. Hostující obrana si nepohlídala tento roh, který je stál nerozhodný výsledek. Na centr k bližší tyči si naběhnul CARLINHOS, který byl na hřišti pouhých sedm minut a už se dokázal prosadit. Lutych tedy vede 3:2.

51
    Pokud chce Lutych pomýšlet na skupinu o LM, musí v dnešním zápase jednoznačně vyhrát. V tuto chvlí vybojoval rohový kop.

50
    Boureima Hassane Bandé dělá svou rychlostí problémy domácí obraně. Obrana Lutychu si na tohoto hbitého útočníka musí dát ve druhém poločase pozor.

49
    Začátek druhého poločasu provází různé nepřenosti. Tu poslední nám nechtěne ukázal jeden z hostujících hráčů, který míč poslal do zámezí.

48
    Carlinhos se dožadoval odpískání rohového kopu pro svůj celek, ale rozhodčí byl jiného názoru. Hostující brankář bude odkopávat od branky.

47
    Druhý poločas tedy před malou chvíli začal. První polovina byla skvělou pozvánkou, takže si následujících 45 minut užijte.

46
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Carlinhos.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

Je za námi velmi hektický první poločase. Domácí Lutych zatím hraje v polovině utkání s Mechelenem nerozhodně 2:2. Navíc domácí tým musel dvakrát dotahovat. Pojďme od první branky. Nejprve se za hosty trefil Bandé, to se psala pátá minuta utkání. Ve 34. minutě vyrovnal skvělou hlavičkou Emon. Nerozhodný stav vydržel pouhých devět minut do branky Mery. Jenže to nebylo všechno. Domácí tým z poslední šance v poločase vytěžil druhou branku. Oba týmy zamířily do šaten za nerozhodného stavu. Podle prvního poločasu si můžu troufnout říct, že nás čeká velmi zajímavý druhý poločas, na který Vás ovšem srdečně zvu.

45+3
    Je to tady! Obrana Mechelenu si opět nepohlídala domácí rohový kop, který Lutych po zásluze využil. CHRISTIAN LUYINDAMA NEKADIO si naskočil na povedený centr a umístěnou hlavičkou překonal Colina Coosemanse v brance Mechelenu.

45+2
    Domácí tým vytěžil z pohotové akce výhodu rohového kopu. Využije tuto šanci na vyrovnání v závěru poločasu?

45+1
    Domácí tým tlačí v závěru poločasu na pilu. Rozhodně jde vidět na hráčích, že chtějí do konce vyrovnat na 2:2.

45
    Rozhodčí se rozhodnul nastavit v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    Další samostatný únik na domácí branku skončil podle všeho faulem, ale rozhodčí nechal hru pokračovat do té doby než se sám postižený hráč přihlásil o ošetření.
    43. Germán MERA - 1:2

43
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Dámy a pánové, Mechelen jde opět do vedení. Brejk se nepodařil, následný rohový kop se nepovedl. Až následná šance skončila druhou brankou v síti domácích. GERMÁN MERA si skvěle naběhnul na centr a nechytatelnou hlavičkou do levé šibenice poslal svůj tým do dalšího vedení.

42
    Závěr poločasu je velmi hektický. Mechelenu opět vyšel brejk, který musel vykrýt až domácí brankář. Následnou faul jednoho z domácích obránců rozhodčí neposoudil jako penaltový.

41
    Pro míč z rohového kopu si opět došel pozorný Colin Coosemans. Jenže na polovině neměl nikoho, tak s rozehrávkou musel počkat.

40
    Lutych rozehrával další volný přímý kop, který nevedl k vytoužené druhé brance. Navíc celé akci předcházela domluva rozhodčí, který si vzal na paškál dva býky, kteří si v pokutovém území nedali říct.

39
    V akci opět hostující brankář. Tentokrát musel vyběhnout na hranici vápna a hlavičkou poslat míč mimo nebezpečí. To se také povedlo.

38
    Tentokrát si hostující obranu pohlídala standardku svého soupeře. Colin Coosemans se dostal do vzduchu, kde chytil míč a už ho nepustil.

37
    Navíc k tomu Mechelen začíná na své polovině chybovat. Dokoná Lutych obrat už v prvním poločase nebo se hosté proberou z letargie?

36
    Po vyrovnávací brance je to zatím strhující fotbal nahoru, dolů. Ani jeden tým se nedrží v defenzívě a hned míří do útoku.

35
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu ve kterém jsme viděli už dvě branky. Uvidíme do konce části další?
    34. Renaud EMOND - 1:1

34
    Začínáme tedy od začátku. RENAUD EMOND si skvěle naběhnul na přední tyč a chladnokrevně překonal hostující brankáře. Lutych tedy ve 34. minutě srovnal na 1:1.

33
    Domácím fanouškům se přestává líbit hra jejich klubu a začínají to dávat hlasitě najevo.

32
    Mechelenu se daří držet míč a tímpádem tento tým nabírá na sebevědomí. Jejich kombinace na jeden dotek je opravdu parádní.

31
    Rychlý brejk do otevřené obrany Lutychy končí v autu. Mechelen se snažil o rychlé rozehrání, ale domácí obrana se skvěle vrátila.

30
    Tentokrát si domácí tým zkusil rozehrávku standardní situace, ale dlouhý nákop do pokutového území si pohlídal hostující brankář.

29
    Mechelen měl k dispozici dva rohové kopy, ale ani jeden nevyužil ve svůj prospěch. Domácí obrana si tyto standardky skvěle pohlídala.

28
    Když už se povede založit kloudná akce, tak to především končí u útočného faulu. Tentokrát ho měl na svědomí domácí kapitán.

27
    Teď naopak Mechelen vysunul své agresivní napadání. Lutychu to dělá velký problém založit útočnou akci.

26
    Parádní signál na přední tyč zakončil pohotovou hlavičkou Germán Mera. Míč ovšem končí nad břevnem domácí branky.

25
    Na druhé straně se provinil proti fotbalové etiketě domácí Edmilson Junior. Mechelen bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.

24
    Duje Čop vynadal svému spoluhráči za špatnou přihrávku, kterou mu adresoval do pokutového území.

23
    Hráči Lutychu se hlásili k rohového kopu, ale rozhodčí je jiného názoru a ukazuje na malé vápno. Hostující brankář uvede míč odkopem od své branky.

22
    Boureima Hassane Bandé nepotrestal zaváhání domácí obrany a v samostatném úniku nepřekonal domácího brankáře.

21
    Guillermo Ochoa skvěle přečetl celou situaci a u míče byl dříve než nabíhající útočník. Skvělá práce tohoto domácího brankáře.

20
    Dvacet minut prvního poločasu za námi. Na časomíře stále svítí výsledek 1:0 pro Mechelen.

19
    Mechelen se snaží o držení míče, ale Lutych skvěle napadá a bere si míč zpátky. Domácí se opět valí na Coosemansovu branku.

18
    Hostující obrana propadla při bránění této standardky, která mohla vést k vyrovnávací brance. Jenže opět to byl Edmilson Junior z malého vápna přestřelil branku.

17
    Edmilson Junior si pohrál s obráncem a střelou na zadní tyč vystrašil hostujícího brankáře. Lutych bude rozehrávat další rohový kop.

16
    Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto střetnutí. Mechelen i nadále vede překvapivě na hřišti Lutychu 1:0.

15
    Lutych naopak stále drží míč, ale ten je zase v ofenzivní fázi bezzubý. Domácí trenér horlivě stojí u postranní čáry, kde diriguje své svěřence.

14
    Mechelen se uchýlil po vstřelené brance k rychlým protiútokům, které zdaleka ještě nevycházejí.

13
    Lutych byl ve slibné příležitosti, ale jeho dvě střely byly před hostující brankou skvěle zablokovány. Colin Coosemans byl už překonán, ale tento brankář se v tuto chvíli mohl spolehnout na své obránce.

12
    Jsme sice stále na začátku, ale kdyby Mechelen udržel své vedení a Eupen nevyhrál, tak se hosté dostanou na předposlední místo, které už není sestupové.

11
    Zasáhnout musel také na druhé straně Guillermo Ochoa, ale jeho zákrok byl bez větších problémů.

10
    Duje Čop se s tím nepáral a zpoza pokutového území vypálil nepřesnou střelu, která skončila vysoko nad hostující brankou.

9
    Renaud Emond si naběhnul za obranu na takový nadýchaný oblouček, ale míč si poté nedokázal zpracovat. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.

8
    Lutych je opět na míči, ale k výraznější akci v jejich podání to zatím nevede. Obrana Mechelenu je pozorná.

7
    Colin Coosemans musel zasahovat proti takové slabé střele z režie jednoho domácího hráče. Tento brankář poté v klidu rozehrál na volného spoluhráče.
    5. Boureima Hassane Bandé - 0:1

5
    Ovšem pozor. Mechelen z první vážnější akce vstřelil úvodní branku v utkání. Přízemní centr z levé strany propadnul malým vápnem až na kopačku HASSANE BANDÉHO, který otevřel gólový účet tohoto střetnutí.

4
    Lutych nastoupil do tohoto zápasu opravdu ve velkém stylu. Colin Coosemans v brance hostí má dost práce.

3
    Lutych si hned ve třetí minutě zkusil standardní situaci v podobě rohového kopu. Míč pouze proletěl pokutovým územím a skončil na druhé straně.

2
    Lutych začíná tento zápas na míči, který se snaží držet a nepůjčovat. Pro Mechelen je to těžký start do zápasu, jelikož hrát bez míče je velmi únavné.

1
    Hosté měli k dispozici úvodní výkop tohoto utkání. Zápas tedy začal jejich úvodní akcí v zápase.

1

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Koutroubis, Fai, Luyindama Nekadio – Agbo, Carcela-González (C), Marin, Edmilson Junior – Emond, Čop.
    Náhradníci: J-F. Gillet – Goreux, Cimirot, Pocognoli, Djenepo, Carlinhos, Laifis.

YR KV Mechelen: Coosemans – Mera, Bagayoko, Cobbaut, Cocalić – El Messaoudi, Sylla, Schoofs, Camus, Rits (C) – Bandé.
    Náhradníci: Moris – Paulussen, Matthys, Pedersen, Bećiraj, Smolders, Ouattara, Claes.

Rozhodčí: Lambrechts – De Rocker, Vandecauter.

Rozhodčí
    Dnešní zápas bude řídit jako hlavní pan Erik Lambrechts. Na čarách mu budou nápomocni pánové De Rocker a Vandecauter.

Jejich poslední vzájemné zápasy jsou dost vyrovnané. Z posledních pěti zápasů se dvakrát radoval Mechelen, jednou Lutych a dvakrát se tyto týmy rozešly smírně.

YR KV Mechelen – Standard Lutych 1:1
    Standard Lutych – YR KV Mechelen 2:0
    YR KV Mechelen – Standard Lutych 1:0
    Standard Lutych – YR KV Mechelen 2:2
    YR KV Mechelen – Standard Lutych 2:1

Mechelen čeká v sobotu těžká šichta. Lutych doma prohrál naposled v srpnu loňského roku s Waregemem (0:4). Na druhou stranu jejich bilance na venkovních hřištích je tristní. Poslední výhra se datuje k zápasu na hřišti Oostende (0:1).

Forma z posledních zápasů také hovoří spíše ve prospěch domácích, kteří z posledních pěti zápasů prohráli pouze jeden. Dva zápasy poté vyhráli a dvakrát to končilo smírně.

Poslední zápasy Standard Lutych
    Standard Lutych – Bruggy 1:1
    Charleroi – Standard Lutych 1:1
    Standard Lutych – Mouscron 4:3
    Bruggy – Standard Lutych 3:2 (semifinále, pohár)

YR KV Mechelen – Mouscron 0:2

Tento zápas bude dozajista zajímavý, jelikož oba týmy mají sice jiné starosti, ale oba o něco stále hrají. Domácí Lutych například hraje o postup do skupiny o titul. Tento tým je momentálně sedmý a na šestou příčku zaručující poslední postupové místo ztrácí pouhý bod.

Na druhé straně je Mechelen, který je poslední. Ovšem i ten stále hraje o záchranu. V Belgii sestupuje přímo jeden tým, což je momentálně Mechelen. Jenže stejný počet bodů má i Eupen na patnáctém místě a toto místo zaručuje jak záchranu, tak boj o Evropskou ligu. Jenže s jejich body na tuto soutěž myslet nemůžou, hlavní je záchrana v nejvyšší soutěži.

Belgická Jupiler League má po týdnu opět na programu další kolo, tentokrát se bude jednat o 29. kolo. My se zaměříme na duel mezi Standardem Lutych a YR KV Mechelen. Úvodní výkop je naplánován na 20:00, srdečně Vás na tento zápas zvu, buďte u toho s námi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.