NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 03.03.2018, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks – Columbus Blue Jackets a Columbus Blue Jackets.

Columbus Blue Jackets odehrál 64 zápasů s bilancí 20-12-5-27 a získal 69 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s New Jersey Devils 2:1, Chicagem Blackhawks 3:2 a Washingtonem Capitals 5:1. Nestačil na Philadelphii Flyers 1:2 a Los Angeles Kings 2:5.

Anaheim Ducks odehrál 64 zápasů s bilancí 25-6-12-21 a získal 74 bodů. V tabulce Západní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Minnesotou WIld 3:2 v nájezdech, Vegas Golden Knights 2:0 a Dallasem Stars 2:0. Nestačil na Arizonu Coyotes 0:2 a na Edmonton Oilers 5:6 a nájezdech.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:10
    Zach Werenski a Artěmij Panarin se dostali do útočného pásma, ale ani jeden z nich nedokázal přesněji zakončit.

00:54
    Hostující Columbus špatně rozehrál, je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude před branou Blue Jackets. Sergej Bobrovskij musí být pozorný.

01:44
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Nyní se do střelecké pozice dostal hostující Oliver Bjorkstrand, ale minul branku.

02:10
    Rickard Rakell pálil z dobré pozice, jenže branku trefit nedokázal.

02:20
    Cam Fowler se vracel ke své branky, aby zastavil útočnou akci soupeře, což se mu podařilo.

03:12
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., podražení).

03:54
    Columbus se velmi dobře brání, domácí celek se nemůže do výraznější šance dostat.

04:24
    Hosté vyhodili přes všechny čáry, John Gibson rozehrává od své branky.

04:46
    Jakob Silfverberg pálil z kruhu, jeho rána ale byla zblokovaná.

05:12

05:22
    Chimera se dostal do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Blue Jackets. Vhazovat se bude před jeho brankou.

06:06
    Komerční přestávka, domácí brankář drží kotouč po střele soupeře.

06:35
    Střelecky aktivnější je domácí celek, v tomto ohledu vede 3:1, ale zatím ani jedna střela nebyla gólová.

07:11
    Adam Henrique se propracoval do střelecké pozice, ale jeho ránu zastavil brankář.

07:25
    John Gibson kryje kotouč po střele hostujícího hráče, vhazovat se bude před jeho brankou.

07:36
    Rickard Rakell se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale nepodařilo se mu to.

08:00
    Osm minut hry z první třetiny je pryč, nyní se píská zakázané uvolnění Columbusu.

08:20
    Antoine Vermette zakončoval, jeho projektil postrádal přesnost. Následně raději hostující brankář přerušil hru.

08:46
    David Savard se dostal ke střele od modré čáry, jeho rána postrádala přesnost.

09:10
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

09:26
    Chimera vedl útočnou akci domácích, ale jeho rána byla před brankou zblokovaná do rohu hrací plochy.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hra je přerušena pro postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

10:06
    Sonny Milano dobře zakončoval, jeho ránu skvěle kryje domácí gólman. Komerční přestávka.

11:40
    Hraje se zejména ve středním pásmu, optickou převahu mají domácí.

11:54
    Derek Grant jemně tečoval před brankou kotouč, ale do výraznější šance se probojovat domácí hráč nedokázal.

12:45
    Sergej Bobrovskij má na svém kontě další zákrok, velmi dobře si dokázal poradit se střelou Keslera, který pálil z velké blízkosti.

13:10
    Hostující celek se nyní dostal do střelecké pozice, ale nepřesně zakončoval.

13:17
    Vhazovat se bude před brankou domácích, ti se musí bránit tlaku soupeře.

13:28
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Oliver Bjorkstrand dobře vypálil a jeho pokus některý z hráčů před brankou zastavil. Puk se dostal do míst, kde stál SONNY MILANO, který snadno prostřelil brankáře soupeře. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Zach Werenski.
    13:28 Sonny MILANO - 0:1

14:06
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dočkal vyrovnání, po skvělé Perryho přihrávce poslal kotouč do protipohybu brankáře pod horní tyčku RICKARD RAKELL. Asistence: Corey Perry a Cam Fowler.
    14:06 Rickard RAKELL - 1:1

14:29
    Po komerční přestávce pokračuje zápas závěrem první třetiny. Stav je momentálně vyrovnaný. Střelecky aktivnější je domácí celek.

14:50
    Andrew Cogliano byl připravený před brankou, ale nepřesně zakončoval.

15:35
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

16:30
    Oliver Bjorkstrand se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale nepodařilo se mi to.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Rickard Rakell – 2 min., podražení).

17:24
    Přesilovou hru mají k dispozici hostující hokejisté, kteří se usadili v útočném pásmu.

18:25
    Columbus sice hraje přesilovku, ale nemůže se do výraznější střelecké pozice propracovat.

18:44
    Ducks hrají zodpovědně a nedávají soupeři mnoho příležitostí, Milano nepřesně zakončoval.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:16

19:44
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí vyrovnaný stav, v závěru třetiny měli více ze hry hosté, ale nedokázali se prosadit.

20:01

20:28
    Zápas pokračuje druhou třetinou, více ze hry mají hosté.

20:43
    Domácí hráči se dostali do útočného pásma, Dennis Rasmussen pálil mimo.

21:22
    Hampus Lindholm rozehrává od své branky, následně se k puku ale dostal hostující Jack Johnson.

22:17
    Boone Jenner se dostal do postavení mimo hry, akce Blue Jackets končí.

22:43
    Sledujeme rychlý hokej, Ryan Kesler si špatně počínal při vhazování, a tak se buly bude opakovat.

22:45
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Jack Johnson – 2 min., nedovolené bránění).

23:30
    Přesilovku hraje domácí celek, který se sice dostal do útočného pásma, ale výrazněji se mu nedaří ohrozit branku.

24:00
    Cam Fowler velmi dobře vypálil, jeho projektil byl zblokovaný. Skvěle zasáhl brankář Sergej Bobrovskij.

24:27
    Hostující brankář musí být pozorný, domácí hrají velmi dobře. Marcus Pettersson pálil nepřesně.

24:45

24:50
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Blue Jackets.

25:15
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč. Sergej Bobrovskij kryje ránu od modré čáry. Zakončoval Josh Manson.

25:50
    Komerční přestávka, hra je přerušena.

26:35
    Sledujeme hodně přerušovanou hru, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

26:53
    Francois Beauchemin rozehrává od své branky, jeho rozehrávka se nepovedla, a tak Artěmij Panarin pálil od modré čáry. Brankář Ducks kryje kotouč.

27:27
    Corey Perry překonal obránce Columbusu, dostal se do střelecké pozice, ale kotouč končí mim branku.

28:07
    Pierre-Luc Dubois pálil z předbrankového prostoru, jeho projektil se od tyčky odrazil zpět do hry.

28:37
    Ryan Kesler se dostal do zakončení, jeho rána končí nad brankou. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

29:25
    Hostující celek má více ze hry, naopak domácí se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

30:01
    Oliver Bjorkstrand se dostal do útočného pásma, jeho ránu vyrazil brankář do rohu.

30:18
    Nick Foligno nedokázal vypálit do střelecké pozice mezi kruhu, jeho tým o pásmo přišel.

30:35
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., nedovolené bránění).

30:52
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, následně se ale dokázal Columbus osvobodit.

31:11
    Početní výhoda se Columbusu zatím nedaří.

31:17
    Hostující celek špatně rozehrál, toho využil ANDREW COGLIANO, který získal puk, dostal se před branku a snadno prostřelil ránou mezi betony brankáře.
    31:17 Andrew COGLIANO - 2:1

32:44
    Ducks bleskově navyšují své vedení, dobrou přihrávku spoluhráče ve třetí domácí gól přetavil JOSH MANSON. Asistence: Francois Beauchemin.
    32:44 Josh MANSON - 3:1

33:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., hrubost).

33:13
    Početní výhodu má nyní k dispozici hostující celek, který se může pokusit o snížení. Anaheimu výborně vyšla polovina zápasu.

33:25
    Zach Werenski pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

33:59
    Ducks vyhazují kotouč přes všechny čáry, Columbus musí rozehrávat od své branky.

34:27
    Blue Jackets se nemohou stabilněji usadit v útočné třetiny. Domácí bránící celek hraje velmi dobře.

35:04

35:53
    Nyní hrají hosté aktivně, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější střeleckou pozici. Anaheim hraje takticky.

36:16
    John Gibson rozehrává od své branky, pomáhá tak obráncům.

36:40
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

38:04
    Kelly měl nyní dvě velké šance, ale první jeho ránu dokázal brankář vyrazit a dorážka postrádala přesnost. Komerční přestávka.

38:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou hostů.

39:00
    Mnoho šancí k vidění není, oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:18
    Mark Letestu pálil z mezikruží, ale jeho rána končí nad brankou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skvěle sehrál domácí Anaheim druhou třetinu, ve které vstřelil dva góly. Díky tomu vede po čtyřiceti minutách o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

40:01

40:27
    Zápas, ve kterém vede domácí celek o dvě branky, pokračuje dál třetí třetinou.

41:00
    Ian Cole se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostal.

41:25
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Blue Jackets.

42:04
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Francois Beauchemin – 2 min., sekání).

42:23
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který se postupně dostává do útočného pásma.

42:41
    Cam Fowler vyhazuje přes všechny čáry, od své branky musí rozehrávat Columbus.

43:30
    Nick Foligno pálil z dobré pozice, jeho projektil zastavil brankář John Gibson.

44:11
    Zach Werenski pálil od modré čáry, jeho pokus vyrazil mimo branku gólman John Gibson.

44:49
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy.

45:05
    Anaheim hraje velmi dobře, vede o dva góly a snaží se hrát co nejvíce aktivně a nejdál od své branky.

45:43
    Sergej Bobrovskij musel být pozorný, protože se nyní domácí celek dostal do útočného pásma. Josh Manson nedokázal zastavit puk na modré čáře, a tak se musel vracet do obrany.

47:10
    David Savard zakončoval akci hostujícího celku, ale nedokázal přesněji vypálit. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

48:55
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, fanoušci sledují aktivní hru domácích hokejistů.

49:07
    Vhazovalo se před brankou Columbusu, ale hostující celek dokázal vybojovat kotouč.

49:24
    Po zákroku domácího brankáře následuje komerční přestávka.

49:35
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Ducks vedou o dva góly a míří za výhrou v tomto zápase.

50:31
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, více ze hry sice mají domácí, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

51:06
    Souboje o kotouč se odehrávají zejména ve středním pásmu.

51:54
    Jack Johnson pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

52:02
    Domácí brankář nyní podržel kotouč, a tak se bude vhazovat před jeho brankou. Columbus se pokouší o vstřelené kontaktní branky.

52:35
    Nick Ritchie zakončoval a jeho pokus kryje brankář. Zakončující hráč je hodně tvrdě atakován obránci.

52:36
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Ian Cole – 2 min., nebezpečná výstroj).

53:00
    Při hře čtyři na čtyři není k vidění mnoho šancí. Ani jeden celek se nikam nežene. Mírnou převahu mají hostující hráči.

54:27
    Seth Jones čekal před brankou na kotouč, dostal ho, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

55:01
    33:32, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku. Domácí celek vede o dva góly a míří za výhrou.

55:30
    Dostáváme se do finální fáze hry třetí třetiny, Ducks vedou o dva góly a dělají vše pro výhru v tomto zápase. Naopak Blue Jackets nejsou v zakončení příliš důrazní.

56:05
    V pohodě hrající domácí celek přidává třetí čtvrtou branku v tomto zápase. Tvrdou ránou od modré čáry se prosazuje CAM FOWLER. Překonal vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Henrique a Rickard Rakell.
    56:05 Cam FOWLER - 4:1

57:20
    Hra je přerušena, John Gibson kryje kotouč po střele od modré čáry. Vhazovat se bude před brankou Anaheimu, který míří za výhrou.

57:43
    Hostujíc celek se nyní dokázal prosadit, a tak je sníženo na rozdíl dvou branek. Puk do branky dostal ZACH WERENSKI. Asistence: Oliver Bjorkstrand.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, vhazovat se bude před brankou Ducks.

59:13
    Ducks vyhazují do středního pásma.

59:33
    Anaheim vyhazuje přes všechny čáry. Vhazovat se bude před brankou domácích.

Domácí celek vyhrává tento zápas 4:2. O výhře Anaheimu rozhodla druhá třetina, kterou domácí tým vyhrál 2:0. Body zůstávají doma, za výhru 4:2. Hosté se snažili, ale výrazněji zápas zdramatizovat nedokázali.

1. Andrew Cogliano (ANA)1+0
    2. Josh Manson (ANA) 1+0
    3. John Gibson (ANA) 34 zák., 2 góly, 94,4% (06:54:20)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Rakell (Perry, Fowler), 32. Cogliano, 33. Manson (Beauchemin), 57. Fowler (Henrique, Rakell) – 14. Milano (Bjorkstrand, Werenski), 58. Werenski (Bjorkstrand)

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Fowler, Montour, M. Pettersson, H. Lindholm, Manson, Beauchemin – Rakell, Perry, Cogliano – Kesler, Silfverberg, N. Ritchie – Henrique, O. Kaše, D. Grant – Rasmussen, Vermette, Chimera – Kelly.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, R. Murray, Cole, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Vanek, Wennberg, N. Foligno – Milano, Dubinsky, Bjorkstrand – Jenner, Letestu, Sedlák.

Rozhodčí: Brenk, Furlatt – Shewchyk, Gibbons

Diváci: 16 447