Havlíčkův Brod – David Servis 5:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 4:1 (kon.) | Kolín – Nymburk 2:1 (po pr.)
Sokolov – Dvůr Králové n. L. 9:2 (kon.) | Žďár n/S – Klatovy 6:5 (po pr.) | Jablonec – Bílina 6:5 (po pr.)
Vrchlabí – Kobra 8:2 (kon.) | Děčín – Trutnov 3:2 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
5:3 (2:1, 2:0, 1:2) Stav série: 1:0
HC David Servis Č. Budějovice
Sobota 03.03.2018, 17:00 • ZS Kotlina • Play-off 2. ligy, skupina Střed + Západ • Osmifinále
Předzápasové kurzy: 1.22 7.0 6.7
Partner:
   
  V Kotlině se toho dnes už více nestane. Děkuji vám za pozornost, užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů se těším na počtenou. (19:24:57)
   
  Je to tak, Bruslaři se v osmifinálové sérii hrané na tří vítězné zápasy ujímají vedení 1:0. Jihočeši ve třetí periodě nejprve snížili zásluhou Lukáše Sumerauera, Tomáš Chlubna ale v přesilové hře svojí druhou trefou v utkání vrátil Havlíčkovu Brodu tříbrankového vedení. Zdálo se, že to bude definitivní pojistka, hosté se ale nedali a Lukáš Sumerauer znovu snížil. Závěr utkání ovšem narušila četná vyloučení a David Servis tak přišel alespoň o možnost zdramatizovat duel při hře bez brankáře.

  Druhé utkání této série je na programu v pondělí 5. března v Českých Budějovicích.
   
  Konec zápasu.
   
  59:42
  Bruslaři se ve snaze přejít modrou čáru dostali do ofsajdu, už je to ale netrápí. V tuto chvíli je jasné, že Havlíčkův Brod už toto utkání zvládne a v sérii se ujme vedení.
   
  59:09
  Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Trummer st. – 2 min., hákování).
   
  58:52
  Roman Šulčík sotva přejel modrou čáru, okamžitě napřáhl ke střele. Mířil k levé tyči Novákovy svatyně, domácí brankář se ale natáhl a betonem puk vyrazil.
   
  58:28
  Jan Trummer starší se po levém křídle tlačil dopředu, přes Kryštofa Kulhánka se neprošel.
   
  57:28
  Jan Trummer starší opouští trestnou lavici. Hosté jsou kompletní a bude se tak pokračovat v pěti proti pěti.
   
  57:25
  Vojtěch Šmíd se prodral dopředu a zadovkou hledal Patrika Přidala, ten byl ale tísněn a hostující obránci mu vystřelit nepovolili.
   
  57:14
  Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Sumerauer – 2 min., krosček).
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Milfait – 2 min., sekání).
   
  56:20
  Jeden z bránících hráčů ztratil hůl a Bruslaři kombinovali prakticky proti trojici bránících hráčů, přihrávka před brankoviště byla ale sražena a hosté se osvobodili.
   
  55:28
  Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Bárta – 2 min., krosček + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Trummer st, osobní trest odpyká Babčuk.
   
  55:28
  Hlavní arbitr ukazuje krosček, David Servis se bude bránit ve čtyřech. Hostující kapitán teď ale dlouze diskutuje s rozhodčími, na trestnou lavici se zatím nikomu nechce.
   
  Na dnešní utkání si do ochozů Kotliny našlo cestu 833 diváků.
   
  55:10
  Hosté vyhráli buly ve vlastním pásmu a dopředu vyrazil Jakub Marek. Po pravém křídle se dostal do pásma Havlíčkova Brodu, jeho přihrávku, která měla mířit před brankoviště, ale zastavili obránci Havlíčkova Brodu.
   
  54:44
  Tomáš Semrád chytře nahodil puk do útočného pásma a díky rychlosti Patrika Přidala se nemohlo pískat zakázané uvolnění. Domácí útočník bez přípravy práskl do draženého kotouče, hostující svatyni ale minul.
   
  52:42
  David Servis právě vstřelil branku!
  Také České Budějovice přesilovou hru využívají a jsou tak stále ve hře. Michal Michal vypálil od modré čáry. Čeněk Novák vyjel z brány, jenže puk neudržel v lapačce a LUKÁŠ SUMERAUER jej dorazil do odkryté klece! Asistence: Michal Michal, Petr Macháček.
   
  52:24
  Bruslaři se brání úspěšně. Už dvakrát vybojovali kotouč a dostali jej až za bránu David Servisu České Budějovice.
   
  51:21
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Beneš – 2 min., vysoká hůl).

  Milan Sochor

  Branky a nahrávky: 9. Beneš (Kuchta, Chlubna), 13. Endál (Třetina), 24. Třetina (Endál, Přidal), 25. Chlubna (Beneš, Kuchta), 51. Chlubna (Voříšek, Kulhánek) – 16. Bárta (Radoš, J. Marek), 46. Sumerauer (Bárta), 53. Sumerauer (Michal, Macháček)


  BK Havlíčkův Brod: Novák (D. Marek) – T. Semrád, D. Vacík, Vala, Kulhánek, Šmíd, Lacina, M. Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina "C", Přidal – Michálek, Milfait "A", Voříšek – Chlubna, Kuchta, Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj
  HC David Servis Č. Budějovice: Dudáček (Bubeníček) – Radoš, L. Kříž, Macháček, Michal, Škopek, J. Kříž, Babčuk – J. Marek, Šulčík "C", Bárta, Sumerauer, Zayml, Vylíčil, Svoboda, Trummer st., Ferebauer "A"

  Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Vašíček, Henrich Král'

  Diváci: 833
  Havlíčkův Brod 3 0 David Servis
  #1 Sobota 03.03.2018 • 17:00
  Havlíčkův Brod - David Servis 5:3
  #2 Pondělí 05.03.2018 • 18:00
  David Servis - Havlíčkův Brod 2:5
  #3 Středa 07.03.2018 • 18:00
  Havlíčkův Brod - David Servis 7:4