Žižkov – Olympia Radotín 1:0 (kon.)
FK Viktoria Žižkov
1:0 (1:0)
FK Olympia Radotín
Neděle 04.03.2018, 10:15 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Sledovat budeme jediný zápas úvodního jarního kola ve Fortuna národní lize, který se kvůli velkým mrazům neodložil. Všechny další zápasy se budou dohrávat v teplejších týdnech. Po podzimní části je domácí FK Viktoria Žižkov nad sestupovým pásmem a nutně potřebuje zabrat. Právě FK Olympia Praha by měl být jeden ze soupeřů, nad kterým by Žižkov mohl uhrát tolik potřebné body. Olympia je jako nováček po podzimu na devátém místě a má na Žižkov náskok sedmi bodů.

FK Viktoria Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Pavlata, Podrazký (C), Batioja – Štípek, Kuchta, Urbanec.
    Náhradníci: P. Soukup – M. Čermák, Frimmel, P. Hašek, V. Mareš, Musa, Trávníček.

FK Olympia Praha: Stejskal – Broukal, Mišůn, Fisl, Frizoni – Moulazimis, Rothe, Verner – Hejný, Katidis (C), Keita.
    Náhradníci: Čáp – Giditz, Jukl, Liener, Ruml, Michlík..

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Dušan Pospíšil, Miroslav Fišer

Oba dnešní celky nastupují na hrací plochu, utkání každou chvíli začne.

1

1
    Výkop měli na starosti domácí Viktoria, která první poločas bude útočit zprava doleva.

1
    Byla nařízena penalta pro Viktorii.

2
    David Štípek se vrhl do pokutového území, kde by podražen.

2
    Žižkov právě vstřelil branku!
    MIROSLAV PODRAZKÝ trefil prostředek branky a nedal Stejskalovi šanci.

3
    Moulazimis centroval míč do pokutového území, žádný hráč z Olympie se k zakončení nedostal.

4
    Opět u míče domácí, vhazovat bude David Štípek.

5
    A nakonec sám David Štípek po chvíli fauluje a dává možnost rozehrát hostujícímu celku.

5
    Pavel Košťál uhlídal Rotha, rozehrávat bude brankář Hrubeš.

6
    Viktorka nadále aktivní, avšak špatnou přihrávkou přichází o balon.

7
    Bernardo vhazoval dlouhý aut na Rotha, který byl faulován a Olympia má k dispozici volný přímý kop.

8
    Střelu z dálky vyslal Daniel Fišl, avšak nebyl úspěšný, střela letěla daleko vedle levé tyčky.

9
    Jan Stejskal skvěle vyrazil Kuchtovo hlavičku.

10
    Z následného rohu už tolik domácí nebezpečný nebyli.

11
    Milan Mišůn vyslal nepřesný pas za obranu, míč se vrací na kopačky Viktorie.

12
    Keita přehnal důraz v souboji s Patrikem Dreslerem, rozhodčí Severýn píská útočná faul hostujícímu celku.

12
    Hra se nám opět přesunula rychle na druhou stranu, kde mají červeno bílý k dispozici opět rohový kop.

13
    Hezký centr Podrazkého si nakonec našel Batioja, trefil však pouze svého spoluhráče.

14
    Olympia zatím v útočné fázi bezradná, Viktorka zatím výborně čte hru a nepouští hosty do velkých příležitostí.

15
    Žlutou kartu dostává Michal Pavlata (FK Viktoria Žižkov).

16
    Olympia zakládá útočnou akci, dlouhý pas na Keitu byl úspěšný, ten ale čistě přišel o balon.

16
    Hrubeš zachytil balon před nabíhajícími útočníky Olympie.

17
    Špatná Mišůnova přihrávka dává možnost domácím, centr Dreslera ale nenašel nikoho z domácího celku.

18
    Pavel Košťál opět výborně ubránil Keitu, ten to bude mít dneska hodně těžký přes domácí obránce vůbec projít.

19
    Viktorka výborně napadala a donutila hosty k chybě.

20
    Míč na kopačkách Olympie, kteří skrz Bernarda zakládají útočnou akci.

21
    Před Keitou odkopává Švejdík na rohový kop.

22
    Opět Švejdík, vyskočil si nejvýše a zažehnal nebezpečí před svojí brankou.

23
    Jan Stejskal byl včas u balonu, nabíhající Batioja měl k míči daleko.

24
    Urbanec vystřelil z hranice pokutového území, střela mířila jen doprostřed branky, kde byl připravený Stejskal.

25
    Špatná přihrávka na Davida Štípka, vhazovat bude brazilec Bernardo.

26
    Urbanec se včas vrátil a před Moulazimisem odkopl do autu.

27
    Dlouhá přihrávka na Urbance, který se z první snažil vybídnout Kuchtu, k němu se přihrávka už ale nedostala.

28
    Kuchta přihrával pod sebe ve vápně, trefil pouze Broukala, od kterého se míč odráží do zámezí. Rohový kop.

29
    Ten si hostující mužstvo pohlídalo, Viktorka ale nadále zůstává u balonu.

29
    Nakonec vypálil z kroku bez přiíravy David Štípek, jeho slabá střela neměla šanci na úspěch.

30
    Žlutou kartu dostává Miroslav Verner (FK Olympia Praha).

30
    Podrazký zahrával volný přímý kop na Dresslera, míč byl hodně přetažený.

31
    Kuchta se dostal za obranu, v tváří tvář Stejskalovi neuspěl.

32
    Pavlata krásně přenesl hru na Urbance, který vyslal pěkný centr na zadní tyč, kde byl připravený Podrazký, jeho hlavičku opět skvěle vychytal Stejskal.

33
    Miroslav Podrazký zkoušel vystřelit z dálky, trefil pouze bránícího hráče.

34
    Viktorka je nadále velmi aktivní, hosté moc nenapadají, čímž domácím ulehčují práci na útok.

35
    Další střela Podrazkého, opět hosté blokují a nepouští míč k brankáři.

36
    Domácí vhazují, po levé postranní čáře se snaží prokombinovat dopředu.

37
    Ojedinělý centr hostů končí u brankáře Hrubeše, který hned rozehrává.

38
    Urbanec upadl ve vápně v souboji s Moulazimisem, rozhodčí Severýn druhou penaltu v zápase nepíská.

38
    Následoval pouze rohový kop, který Podrazký centroval na první tyč, kde to měli hosté pohlídaný.

39
    Miroslav Verner vyslal pozdrav z dálky na Karla Hrubeše, střela neměla parametry na ohrožení branky.

40
    Centr Davida Štípka odhlavičkoval Milan Mišůn na další rohový kop pro Viktorii.

41
    Centr Podrazkého se snášel na penaltu, Verner hlavičkuje pryč od branky Stejskala.

42
    Karel Hrubeš si opět osahal po nepřesném centru balon. Prozatím na něj nešla jediná střela a tak se v bráně po většinu času nejspíš nudí.

43
    Verner si dal příliš dlouhý balon od nohy. Nakonec domácí odkopávají, jelikož na trávníku zůstává ležet samotný Verner, který potřebuje ošetření.

44
    Bernardo neuspěl v souboji s Dresslerem, kulatý nesmysl se vrací na domácí kopačky.

45
    Ke konci poločasu mají Viktoriáni možnost ohrozit branku z volného přímého kopu.

45+1
    Centr byl příliš krátký. Rozhodčí Severýn si připravuje píšťalku do úst, první poločas co nevidět skončí.

45+1

Máme za sebou první poločas. Domácí si odnáší do kabin jednobrankové vedení, díky proměněné penaltě ze druhé minuty. Viktoria Žižkov má prozatím více ze hry, ale váznou na proměňování šanci. Těšme se, co nám hráči předvedou v poločase druhém.

Obě mužstva se nám vracejí na hrací plochu, utkání bude za malou chvilku pokračovat.

46

46
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Dimitris Moulazimis, přichází Jakub Michlík.

47
    Ve druhém poločase měla rozehrávku na starosti hostující Olympia, která se pokouší hned nákopem dostat k brance.

47
    Miroslav Verner zastavil nedovoleně Hejnýho.

48
    Dressler poslal dlouhý aut na Urbance, ten byl pohlídaný.

48
    V pokutovém území zůstává ležet David Broukal, který dostal od Kuchty náraz do zad.

49
    Nakonec to není nic vážnějšího, utkání bez většího přerušení pokračuje.

50
    Bernardo se včas vrátil a ukopl ve vápně míč Davidu Štípkovi.

51
    Bernardo centroval nebezpečný balon do šestnáctky, Hrubeš boxuje. Hosté mají možnost z rohového kopu.

51
    Větší nebezpečí nepřišlo a Ondřej Švejdík zklidňuje hru.

52
    Další centr do vápna Viktorie, na Vernerovo centr jen tak tak nedostáhl Keita.

52
    Rozhodčí píská útočný faul na brankáře Hrubeše.

53
    Na poslední chvíli zasáhl Daniel Fišl před Batiojou. Ten už by měl před sebou prázdnou branku.

54
    Olympia je ve druhé půli o dost více aktivní než v první půli, na útočné polovině strávila za prvních devět minut více času než za celý první poločas.

55
    Ibrahim Keita to zkusil ze střední vzdálenosti, střela to nebyla vůbec špatná, avšak mířila jen doprostřed branky, kde Hrubeš vyráží na roh.

56
    Následný roh si Viktorka pohlídala bez větších starostí.

57
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu, ovšem hostující brankář Stejskal zatím bez práce.

58
    Švejdík před dotírajícím Keitou dává malou domů brankáři.

59
    Velký souboj byl mezi Štípkem a Bernardem, nakonec z toho Olympia vytěžila autové vhazování.

60
    Jasný faul Davida Štípka kapitána Katidise.

61
    Hodina hry za námi, po první půli, kde byla lepší Viktorie, ve druhém poločase má zatím daleko více ze hry Olympie.

62
    Katidis posílal balon do pokutového území, kde si nejvýše vyskočil brankář Hrubeš.

63
    Ofsajd Viktorie zastavuje útočnou akci.

64
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Marcel Čermák.

65
    Čermák se hned zapojil do útočné akce, po zblokovaném centru má Viktorka k dispozici další rohový kop.

66
    Podrazký centroval na bližší tyč, kde opět vládli ve vzduchu hosté.

66
    Žlutou kartu dostává Milan Mišůn (FK Olympia Praha).

67
    Kuchta vybojoval nebezpečnou standartní situaci v blízkosti pokutového území.

67
    Míč si postavil domácí kapitán Podrazký, který to zkusil rovnou na bránu, brankář připraven. Rohový kop.

68
    Po rohovém kopu chytá míč do rukavic brankář Stejskal.

68
    Další rohový kop pro Viktorku, v této statistice domácí jasně vedou.

69
    Tentokrát centroval Čermák, dopadl úplně stejně jako jeho předchůdci. Olympie rozehrává.

70
    Pískaný ofajsd Viktorie.

71
    Dlouhý centr na Košťála, který se snažil ještě přenést hru na malé vápno, tam už byl připravený brankář Stejskal.

72
    Na zemi zůstává domácí Kuchta, ale vypadá to, že bude v pořádku.

73
    Nápor Olympie pomalu opadl, Viktoria pozorně brání a vyráží do rychlých protiútoků.

75
    Hrubeš si zakřičel a v poklidu sbírá Bernardův centr.

76
    Tentokár má Olympie k dispozici rohový kop.

77
    K ohrožení branky se hosté nedostali a červeno bílí míří do rychlého protiútoku.

78
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Verner, přichází Richard Jukl.

79
    Olympie už nemá na co čekat a vrhá všechny síly do útoku.

80
    Jukl si hned ve vápně říkal o balon, ten se k němu ale nedostal a Viktorka odkopává do zámezí.

81
    Čermák podržel míč a rozehrává na levou stranu.

82
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Miroslav Podrazký, přichází Petar Musa.

83
    Bernardo stáhl v pokutovém území Batioju, rozhodčí nepíská.

84
    Pavlata vyslal hezkou střelu z dálky, Stejskal na místě.

85
    Ibrahim Keita vyslal opět pěknou střelu směrem k bráně, tentokrát těsně minul levou tyčku.

86
    Hosté se nadále tlačí za vyrovnáním.

87
    Střídání v týmu FK Olympia Praha: ze hřiště odchází Jakub Michlík, přichází Erik Liener.

89
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Pavel Hašek.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Viktorka drží míč.

90+2
    Pavel Hašek se snažil pozdržet pár vteřinek u rohového praporku.

90+3
    Čas na poslední nákop dopředu pro Olympii.

90+3

Máme za sebou konec utkání. Hosté se ve druhém poločase o mnoho zlepšili, vyrovnat se jim bohužel nepovedlo. Domácí tak vítězí díky proměněné penaltě Podrazkého ze druhé minuty zápasu. V součtu obou poločasu by zápasu zřejmě slušela remíza, ale na to se ve fotbale nehraje.

To je pro dnešek ode mě všechno. S přáním hezké neděle se s vámi loučím. Na shledanou. (12:58:39)