Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Arizona – Ottawa 2:1 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 2:3 (kon.)
Colorado – Nashville 3:4 (po pr.) | Florida – Philadelphia 4:1 (kon.) | Anaheim – Chicago 6:3 (kon.)

Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, 1 střela, TOI 11:27
    Roman Polák (TOR) 0+1, 2 střely, TOI 14:26 (05:16:53)

Hvězdy utkání

1. John Carlson (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 24-11; Vhazování: 57%-43%; Hity: 22-26; Přesilové hry: 2/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Zach Hyman v úvodu zápasu rychle odpověděl na úvodní branku Jevgenije Kuzněcova, jenže po pouhých 59 sekundách Washington skóroval znovu, když mu vrátil ztracené vedení bleskově Alex Ovečkin a necelé čtyři minuty před přestávkou využil přesilovou hru Niklas Bäckström. Ruský útočník vstřelil svůj 40. gól v letošní sezóně a pouhé dva góly ho dělí od dosažení hranice 600 gólů v NHL. Po přestávce vrátil Maple Leafs zpět do zápasu Nazem Kadri, jenže Capitals opět našli rychlou odpovědět, když se pouhých 43 sekund na to prosadil John Carlson a v polovině zápasu po samostatném úniku Jakub Vrána. Poslední třetina utkání už kromě vypadnutí světel nic důležitého nepřinesla. Konečný výsledek na góly bohatého utkání pod otevřeným nebem na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolis v USA zní jasně. Washington Capitals 5 Toronto Maple Leafs 2.

59:00
    Do konce utkání pod širým nebem zbývá odehrát 1 minuta.

58:58
    Matt Niskanen byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Toronto má ještě šanci snížit v přesilové hře.

58:49
    Leafs ještě mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Braden Holtby jejich bekhendový pokus vyrazil!

58:03
    Maple Leafs se po nahození od modré čáry na levém křídle dostali před bránou k nebezpečné teči, jenže Braden Holtby puk ukryl ve svém náručí!

56:57
    Hra byla znovu přerušena, protože brána za Bradenem Holtbym byla posunuta. Závěr je hodně kouskován.

56:50
    Maple Leafs na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Braden Holtby bez problému ukryl puk v lapačce.

55:48
    Hra byla přerušena a Braden Holtby má čas na to, aby se protáhl, zatímco je uklízen sníh z ledu.

55:31
    Lars Eller šavloval v blízkosti levé tyče s holí, do zakončení se ale nakonec dostat před bránou nedokázal.

54:44
    Zach Hyman dobře vystřelil na bodu levého kruhu přes jednoho z hráčů Capitals na přední tyč, kde Braden Holtby pravým betonem vykopl puk do rohu ledové plochy!

53:57
    Hra pokračovala bez přerušení dále, než se Capitals při přechodu do pásma ocitli v postavení mimo hru.

53:31
    Patrick Marleau vystřelil z levého kruhu a po zákroku Bradena Holtbyho se dostal k dorážce na vzdálenější pravé tyči, i s ní si ale brankář Washingtonu poradil!

52:59
    Capitals pokračovali v tlaku a na pravém křídle vystřelili od modré čáry, následná střela ale minula vzdálenější tyč.

52:56
    Tom Wilson zpoza brány nahazoval puk před bránu, žádný z jeho spoluhráčů se ale k jeho pasu nedostal.

52:49
    Connor Brown nedokázal dobruslit prudké nahození podél střídaček a tentokrát už je z toho zakázané uvolnění.

52:24
    Travis Dermott musel rychle spěchat k bráně pro volný puk, protože zakázané uvolnění proti Capitals se nepískalo.

51:34
    Jevgenij Kuzněcov na levém křídle nabral velkou rychlost a po objetí brány se snažil puk u pravé tyče zasunout do sítě, dvojice hráčů Leafs mu to ovšem neumožnila.

51:05
    Capitals se snažili prosadit na levém křídle, jenže v rohu ledové plochy odvedl skvělou práci Jake Gardiner.

50:04
    Fanoušci vypnuli světla na svých mobilních telefonech a v Annapolis v Marylandu se opět hraje.

50:00
    Oba týmy se vydaly rozbruslit, protože světla začínají naskakovat, což fanoušci odměnili aplausem. Po další komerční přestávce už by mělo být vše v pořádku.

50:00
    Světla stále ještě nejsou nahozena a dnešní utkání se tak o několik minut nečekaně protáhne. Do konce zbývá odehrát deset minut.

50:00
    Na stadionu vypadly reflektory, takže po komerční přestávce si rovnou odbudeme ještě jednu. Snad bude problém vyřešen.

50:00
    Ze třetí třetiny je odehrána přesně polovina a zatím v ní čekáme marně na gól. Následuje komerční přestávka.

49:49
    Maple Leafs se dostali v pravém kruhu ke střele, se kterou si Braden Holtby snadno poradil a podržel puk.

49:22
    Jay Beagle se u pravé tyče ocitl po krásném zamíchání s pukem a dravém průniku z levého křídla ve velké šanci, jenže se mu puk nepodařilo zasunout do brány! Curtis McElhinney vleže fantasticky zasáhl levým betonem a přerušil hru! Capitals se k dorážce snažili dostat marně.

48:27
    Toronto se marně snaží se zápasem něco udělat a nyní po nepřesném pásu vyhodili puk na zakázané uvolnění.

47:57
    Nicklas Bäckström od modré čáry skórovat nedokázal a hra byla přerušena. Caps vedou stále 5:2.

47:08
    Capitals předvedli nádhernou kombinační akci a před bránu si najel skvěle T. J. Oshie, jeho pokus z blízkosti ale těsně minul po ledě levou tyč! Skvělou bekhendovou přihrávkou z pravého křídla a ostrého úhlu se prezentoval Jevgenij Kuzněcov.

46:56
    Maple Leafs napálili puk ze středního pásma za bránu Bradena Holtbyho a oba týmy po zpomalení hry odjely střídat.

46:03
    U střídaček se ocitli v postavení mimo hru vzápětí také Capitals. Prostor dostává komerční přestávka.

45:56
    Další přerušení hry kvůli postavení mimo hru na straně Toronta, které prohrává s Washingtonem stále o tři branky 5:2.

45:40
    Michal Kempný na pravé straně vystřelil ihned po vhazování, jeho pokus od hrazení ale minul vzdálenější levou tyč.

45:36
    Torontu se nepodařilo rozehrát podél střídaček a vhazovalo se po levici Curtise McElhinneyho.

45:18
    Oba týmy po první třetině, ve které se vylučovalo celkem třikrát, hrají velice disciplinovaně a bez vyloučení.

45:03
    Travis Dermott se pokusil na pravém křídle u hrazení dostat ke střele, puk ale skončil v ochranné síti.

44:32
    Braden Holtby se rychle vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Maple Leafs a poté holí rychle rozehrál.

44:00
    Morgan Rielly na pravém křídle skončil na kolenou, přesto dokázal puk na chvíli udržet, za bránou o něj ale poté přišel v souboji s washingtonským Tomem Wilsonem.

43:09
    Nicklas Bäckström na levém křídle ihned po vhazování nahodil puk od hrazení před bránu, Alex Ovečkin ho ale nedokázal tečovat a kotouč minul vzdálenější pravou tyč.

43:02
    Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a puk zamířil za bránu Bradena Holtbyho na zakázané uvolnění.

42:30
    Brett Connolly dokázal na pravém křídle udržet u hrazení útočné pásma, jenže vzápětí předvedl nepřesnou zpětnou přihrávku na modrou čáru, kterou svůj tým o pásmo připravil.

41:56
    T. J. Oshie si z levého křídla najel před bránu, kde se krásně otočil s pukem a po ledě minul levou tyč!

41:26
    Jake Gardiner na levém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, která byla mezi kruhy zablokována.

40:19
    Morgan Rielly se dostal v levém kruhu ke střele, kterou Braden Holtby na přední tyči bez potíží lapil do své lapačky.

40:01
    Na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Marylandu začala závěrečná třetí třetina, do které Washington vstupuje s tříbrankovým vedením 5:2. Z Čechů bodovali Jakub Vrána a Roman Polák.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 30-19; Zablokované střely: 14-7; Vhazování: 52%-48%; Hity: 12-18; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné min.: 2-4.

Třetí třetina začne přibližně v 4:17.

Ani po přestávce jsme nebyli ochuzeni o góly, když nejprve Maple Leafs dostal na dostřel nenápadným nahozením Nazem Kadri, jenže vzápětí se na opačné straně prosadil rychle John Carlson a také český útočník Jakub Vrána, který vyhnal z brány po samostatném úniku Frederika Andersena. Skóre po druhé třetině skvělého utkání pod otevřeným nebem v USA. Washington Capitals 5 Toronto Maple Leafs 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:07
    Capitals se v pravém kruhu dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Curtis McElhinney vyrazil, zatímco druhou dokázal podržet ve výstroji.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:01
    Capitals se nepodařilo rozehrát a bez vteřiny dvě minuty před koncem druhé části se pískalo zakázané uvolnění.

37:42
    Kasperi Kapanen na pravém křídle rychle zavezl puk podél hrazení do útočného pásma a z ostrého úhlu nahodil kotouč před bránu, kde ho Braden Holtby holí vyrazil.

36:54
    Brooks Orpik musel rychle spěchat za svou bránu pro puk a pod tlakem dobře rozehrál podél hrazení bekhendem.

36:37
    Maple Leafs se snaží se zápasem něco udělat, nyní se ale ocitli v postavení mimo hru.

36:08
    Nazem Kadri z vrcholu mezikruží mířil rychlou střelou zápěstím do pravého horního rohu brány, jenže Braden Holtby předvedl úžasný semafor!

35:46
    Morgan Rielly z levého kruhu nahodil puk před bránu, žádný z jeho spoluhráčů se ale do zakončení nedostal.

35:24
    Zach Hyman nepříjemně vypálil v levém kruhu pro vhazování a jeho rána byla před bránou zablokována.

34:19
    Útočnou snahu Maple Leafs zastavilo postavení mimo hru a střídající Curtis McElhinney se jede během komerční přestávky občerstvit směrem ke střídačce.

33:49
    Morgan Rielly vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a puk se stal snadnou kořistí Bradena Holtbyho.

33:05
    Kasperi Kapanen se ocitl u levé tyče ve velké šanci, Braden Holtby byl ale připravený na přední tyči a puk skvěle vyrazil hrudí!

32:51
    Na obou stranách už dnes bodovali Češi. V první třetině si připsal asistenci Roman Polák, zatímco po přestávce skóroval v dresu Washingtonu útočník Jakub Vrána.

32:19
    Michal Kempný na levém křídle dobře vystřelil od modré čáry a Curtis McElhinney si na přední tyči připsal první úspěšný zákrok, když puk vkleče vyrazil!

31:35
    Zach Hyman na levém křídle střelou od modré čáry Bradena Holtbyho nepřekonal, když brankář Washingtonu jeho pokus vyrazil, a vzápětí neuspěl z podobného místa ani Jake Gardiner. Braden Holtby puk tentokrát podržel v náručí.

31:10
    Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Curtis McElhinney.

31:10
    Jakub Vrána po střelení páté branky Capitals schytal za bránou Maple Leafs nepříjemný hit, během něhož vpádu narazil do hrazení, a po přerušení následuje komerční přestávka.
    30:49 Jakub VRÁNA - 5:2

30:49
    Washington právě vstřelil branku!
    JAKUB VRÁNA se po nádherné kolmé přihrávce od Jevgenije Kuzněcova řítil sám na bránu a prudkou střelou zápěstím samostatný únik v mezikruží zakončil střelou mezi betony Frederika Andersena! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Dmitrij Orlov.

30:25
    Tom Wilson střelou z vrcholu levého kruhu mířil k přední tyči, kde puk Frederik Andersen vyrazil pravým betonem do rohu ledové plochy!

29:49
    Capitals po zakázaném uvolnění Maple Leafs rychle vystřelili v levém kruhu a Frederik Andersen puk podržel.

29:18
    Capitals na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Frederik Andersen snadno ukryl puk ve své lapačce.

28:51
    Maple Leafs se ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje reklamní přestávka. Washington vede nad Torontem 4:2 a je zajímavé, že jakmile se Maple Leafs prosadí, Capitals dokážou bleskově zareagovat a odpovědět.

28:27
    Capitals napřáhli od modré čáry k prudké střele, kterou těsně před bránou zablokoval Jake Gardiner.
    28:05 John CARLSON - 4:2

28:05
    Frederik Andersen dobře zasáhl proti střele Jaye Beagla z levého kruhu a pravým betonem puk vyrazil, jenže Chandler Stephenson si ho potáhl k levé tyči, kde z nulového úhlu poslal kotouč před brankoviště a JOHN CARLSON po jeho zpětné bekhendové přihrávce skóroval do prázdné brány! Asistence: Chadler Stephenson a Jay Beagle.
    27:22 Nazem KADRI - 3:2

27:22
    Toronto právě vstřelilo branku!
    NAZEM KADRI se po pěkné bekhendové přihrávce Patricka Marleaua dostal na vrcholu pravého kruhu k nahození, které od hrazení nad levým betonem Bradena Holtbyho zaplulo do brány! Maple Leafs jsou zpět v zápase! Asistence: Patrick Marleau a Travis Dermott.

26:55
    Alex Ovečkin byl u střídaček přišpendlen na hrazení a nedokázal puk nahodit podél hrazení do útočné třetiny.

26:18
    Lars Eller na pravém křídle vystřelil z úhlu od hrazení a Frederik Andersen bez problému puk vyrazil. Capitals se puk dojet nepodařilo a k dorážce se nedostali.

25:20
    William Nylander nemohl na levém křídle pokračovat v akci, kterou přerušilo postavení mimo hru.

24:54
    Capitals se na levém křídle dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Frederik Andersen úspěšně vyrazil a druhou od modré čáry s problémy nakonec podržel.

24:35
    Nicklas Bäckström rychle objel bránu a u levé tyče se dostal k dorážce, jeho střela z levého kruhu pro vhazování ale skončila na hrudi Frederika Andersena a hra byla přerušena.

24:30
    Nicklas Bäckström se dokázal na pravém křídle prosadit u hrazení a krásnou bekhendovou přihrávkou z ostrého úhlu našel na vzdálenější levé tyči Toma Wilsona, který z blízkosti mířil těsně nad ledem do brány, jenže ztroskotal na pravém betonu výtečného Frederika Andersena!

24:10
    Tom Wilson nedokázal na levém křídle dobruslit prudký puk a proti Capitals se pískalo zakázané uvolnění.

24:03
    Maple Leafs tentokrát nedokázali přejít přes útočnou modrou čáru a pískalo se postavení mimo hru.

23:39
    Roman Polák na pravém křídle vystřelil od modré čáry a v kruhu pro vhazování puk zablokoval Matt Niskanen.

23:00
    Leo Komarov si z pravého křídla sjel před bránu, kde ho přišpendlil na hrazení John Carlson a k ničemu se nedostal.

22:01
    Maple Leafs se na pravém křídle dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, které Braden Holtby úspěšně vyrazil. O druhou střelu se postaral Roman Polák.

21:41
    Jake Gardiner vystřelil dobře z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus byl na přední tyči sražen mimo.

21:10
    Tyler Bozak byl zřejmě hráčem, který z levého kruhu nebezpečně nahazoval puk před bránu, jenže Maple Leafs se do zakončení u pravé tyče těsně nedostali.

20:01
    Navy-Marine Corps Memorial Stadium je stadionem, na kterém se hraje americký fotbal, během posledních dnů se ale proměnilo v ledové jezero, aby se na něm odehrálo utkání pod otevřeným nebem.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-7; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 8-8; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

Druhá třetina začne přibližně v 3:17.

Zach Hyman sice dokázal odpovědět na úvodní gól Jevgenije Kuzněcova, který po necelých čtyřech minutách zápasu pod otevřeným nebem využil přesilou hru, jenže po 59 sekundách vrátil Washingtonu vedení Alex Ovečkin a v závěru úvodní části ho ještě navýšil po využití druhé ze dvou početních výhod Nicklas Bäckström. Skóre po první třetině v Annapolis zní jasně. Washington Capitals 3 Toronto Maple Leafs 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    T. J. Oshie v pravém kruhu zakončil akci Capitals bekhendem, jeho pokus byl ale sražen do rohu ledové plochy a Frederik Andersen nemusel zasahovat.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:48
    Capitals nerozehráli dobře podél trestných lavic a také proti Washingtonu se pískalo vzápětí zakázané uvolnění.

18:22
    Kanadskému celku se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

17:55
    Maple Leafs si vytvořili slušný tlak, jenže se během pobytu v útočném pásmu ke střele nedostali.
    16:20 Nicklas BÄCKSTRÖM - 3:1

16:20
    Jevgenij Kuzněcov na pravém křídle nabral rychlost a už to vypadalo, že bude objíždět bránu, jenže u pravé tyče bekhendem z více než nulového úhlu poslal puk před brankoviště, kam si najel NICKLAS BÄCKSTRÖM a z blízkosti se nemýlil! Capitals využili i druhou přesilovou hru a vedou nad Torontem 3:1! Asistence: Jevgenij Kuzněcov a John Carlson.

15:49
    Jevgenij Kuzněcov se po přihrávce od modré čáry v podání Johna Carlsona ocitl u levé tyče v šanci, z ostrého úhlu si ale na střelu zápěstím netroufl.

15:28
    Dominic Moore vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a také on bude vyloučen na dvě minuty za zdržování hry. Washington si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru, přičemž první dokázal využít a ujal se vedení.

14:49
    Dmitrij Orlov nahodil puk diagonálně do levého rohu útočného pásma, žádný z jeho spoluhráčů ho ale nedokázal dobruslit a pískalo se zakázané uvolnění.

14:20
    Vyloučený John Carlson je zpět na ledě a hokejisté Washingtonu úspěšně přečkali první oslabení utkání.

13:44
    Maple Leafs se na levém křídle v rychlém sledu dostali ke dvěma střelám, z nichž první byla na přední tyči sražena do rohu ledové plochy a druhá skončila v ochranné síti.

13:24
    Nazem Kadri si vzápětí najel před bránu na nahození Jamese van Riemsdyka z pravého kruhu, kde puk nebezpečně tečoval, Braden Holtby ho ale s problémy podržel!

13:05
    Nazem Kadri na levém křídle prudce vypálil zápěstím, jeho střela ale minula bránu Bradena Holtbyho.

12:20
    John Carlson z levého rohu obranného pásma vyhodil puk bez teče přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování. Maple Leafs si zahrají první přesilovou hru.

12:09
    Rozhodčí se přepískli a nakonec se o zakázané uvolnění nejednalo. Vhazovalo se ve středním pásmu.

11:40
    Toronto opět na levém křídle nedokázalo přesně přihrát a proti kanadskému týmu se pískalo zakázané uvolnění.

11:17
    Maple Leafs sice vyhráli vhazování, podél trestných lavic ale rychle vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:07
    Jake Gardiner dobře zpomalil akci Capitals taženou po pravém křídle a Washington se opět ocitl v postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

10:58
    Maple Leafs rychle otočili hru a jejich nahození od modré čáry Braden Holtby hravě ukryl ve své lapačce.

10:49
    Capitals nedokázali včas vyklidit útočné pásmo a proti týmu z hlavního města USA se pískalo další postavení mimo hru.

10:37
    Alex Ovečkin z levého kruhu nahazoval puk před bránu, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

10:14
    T. J. Oshie na pravém křídle zavážel puk do útočného pásma, jenže ho zapomněl za sebou a pískalo se postavení mimo hru. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka. Washington vede nad Torontem 1:0.

09:56
    André Burakovsky z pravého rohu útočného pásma posílal puk před bránu, jeho přihrávka ale byla zablokována a další akci Capitals zastavilo postavení mimo hru.

09:19
    Tomáš Plekanec se snažil dostat do zakončení v mezikruží, jenže na puk nedosáhl a Braden Holtbyho ho holí odpálil mimo nebezpečí. Maple Leafs se ke střele nedostali.

08:48
    Morgan Rielly se ocitl v dobré šanci, jenže jeho střela zamířila mimo a Braden Holtby nyní zasahovat nemusel.

07:59
    Jake Gardiner na levém křídle vystřelil od modré čáry a připravený Braden Holtby na přední tyči puk podržel. Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka.

07:46
    Jakub Vrána dobře vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, Frederik Andersen ale puk pravým betonem vykopl do rohu ledové plochy a připsal si dobrý zákrok.

07:28
    Jakub Vrána zpoza brány přihrával před bránu, Jevgenij Kuzněcov na puk ale nedosáhl a kotouč opustil útočné pásmo.

06:47
    Maple Leafs mohli rychle odpovědět, jejich střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale byla zablokována.
    06:19 Alexandr OVEČKIN - 2:1

06:19
    ALEXANDR OVEČKIN si najel před Frederika Andersena na přihrávku Toma Wilsona zpoza brány a z blízkosti zamířil do pravého horního rohu brány! Maple Leafs sice rychle vyrovnali, jenže Capitals opět vedou! Asistence: Tom Wilson a Nicklas Bäckström.
    05:20 Zach HYMAN - 1:1

05:20
    Roman Polák na pravém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím před bránu, kde se od brusle ZACHA HYMANA odrazil po ledě pod pravým betonem Bradena Holtbyho ke vzdálenější levé tyči – 1:1! Asistence: Roman Polák.

05:12
    Maple Leafs se v levém kruhu dostali ke střele, kterou Braden Holtby na přední tyči vyrazil do ochranné sítě.
    03:50 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:0

03:50
    Nicklas Bäckstrom vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Frederik Andersen vyrazil puk pouze před sebe, čehož využil JEVGENIJ KUZNĚCOV, který si rychle srovnal puk na hůl a po ledě ho zametl k levé tyči! Capitals udeřili jako první a po využití přesilové hry vedou 1:0! Asistence: Nicklas Bäckström a John Carlson.

02:43
    Travis Dermott byl v úvodu zápasu vyloučen za držení a Washington si vyzkouší první přesilovou hru.

00:01
    Puk dopadl na led a utkání pod čirým nebem mezi Wahingtonem a Torontem právě bylo zahájeno!

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Marleau, Kadri, Marner – Hyman, Plekanec, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Kelly Sutherland. Čároví: Tim Nowak, Pierre Racicot.

Velkou pozornost na sebe před zápasem pod širým nebem poutají Mitchell Marner a Alex Ovečkin. Mitchell Marner během posledních čtyř zápasů zaznamenal sedm kanadských bodů za tři góly a čtyři asistence, zatímco Alexe Ovečkina dělí pouhé tři góly od hranice 600 gólů v NHL. Ruský útočník se může stát dvacátým hráčem v historii NHL, který této skvělé mety dosáhl.

Fanoušci NHL se mohou těšit v neděli v noci na zápas pod širým nebem, který se odehraje na Navy-Marine Corps Stadium v Annapolis, hlavním městě Marylandu. Proti sobě se postaví Washington a Toronto. Ani jeden tým nikdy pod širým nebem neprohrál. Capitals ve Winter Classic 2011 porazili 3:1 Pittsburgh a v roce 2015 stejným výsledkem Chicago, zatímco Maple Leafs v roce 2014 porazili ve Winter Classic po samostatných nájezdech Detroit 3:2 a loni v rámci Centennial Classic 5:4 po prodloužení. Washington se nachází na prvním místě Metropolitní divize o bod před Philadelphií. Maple Leafs jsou v Atlantické divizi třetí o bod za Bostonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 7. Ovečkin (T. Wilson, Bäckström), 17. Bäckström (Kuzněcov, Carlson), 29. Carlson (Stephenson, Beagle), 31. J. Vrána (Kuzněcov, Orlov) – 6. Hyman (R. Polák), 28. Kadri (Marleau, Dermott)

Toronto Maple Leafs: Andersen (32. McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Marleau, Kadri, Marner – Hyman, Plekanec, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Kelly Sutherland. Čároví: Tim Nowak, Pierre Racicot

Diváci: 29516