Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 3:2 (po pr.)
konec
HC Kometa Brno
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 04.03.2018, 16:20 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga (ČR) • 52. kolo
Předzápasové kurzy: 1.4 5.9 5.92
Partner:
   
  56:52
  Bartejs měl před sebou hodně místa, tak si udělal pár kroků od modré čáry a vyslal bombu na Petráska, který schytal jeho ránu do masky a chvíli zůstal ležet na ledě. Už je ale na nohou a rozhodčí kontroluje, zda je vše v pořádku.
   
  53:55
  Dnešní utkání v DRFG Areně sleduje 7503 diváků.
   
  49:23
  Vincour v přečíslení tří proti dvěma hledal před bránou Zaťoviče, který tečoval puk těsně vedle tyče.
  44:24 Jakub KREJČÍK - 4:0
   
  44:24
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí vedou už 4:0. Nečasova formace opět ukázala svou rychlost, Mallet přenechal puk Nečasovi, který objel bránu, našel na pravém kruhu JAKUBA KREJČÍKA a ten posílá o břevno kotouč za Petráskova záda. Asistence: Martin Nečas, Alexandre Mallet.
  40:41 Alexandre MALLET - 3:0
   
  40:41
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brňané hned z úvodu třetí třetiny pojišťují své vedení. Petr Holík poslal ideální pas na brankoviště, kam si najel ALEXANDRE MALLET a poslal puk za Petráskova záda. Asistence: Petr Holík, Tomáš Vincour.
   
  37:10
  Hynek Zohorna byl ve stoprocentní šanci, když se před ním objevil puk před bránou, brněnský útočník ale minul bránu!
   
  36:57
  Rozhodčí už se chystali vylučovat po zákroku na Ondřeje Němce, který signalizovali jako podražení, brněnský obránce ale opravil rozhodčí, že se o nedovolený zákrok nejednalo.
   
  30:17
  Přesilová hra pro Kometu. Viktor Hübl podrazil Krejčíka na vlastní modré čáře.
   
  26:34
  Skvělá akce Hynka Zohorny, který obkroužil téměř dvakrát Petráskovu bránu a následně střílel do tyčky. K dorážce se ještě dostal Leoš Čermák a ačkoliv byl Petrásek zády do hřiště, stihl se ještě otočit a střelu brněnského kapitána zlikvidovat!
   
  23:17
  Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Lukáš Doudera – 2 min., krosček).
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Barinka – 2 min., podražení).
   
  21:06
  Alexandre Mallet putuje na trestnou lavici za podražení, přesilová hra pro Litvínov.
  19:56 Jakub KREJČÍK - 2:0
   
  19:56
  Kometa právě vstřelila branku!
  Brňané gólem do šatny navyšují své vedení! Obrovský podíl na vstřelené brance měl Martin Nečas, který udělal s kotoučem dvě rychlé kličky mezi čtyřmi hráči, poslal jej Hynku Zohornovi mezi kruhy, brněnský útočník s číslem 20 projel až za úroveň branky, odkud vybídl před úplně prázdnou bránou JAKUBA KREJČÍKA. Nejproduktivnější domácí obránce už neměl problém poslat puk do sítě. Asistence: Hynek Zohorna, Martin Nečas.
   
  19:34
  V další velké šanci Martin Nečas, který na brankovišti dorážel puk, který jen těsně projel kolem tyčky.
   
  18:55
  Horký s Kratochvílem jeli v přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný ale nedokázal po pěkné přihrávce od spoluhráče přehodit beton Petráska, který jej udržel u své pravé tyčky!
   
  15:51
  Malec ještě udržel puk v útočném pásmu a do šance se dostal Leoš Čermák, který měl před Petráskem prostor na kličku, v rozhodující chvíli mu ale utekl kotouč od hokejky.
   
  13:13
  Hned pár sekund na to si domácí zahrají další přesilovku. Juraj Mikúš ve vlastním pásmu podrazil soupeře a už sedí na trestné lavici.
  13:01 Radim ZOHORNA - 1:0
   
  13:01
  Kometa právě vstřelila branku!
  Domácí využívají přesilovou hru a otevírají skóre utkání. Luboš Horký střílel z mezikruží, Petrásek vyrazil puk před sebe, kde stál připravený RADIM ZOHORNA a doklepl ze vzduchu puk do litvínovské brány. Asistence: Luboš Horký, Jan Štencel.
   
  11:10
  První přesilovou hru si vyzkoušejí také domácí. Jiří Gula je vyloučen za hákování.
   
  07:09
  První přesilovou hru si zahrají hosté. Michal Barinka je vyloučen na dvě minuty za napadení.
   
  06:53
  Zatím nejzajímavější šance utkání a v ní Petr Kratochvíl, který se rozjel ve vlastním pásmu, nabral velkou rychlost a protlačil se až před Patráska, ten jeho střelu i následnou dorážku chytá.

  Matěj Laža

  Branky a nahrávky: 14. R. Zohorna (L. Horký, Štencel), 20. J. Krejčík (H. Zohorna, Nečas), 41. Mallet (P. Holík, Vincour), 45. J. Krejčík (Nečas, Mallet)


  HC Kometa Brno: Čiliak (Langhamer) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – L. Horký, R. Zohorna, P. Kratochvíl.
  HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Iberer, Sörvik, Šesták, Čutta, Baránek, Gula (A), L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Marek Růžička – Trávníček (C), Gerhát, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Jurčík, Válek, Matoušek.

  Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer

  Diváci: 7503